Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
20. čer 2016

@werumka děkuju! spíš až ve středu večer, to už nějaká šance na zprávy bude :D a užij si dovolenou! 🙂

denousek
22. čer 2016

Jako bezva jdu po dlouhe dobe na odber do dia rano doma lacna 5,4 dojedu tam zmerim se hned to odberu glukometrem a 7,6?? Hledim jak puk rikala sestra ze je to ze stresu ale ma stres i zila?jako mazec 😕 a vyjdu z ordinace a 6,8 nerozumim tomu.tohle dopadne 😠

denousek
22. čer 2016

@werumka dlouhodobý cukr po 6tydnech co jsem na DIETE se zvedl ze 32 na 37?? tak to už nechapu nic....

denousek
22. čer 2016

@pe_ma vidíš to???ach jo!! :( mohl skocit i nejak blbe ten dlouhodoby kdyz jsem mela jaksi blby vyskoceny cukr??doma ok fakt to nechapu

vejik85
22. čer 2016

@denousek nn, dlouhodobý je fakt za celé období, tam se neodrazuje aktuální stav... Ale po tom 30týdnu to šlo prostě nahoru, ale hranice je u nás 40

denousek
22. čer 2016

@vejik85 no ja vim ale i tak... pred 6tydny 3 a ted po diete coz by mel byt lepsi tak 37??jsem ztoho hrozne smutna,,,, .( buhvi co se mnou v patek budou delat--- a jeste ten cukr..doma ok a u dr to ta vyleti strasne me to sere.

vejik85
22. čer 2016

@denousek mě se to zvedlo ještě i během inzulínu... Sice jen o 1číslo, ale taky jsem byla naštvaná. Jsem zvědavá teď, to jdu znovu na testy v úterý a hodnoty mám všechny ok už pár týdnů, tak jsem zvědavá

denousek
22. čer 2016

@vejik85 no ja jsem taky zvedava co se mnou jako cukr ještě nemela laborka hotovej jdu tam v patek tak mi to rekne ale doma rano 5,4 a nez jsem tam dojela ta na glukometru 7,6 nechau uz nic... doma ok jen tam dojedu a tohle ... nechapu to a strasne me to stve nevim co s tim no dr to reknu uvidíme....
na dizkuzi na fb mi nadali ze jestli jako nechci zacit s tou lačnou něco delat?? a jako co??? chodim k dr tak od toho ji mam ne??a doma to bylo ok...

koncita
22. čer 2016

@denousek v jaké skupině na fb jsi prosimte? Jinak u mě pomalu a jistě zhoršování, jak lačně tak dokonce ojedinělé i po jídle. Taky jsem z toho hrozně nestastna ☹

denousek
22. čer 2016

@koncita skupina těhotenská cukrovka a nikdo tam jako teda extra nic neporadi jen mě perujou ze jako s tou lačnou mám něco delat atd atd... tam už to nemá cenu... a ted se nikdo jinak nevyjádří.... už n jejich popud jsem sla k dr ani jsem jit na dia nechtěla a po verditu dr jsem poslouchala že je dr blba a že mám jit jinam.... no co uz to nevadi ony jsou nektere i zde a přenášeji informace tak uz se na to těším 🙂

koncita
22. čer 2016

@denousek hmm...a kolik teda mivas doma ty lacne na glukometru?

denousek
22. čer 2016

@koncita kolem 6... jak kdy nekdy 5,4 jako dnes nekdy 6,2..tak nejak mezi tim

koncita
22. čer 2016

@denousek no, tak to budu mít za chvíli asi podobné...už nevím co a jak čarovat, aby to bylo lepší. Fakt už jsem vyzkoušela milion variací s tou druhou večeři a je to čím dál horší ☹

denousek
22. čer 2016

@koncita ja zjišťuju ze spis asi bez ni a nekdy třeba v noci i do ceceho kousnout... jako toto není zadna traga jinak uz by mi dr prece něco dala jsem pod kontrolou... po jídlech ok.ale nechapu to vyskoceni nez jsem dojela k dr :(

annna79
22. čer 2016

Mě už se lačná a ráno taky zvedá , někdy mám i hraniční po obědě a večeři.Zitra mu asi zavolám jestli mám zvedat dávku.zatím píchám 6 v noci a ráno.

koncita
22. čer 2016

@denousek a neskončilo ti to tím, že než jsi dojela na odběr, tak uz jsi lacnila moc dlouho?

denousek
22. čer 2016

@koncita doma jsem merila asi v 7:15 a tam asi 8,15

koncita
22. čer 2016

@denousek nojo, je to na prd, už aby to bylo všechno za náma co?

denousek
22. čer 2016

@koncita tak tak to utece snad uz,v podstate o cukr.vim od 28tydne a jsem 34

denousek
22. čer 2016

To uz je snad navrcholu a uz to bude jen lepsi

denousek
22. čer 2016

@koncita vis co doma se zmerim a hned se nasnidam asi to lacneni a nervozita udelaly svoje

werumka
22. čer 2016

@denousek To je uplne normální průběh, glykovany hemoglobin odráží glykémie za poslední dva měsíce, takže ten minulý ještě odrážel období, kdy cukrovka ne propukla. Zatímco teď to odráží už jen období s cukrovkou a to je ok, protože díky dietě jsi pořad v limitu 😉 7,6 jsi měla ze stresu, to je u diabetiků na kontrole časté 🙂 a na lačnou dr.dneska nic?

denousek
22. čer 2016

@werumka ja jsem dnes byla jen na odberu u sestry jak dopadl odber ze zily budu vedet v patek,a pak mam i konzultaci u dr.ale to bylo taky na lacno ten glukometr 7,6 ale doma hodinu pred tim 5,4 tak jsem zvedava jak zila . . .tak myslis ze ten glykovany je taky v ramcich moznosti ok?

werumka
22. čer 2016

@denousek Norma je do 40, za měsíc už by měl zase klesat 😉 já mám taky doma po probuzení třeba 4,5 a za hodinu na odběrech 7. Je to normální, když jsi diabetik a před snídaní ještě vyvines nějakou aktivitu, tak glykémie stoupne, protože játra vyrábí cukry 😉

denousek
22. čer 2016

Tak diky jsem zvedava co na to dr teda reknu ji o tom a ukazu denicek

shaktinka
22. čer 2016

Ahoj mam dotaz, byla jsem dnes v dia poradne, kvuli lacne hodnote 5,2. Nasadili dietu a dnes kontrola. V prubehu jsem si cukr merila sama, hodnoty pres jidlem.kolem 4,5, hodnoty po jidle 5,2 apod. Dlouhodoby cukr hodnota 31mmol/mol. Jedna se o tehu cukrovkuu? Me prijde ze ne a presto mam porad nasazenou dietu a hubnu a hubnu :/ na dalso kontrolu jdu az 10.8

koncita
22. čer 2016

@shaktinka a těch 5,2 bylo v rámci ogtt? Ty hodnoty mas fakt krásný 😅

shaktinka
22. čer 2016

@koncita na oggt jsem nebyla, bylo to ze zily nalacno v 10tt...hodnota byla 5,2

terka_37
22. čer 2016

@shaktinka Ty už jsi sem psala nějak po tom odběru, že jsi předtím zvracela, že jo? Nebo si to s někým pletu?🙂 A dělali ti pak odběr kontrolní?

shaktinka
22. čer 2016

Jojo psala, ne nedelali a kdyz sem jim to rikali, koukali na me jak z jara, co si jako myslim :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru