Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 no já tak nějak pořád držím stravovací návyky, takže jím, na co mám chut, jen hlídám množství a nejím cukr...
budu si píchat i po porodu, mám rozepsané jak, prý potřeba inzulinu klesne na 1/3 takže podle toho to mám, mám se zase začít měřit, at vím, jak se co děje a po šestinedělí kontrola a uvidíme...ale už nebudu tak vystreslá, ptž to nebudu ovlivnovat miminko...
a v rodině mají všichni nakázáno, že do porodnice na návštěvy jedině s dia zákusky :D

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma si to vůbec neumím představit po tom porodu to píchání a hlídaní, abych se za 10min najedla... To bude u mě peklo ☹ jinak já mám před večeří 5.5, tak to vypadá u mě dobře po večeři 😉 dle hodnot dneska porodím místo tebe 😂

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 no z toho mám taky strach, ale ty se neboj, ty budeš po porodu v pohodě 🙂 těhu cukrovka se porodem ztratí 🙂
ty ještě nerod, ještě máte čas 🙂 a hezkej cukr ti přeju 🙂 no já se budu měřit za 15 min, tak sem napnutá jak kšandy :D

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma no, mě taky hrozí, že mi to zůstane, takže nevíme, jak to bude ... Vše je ve hvězdách ... Jako my máme čas, ale stejně to kvůli mé výšce budeme ukončovat sekcí za 2-3týdny, takže se nám to blíží, ale ty to máš už opravdu za pár 😉

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 ty si moc inzulinu nepícháš, fakt typuju, že budeš ok 🙂 musíš věřit 🙂
no já mám max týden, snad se rozhodne dřív, fakt se tomu vyvolání chci vyhnout...přemlouvám, tak snad poslechne 🙂

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma Škoda, že je úplněk až 20/6, musíš víc přemlouvat 😉

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 přemlouvám už 2 týdny...no prostě je to tvrdohlavec...právě přemýšlím, jak moc poslušný miminko je...jestli fakt čeká na termín...no kontrola v pondělí, takže teoreticky by ten úplněk ještě mohl zabrat :D v pondělí se máme domluvit, jak to bude dál :D

pe_ma
14. čer 2016

tak po hodině za 6...tj slušný :D no uvidíme, co to udělá za další hodinu...

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma super 🙂 já mám po večeři a mám stále hlad, takže to u mě znamená, že to bude asi dobré 😆

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 tj dobrý, že to takto poznáš, já teda ne :D někdy sem ještě po 3 hodinách přejezená k smrti a cukr ok a někdy katastrofa :D

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma většinou mi to tak vychází 😆

vejik85
14. čer 2016

Jinak holky, za mě těhu cukrovce zdar ... Jsem našla foto, jak jsem vypadala předtím a jak teď a já jsem teda spokojená, za mě nejlepší dietka 😆

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 sluší ti to!
já zrovna někdy před 2 týdny prohlížela fotky z dovolené v srpnu a pochopila, proč jsou všichni tak strašně v šoku, když mě vidí :D mě to pořád nepřišlo...

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma Děkuji 🙂 tak ty to držíš ještě mnohem víc, ty musíš být už jako tyčka 😉 jsem fakt zvědavá na výslednou váhu po porodu, takhle toho moc nevím, jen že za celé těhu mám nahoře necelých 5kg, tak předpokládám, že z porodnice půjdu s nižší váhou než před těhu 🤗

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 no do tyčky mám daleko, já měla poměrně hodně vysokej start :D no podle mě lehčí půjdeš 🙂

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma tak hodinu po večeři mám 6.0, tak to s klidným srdcem můžu jít zítra na kontrolu 🤗 jen už do sebe asi nestihnu hodit 2. večeři, tak snad se mi z toho nepo lačná 😆 ale vstávám zítra už v 6, tak snad to zachrání

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 super 😀 jako ja 😀 jen me to v dalsi hodine vylezlo na 6,6, ale to taky neni zadny drama...ja uz po kasi a jdu spat...
tak zitra drzim palce na kontrolu a dej vedet ;)

denousek
14. čer 2016

Holky vecerela jsem v 8 dneska hermelin hrancle i tatarky trosku a za hodku 6,8 po jidlech fakt ok ale uz do sebe nic nenasoukam tak zkusim mliko v noci

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma Děkuji, mám zítra snad vše od monitorů, ultrazvuku, gyndy, dia, tak to bude mazec 😆 ale jdu do sebe dát ještě raději chleba, nějak mám fakt hlad. Tak dobrou 😉

hranatekolecko
15. čer 2016

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Jsem 28tt, dneska jsem byla na ogtt a hned na lačno mi naměřili vyšší hodnoty, takže se v testu nepokračovalo. Od 20. týdne beru léky na vysoký tlak. (Co když to spolu se zvýšeným cukrem souvisí?) Neustále se mi střídali doktoři v rizikové poradně, pak mě poslali zase k mému gynekologovi... a já už nemám šanci dohledat, jestli mi i v rámci odběrů kontrolovali v krvi cukr. Mám strašný strach, že se něco zanedbalo a několik týdnů jsem měla cukrovku a jedla tuny sladkého ovoce a nějak jsem ublížila miminku. Musím do zítřka čekat až doktor dostane výsledky testu a strašně mě to zřírá. Navíc jsem otěhotněla už když jsem byla tlustá a mám strachy, že všechny to všecko odnese miminko. ACHJO. Strašně si vyčítám, že jsem to všecko dopustila... :(

wwblackww
15. čer 2016

@hranatekolecko Také jsem si vyčítala, že jsem těhotná s velkou hmotností ☹ Ale už to tak prostě je, u každého jsou nějaká rizika. Hlavní je, že už se to ví a budou ti s tím něco dělat.. Já měla vyšší cukr i při nějakých orientačních testech a všichni mě uklidňovali, že to ještě není k řešení... Tak doufám, že nikdo nic nezanedbal a mimčo bude v pohodě a s normální váhou 🙂

hranatekolecko
15. čer 2016

@wwblackww 🙂 děkuju za povzbuzení. A když jsi měla vyšší cukr při orientačních testech, doporučovali ti nějakou dietu nebo něco?

wwblackww
15. čer 2016

@hranatekolecko Vůbec, já si tu hodnotu musela ve výsledcích vyhledat sama, nikdo mi nic neřekl a když jsem se tedy zeptala, tak nad tím mávli rukou, že to ještě není směrodatné... No a potom na ogtt mi glukózu dali vypít, i když jsem první odběr měla vysoký, takže tak...

vejik85
15. čer 2016

Hip, hip, huraaaa, konečně jsme byli na diaporadně všichni spokojeni 😍 zvládli jsme to tedy ukočírovat před porodem, což paní doktorka ani nevěřila 😆 jinak jsme mluvili co bude dál... Takže Stadamet vysadit 3 dny před porodem (ha ha haaaa, Ester, nezapomeň se ozvat 3dny před, že bys ráda za 3 dny vylezla 😂), v den porodu kapačka a poté zkusíme vysadit i inzulín a uvidíme... Snad nebudeme znovu nasazovat 🤗

pe_ma
15. čer 2016

@vejik85 no tak to jsou super zprávy!!! jupí 🙂
@hranatekolecko neboj, vše bude ok...kolik jsi tu lačnou měla a kdy jdeš na další? ještě pořád to cukrovka být nemusí 🙂 a vysoký tlak a nadváha je jeden z rizikových faktorů cukrovky, ale taky to neznamená, že ji to způsobuje! neboj 🙂
@wwblackww chjo :( další špatný test na cukrovku :( ty laborky se to prostě nenaučí :( pár stránek zpět tu @werumka dávala odkaz na diskuzi, kde se píší tyhle zkušenosti s laborkami, tak kdybys chtěla, tak na to koukni...

wwblackww
15. čer 2016

@pe_ma Já chtěla vyplnit dotazník na tehotenskacukrovka, ale hlásilo mi to chybu ☹ tak jsem je nemohla naprášit. Ale naštvalo mě to. Vím, že je to komplikovanější, ale viděla jsem na vlastní oči, jak odnášeli až moje všechny tři vzorky a to prostě ne ☹

pe_ma
15. čer 2016

@wwblackww škoda, třeba zkus později...
njn, si usnadnují práci a přidávají ji ostatním :(

babuna
15. čer 2016

Holky hlásím, že jsem doma 🙂 hurá ! 🙂 krvácení se včera podařilo zastavit ...cpou mě magnesiem 3x denně po 2 tabletách 500 magnézka ... no upravilo mi to řádně stolici a kupodivu i ten cukr ... mám klid nesmím nic tahat a nikde lítat po všech čertech ... no na to jak to v první chvíli vypadalo špatně ufff to je výborné ... tož jsem si udělala nedobrovolný výlet a exkurzi do porodnice kde budu stejně ležet 😀 tak alespoň vím jak to tam chodí a třeba i to že košili jsem měla tak velkou, že bych se do ni vlezla dvakrát 😝 a že tam nevaří zrovna moc dobře ....ale to je hold špitál ...

jak to tu tak čtu tak koukám, že je to docela síla s tou těhu cukrovkou ... a kompetencí některých laborek ....

Jinak jsme se tu bavili s @werumka na téma jak to se mnou bude u porodu - takže pokud nebudu mít senzor tak se bude odpojovat pumpa a napíchnou mi glukozu a inzulín a hlídat to budou co hodinu klasicky glukometrem, pokud by se povedlo a já měla zrovna napíchnutý senzor - pumpa se jen utlumí a bude se hlídat aktuální hladina cukru - tohle se jim popravdě líbilo víc neb si to teď vyzkoušeli a líbilo se jim, že je to takové přehledné - vidí profil a vývoj a téměř aktuální stav ( je tam jen cca 15ti minutová odchylka) tak to zkusím nachystat tak aby to vyšlo i na ten porod 🙂 ... i mě to bylo celkem příjemné 😀

hranatekolecko
15. čer 2016

@pe_ma to mi neřekli a byla jsem z toho cela paf, tak jsem to tam moc nedrtila. Zitra ale moje výsledky dostane gyndař, budu mu volat a určitě napíšu, ...

pe_ma
15. čer 2016

@babuna super, že seš doma! a pěkně klid a bude dobře 🙂
jj, taky sem měla jednu noční návštěvu porodnice a měla z toho smíšené pocity...no jídlo krize, navíc s dietou si hlavu nedělali a noční košili já zase pro změnu měla tak na poloviční ženskou :D
@hranatekolecko tak snad bude gyn dr rozumnej! měla bys jít na ogtt znovu a pokud bude lačná zase vysoká, tak pak na dia 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru