Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
27. kvě 2016

@vejik85 Já prostě s tím Levemirem nevim...on dle mých informací z riabwtoligie prostě nevykryva celých 24 hodin, ale postupně po 16 hodinách klesá. A to je důvod, proč si ho musí lidé pichat třeba dvakrát denně. A může to být problém těch večerních glykémií. Jestli by třeba místo navyšování Stadametu nebylo lepší dát ten levemir dvakrát denně. Nevím, zkus se třeba příště na dia zeptat, jak to vidí.

werumka
27. kvě 2016

*diabetologie

vejik85
27. kvě 2016

@werumka aha, já ale denní mám pořád v limitu, ale je pravda, že oběd mám vždy ještě nižší než večeře. No já popravdě doufám, že další kontrola nebude nebo že bude tak 5dní před porodem 😆 mám tam jen volat naměřené hodnoty a dle toho budeme upravovat inzulín, tak to vlastně dělám doteď... Kontrola byla dneska vlastně po měsíci.

pe_ma
27. kvě 2016

@werumka jo...levimir...ten mám taky a poslední 2 týdny už je u mě standart, že večeře jde do háje a leze mi to nahoru ve druhé hodině...co to dělá po druhé večeři ani nevím...ted se mi dlouhej cukr určitě zvedne :(

werumka
27. kvě 2016

@vejik85 Tak uvidis, už to máš taky za chvíli 🙂

vejik85
27. kvě 2016

@pe_ma no to mě raději ani nenapadlo měřit ve 2.hodině... Ale jelikož já jako obvykle před půl hodinou teprv dovečeřela, tak 2. večeři opět nestíhám ☹

werumka
27. kvě 2016

@pe_ma Já jsem kdysi mívala s večerem velký problémy, takže tuhle frustraci chapu 🙂 musel se tehdy prostě jinak nastavit inzulín. Uvidis, jak to bude po porodu, třeba až skončí ta velka inzulinová rezistence, tak to najednou bude dobře dotahovat.

vejik85
27. kvě 2016

@werumka jj, tak teď nějak přežít ty dva týdny, kdy to ještě asi poleze nahoru a pak snad už budeme u finiše.. Tentokrát díky mé výšce malá bude muset jít ven ve 37.-38.týdnu, tak mám takovou lehce zkrácenou verzi 😉

werumka
27. kvě 2016

@vejik85 A Ty budeš u Apolináře i rodit?

vejik85
27. kvě 2016

@werumka ano, ve středu jdu už na poradnu ke svému "řezníkovi", tak budu vědět víc

werumka
27. kvě 2016

@vejik85 Tak to je fajn, aspoň nebudou muset z diabetologii složitě delegovat nějaký pokyny k porodu.

pe_ma
27. kvě 2016

@vejik85 no ja prave dovecerim pred 8 a posledni merim v 10, takze to vim jiste...
@werumka no me to vadi, ptz kolikrat se merim ve ctvrt na 11 a mam treba 7,5 a to bych se mela najist druhou veceri, takze to pak resim tak, ze si jdu lehnout a po 11 si dam sklenicku mlika, pokud mam jako dnes pod 6,5, tak tu kasi dam a doufam...pak mi to ale zase je poznat i na lacne...ja se na to uz minule dr ptala a rekl, ze to nemam resit, ze dlouhy cukr mi klesa a je to jen treba 2x do tydne...ale ted fakt uz cca 2 tydny skoro denne :( no uvidim v pondeli, co mi dr rekne, sem docela zvedava!

werumka
27. kvě 2016

@pe_ma Tak 7,5 zase není nic tak dramatického. Kdyby Ti to skákalo třeba k devíti, tak už by to byl signál k nějakýmu přehodnocení. Ale takhle bych se tím nestresila.

pe_ma
27. kvě 2016

@werumka no tech 7,5 plus minus ale nekdy je to 2,5 hodky po jidle...ale to jen obcas...k 9 nebo 10 mi obcas leze snidane a obcas obed, ale jen v te prvni hodine, po 2 uz sem taky pro jistotu parkrat zmerila...ale treba vcera obed 6,6...ale byla sem na jidle, takze si nejsem jista a myslim, ze sem mela o neco min sacharidu :(

vejik85
27. kvě 2016

Ježíš, teď mě ale ten Levemir fakt naštval... Se mi uprostřed pichu nějak zaseklo pero a nešlo dál... Tak jsem ho vytáhla, znovu píchla, zase nic, zkoušela jednotku mimo, zase nic, pak něco vyteklo samo, pak to naštěstí povolilo, ale výsledek je, že vlastně vůbec nevím, kolik jsem si toho píchla 😂 no to bude asi veselá lačná, pokud toho vyteklo víc( zdálo se mi tak 2 kapky, ale raději méně než více, že)

pe_ma
27. kvě 2016

@vejik85 ty jo...no me se na levimiru hooodne ucpavaji jehly :( ale vetsinou to zjistim, nez se pichni, ptz vzdycky prave 1j zkousim, ale jako takhle to fakt nevis, kolik jo a kolik ne...asi bych tak tu polovinu dopichla...

vejik85
27. kvě 2016

@pe_ma tak to možná bude ono, taky mi to pak přišlo jako ucpaná jehla, ikdyž byla úplně nová. Ale zase já to zkusím, tak 4jednotky mi normálně projdou a pak až se to sekne, tak já to předtím ani nepoznám...

pe_ma
27. kvě 2016

@vejik85 chapu, tohle nepoznas...me se to nastesti jeste nestalo, ale taky me napadlo, co bych delala :( tak snad bude lacna ok...a kdyby, tak jeden den se to nezblazni ;)

vejik85
27. kvě 2016

@pe_ma jako ono toho fakt moc nebylo 😉 ale tedy 4 x píchnuté břicho, manžel měl celkem šok, když mě tady viděl bláznit s jehlou trčící z břicha 😂

pe_ma
27. kvě 2016

@vejik85 tak to ja teda jak se sekne, tak menim jehlu a hotovo, pichani mam i tak za den dost...
ale tak manzel to nakonec zvladl, ne? 🙂

vejik85
27. kvě 2016

@pe_ma jj, v pohodě, zvládli jsme to oba 😉

koncita
28. kvě 2016

Holky, když vás čtu, tak se úplně stydím, že se jakoby rouhám, vy jste na inzulínu a máte svoje trable.....já jsem se chtěla zeptat, co mám ještě zkusit - mám tu lačnou zase 5,4, já vím, že to není žádní tragedie, ale chtěla bych ji srazit pod ty 5,3. Druhou večeři si dávám těsně před spaním, ale stejně nedokážu udělat to, abych nelačnila přes noc moc dlouho 😒 Mám teda zkusit třeba v noci kolem půlnoci, 1hodiny trochu toho mlíka vypít? Nebo co myslíte? Přes den po jídle je mám zatím krásný....

vejik85
28. kvě 2016

Ha, tak nejenže si večer blbě píchnu, ale ráno ještě i zaspím 😂 takže měření po probuzení v 10 ráno a vyšlo mi 5.2, akorát teda nevím, když to bylo po více než 11hodinách hladovění, jestli to šlo nahoru nebo dolů😆

vejik85
28. kvě 2016

@koncita občas to bohužel fakt dolů nejde ☹ ale zkus to noční zajezení, uvidíš, mě to zrovna udělalo zcela opačný efekt, ale většinou to pomůžu 😉 ještě i záleží, v kolik ráno se měříš. Jestli máš správnou dobu hladovění

koncita
28. kvě 2016

@vejik85 no právě myslím, že hladovím možná dlouho, chodím spát relativně brzo, takže ta druhá véča není zase tak pozdě....tak dnes zkusím v noci to mlíko.....

pe_ma
28. kvě 2016

@koncita vyzkoušej to a uvidíš 🙂
@vejik85 stane se no 🙂

vejik85
28. kvě 2016

@pe_ma Ale stálo to za to 😉 tak dobře jsem se už dlouho nevyspala 😊 aneb jak bylo v Tajemství hradu v Karpatech - bitvu jsem prosrál, ale dobře se vyspaaal 😂

pe_ma
28. kvě 2016

@vejik85 tak aspon tak! taky bych si pospala! ale se prostě nejpozději v půl 9 vzbudím a hotovo...

vejik85
29. kvě 2016

Tak dneska jsem si na sebe ušila bič... To je tak, když hodně přemýšlím... Omylem jsem otevřela oči v 7ráno, ani jsem ještě nechtěla vstát, ani nešla na záchod, jen jsem si pomyslela, že se zkusím změřit... A hups 6.2... No, ale hned nato jsem usnula a vzbudila se v 9 a udělala to samé (bez toho, abych vylezla z postele) a naměřila jsem 5.3... Jsem si myslela, že člověk když víc hladoví, tak to poroste nahoru, ale u mě asi ne?!? Spálit cukry jsem nijak nemohla, vůbec jsem nechodila a celou dobu spala ☹ a teď co s tím? Co vlastně brát?

koncita
29. kvě 2016

@vejik85
@pe_ma tak včera dvě věci jinak - druhá večeře o dost později (vyjimečně jsem šla spát déle) + v noci kolem 2.hodiny decka mlíka a ráno lačná 4,9 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru