Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

terka_37
5. zář 2016

Ahoj holky!Vcera v 18:30 se nam po 25 hodinach narodil Edik🙂 Vazi 3060g,meri 49cm a je uplne v poradku.Cukr mel dobry.Hned na sale se krasne prisel.Dvakrat:D Me nemerili,ale budou delat profil.Zatim mam dia tehotenskou dietu,ale je mi to fuk🙂 Hlavne ze Edouše cukrovka nijak nepoznamenala🙂

terka_37
5. zář 2016
pethaa
5. zář 2016

Gratuluju 🙂

werumka
5. zář 2016

@terka_37 Gratuluju moc! Tak od teď už ve vzájemném objetí 🙂 Odpočívejte, ať se vám daří krásně!

hanka987
5. zář 2016

@terka_37 Moc gratuluju. Jinak já s dia dietou v porodnici max. spokojená, měla jsem ji teda celou dobu, ale já měla ve zprávě z dia měřit 3x denně v době kolem porodu, tak to radši hlídali. Jinak hlady jsem rozhodně netrpěla, spíš jsem měla pocit, že toho jím víc než doma.

pe_ma
5. zář 2016

@terka_37 wouw! gratulaceee! užívejte! hodně zdravíčka a štěstíčka oběma 🙂

koncita
6. zář 2016

Ahoj všem 🙂 hrozně dlouho jsem se sem nedostala, šestinedělí mě opět sráží na kolena 😒 Ale taky se chci pochlubit - 24.8. se nám narodila Josefínka 😵 Měla 2,92kg a byla úplně v pořádku, cukr ok. Mě kontrolovali 2.den po sekci a lačná byla 4,2. Potom jsem se několikrát měřila sama a vždy ok 😉 Jsem moc ráda, že jsem malou tou cukrovkou nijak neohrozila a já budu snad taky ok, prý mám tak za půl roku, max. do roka jít na kontrolní OGTT.
A jedno mě teda hodně překvapilo - jak jsem se těšila, až si budu moct dát něco dobrýho a prdět na dietu - tak jsem z toho nakonec zase takovou euforii neměla 😀 jako jo, byla jsem ráda, že si můžu dát v podstatě kdykoliv cokoliv, ale jak jsem měla myšlenky naprosto jinde a jiné starosti, tak to šlo tak nějak mimo mě 😅

koncita
6. zář 2016

@terka_37 moc moc gratuluji!!!!

wwblackww
6. zář 2016

To je krasavice 🙂 moc hezke miminko... Moc gratuluji 🙂

koncita
6. zář 2016

@wwblackww děkuju, je fakt děsně roztomilá 🙂

bajarys
6. zář 2016

@koncita Krásná, moc gratuluju 🙂

bajarys
6. zář 2016

@terka_37 Super, moc gratuluju 🙂

terka_37
6. zář 2016

@koncita moc gratuluju ke krasne holcicce!🙂

terka_37
6. zář 2016

Vsem dekuji za gratulace.A take za spoustu cennych rad a pochopeni tady na foru.Moc mi to pomohlo🙂

wwblackww
6. zář 2016

Tak zitra mam nastup tyden pred terminem na vyvolani, hlavne kvuli cukrovce a dnes i vyssi tlak, tak pro jistotu... No co se da delat

terka_37
6. zář 2016

@wwblackww Drzim moc palce;)

werumka
6. zář 2016

@koncita Gratuluju moc! Ten nosanek je k nakousnutí 🙂 🙂

werumka
6. zář 2016

@wwblackww Taky držím palce a budem se těšit na zprávy!!

koncita
7. zář 2016

@werumka jj, pršáček 🙂

pe_ma
7. zář 2016

@koncita juuu, gatulace! takovej drobeček! hodně zdraví a štěstí!
@wwblackww držím palce!

batorijka
13. zář 2016

tak dneska premiéra s inzulínem...lačné hodnoty už nešly pod 5,8, spíš přes šest. Co mě tak ještě čeká... holky, miminko to neohrožuje, že ne?

werumka
13. zář 2016

@batorijka Neboj se, je to pod kontrolou, důležité je, aby se Tvoje slinivka nevyčerpávala a ten inzulín se do 30. týdne vyladí 🙂 v tomhle případě je lepší ho nasadit teď, než čekat, až glykémie po 30. týdnu posléze ještě výš. Dej tomu ještě čas, musí se nejdřív ustálit dávky.

batorijka
13. zář 2016

@werumka jo,doktorka říkala, že uvidíme, možná se to ustálí a bude se moct vysadit (?) celí víkend jsem se s tím "srovnávala" svědomí s dietou mám čistý, prostě už to nešlo ovlivnit...snad už nepřijde nic horšího

werumka
13. zář 2016

@batorijka Neber to jako svoje selhání nebo chybu. Jsou to prostě hormony a ty holt někdy ten vlastní inzulín přetlačí. Když jsi zkusila dietu a víš, že to nefungovalo, zbytečně by ses trápila. Uvidíš, že za pár dní to bude lepší 🙂 Někdy se stává, že po tom 35. týdnu se inzulín snižuje, protože i vliv hormonů z placenty klesá 🙂 Uvidíš. Každopádně to máš za nějaké tři měsíce pryč 🙂

batorijka
13. zář 2016

@werumka nee, nevyčítám si to, jako je mi to líto, ale nemyslím, že za to můžu...jen cukrovku mám od 12 týdne, tak to těhotenství je takový jiný ...ale vím, že jsou na tom holky hůř, no tři měsíce utečou...

werumka
13. zář 2016

@batorijka Ta cukrovka je prostě taková komplikace, se kterou člověk v tom těhotenství tolik nepočítá. Pořád se mluví o screeningu ve 12. týdnu, ve 20. týdnu o komplikacích před porodem - a když pak najednou přijde tohle už takhle ze začátku, tak to člověka na jednu stranu překvapí a na druhou tak trochu "otráví", že jedna taková diagnoza člověku zasahuje do každodenního života víc, než si do té doby představoval. Ale věř tomu, že to bude brzy zapomenutý. A když z toho zůstane to dobré - že budeš vědět, co jíst, jak si poskládat jídelníček, tak je to do budoucna jen dobře 🙂

batorijka
13. zář 2016

krásně napsaný...přesně, cukrovku jsem fakt nečekala a už vůbec ne hned na začátku...miminko bude za odměnu - dva roky čekání plus cukrovka...ale jo, pak to bude fajn, sladký mi nechybí, jen ovoce bych si dopřála víc a budu doufat, že mi to vydrží i nadále

pethaa
14. zář 2016

@batorijka ahoj, máme to hodně podobně, tak ji msm od zacatku a s dietou jsem to dala jen do 17.tydne, u nas mi ho dali hned jak jsem překročila 5,3 2x, po 30. Tydnu mi to dal povylezlo, ale zase to začalo najednou hrozne utíkat, ted končím 35. A snad se to docela ustálilo, tak neves hlavu 🙂

wwblackww
15. zář 2016

Zdravim holky, ja 10.9. porodila syna Sebastiana, vazil 3,73 kg a meril 53 cm 🙂 co me fascinovalo, ze jsem si inzulin a vsechno musela hlidat sama... I kdyz ve vysledku dobre pro me 🙂 po porodu dieta i v porodnici, glykemicky profil jsem jim musela hlasit hned prvni den po porodu, coz se teprve nejak ustalovalo, tak to litalo, ale co uz... Dnes rano lacna 4,8, tak snad je to na dobre ceste 🙂

wwblackww
15. zář 2016

Jo a jeste foto 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru