Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
14. kvě 2016

@denousek Jo, tu si taky můžeš koupit. Ale nedávej si jí moc často. Můžeš si jí třeba nastrouhat do toho tvarohu nebo jogurtu.

werumka
14. kvě 2016

@denousek Je dobré, když i snídaně obsahuje zeleninu - sacharidy se pak dostávají do krve pomaleji. Tak si můžeš dát okurku, rajče, vejce na tvrdo, pečivo - prostě takový obložený chleba - dohromady 40g sacharidů.

denousek
14. kvě 2016

@werumka tu mam nejradsi!ty sladky sracky ve spreji nesnasim ble!uy jsem kolikrat premyslela jestli se neprodavaji nejaky bombicky na uslehani jak byly kdysi mixerem me to nebavi

werumka
14. kvě 2016

@denousek To jo, ty byly fajn 😀 My si ze šlehačky děláme i domácí máslo - může se do něj pak dát nějaká bylinka - pažitka, petržel, troška česneku, bazalka... a je to moc dobrý. Můžeš si zkusit udělat třeba štrůdl z listového těsta - neslazený - dáš si do kalkulačky všechny suroviny a pak si to rozdělíš na jednotlivé porce.

denousek
14. kvě 2016

No jsem zvedava co rano . . .tak jdu chrnet,dobrou

denousek
14. kvě 2016

A dekuju

werumka
14. kvě 2016

@denousek Nemáš zač, jsem teď úplně dostala hlad 😀 Dobrou! 🙂

denousek
15. kvě 2016

@werumka lačná 5,8 ... no je to druhej den ... první den to bylo 6,2 v noci jsem se sla ještě napis 2dc mlika a merila jsem se az v 9 jsme si nejak prispaly :D snidam rohlik maslo tvrdy syr a mleko stačí to??pak jedeme na cely den pryč...

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek trochu to kleslo, tj fajn, snad to tak bude pokračovat 🙂 1 rohlík na snídani je málo, aspon 2 a nějakou zeleninu 🙂 mléko těžko říct, někomu mléčné po ránu nesedí...hl rohlík jde rychle do krve a rychle spadne, spíš aspon chleba...ale to taky není pravidlem...na den si udělaj malé svačinky a užij si sluníčka 🙂

annna79
15. kvě 2016

@denousek poprvé lačná 5 v noci bez mléka.Po hodině 5,8 měla jsem jednu housku to Većerní pečivo.
A teď ke sváče bílý jogurt sv200g ananasu, ale nevím jak ta vychází, ale pochutnám si 🙂

denousek
15. kvě 2016

@annna79 nevim jak to stahnu :( ze bych taky zkusila bez mlika?myslite ze to to mliko lepš nebo horší?

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek to chce zkusit...mě třeba něco začne vyhovovat a zy týden a půl už lačná zase roste a musím vyměnit jídlo...pořád je něco jinak a chce to pořád zkoušet...ověřené recepty nefungují vždycky

denousek
15. kvě 2016

@pe_ma ty uz to mas aspoň za pár....

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek no kéž by...u mě to není tak jednoduché a po tom půl roce už mi to ani nepřijde 🙂

annna79
15. kvě 2016

@denousek mě to tady někdo poradil.mléčné až od svačin.uvidíme zítra 🙂

annna79
15. kvě 2016

Někdo tu říkal něco o čokoláďě.stačí 74%??

pe_ma
15. kvě 2016

@annna79 tak to nevím, já ji za celé těhu neměla...ale čím víc % tím líp

annna79
15. kvě 2016

Tak jsem zkusila změrít raději ten jogurt a 200g ananasu a po hodině 5,1 tak super .alespoň něco co ki chutná a dám ráda 🙂

denousek
15. kvě 2016

Tak po snidani 8,7ale kdyz se mi podari ukocirovat tu lacnou tak to bude ok

annna79
15. kvě 2016

@denousek taky mám problém jen s lačnou.zkus bez mléka.jsem zvědavá jak budu mit ráno, jestli to tím mlékem bylo.

denousek
15. kvě 2016

2hodky po snidani 6

werumka
15. kvě 2016

@denousek Zkus to v noci bez mléka a ráno určitě vynechat mléko taky. Stejně tal sýr. Mléko udělá dobrou službu na noc, ale na snídani je vražedný 🙂 abys snědla na snídani dost sacharidů, jsou potřeba dva krajicky chleba.

denousek
15. kvě 2016

@werumka aĺe ja dva krajíce fakt nesnim 😕

annna79
15. kvě 2016

@denousek ráno bys měla 70-80g chleba. Já dnes sváču nedala.koupila jsem večerní housky a snědla jsem 1 a 1/2 a už se mi zvedal žaludek.tak jsem se. Dopila mlékem.ráno mi to mléko chybí.Ale v jedné diskuzi mi poradila koupil bezlaktózové mléko. Tak to zkusím .možná in sójové by mohlo projít.A dát si někdy kávu s mlékem kdykoliv béhem dne.no hurá.

denousek
15. kvě 2016

co tak večeříte:?a v kolik?

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek večeřím mezi 19-19:30 a pečivo a k tomu šunka nebo sýr a zelenina...většinou na snídani šunka s máslem a na večeři pomazánka tvarohová a šunka, sýr...

zuhra
15. kvě 2016

Tak to zase roste, lacna 5,6:( ach jo, jde o dva tydny..

zuhra
15. kvě 2016

@denousek ja vecere jako pe ma, někdy zbytek oběda

denousek
15. kvě 2016

zajímalo by me na kolik by se lačná musela vyšplhat aby dali inzulin??

denousek
15. kvě 2016

vite co jsem smutna z toho ze se to tak musí šilene hrotit když mi ta hodnota na ogtt nevysla pouze ta prostredni! mela byt do 10 a ja mela 10,1!a kdyby mi to vzala po hodine jak mela a ne o 15min dřív tak jem třeba mela klid proto se mi to zda prehnane to ted tak hrotit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru