Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

missym
9. bře 2016

Holky, co tak celý den pijete? já si dám ráno černý čaj s citronem, pak si uvařím velkou konvici ovocného čaje a do toho trochu vody. Ale úplně čistou vodu zvládnu pít v létě, když jsou vedra. Teď v zimě mi v tom strašně chybí nějaká chuť. O tom, že se mi po nocích zdá o sladkých limčách, ani nemluvím 😀

pe_ma
9. bře 2016

@missym ovocný čaj, vodu s citronem, magnezii a toma nádech

vrk
9. bře 2016

@pe_ma aha, tak to delam blbe teda. Musim zkusit. Ale co kdyz jdes na odber do laborky treba?🙂 no je to zajimave. A proste sednes hned jak otevres oci jo. My kolikrat jeste lezime totiz

missym
9. bře 2016

@pe_ma Hmmm, díky. Na tu tomu zkusím mrknout. Potřebuju občas něco, co má chuť. To mi chybí mnohem víc než kdejaký sladkosti.

vrk
9. bře 2016

@missym vodu s citronem nejvic. Tehu caj nebo ovocny tu a tam

pe_ma
9. bře 2016

@missym koukni, jen se blbě shání :(
@vrk s laborkou nevím, ale mě řekli hned po probuzení, takže se probudím, záchod, napít a měřím 🙂

zuhra
9. bře 2016

@missym ja mam stejný problem, jako ty. Přiznám se, ze částečně uz neochucenou vodu dávám, ale tak dvakrát denne tam soupnu minimum stavy:(

zuhra
9. bře 2016

@missym mam to stejne, nejvíc mi chybi ochuceny jogurt, kefír a mineralka nebo stava

dayella
9. bře 2016

Piju vodu (s citronem), ovocný/těhotenský čaj, Toma Nádech a Neperlivou Magnesiu, kromě toho i kefírové a acidofilní mléko. Jako oslazení pitného režimu občas do horkého čaje přileju trochu studeného mlíka. Po pár týdnech bez neustálého přísunu sladkého to chutná opravdu sladce. Taky mi začaly strašně moc chutnat hořké čokolády (čím víc %, tím líp). V Kaufu jsem teď objevila 200 g hořká čokoláda (50 %) s celými lískovými ořechy. Pokud je dobře snášená cukrovka, sem tam jeden čtvereček vás nezabije.

missym
10. bře 2016

@vrk @pe_ma @zuhra @dayella
Díky vám moc za odpovědi. Nějak to už doklepu a třeba seženu tu tomu 🙂

A teď se přiznám ke včerejšímu strašnýmu prasení :-/ Šéfová slavila významné jubileum a tak jsem pojala celý den slavnostně. Takže ráno kousek tvarohové buchty a latté, vynechala jsem pečivo k dopolední svačině a celou odpolední svačinu a po večeři se v tý hospodě nechala ukecat a dala si vanilkovou zmrzlinu s jahodama a cappuccino. Spát jsem šla až po půlnoci (sice jsem nedošla domů tak pozdě, ale nechtělo se mi absolutně spát) a ráno o půl sedmý byla hore. Tak jsem se bídně plížila ke glukometru a očekávala nejhorší. A ono 5,4. Sice ne úplně ideál, ale když si vezmu, že pondělí a úterý jsem měla 5,8 a 5,7. Ale dneska už zase ukázněně, ať to brouček nějak neodskáče. Snad jsem mu tím nijak neublížila.

terka_37
10. bře 2016

Zkoušely jste někdy 100% arašídové máslo bez cukru třeba ke svačině nebo na snídani (na chleba nebo domácí housku ze špaldové mouky)? Má necelých 20g sacharidů, z toho cukry žádné. Já ho totiž miluju a byla by to příjemná změna mezi máslem, šunkou, lučinou, žervé, vajíčkem a sýrem:D

zuhra
10. bře 2016

@missym tak to je dobre, norma je 5,3🙂 ja dnes nemerila, vstala jsem pozde, tak jsem to radši nechtela videt🙂 ja teda prasim - občas prave stava, ochucena minerlka, kdyz jsem nastydla tak čaj citron a cukr. Jinak se držím 🙂

vrk
10. bře 2016

Holky ja vcera upekla jablecny strudl a k druhe veci kousek snedla. Jen kokos, jablka a trochu rozinek a skorice

vrk
10. bře 2016

Jinak mi to rano nedalo a sla jsem do laborky na odber. Doma zas lacna hrozna a tam 5,6 z laborky a 33 glykovany hem. Uz jsem rovnou rekla i o ten. No a na glukometru doma 7 a tam 6...tak me reknete...jinak teda co ten glykovany hem znamena? To neni spatny ne?

dayella
10. bře 2016

@zuhra Já si teda myslím, že pít sacharidy je mnohem horší, než je jíst. Tekutin totiž všeobecně člověk vypije víc než sní toho jídla. Glykovaný hemoglobin má být dlouhodobý cukr, to číslo by mělo ukázat, jak moc prasíš tu dietu. Hodnota do 40 (43) je naprosto v pořádku.

dayella
10. bře 2016

@vrk Glykovaný hemoglobin má být dlouhodobý cukr, to číslo by mělo ukázat, jak moc prasíš tu dietu. Hodnota do 40 (43) je naprosto v pořádku.

dayella
10. bře 2016

@vrk To jsem v nějakém doporučeném jídelníčku pro GDM četla, že se dají dát na dopolední svačinku dva kousky, když je cukrovka dobře snášená.

dayella
10. bře 2016

@terka_37 Mám ho koupený, ale ještě jsem ho nezkoušela 🙂

vrk
10. bře 2016

@dayella jj taky jsem to cetla, ze se neslazeny strudl muze. Ale to vis. Jak uz je napeceny snedla bych i nohavici. Ale kousek odpo ke kafcu bude dobry i dnes. Mnam

dayella
10. bře 2016

@vrk Kdybych upekla celou nohavici, tak mi asi půlka zezelená. Neslazený to přítel jíst nebude a kdybych měla jíst 2 kousky denně... proto jsem do toho štrůdlu ještě nešla. Ale dělám si jiný zákusek. Ovoce, piškoty a zakysaná smetana s kokosem se na sebe postupně vrství, dá se do ledničky ztuhnout, piškoty krásně změknou a vydrží to v ledničce dlouho. Jen si musím na misku napsat své jméno, aby mi to přítel nesežral, v tom on je přeborník 😀

vrk
10. bře 2016

@dayella piskoty jsou ale samy cukr ;). My delame bez cukru i normalka. Jablka jsou sladka az az a i hrozinky

werumka
10. bře 2016

@vrk Glykovaný hemoglobin je dobrý pomocník při kontrole diabetiků, kteří ale nemají cukrovku jen tři měsíce 😀 Protože jeho hodnoty se mění v rozmezí měsíce a půl až dvou. Přičemž těhotný s gestačním diabetem by musely mít za ty tři měsíce podstatně vyšší glykémie, aby se to na GH projevilo.

maru9
10. bře 2016

@vrk nedělej mi chutě! Včera jsem dostala tašku jablek tak že by?? :D

zuhra
10. bře 2016

@dayella vidíš, to me nenapadlo - myslela jsem, ze kdyz jsou hodnoty na glukometru OK, je to OK. Vypiju toho teda minimálně, základ je samozřejmě voda. No uvidime, odbery příští tyden

zuhra
10. bře 2016

@dayella no vidíš, ja bych zase nesla do piskotu ani suseneho kokosu.... Ale nerozumim tomu. Uvidime na kontrole🙂

vrk
10. bře 2016

@werumka tak zas mesic a pul uz to klidne muzu mit. Dietu ted drzim treti tyden vlastne a jsem 31tt. Takze teoreticky....a co ta hodnota znamena? 33je ok?

zuhra
10. bře 2016

@vrk ja na ten glykovany hodím měsíčně, ale jeste jsem nemela kontrolu

werumka
10. bře 2016

@vrk To bys musela mít hodnoty měsíc v kuse kolem 10mmol/l pořád, aby to bylo na GH znát. Diabetikům 1. typu, jako jsem já, se hýbe víc, protože i glykémie se hýbou víc. Stačí jedno hypo a po něm to vyletí na 18. Tohle hýbe s GH, hodnoty při GDM ne. Tahle hodnota, co máš je úplně ok. Norma je do 40.

vrk
10. bře 2016

Ajo no jako vzhledem k memu mlsani pred dietou bych se velkym hodnotam ani nedivila teda...chvilkama to byly jizdy 🙂 ale tak dobre ze tak. Myslis si, ze i kdybych ted prdela na dietu a jedla i sladke, tak se to na tom cisle vubec nepromitne? Prave mi dr.rikala na kontrole, ze mi ho budou brat a ze se na tom taky ledacos pozna ...jestli nasadit inzulin nebo ne. Jestli muze byt mala vetsi kvuli cukrovce nebo jen tak...takze blbost jo?

vrk
10. bře 2016

@zuhra a kolik ho mivas?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru