Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
24. bře 2016

@pavcik btw tys psala, že máš glukometr diamond, že? ten ti měří víc nebo mín?

pe_ma
24. bře 2016

hmmm...tak mě to zase po večeři leze nahoru 😠 4,9 - 6 - 7,4 chjo :(

pavcik
24. bře 2016

@pe_ma diamont převážně mín...jen tu dnešní obědovou víc

pe_ma
24. bře 2016

@pavcik díky...mě to právě zajímalo, ptž já ho mám taky...tak je možný, že má větší odchylku v těch vyšších číslech...no to je jedno...to byla jen zvědavost 🙂

pe_ma
24. bře 2016

me tak napada, jestli tu veceri nejist driv nebo pozdeji po pichnuri inzulinu, ptz tohle mi fakt vadi :/ nehlede na to, ze kdyz mam 7,4, tak uz nemam odvahu si dat 20g sacharidu jako druhou veceri, pac to bylo hrube pres 10 jen by to hvizdlo :( takze jdu spat bez, pak mam ale malo sacharidu za den :/ ale lacnou nizsi, nez normalne a behem dne bezne hodnoty...dr mi na to minule nic nerekl :(

maru9
25. bře 2016

@vrk před jídlem (nemyslím lačnou) do 5,1 mi nikdy nikdo nic neřekl, ale hodnoty mám běžně hodně přes 5 a dr. nic neříkal, ale mám měřit hodinu před jídlem, ne těsně před (ale to nevím, jaký má význam, když ještě trávím předešlé jídlo)
Jinak já dnes lačná 4,8 po 11 hodinovém spánku, konečně to kleslo oproti několika dnům přes 6

pe_ma
25. bře 2016

@maru9 tak tj dnes hezké číslo 🙂
a ta hodina před jídlem mi přijde zvláštní, ale to bych brala, ptž bych pak měla o dost mín měření, ptž jím po 2 hod, takže hodina po jídle se rovná hodina před jídlem...

vrk
25. bře 2016

Takto mi to dali

missym
25. bře 2016

Aaaach jóóó...ráno 5,8 a po snídani 8,5. Jako proč??? 😢 Měla jsem úplně standardní večeři i snídani, spala relativně dobře, tak co to jako zase má být. Se na to měření normálně vyprdnu 😕

petanevesta
25. bře 2016

@missym ja vcera zkusila k veceri ovesnou kasi s hol.kakaem,pak na druhou vecu 1ryz.chlebicek s platkem eidamu....spala jsem dobre a rano taky 5,8...ale na me je to celkem uspech :D rano po snidani jsem mela 8,2...priste uz tu porci zkusim fakt rozdelit :-/ mela jsem jen krajic sumavy,maslo,platek eidamu a caj

maru9
25. bře 2016

@petanevesta tak to už ale moc toho mít nebudeš a budeš mít hlad, ne?? Přece jen půl krajíčku šumavy .. :( to toho moc není ..
já se dnes nacpala díky večernímu pečivu- 2 kousky toho z Kaufu, máslo, šunka, čínské zelí a vajíčko.. sacharidů dejem tomu do 20g s přehledem, hodnoty krásné a ještě mi zbyla rezerva dát si jako druhou část snídaně i něco "na chuť" .. já na to večerní pečivo asi nezanevřu, přestože to není zrovna můj šálek kávy, po ránu prostě mívám hlad, jak se pořádně nenajím, a tohle mi dnes plně vyhovovalo.

pe_ma
25. bře 2016

@petanevesta
@maru9 hlad myslím nebude, já ze začátku taky snídani dělila...ono dáš stejnou porci, jen ji rozdělíš na 2 - sníš polovinu a za hodinu druhou a je to 🙂
jinak myslím, že ten rýžový chlebíček nebude úplně ono - nejsou to spíš rychlé sacharidy? to spíš ta kaše na noc by mohla být fajn...já měla po kaši na druhou večeři hezké lačné, ale mě to prostě bez cukru nechutná...

maru9
25. bře 2016

@pe_ma tak třeba já to taky praktikuju dělením, ale mně to tak nevyhovuje co se týče hladu. Co jsem těhotná, tak prostě potřebuji ráno větší dávku jídla naráz, zaplnit žaludek. Když sním doma 20g s. a v práci dalších 20g s. tak mi to prostě nestačí a za půl hodiny už strašně trpím hlady. Ale neříkám, že to tak musí mít každý 🙂

pe_ma
25. bře 2016

@maru9 to určitě, musí se to vyzkoušet 🙂

zuhra
25. bře 2016

@vrk ja teda pred jídlem nic merit nemam

werumka
26. bře 2016

@vrk Hodnotit by se měla glykémie lačná (do těch 5,3 na glukometru) a pak je stěžejní glykémie po hlavních jídlech. Vzhledem k tomu, že po jídle glykémie průměrně stoupne až o 2 mmol/l, tak je dobré, aby před jídlem byla glykémie maximálně 6 mmol/l, aby po jídle nepřesáhla tu hranici 7,8 mmol/l.

vrk
26. bře 2016

@werumka no to vysvetli u nas v dia ty joo...i na zaklade hodnot treba 5,2 lacna a 5,3 pred jednim jidlem za den nad limit 5,1 uvazovala nad inzulinem a pry nevi jaky jestli dlouhy nebo kratky...😨ja se nedam. Ted teda obcas lacna i 5,9 ALE vysledovano vzdy, kdyz nemam druhou veceri a spim malo...

werumka
26. bře 2016

@vrk Neví jaky? 😀 a kurnik 😀 Tady jde fakt hlavně o glykémii po jídle, aby nebyla nad limit a pak taky aby byla správná křivka - tj. Před jídlem nižší glykémie, po jídle vyšší. Je to stejný jako vlny na vodě, když bys do nich bouchla, tak se přestanou vlnit správně 🙂

zuhra
26. bře 2016

@vrk teda, u vás bych uz mela inzulin... Ja ted jinak nemerila. Usinam v 6 rano, takze jaksi nevim, jak tu lacnou merit. Nevim, co to je, ale des, padám na drzku

vrk
26. bře 2016

@werumka jj tak to mam vzdy uplne ok. Po jidle nikdy ne vic nez pred a nikdy ne vic nez co ma byt a myslim ani 7,4 to nepresahlo...a to bylo jen 1x...nechapu

vrk
26. bře 2016

@zuhra tyy jo...jako celou noc nespis a usnes rano? Nejaky prevraceny rezim ne?...jejda, tak at je brzy lepe

zuhra
26. bře 2016

@vrk no, usnu tak na 4 hodiny.... Dekuji, je to mučeni:(

pe_ma
27. bře 2016

@zuhra ty jo, chudaku :( a zkouselas zreba nejaky bylinkovy caj naspani nebo neco? ja teda obcas blbe spim, ale par dni a pak se to srovna...

jinak ja dneska lacna 5,8! nechapu, co to jako je?!

zuhra
27. bře 2016

@pe_ma to vis, ze zkoušela:( a lacna taky 5,8 dnes

werumka
27. bře 2016

@zuhra Myslím, že už je to trochu zacyklená psychika. Já bych si spíš naopak zakázala spát. Prostě si řeknu, že spát nebudu a jestli do rána nevydržím nespat, jsem měkota 😀 To nejhorší je, když se sama sebe snažíš přesvědčit, že musíš spát. Bude to mít úplně opačný efekt.

zuhra
27. bře 2016

@werumka zkusit muzu🙂 uz jsem si teda dovolila spát pres den, ale stejne mizerie, rikam si alespoň někdy🙂 nevim, co se to děje no, nejak vyloženě nervózní si nepřijdu, ale certvi...🙂 znervózňuje me teda, ze nespim a to zhorší glykemii🙂

zuhra
27. bře 2016

A Velikonoce... Chlap dotáhl od tchyně a babičky tri beranky a dva mazance, to tu na me cumi🙂

petanevesta
27. bře 2016

@zuhra já myslela, že zhřeším bramborovým salátem a řízkama a máma ho nakonec nedělala, ale dneska asi zhřeším čokofondue s ovocem a hořkou čokoškou :-/ nejde odolat 😀

zuhra
27. bře 2016

@petanevesta ja si myslim, ze se to jednou nezblazni no🙂 užij!!!!

werumka
27. bře 2016

@zuhra To znám, mně stačí, když vím, že musím za pár hodin vstávat a že musím jít spát a v tu chvíli zaručeně neusnu a budu se další dvě hodiny převalovat. Je to prostě podvědomí. Šla bych si lehnout až ve chvíli, kdy budu fakt hodně unavená, do té doby ne. Najdi si nějaký seriál třeba, udělej si k tomu čaj a zakaž si spát 😀 Ono to půjde 😀
Jinak beránci umí čumět fakt hrozně. Ty jejich rozinkový oči jsou jedna velká výčitka 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru