Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

zuhra
17. únor 2016

@werumka hihi🙂 predtim stimulace, jo, to musím dat🙂 porad doufam, ze nebude třeba, ale kdyz nebude zbyti ...

pe_ma
17. únor 2016

@werumka já vždycky zapomenu, jak tam tu jehlu mám dlouho a ona každá vydrží jinak...ale už to poznám, že stačí se jen dotknout kůže a vím, jestli jo a nebo ne :D
a já teda všechno píchám do břicha

zuhra
17. únor 2016

@werumka muzu jeste sim jak s jogurty a kefiry? V tehu musím, ale ukazuji mi hodne cukru:(

zuhra
17. únor 2016

@pe_ma jeste i takhle v tehu, jo?

pe_ma
17. únor 2016

@zuhra myslíš píchání inzulinu? j, dr říkal do břicha...ale já tam mám kvalitní špek, těhotně nevypadám, takže v pohodě 🙂

werumka
17. únor 2016

@pe_ma Já si zavádím infúze a břicho už jsem psychicky od nějakýho osmýho týdne nedávala 😀

zuhra
17. únor 2016

@werumka no prave, ja na břichu moc nechytim spek, jak vyrostlo do balonu.

babanci
17. únor 2016

Obdivuji Vás. Držela bych přísnou dietu,na to mám silnou vůli...ale nepíchala bych si. Něco takového bych nedala. Rodila jsem před lety,to se těhu cukrovka nezkoumala,možná,že jsem jí třeba i měla,3 děti,měly všechny 4 kila. Děti zdravé,já taky.

werumka
17. únor 2016

@zuhra Právě, já jsem tam taky špek neměla a prostě to nešlo 😀 Takže zadnice to jistila 😀

pe_ma
17. únor 2016

@zuhra
@werumka tak to já špek chytnu v pohodě :D je stejný jako před těhu :D já těhotně nevypadám a ještě si ze mě všichni dělají prdel, páč před 2 týdny na kontrole sem měla mínus 17kg, takže opravdová těhule :D

pe_ma
17. únor 2016

@vrk ok, tak já budu počítat rozmražený, je fakt, že se z nich dostane voda, ale cukr v nich zůstane...si udělám dobrou svačinku s jogurtem...mnam!

zuhra
17. únor 2016

@werumka
@pe_ma tak ja v tehu hrozne nabrala. Ale jak se to nafouklo, mam po speku🙂

werumka
17. únor 2016

@pe_ma Tyjo, z Tebe po porodu bude modelka 😀 😀

somalicats
17. únor 2016

@pe_ma @werumka Taky píchám do břicha, tentokrát tam nějakej ten špíček je 😀. Nějak mi to nevadí, ani to necítím.

@babanci Ale píchala, kdyby nebylo zbytí.

pe_ma
17. únor 2016

@werumka no to nemyslím :D do té my těch 17kg chybí ještě několikrát :D ale některým dr to vadí, ale tak co já s tím, že?! přostě vynechání sladkého a pravidelné jídlo a toto je výsledek...ted mi jeden dr skoro vynadal, že tím hubnutím intoxikuju svoje dítě, měla sem dost, sem se tam málem sesypala :(

werumka
17. únor 2016

@somalicats Já si říkám, že kdybych si tam měla píchnout tu malou jehlu, co je u inzulínovýho pera, tak v pohodě. Ale kanylu jsem tam prostě zavést nemohla 😀 Já úplně vidim, jak mi tam pak to dítě do toho šťouchne, ta kanyla se přelomí a bude to dávkovat blbě 😀

somalicats
17. únor 2016

@pe_ma Já do cca 6. měsíce přibrala asi 3 kg. Po druhé dceři jsem nestihla shodit to, co bych měla, takže bylo z čeho brát a je fakt, že ta dieta tloustnutí nepodporuje 😀. V pátek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, kolik budu mít, domácí váha nějak stávkuje...

somalicats
17. únor 2016

@werumka No, s kanylou bych psychicky asi měla taky problém 😀

werumka
17. únor 2016

@pe_ma Intoxikuješ? Jak prosimtě? 😀 Dítě si vezme, co potřebuje. A pokud máš zásoby, bere si z nich. Nějaký přibírání s tím vůbec nesouvisí.

pe_ma
17. únor 2016

@werumka tak kanylu bych nedala kamkoli, nejen do břicha!
@somalicats no právě...z čeho chceš přibírat...já se vážím jen u dr, doma váhu nemám, takže vím, jak to bylo před 2 týdny...

werumka
17. únor 2016

@pe_ma Ale dala 😀 Když Ti řeknou, že dokud si jí tam nezvadeš, nepustěj Tě z nemocnice, tak by ses to taky naučila v cuku letu 😀

pe_ma
17. únor 2016

@werumka no prej se v tuku ukládají špatné látky, ten největší hnus, takže když ted hubnu, tak se právě uvolnují a jdou k miminku...no jako měla sem dost, ale naštěstí ten doktor byl celkově divnej...sem mu řekla, že mám cukrovku a on se na mě podíval a "no to se dalo čekat, ne?" no a pak mi tam 5 min omílal, že mám cukrovku a že miminko na 100% bude mít komplikace po porodu, tak že se na to mám připravit...no a pak se divme, že i když se snažím, tak mě ty hodnoty nervují :(

pe_ma
17. únor 2016

@werumka no...asi jo, ale byl by to sakra boj!

somalicats
17. únor 2016

@pe_ma Prča je, že jak jsem najela na striktnější dietu, a doma prakticky nejsou pochutiny typu bábovka a spol, tak zhubla i nejstarší dcera... Puberta s ní tříská, takže i její spotřeba jídla vzrostla, ale dělá mi radost, neb si "na chuť" dá klidně ledový salát nebo rajčata...
Já se teď budu vážit po třech týdnech, tak uvidíme, o kolik to bude víc, je fakt, že teď už mrně nabírá tak jako tak rychleji...

werumka
17. únor 2016

@pe_ma To je debil. Normálně bych na takovýho doktora byla zlá. Protože člověk se snaží, kontroluje, váží a doktor mu jen tak mimochodem, bez jakýhokoli důvodu tohle od stolu vypálí, aniž by o tom věděl aspoň zlomek toho, co je potřeba.

vrk
17. únor 2016

@luckyzuzu no tak to mas mozna i z toho. I stres zvysuje glykemii. Zkus si vecer dat treba mleko nebo mleko a kousek chleba. Myslim vnoci. Vim ze to na lepsi lacnou nekomu pomahalo. Ja mivala taky lacne nad 5,1 i 5,6 klidne a nic mi nedala. Je to blbost uplna!! To mas nejakou dovnou doktorku. Vubec se tou cukrovkou nestresuj. Merila ti glykovany hemoglobin nebo jak se tomu rika? Ten dlouhy cukr? Rekni ji o to...nemela bys extra hubnout pokud nejsi pri tele nejak... ja prave kvuli temto stresum co mi cukrovka v minulem tehu zpusobovala, jsem na ni ted vubec jit nechtela. CERT JI VEM! Stejne tomu neverim, pokud nekdo nema vylozene obri dite nebo hodnoty okolo 10 prijde mi to zbytecne cele tohle hlidani. To zas aby mel farma prumysl na cem vydelavat. Hlavne bud v klidu a nestresuj se. Nejez cukr, neprejidej se, ale nrhladov a tu ranni mas dle me ok. Rekni dokzorce ze inzulin nechces..ma dost

pe_ma
17. únor 2016

@werumka přesně...naštěstí u toho byl i přítel, takže sme to odkejvali a řekli si pak venku, že to byl debil...ale kdybych tam byla sama, tak to asi nerozdejchám :(
@somalicats no já to zase vidím na příteli...on si teda občas něco dá a koupí a dělá mi s tím chutě, ale zvládám to...ale říkal, že pocitově jí mín a víc zeleniny, navíc ovoce, který skoro nejedl, ale já mám mít 70g jabka a co s tím zbytkem, že? tak to vždycky dojídá a už si zvykl, že k obědu a večeři má ovoce 🙂

vrk
17. únor 2016

@pe_ma tak tak. Nebo zkus tucny tvaroh ;) mnam ten poradne zasyti a prochazela mi i cela vanicka v klidku

pe_ma
17. únor 2016

@werumka btw dnes před večeří 5,5, za hodinu 6,6 a za hodinu 5,2! asi budu muset večeřet bílé pečivo...měla sem rohlík, páč sem měla strašnou chut!

somalicats
17. únor 2016

@pe_ma Já spíš bojuju s tím, že když mi dvouleťačka něco nedojí, tak mám tendence to dojíždět, protože je mi líto to vyhodit. Nebo se chce sama podělit třeba o mandarinku, jenže ve chvíli, kdy už mi jede doba, po které se hodlám měřit, a vysvětlit jí, že teď to maminka fakt papat nemůže, je někdy nadlidskej úkol. Stejně tak večer přinese grep a "mami loupat". Sama ho celej nesní, já grepy miluju a tak ho s těžkým srdcem nechávám pro tatínka... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru