Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
4. dub 2016

@mosquito To může být ještě z toho 🙂 uvidis u dalších měření. Pokud by tam byl setrvaly vzestupný trend, nasadí se trocha inzulinu a hned bude veselého 🙂

mosquito
4. dub 2016

@werumka No, já doufám, že dneska prostě byl den blbých hodnot a zítra to bude zas OK 🙂 Dokonce mi ani není špatně oproti včerejšku. Já si nechci nic píchat 😀

dayella
4. dub 2016

@werumka No když mě právě říkala, že si mám píchnout těsně před jídlem a v návodu zase říkají, že mám jíst do 10 minut po píchanci. 😒

pe_ma
4. dub 2016

@dayella ja dodrzuju tech 10 az 25, co mi rekl dr, min nez 10 ne, spis 15 a nekdy se mi jidlo pri vareni nepodari vychytat a jim treba 20...zkus a uvidis ;)

pe_ma
4. dub 2016

@dayella teda 10 az 15 tam melo byt :/

missym
4. dub 2016

Tak já dneska supr den. Ráno 4,9, po snídani jsem se jaksi zapomněla změřit 😅 , po obědě 6,8 a po večeři 6,7. Jedla jsem stejně jako každý den a takový hodnoty. No paráda. Jen tak dál 🙂

werumka
4. dub 2016

@dayella za normálních okolností se pichá těsně pred jidlem. Ja si normalne sednu ke stolu, dam inzulin a jdu jist. Ale v těhotenství jsem musela dávat 15 minut pred jídlem, aby stihnul nabehnout.

dayella
4. dub 2016

@pe_ma
@werumka Jsem na tom denním inzulinu teprve týden a do porodu už to mám za pár, tak není už moc času na nějaké vychytávání, ale za zkoušku nic nedám. Díky. A kam si ho před jídlem pícháte?

pe_ma
4. dub 2016

@dayella dej tech 15 pred a urcite to bude poznat 🙂 ja picham vsechno do bricha...do speku

werumka
4. dub 2016

@dayella Jestli to dáš do břicha - ze strany do kožní řasy, tak klidně tam 🙂

dayella
4. dub 2016

@pe_ma
@werumka Díky holky, zkusím 🙂

mosquito
5. dub 2016

Holky tak ani dnes nic moc vysledky. Na lacno 5,6 a po snidani 9,1. Tak doifam, ze po obede a vaceri bude lip ☹

martinka8338
5. dub 2016

@mosquito já sem si dnes dala pauzu od měření a cos měla dobrého na snídani?

petanevesta
5. dub 2016

@mosquito me to taky porad dost skace,jsem zvedava,co mi ve ctvrtek reknou na kontrole v dia poradne :-/

mosquito
5. dub 2016

@martinka8338 jako vzdy. Tmave pecivo, sunka a syr a zelenina. Doufala jsem, ze to dnes bude ok. Jedine co je jine, ze jsem po 3 tydnech v praci

mosquito
5. dub 2016

@petanevesta mne to prave nikdy neskakalo. Az vcera a dnes je to des. Volam diabetolozce zitra. Taky jsem zvedava, co mi rekne ☹

vrk
5. dub 2016

@mosquito co jsi snidala?

martinka8338
5. dub 2016

@mosquito aj já tak s tou snídani,třebas je to jen změnou... Určitě to bude zas dobre.

werumka
5. dub 2016

@mosquito To je jen změnou režimu, nech to ustát do konce týdne. Pokud by i příští týden vyskakoval, tak pak by se s tím něco dělalo.

mosquito
5. dub 2016

@vrk tmave pečivo, sunka a syr. Zelenina jako obloha. Standard....

mosquito
5. dub 2016

@werumka snad uz se blyska na lepsi casy. Po obede 6.7 🙂

mosquito
5. dub 2016

@martinka8338 anebo tim, ze me Sefova točí 😀

dayella
5. dub 2016

Tak včera a dneska nastaly převratné změny. Glukometr včera na lačno v 6 ráno zahlásil 6,9 a hodinu po snídani (která sestávala ze dvou naběraček kuřecího vývaru s masem a zeleninou bez nudlí) bylo 7,1. Dneska na lačno (měřeno v 5:45) zahlásil 5,4. A hodinu po snídani 7,7. Když budu od každé hodnoty odečítat 1, tak si myslím, že jsem na tom krásně. Přemýšlela jsem, čím by to mohlo být, že je lačná taková, jaká je. Napadá mě jen, že včera k druhé večeři byl místo rýžové kaše jogurt s lněným semínkem a nebo proto, že jsem vstávala tak brzo ráno (i když jsem byla v noci aspoň třikrát čůrat). Další jídla už si drží svou předchozí hodnotovou rovinku. Vstávání v 6 ráno sebou nese (alespoň u mě), že musím mít dvě snídaně. nebo dvě svačiny - v 8:30 a pak v 11:00, abych naběhla na svůj běžný režim rozdělení jídla přes den. Tím se dostávám k tomu, že vlastně jím až 7 jídel denně. Doufám jen, že to taky není špatně.

werumka
5. dub 2016

@dayella Nevadí to vůbec, klidně si to rozděl na sedm jídel, abys měla odpovídající pauzy. Inzulín máš pořád stejný? Ta snídaně (vývar s masem bez nudlí) je téměř bezsacharidová záležitost. Na to pozor, zvlášť u snídaně.

dayella
5. dub 2016

@werumka No to je mi jasné, že bez nudlí je skoro bez sacharidové, ale co mě zaráží, že jsem si píchla inz. a stejně jsem si pak naměřila o 0,2 víc než před snídaní. Neměl by ten inz. při tak malé porci sacharidů spíš tu naměřenou hodnotu o dost stáhnout dolů?

pe_ma
5. dub 2016

@dayella spíš bych v takovém případě inzulin vůbec nedávala...mě dr několikrát důrazně upozornoval, i nutriční, že ten inzulin je na určitý počet sacharidů pro moje tělo a víc i mín je kontraproduktivní...

pe_ma
5. dub 2016

k tomu měření po jídle mě ještě napadá, že někdy si nejsem jistá, kdy mám měřit...jak jt správně? v 15:00 dojím poslední sousto sacharidů, ale pak třeba ještě 10min dojídám maso a nebo většinou porci zeleniny...měřím se teda v 16:00 nebo 16:10?

dayella
5. dub 2016

@pe_ma Já jsem to pochopila tak, že měřím hodinu po tom, co dojím poslední sousto, já bych teda měřila v 16:10.

vrk
5. dub 2016

@mosquito to bude tim tmavym pecivem;)

martinka8338
5. dub 2016

A co si dáváte běžne na druhou večeři?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru