Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
5. dub 2016

by me zajimalo, jak to, ze kdyz merim cely den, tak vecere ok a kdyz merim jen lacnou a vecer, tak mi dela vcere bordel?! a to jim porad stejne :/

@martinka8338 pecivo a zerve

martinka8338
5. dub 2016

@pe_ma díky

werumka
5. dub 2016

@martinka8338 Tak ja si dávám decku červenýho, k tomu ciabattu s olivovým olejem a mozzarellu... Ale nejsem těhotná 😀

dayella
5. dub 2016

@martinka8338 Bílý smetanový jogurt z Valašska se lžící lněného semínka, rýžová kaše nebo pečivo s žervé a mlékem.

dayella
5. dub 2016

@werumka Ježíš, bych si dala taky 😲

werumka
5. dub 2016

@dayella Napis si to do poporodniho plánu 😀

dayella
5. dub 2016

@werumka 😀 😀 😀 Do poporodního plánu (rozuměj nabalila do tašky do porodnice) jsem si naplánovala hořické trubičky. V průběhu dalších dní pak Fidorku, dvě tyčinky Lion a zbytek z bonboniéry Merci... to pro začátek 😀 😀 😀

werumka
5. dub 2016

@dayella tak to si nemáme co vycitat, tahle kombinace by zase zabila mě 😀 tyjo, tyčinku Lion... Dala bych si hned! 😀

dayella
5. dub 2016

@werumka Taky už si nějak nevzpomínám, kdy jsem ji měla naposledy, ale když jsem měla kolem 12, tak jsem jich sežrala fakt hodně 😀

dayella
5. dub 2016

Jinak tady je malá inspirace na zákusek, už jsem ji i upekla, ale oříšky se do toho moc nehodí - ty třešně by byly lepšejší: http://www.fitrecepty.sk/recept/super-stavnata-...

werumka
5. dub 2016

@dayella a co takova Twixka... Ouuu, proto je hypoglykémie diabetikova radost 😀

dayella
5. dub 2016

@werumka Twixka, moje oblíbenkyně. Kinder Bueno, moje láska, Raffaello, moje spřízněná duše, Snickers, Deli, Kinder Maxi King a Mléčný řez............... aaaaach 😝

werumka
5. dub 2016

@dayella jezkovy voci, raffaello a ferrero, to je balzám na jazyk 😀 a Marska... Jak se ten karamel taaahne, když se do ni kousne 😀

dayella
5. dub 2016

@werumka Marsku teda moc nemusím, nejsou v ní oříšky. Jednou jsem na kolejích bydlela s holkou, co vážila 40 kg i s postelí a pak si v 10 večer vytáhla 200 g Milku a celou ji na posezení sežrala. Ježíš, ta mi pila krev a ještě mi nabízela, ať si dám. Jenže zatímco na ní to poznat nebylo, já bych si jediný čtvereček ráno prohlídla v zrcadle. Geny jsou fakt sfině. Ale tehdy jsem řešila figuru a ne cukrovku.

werumka
5. dub 2016

@dayella Ja při hypu Marsku miluju, v tu chvili mam pocit, ze ten cukr vstřebává každá buňka myho těla 😀 ty vado, cela Milka na posezení, to jí nebylo šoufl? 😀 Hele, ale muž mi rikal, že teď četl v práci nějaký výzkum, kde se psalo, že když nemají lidi tukový zásoby, zvlášť v pozdějším věku, tak umírají rychleji na banalnejsi nemoci 😀

dayella
5. dub 2016

@werumka Tak to by byl článek jako balzám na moje špíčky. Hele a jak často se dostáváš do hypa? To skoro vypadá, jako kdyby si ho měl diabetik schválně navodit, jen aby si dal nějakou svou oblíbenou sladkou tyčinku 😀 Ale třeba to tak nějaký provozuje 😀 😀 😀 😀

dayella
5. dub 2016

@werumka A nebylo jí šoufl, ona to spíš měla jako svou druhou večeři nebo rovnou večeři.

werumka
5. dub 2016

@dayella No to záleží na celkový kompenzaci. Paradoxně, čím lepší (tj. čím nižší glykovaný hemoglobin), tím hůř diabetik rozeznává hypa. Takže když mám třeba GH kolem 4,5, tak se někdy stane, že mi nic není, změřím se, a mám 2,1 😀 😀 Když už je to hodně rozhoukaný, dá se na čas nasadit kontinuální senzor na měření glykémie. Ale určitě si hypa záměrně nenavozuju. Protože reakce na hypo je následně vždycky taková, že po pár hodinách nastane hyper. Takže to nikomu při smyslech za to nestojí 🙂

dayella
5. dub 2016

@werumka Tomu věřím, taky jsem to psala v nadsázce 🙂

werumka
5. dub 2016

@dayella Rozumím 🙂 Ale samozřejmě to nic nemění na faktu, že někdy jsou hypa docela příjemná záležitost. Když jsou dobře načasovaný 😀

pe_ma
6. dub 2016

@dayella @werumka teda holky, vy máte nervy, na takovou debatu :D já teda musím říct, že tohle sem nikdy nemusela, takže ani mi to nechybí, když už, tak klasickou čokoládu a nebo kofilu, ale co mi posl dobou opravdu chybí je nějaká vymazlená buchta s teplým kakaem a fresh od uga!

pe_ma
6. dub 2016

chjo...po snídani 10,1 :( a to sem měla šumavu s ředkvičkama a plátek šunky :( a před 3 dny 8,1 a já měla takovou radost!

petanevesta
6. dub 2016

@pe_ma já dneska po snídani zase kupodivu 6,2 a to jsem měla plátek Šumavy s máslem, eidamem a dokonce jsem k tomu riskla kafe s mlíkem 🙂 nechápu, jindy jsem měla obdobnou kombinaci jen se šunku a k tom neslazenej čaj a klidně hodnota přes 8...zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi na ty mé skoky řekne doktorka
doufám, že to po porodu opravdu zmizí, bez sladkého jsem docela zoufalá, kolem Velikonoc jsem i maličko zhřešila...nevydržím úplně třeba měsíc bez kousku čokolády nebo nějaké bábovky :-/

pe_ma
6. dub 2016

@petanevesta no já pořád říkám, že tomu nerozumím :D ale trochu si říkám, jestli nejsem nachlazená, přítel od neděle leží a já trochu smrkám, ale nevím, jestli nachlazení, nebo je to alergie :(
já teda od poloviny listopadu nic sladkého neměla, ale občas fakt trpím...no uklidnuju se, že ještě 2m a pak si to osladím suklarozou a bude! doufám, že při kojení se může uměle sladit, když v těhu ne! ptž občas to sladký fakt bodne...

petanevesta
6. dub 2016

@pe_ma doktorka ke které chodím je celkem v pohodě v té dia poradně...říkala, že pokud člověk bez sladkého nevydrží, že kousek 70% čokošky sem tam nevadí nebo domácí buchta atd..taky ne, protože aspoň člověk ví, co do toho dal narozdíl od kupovaných sušenek...jinak kafe neumím pít hořký, takže si tam dávám tabletku stévie, to se prý může...i Colu light jsem měla, i když vím, že ty sladidla jsou nic moc :-/ prostě si tu chuť potřebuju nějak vykompenzovat

pe_ma
6. dub 2016

@petanevesta tak minerálku se sladidlem, nebo tu colu si taky občas dám, proto už jiná sladidla ne, ani tu stévii, ani candyS mi dr nepovolil...jinak mě teda dr nedovolil nic sladkého, ale já mám ty hodnoty špatné a není žádoucí to ještě zhoršovat...já bych se ani neodvážila si to dát, popravdě...ono já nemám těhu cukrovku, takže to bere dr trochu jinak...
ale máš fajn, že si dáš a pokud ti to malé množství stačí, tak super 🙂 já teda na chut beru ovoce s jogurtem, co mám ke svačině a nebo když nemám hlad, tak dám na svačinu čokoládovou raw tyčinku a to mi po takové době chutná jak čokoláda a mám problém sníst i ten pidi kousek, co mám odměřený na množství sacharidů :D

petanevesta
6. dub 2016

@pe_ma aha, tak to chápu, pokud nemáš "jen" těhotenskou" cukrovku, že to víc hlídáš 😉 no uvidím, zda mi budou zítra dělat i zase nějaké krevní testy a co mi doktorka řekne, třeba budu mít smůlu i s tím malým hřešením 🙂)

pe_ma
6. dub 2016

@petanevesta uvidíš, snad ne 🙂 já jdu na kontrolu až 29! jdu ted po 6 týdnech a docela sem z toho nervozní :D

petanevesta
6. dub 2016

@pe_ma já jdu po 3,5 týdnech 🙂 tak držím palce 😉

dayella
6. dub 2016

@pe_ma Tak to máš dobré, že ti to nechybí. Já měla tyhle věci prostě odjakživa ráda, takže mi teď chybí festovně, takže se mám aspoň na co těšit a že to přijde brzo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru