Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vrk
24. bře 2016

@pe_ma no supr!

petanevesta
24. bře 2016

Holky a jeste dotaz,jak moc.ovlivnuje to co clovek veceri pak tu lacnou glykemii?...jen me to zajima,ne, ze bych chtela hresit 😉😀 jakoze si nekdo da treba napr.smazak a hranolky,projevi se to rano po tolika hodinach?🙂

pe_ma
24. bře 2016

@petanevesta jasně, všechno souvisí se vším...večer bys měla jíst co nejpomalejší sacharidy, aby jsi nezačala hladovět...aspon tak mi to bylo řečeno...

petanevesta
24. bře 2016

@pe_ma aha diky,jen me to zajimalo,kdyz jsem sla predtim na ogtt,jestli sem si to nemohla i trosku zhorsit tou skladbou vecere predchozi den😉

maru9
24. bře 2016

@petanevesta pokud bys neměla cukrovku, pak by se ti cukr do rána srovnal.

vrk
24. bře 2016

Holky, tak probehl kolac a hrnek cara s mlekem a jsem zvedava na hodnotu. Ukaze se to tedy po 30min nebo az po 1h? Poprve za dietu cukr az se stydim a zacla jsem se po tom jidle uplne potit...

pe_ma
24. bře 2016

@vrk měř přesně za hodinu, tam víš, jaká ta hodnota má být 🙂

maru9
24. bře 2016

@vrk já bych měřila obě hodnoty.. možná i tři / čtyři, ať člověk ví, co to kdy dělá.
Taky jsem dnes dala koláč, domácí bez cukru (slazený sucralozou - CandyS) tvarohový na styl švédského koláče a naprostý luxus!!!

vrk
24. bře 2016

@maru9 mnaam a zkousela jsi merit? Ja mela z jogurtoveho testa s jablky a drobenkou. Taky domaci mnam. Ale nepekla jsem ja. No pohladilo mi to chutove bunky o tom zadna

maru9
24. bře 2016

@vrk neměřila jsem, byla to jen mouka, tvaroh, mléko a vajíčko a měla jsem to napočítané, takže jsem věděla, kolik si můžu dát. A ještě jsem ze spodku seškrabávala mouku, protože jak tam není ten cukr, tak se suché těsto s tou řídkou náplní pořádně nespojilo, takže jsem měla ještě rezervu 😀 příště to zkusím obměnit, koupila jsem pšeničné vločky s jen 50% sacharidů (oproti mouce 70%+) tak uvidím, co z toho vznikne 🙂

pe_ma
24. bře 2016

@maru9
@vrk holky, vy jedete 🙂 já teda nepeču a neexperimentuju...co sem na dietě, tak sem měla jen 2x "oslazený" tvaroh s kakaem a právě candys, dr mi to ale zakázal, tak sem se na to vybodla...a je fakt, že už sem si zvykla a nechybí mi to...pochutnám si na jogurtu s ovocem a tak 2x do měsíce skleničku coly a sem spokojená 🙂

vrk
24. bře 2016

@maru9
@pe_ma tak po hodine 7,0 po pul hodce 8,6. Tak to jde ne? Na to ze to byl tak poctivy kousek. Ale fakt slazeny minimalne

pe_ma
24. bře 2016

@vrk tak tj super číslo 🙂

pavcik
24. bře 2016

Holky, tak já konečně asi můžu říct, že inzulín zabírá. Tedy to, že zavedla doktorka i ten mezi jídly.

Ráno jsem měla na lačno 4,8 a 5,2 (měřím na dvou glukometrech)
Po snídani (a inzulín jsem si nepíchla, páč jsem to měla nízký) jsem, měla 6,2 a 5,8

Oběd před jídlem 6,1 a 8,1 ( tak velký rozdíl nechápu, ale když jsem se měřila víckrát, rozdíl se zvětšoval) a po jídle to zůstalo skoro to samý 6,2 a 8,2

A večeře před 7,2 a 7,3 a po hodině s inzulínem hodnota ještě nižší 6,8 a 6,7

Takže za mě spokojenost

petanevesta
24. bře 2016

Devcata,jak ukocirujete chute na Velikonoce?Mama mi ted psala,ze bude bramborovy salat a rizky..je to velky zlo?Ja merim 3x tydne pondeli,streda,patek,ale asi pokud si trosku dam,tak se kontrolne premerim,co to se mnou udela....

vrk
24. bře 2016

@pavcik ale pred jidly ma byt do 5,1 myslim ne? To zase tak dobry nemas. Nebo davas velky svace?

vrk
24. bře 2016

@petanevesta jen si dej, ale s mirou proste. Rizek jsem mela kureci s chlebem jednou taky. Takovej mensi. A br.salat? Noo trochu proc ne

pavcik
24. bře 2016

@vrk no nedávám velký svačiny, měla jsem jedno menší jablko

já mám pocit že ráno na úplný lačno po ránu má být do 5,3...ale pak přes den už nikdy nejsi nějak lačná...já třeba piju vodu s citronem, takže si myslím, že tu lačnou hodnotu přes den nedám asi nikdy

vrk
24. bře 2016

@pavcik prosim te, nechapu to, ale ja mam mit pred jidlem proste do 5,1...i lacnou. Vic ne

pe_ma
24. bře 2016

@pavcik
@vrk já nemám určeno, kolik mám mít před jídlem, ale mám 3,8-5 - 2hod po svačinách

pavcik
24. bře 2016

@vrk nevím, mě nikdo neřikal jako hodnoty před hlavním jídlem...prostě vím že lačno 5,3 a po jídlech do 7,8 ... uvidím co mi řeknou v úterý...

každopádně ikdyby, tak za jeden den se to relativně drželo nízko a i za to málo jsem ráda....nějak se začít musí

pe_ma
24. bře 2016

@pavcik to určitě! ty hodnoty jsou moc hezký, bych řekla 🙂 jen bude chtít něco vymyslet na ty hodnoty před jídlem, ale to teda netuším co 😒

pavcik
24. bře 2016

@pe_ma tak začínám teprve na 4 jednotkách tak tomu dávám ještě šanci...na mě jsou to super hodnoty

vrk
24. bře 2016

@pe_ma jj tak to mas spravne.🙂 taky se vetsinou v merici den vejdu i pred hl.jidly

pe_ma
24. bře 2016

@pavcik to určitě! jen ten inzulin před jídlem s tím asi moc nepohne, ale třeba se pletu! to by věděla spíš werunka...jak dlouho před jídlem si pícháš?

vrk
24. bře 2016

@pe_ma
@pavcik hodnoty pred jidlem pry spravuje nejakej dlouhej inzulun mi rikala doktorka

pe_ma
24. bře 2016

@vrk já to tak mám vždycky, já tím, že mám na svačinu ovoce+jogurt a pak jogurt, tak mi to za ty 2hod strašně spadne...takže přes 5 nemám šanci tam tu hodnotu mít...

pe_ma
24. bře 2016

@vrk jj, to bych taky typla, že to bude on, podle toho, co tu píše werunka...což je inzulin na noc

pavcik
24. bře 2016

Dlouhej inzulín si píchám večer 16 jednotek...
ten inzulín před jídlem si píchám 15 minut před jídlem

pe_ma
24. bře 2016

@pavcik tak to máš stejně jako já, jen dlouhej mám 18...ale ty čísla vypadají dle mě dobře, takže bych to ted takhle držela a uvidíš, co dr 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru