Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

dayella
1. čer 2016

@werumka Hm, to mi přijde silně nefér vůči všem zaměstnaným matkám, které musí z práce odejít a pobírat jen PPM a rodičák... 😒

bibinka2208
1. čer 2016

@werumka Ahojky tak po zvyseno inzulinu na pidi davku 5 jednotek 6,3 vcera jsem to nevydrzela a dala jsem si krupicovou kasi v 18h vecer a ve 22h jako druhou veceri jsem si dala 3 broskve a 3dcl stavy s vodou a rano 5,6 nechapu to.... kdyz to dodržuju tak to leze nahoru a kdyz jeden den reknu ze na to prdim hned ma druhy den rano hodnoty vyrazne nižší :D

bibinka2208
1. čer 2016

@dayella tak to ale nemyslis vazne ze ne :D tak invalidní duchod je v podstate odskodneni za to ze nema plnohodnotny zivot jako zdravy clovek ... to ti taky prijde nefer?

werumka
1. čer 2016

@dayella Tyhle matky aspoň to zaměstnání mají. Já jsem třeba nezamestnatelna se svýma nemocema, takže důchod si sporim, abych na dobu, kdy příjem nemám, jsem nebyla holá řiť 🙂 protože s částečným důchodem pracovat člověk musí, na rozdíl od plného. Zdravá máma si může jít třeba na zkrácený úvazek do práce i s dítětem, na brigádu. Pro mě tahle možnost není.

werumka
1. čer 2016

@dayella a jinak - já bych klidně svůj důchod vyměnila za zdraví a chození do práce. Fakt jo 🙂

werumka
1. čer 2016

@bibinka2208 to je fakt zvláštní, to ovoce je z hlediska druhý večeře propadák a místo toho to udělá tohle. Šťávu bych nepočítala, ta to rychle zvedne a za chvíli po ní není stopy. Teď co z toho vyvodit, že jo 🙂 a po zvýšení inzulínu byla glykémie zase vyšší, nebo ne?

bibinka2208
1. čer 2016

@werumka no to byla nejvse po 5jernotkach 6,3 a ted po nedodrzeni diety sla 5j. Inzulinu 5,6 jsem z toho blazen. V patek jdu opet k dr a rikala ze to ke bodne divny a ze musime vzit krev

werumka
1. čer 2016

@bibinka2208 No takhle, pokud by Ti takový experiment nebyl nepříjemný, zkusila bych si večer žádný inzulín nepichnout a dát si běžnou druhou večeři. Nemůžu se zbavit pocitu, že ten inzulin byl nasazený brzo.

babuna
1. čer 2016

Tak státnice mám úspěšně za sebou a jsem hodně zvědavá co to udělá s cukrem ... poslední dobou jsem měla spíš vyšší a to i dnes (v době kdy mi padá jsem měla 10,5 😲 , těsně po obhajobě a to jsem běžně snídala jako vždy někdy v 7 ráno a státnicovala v poledne - mezi tím ani svačinka, njn nervíky) .. pak to kleslo ... konečně se taky vyspím cca po 14ti dnech ..... opravdu jsem zvědavá jak to ovlivní hodnoty ...

bibinka2208
1. čer 2016

@werumka no chci to zkusit tak uvidim. 🙂

werumka
1. čer 2016

@babuna Moc gratuluju! Těch 10,5 byl následek adrenalinu ze zkoušek. Myslím, že teď to bude o dost lepší!

werumka
1. čer 2016

@bibinka2208 jsem zvědavá, co to udělá, dej vědět 🙂

martinka8338
1. čer 2016

Ahojte,včera proběhla poslední kontrola v dia,tak už nemám chodit,hodnoty ok při dietě. Pak kontrola půl roku po porodu... Tímto jsem chtěla poděkovat za rady a sdílení 🙂

werumka
1. čer 2016

@martinka8338 Tak pak dej vědět až bude mrně na světě 🙂 Ať se vám hezky daří!

pe_ma
1. čer 2016

@babuna gratulace!

bibinka2208
1. čer 2016

@werumka určitě ráno písnu a moc děkuji za rady 🙂

vejik85
1. čer 2016

Dneska zase nějaké erupce na slunci? 😆 po obědě 5.2 a po večeři u mě 6.1?? A to pochybuji, že by se do toho tak obuly ty 4jednotky před večeří...

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka ahojky, tak píšu jak jsem slíbila. Včera k 2 večeři 3 půlky chleba s pastikou, 3 meruňky a banán. Rano 5,8. Sice o 0,2 víc než včera ale je pravdou ze jsem se dnes měřila o pul hofky dřív a včera jsem se víc napraskla tou Veceri. Takže od te doby co nedrzim dietu jsem pod hranici 6,0 a vlastně klesam. :D a dietu už nedrzim ani během dne. Včera na utz 29tt zítra zacinam 30tt mala váží 1371g což si myslím je úplně normální váha 🙂

denousek
2. čer 2016

nazdarek....
tak ja jsem se objednala na zítra na dia... lačná stale kolem 6... tak jsem zvedava co se mnou budou delat...mám chtit vzit krev?

annna79
2. čer 2016

@denousek já dnes volala taky.a zvýšil mi inzulín v noci na 6j a ráno na 4j. Tak uvidíme

denousek
2. čer 2016

@annna79 musíš brat i rano??más po snidani taky vyšší?já nastesti po jídlech ok...akorát ta lačná... premyslim že pujdu jinam k dia ale uvidim co mi zítra reknou odbornice... chci at mi udelaji profil...

alert
2. čer 2016

@annna79 ja uz jsem ze 6j. na lacno na 20ti j. Doufam ze dal uz to nepujde..

denousek
2. čer 2016

@alert a po snidani mas kolik?

alert
2. čer 2016

@bibinka2208 urcite je to prima vaha miminka. Ja ve 29+0 mela odhad 1516 g a pry je to supr. Tak verim ze zadny obrik se konat nebude..

alert
2. čer 2016

@denousek tech 20j. davam teprv 2 dny pred spanim pres den jsem jen na diete. Merim ted jen lacnou a ta byla vcera 4,8. a dnes 4,9. Takze pohoda..

denousek
2. čer 2016

já mam stale kolem 6 zítra se o tom jdu pobavit dr :/ volala jsem že prijdu dřív...ale nevim co mam čekat mám chtit vzit krev lačnou ze žily nebo nevim...

luckyzuzu
2. čer 2016

Tak sem byla na kontroke dneska. Malej je velikostne o tyden vetsi, ale hkavicku ma o 3 tydny ☹. Doufám, že to nic neni,, ze je jen po tatinkovi 😀. Inzukin mi zvysila na 8 jednotek vecer, jnak, že super hodnoty. No už to tech par tydnu nějak doklepem. 😎

bibinka2208
2. čer 2016

@denousek zmerí ti tlak, zvaží te a pak ti da 3-5jednotek inzulinu jestli jeste nemas 🙂 krev by ti brat nemela. Ja uz tam byla asi 4x :D

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 A píchla sis večer inzulín? Jestli ne, zkusila bych si dát ty tři poloviny chleba s paštikou a k tomu třeba i nějakou zeleninu. Ovoce ne, to už bylo navíc sacharidově fakt hodně.

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka jasne ze pichla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru