Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

denousek
17. kvě 2016

@werumka no to je to ja ty sacharidy nikdy nespocitam jak mam vedet kolik ma kterej chleba a jak velky kousek sachru??nebo třeba šunka?? :( ale rano zkusim ty vajíčka ... na lačnou mi ale asi nic nepomuze no... ale když glykovany hemoglobin a ketony budou ok tak mi inzulin nedaji kvůli lačné ne,?

denousek
17. kvě 2016

@vejik85 co je malo???ta hodnota?ja jsem spokojena... vsak se muzu ted najist ještě zase neceho fakt nevim kolik tam mohlo byt sachru...

annna79
17. kvě 2016

Tak po šiškách 6,5. Tak dobrý

annna79
17. kvě 2016

@denousek to spočítáš na kaloricketabulce.je tam hodně potravin.

denousek
17. kvě 2016

@annna79 to je ale nevim kolik toho je nemam baterku do vahy :D

vejik85
17. kvě 2016

@denousek no bohužel takhle jsem se to snažila udělat já ze začátku, že jsem si dávala míň a měla jsem super hodnoty, ale pokud tam není těch 60g sachraidů, tak je to prostě blbě a rychle mě to poučilo ☹

werumka
17. kvě 2016

@denousek www.kaloricketabulky.cz nebo www.lecbacukrovky.cz/nutriční a kalkulačka
Do sacharidů nemusis počítat čisté maso, zeleninu jako salát, okurka, rajče a pak vejce. Zbytek su do kalkulačky davej.

annna79
17. kvě 2016

@denousek no tak to je pak těžký 🙂 🙂

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek tak tohle bez váhy nedáš...já ani po půl roce neodhadnu, kolik si mám dát, takže koupit baterku a začít vážit, takhle absolutně nevíš, jestli jíš hodně a nebo málo...takže oběd klidně mohl mít málo sacharidů...já počítám jen mléčné výrobky, ovoce a přílohy, ostatní nepočítám, takže to není nic omezujícího...prostě ukrojím chleba a dám na váhu a musím mít 80g pečiva na snídani a večeři...

denousek
17. kvě 2016

a co mi to pomuze ze to zvazim ale budu mit proste hlad??

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek jo a mouka se počítá - třeba zahuštěná omáčka

denousek
17. kvě 2016

@pe_ma prave dneska byl ten spenat tak jsem si oddelala bez zahusteni a jsem najedla kvůli tem vajičkum

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek tak pokud to zvážíš, budeš mít hlad, tak budeš vědět, že máš jíst víc a pokud to víc bude znamenat vysokej cukr, tak dostaneš inzulin, ale musíš vědět, kde jsou ty hranice, pak ani dr nebude vědět, jak s tím naložit...tohle teda i chyba dr, tohle ti mají vysvětlit a dát jídelníček a pokyny!

werumka
17. kvě 2016

@denousek Tak odhadem zatím jíš o dost míň než bys měla 🙂 a když budeš mít hlad, můžeš se dojist tim, co sacharidy nemá.

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek a kolik jsi měla brambor nebo přílohy? jestli jsi měla jen špenát a vajíčka, tak tj 0 sacharidů a hooodně špatně!

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek a já když vím, že mám hlad, tak si dám větší kus masa a víc zeleniny a zeleninu ujídám i mezi jídly, ale hlad mám málo kdy, ptž tělo si zvyklo, že v pravidelnou dobu dostane přesnou dávku energie a prostě hlad nemá

denousek
17. kvě 2016

@pe_ma já myslim že brambor tak 150g pak 150g masa dve vejce a špenat a staci mi to hodnoty jsou ok tak nevim co vic řešit 🙂

werumka
17. kvě 2016

@denousek 150g brambor je cca 20g sacharidů. Špenát nic, vejce nic. Máš sníst 60g. Tahle porce nepokryje sacharidove ani svacinu...

werumka
17. kvě 2016

@denousek Řešit to musíš z důvodu, který jsem psala. Pokzd nedodas tělu dost sacharidů, vyrobí si je samo. Začnou se tvořit ketony a po nějaké době glykémie raketově vylitne. Lačná obzvlášť.

denousek
17. kvě 2016

@werumka no jo ale co resit když je hodnota ok a ja najedla??vzdyt si za hodinku muzu dat totéž a uz se na to chystam ... když jsem si minule dala smes se zeleniny cca 150g brambor a mrazenou zeleninu orestovane na panvi taky toho nebylo nejak moc tak cokr byl 8,5 taze mi to vylozene nesedlo...tak co je lepsi??min scharidu a cukr ok nebo sacharidy podle tabulek a cukr na houby??

werumka
17. kvě 2016

@denousek Paradoxně sacharidy podle tabulek a inzulín. Teď máš glykémii ok, ale to hladovění Ti začne postupně tu glykémii zvedat.

werumka
17. kvě 2016

@denousek A jinak - hlavní jídla by měla obsahovat dvojnásobek sacharidů, než svaciny. Když to nebudeš držet, začneš mít problém s tím, že před jídlem budeš mít vysokou glykémii a po jídle nízkou. A ti se pak dává do pořádku zase těžko...

denousek
17. kvě 2016

@werumka no ale ja nehladovim :D me to tak sedne a staci to je jako bych i obed jen rozdělila na dvakrát jim proste casteji

denousek
17. kvě 2016

hladověla jsem dopo to je fakt ale litala jsem s malim po dr tam to musim dopilovat na snidani jen třeba ty vajíčka nebo jogurt a za hodku az pečivo..kdyz si dam pecivo hned rano tak mi to vylitne to uz jak komu co sedne ze

werumka
17. kvě 2016

@denousek Já se jen snažím říct, že na vysokou glykémii z hladovění Ti inzulín nepomůže a bude to horší.. Je to ale Tvůj režim a Tvoje jídlo a sama musíš vědět, kdy je to ok a kdy ne. Holky se jen snaží, aby sis nemusela projít těma nervama jako třeba měly ony.

annna79
17. kvě 2016

@denousek jsem ti psala, že vařený ch brambor máš mít 400g
V noci zkusím trochu toho bezlaktózového mléka.Teď mám s ním kávu a mě teda chutná.děkuji za radu tomu kdo mi poradil. Ráno uvidíme hodnotu 🙂, ale vysokou mám i bez mléka.tak je to vlastně jedno.

denousek
17. kvě 2016

@werumka jojo ale ja se snazim vysvětlit ze ja jste třeba psali že snidani si delite na dvakrát tak ze ja si delim obed na dvakrát to je spatně?

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek ale ty furt nerozumíš tomu, na správnou hladinu cukru potřebuješ správné sacharidy a dostatečném množství...já taky na začátku jedla 2 tolik co před tím, z jídla mi bylo špatně, cukr lítal, ale jak sem si na ty porce zvykla, tak se i cukr uklidnil...ale tvoje tělo, tvoje rozhodnutí...

denousek
17. kvě 2016

@annna79 když si dam 400g brambor tak cukr budu mit tak 10 :D to si dam brambor min a radsi k tomu maso nebo zeleninu,vejce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru