Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
29. srp 2016

@pe_ma Právě, teď ten vývoj s Toníkem bude každý měsíc, v říjnu už třeba budeš v noci vstávat o dost méně, takže teď nemá smysl dělat závěry. Už ses rozmyslela s tím inzulínem/léky?

hanulkavelunka
29. srp 2016

@eevvaa jsem taky po ivf a to lecena 3 roky a 5iui a 2 ivf az to'2.ivf po 3 letech vyslo 😉
A gratuluji 😉

@werumka ja test podstoupila s lacnou 5,8 ale ve 12tt
Jeste jednou se zeptam
Lacna do 5,3 a hod po hl.jidlech nax 7,8????? tak to pise na tehucukr.cz
Je to tak??

werumka
29. srp 2016

@hanulkavelunka Jojo, to platí 😉 Nějaký ojedinělý výskok se neřeší, ten můžeš nastat - zvlášť, když testuješ nové jídlo. Neměl by tam být konstantní vzestup nad limit.

hanulkavelunka
29. srp 2016

@werumka supr diky 😉

eevvaa
29. srp 2016

@werumka já už měřím a právě to je většinou ok, ta lačná je občas zvýšená o trochu, to asi zase záleží co sním k druhé večeři, ale nic převratného a po jídle je to ok. Ale i kdyby to zase byla cukrovka, tak je to furt dočasné a to se nechá vydržet, já stejnak ze sladkého nejraději ovoce 🙂, teď s malým a těhu ani moc nepeču, raději si hraji a věnuji se malému.

werumka
29. srp 2016

@eevvaa Právě, je to jen dočasný 🙂 Zlomový je většinou 30. týden. Ale když máš glukometr, je jednodušší ten případný vzestup podchytit. Zvlášť, když máš v rodině diabetologa 😀

pe_ma
29. srp 2016

@werumka kéžby! on zlobidlo v noci chce pořád papat :D dohání, co nedostával v bříšku :D
no sem spíš rozhodnutá zůstat na inzulinu a prášky až přestanu kojit, nebo budeme už z poloviny na příkrmech...

eevvaa
29. srp 2016

@werumka
@werumka no právě jsem za ní vděčná, že to pohlídáme, on ten vzestup byl právě mezi 27. až 30. týdnem mińule, v 26. týdnu jsme byli na na 3D, to ještě vše odpovídalo a pak na utz v 30. týdnu, už byl odhad 2,5 kg ahned jsem to řešila 🙂

hanulkavelunka
29. srp 2016

@werumka jeste prosim,2 hod'po jidle ma tedy byt kolik
Nemuzu nikde najit pro tehulky.
Diky.

werumka
29. srp 2016

@hanulkavelunka Limit po dvou hodinách se uvádí 6,7.

werumka
29. srp 2016

@eevvaa To jo, někdy to takhle skoro ze dne na den vezme rychlý spád. Když už s tím máš zkušenost, víš, na které týdny se zaměřit.

werumka
29. srp 2016

@pe_ma Myslím, že je to moudré - pokud Ti to teď takto sedne, tak není potřeba do toho zbytečně zasahovat.

batorijka
29. srp 2016

jdu si lehce povzdechnout, ať dělám (jím) co dělám, lačná mi skáče vysoko - 5,8, 5,6, 6,1 po hlavních jídlech dobrý ale to ráno ☹ a jednou po kaši dobrý, jindy špatný...jestli do pátku to bude pořád špatný, tak mě asi čeká inzulín...

pe_ma
29. srp 2016

@werumka jj, jako jasně, když si dam inzulin, tak se musím najíst, at se děje, co se děje, takže už mám za sebou pár prořvaných obědů :( ale nedá se nic dělat
hl je fajn, že 20g sacharidovou svačinu zvládnu bez inzulinu, takže 1 píchnutí mi ubylo a poslední dny sem jak malý dítě a opravdu jím po těch 2-2,5 hod, takže sem musela přidat další svačinu...asi jak se víc rozjelo kojení, tak mám pořád hlad a žravou :D takže furt z lednice uzobávám sýr, šunku a nebo oříšky :D jako u žravé je to fakt peklo!

pe_ma
29. srp 2016

@batorijka bojuješ statečně, tj hlavní a inzulinu se neboj 🙂 pokud to nejde jídlem, nedá se nic dělat a uvidíš, jak se ti pak uleví 🙂

werumka
29. srp 2016

@pe_ma Myslím, že není od věci při kojení častěji jíst - podívej na @babuna, jak jí po kojení vždycky spadla glykémie. Tak je lepší to vykrývat častějším jídlem.

werumka
29. srp 2016

@batorijka Někdy je to na prd, co? Věř tomu, že s inzulínem se nebudeš nervovat tak, jako teď, kdy se bojíš každýho ranního měření. Když najednou uvidíš, že ty glykémie hezky poslouchají, bude to hned lepší 🙂

babuna
29. srp 2016

@werumka co kdyby jen glykemka ... ale ja se vybulila komplet ted jsem musela znovu nakojit neb to dite proste naslo zdroj tak budu zitra hlasit jestli tu jeste sem 🙂 ... Ale dojedla jsem se chlebem s marmeladou tak tereba to zabere ...;)

werumka
29. srp 2016

@babuna Chleba s marmeládou zabere vždycky 🙂

pe_ma
29. srp 2016

@werumka jj, četla sem...no po kojení sem nikdy neměřila, ale kolikrát u kojení snídám a nebo večeřím :D
@babuna ty jo...drž se!

babuna
30. srp 2016

@pe_ma
@werumka holky žiju ! 🙂 nevím jestli zabraly ty vitamíny co jsem si před pár dny koupila, nebo ten chleba s borůvkovou marmoškou ostatně vše v pohodě a dokonce jsem musela v noci odsříkávat mlíko a to jako že hodně ... vždy před tím jsem na celý den o mlíko přišla a prostě nebylo ani kapka a teď v jako by se nic nedělo ... mno ... že bych ještě začla bez problémů kojit ... no to by bylo parádní ! 🙂

babuna
30. srp 2016

@pe_ma jo jinak to říkal i doktor pokud to jde u kojení jezte a pijte ... že to pomáhá 🙂 nejen tvorbě mléka ale že je člověk i v ,,pohodě,, 🙂

hanulkavelunka
30. srp 2016

@werumka ahoj,dnes ko u GynDr vse ok ale stve me ta moc pry je to bezne a zadna hruza ale nechapu proc?? Jde o aceton v moci. Vcera vecere,po hodine hodnota 6,8 a po dvou hod 6 a dnesni lacna 5,4 a ranni moc vse ok jen aceton 1
Ja ale nehladovim. Muze to byt velkou nadvahou,ze jsem byla zvykla na sladke a ted jsem ho vysadila?????
Pry je to bezne a zadna hruza ale ja to chci mit ok.
Miminecko je v poradku,spinkalo si na boku zadeckama k nam a rucickou pod hlavou ☺milacek nas.
Stve me ten aceton,kdyz dam 2.veceri ranni glyk je 5,8 i 6 ale mozna ze 2.vecere byla spatna,ale dr mi 2.veceri nedoporucila
Jdu do DiaPor za tyden jsem zvedava co mi rekne.

pe_ma
30. srp 2016

@hanulkavelunka super, že je miminko v pořádku!
a ten aceton? podle mě to je velmi jednoduché, podle toho, co tu píšeš...prostě jíš sice podle tebe dost, ale málo sacharidů...já už sem ti to tu psala a myslím, že i Verča...
@babuna supeeer! no vidíš...ještě budeš mít mlíka na rozdávání 🙂
no a s tím jídlem...to sem ráda, páč fakt u kojení jím často, hl večeře, jinak to moc nejde :D

hanulkavelunka
30. srp 2016

@pe_ma jenze hodnoty glyk drzim a je to ok
Rano jim uz i chleba,na obed mam normalni prilohy,polepsila jsem se a myslim ze jim vic nez dost.

hanulkavelunka
30. srp 2016

@pe_ma snidane vecere chleba,obedy normalni,brambory,ryzi,testoviny
Ke svacinam ovoce nebo jogurty
Ja jim uplne normalne,hodnoty mam ok tak jak je mozne ze je tam ten aceton? Jim vic nez jsem kdy jedla. A nehubnu,vaha mi stoji uz mesic.

hanulkavelunka
30. srp 2016

@pe_ma mam dost tuku v tele jenze vaha stoji
Jak je to s tema ketonama,pokud neni cukr bere si telo z tuk.zasob jenze to bych hubla ne???

pe_ma
30. srp 2016

@hanulkavelunka ok, tak pokud to máš už takto srovnané, tak pak už jedině prostě tvému tělu vadí dlouhé hladovění v noci, takže bude nutnost druhé večeře a pokud pak vyletí lačná, tak inzulin...to, že máš aceton znamená, že tvoje tělo a miminko máte méně sacharidů, než potřebujete...aspon já sem to takto pochopila, ale víc určitě bude vědět Verča a třeba říkám nesmysl...

hanulkavelunka
30. srp 2016

@pe_ma driv to nebylo od zacatku tehu moc ok a to jsem zhubla 8kg jak mi bylo zle ay v'16tt tj 4tydny co jsem na diete a jim vic nez na zaca ku tehu do toho 12tt tak aceton v moci.
Tohle mi hlava nebere.

hanulkavelunka
30. srp 2016

@pe_ma ja uz fakt nevim,tak budu jist asi cokoladu
Ja si dam klidne cely plech pecenych brambor v troube s mlikem k veceri,cely pytlik ryze k obedu a k tomu maso a zelenin.salat.

Kdyz jsem na zacatku pila jen colu a to pul l.za cely den a jedla suchy rohlik a vazili si me a to jak v caru tak u GynDr tak mi rikali at se niceho nebojim,ze mam velke zasoby a miminko si ze me vezme co potrebuje,ze to u me nevadi ze hubnu a nemuzu skoro nic snist jak mi bylo zle,ale nezvracela jsem.
A ted mi pises ze miminko hladovi'😥
Jsem z toho jelen.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru