Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

maru9
26. únor 2016

@vrk ano, na celý malý profil z předešlého dne + lačnou ze dne kontroly.
@werumka no jo to já tak vždycky, koupím něco levně a "výhodně" a pak kupuju nakonec stejně to dražší a nové, co mi radili druzí. Abych byla upřímná, nenapadlo mě se dívat na nějaké hodnocení glukometrů prostě jsem byla šťastná, že jsem narazila na "dobrou koupi" tak jsem ho hned vzala 🙂 trdlo no.. naštěstí to nebylo moc peněz.

werumka
26. únor 2016

@maru9 to si nevycitej, ja jsem to treba taky o tech rámech nevedela a pak jsem musela narychlo svihat na výměnu glukometru. Důležitější je, ze hodnoty jsou ok.

vrk
26. únor 2016

@maru9 tak aspon mas presne vysledky. To je super

vrk
27. únor 2016

Tak devcata dnes prvni merici den a me glukometry se totalne rozchazi. Je to kapku sila. Rano na pujcenem starem 6,5 na mojem novem 5,2 a hodku po snidani takto...to me podrz. Ma smysl merit tim pujcenym?🙂)) bohuzel mi ale na mem zrovna dosly prouzky dnes, kdyz mam merit. Tak to jsem na ty hodnoty zvedava teda...ach jo

werumka
29. únor 2016

@vrk Ahoj, blbě vidím tu značku, ale není to Element? Ten už novým testováním neprošel kvůli nepřesnosti (nesplňuje ani tu 15% odchylku v měření). Freestylu bych věřila.

vrk
29. únor 2016

@werumka aha 🙂 element mam svuj novy a free style pujceny. A co rikas tomu rozdilu? To bude chybou toho elementu..?

vrk
29. únor 2016

Ja zapsala prvni hodnoty z elementu a pak uz free style. Tak priste znova a lepe

werumka
29. únor 2016

@vrk Element v testech nesplnil potřebné náležitosti. Což neznamená, že by občas nemohl měřit dobře 😀 Ale bude to zřejmě jen v rozmezí hodnot 5,0-5,5. Na glykémie po jídle asi už bude fakt těžce orientační.
Někde o pár stránek dozadu, jak jsem sem kopírovala to testování glukometrů, tak tam jsou ty výsledky uvedené. Já osobně bych věřila Freestylu.

vrk
29. únor 2016

@werumka ok. Dobre vedet. Tak to jsem cele minule tehu merila blbe tedy. Dali.mi ho tam

werumka
29. únor 2016

@vrk Ty jsi v minulém těhotenství měřila na Elementu? Určitě by bylo dobré, abys měla i srovnání laborky a glukometru.

vrk
29. únor 2016

@werumka jj cele minule tehu. Dali mi ho v dia poradne...🙂 ted mi pujcili ten free style

vrk
29. únor 2016

@werumka no a srovnani si zkusim v patek 11.3.to jdu na krev a rovnou merim

pe_ma
29. únor 2016

blbej dotaz...ale...bude hodně cukru v kyselé okurce, nebo si můžu dát? mám na ně šílenou chut 😅

a jinak teda musím říct, že ne vždy je vše bez cukru bez cukru! chtěla sem si dát v restauraci colu, tak říkám číšnici, že bez cukru a ona, že mají klasiku zero a nebo nějakou americkou se stevii...super! tak se stevií...donese to, rozdělá a nalije a mě to nedá a podívám se na složení a tam cukr! a ona mi pak ještě tvrdí, že je určitě bez cukru, že na to měli školení :( no "bez cukru" znamenalo, že to mělo o 1/3 méně cukru a místo toho tam byla stevie...50kč v háji, já bez coly a ještě naštvaná! :(

somalicats
29. únor 2016

@pe_ma Kolu barvěj karamelem bez ohledu na to, jestli je light, zero nebo jakákoli jiná, a karamel je zkaramelizovaný cukr... Takže kola fakt ne, i kdyby byla s čímkoli. Já teda bez mučení přiznávám, že jsem si včera jednu sklenku dala, byla jsem na celodenním semináři, kafe nepiju a po obědě bych na těch přednáškách asi usnula... Takže jsem tam vypila hektolitry vody, jednu malou kolu a neměřila jsem se celej den.

Ad okurka - tam toho zas tolik nebude, když k tomu nebudeš pít ten lák...

pe_ma
29. únor 2016

@somalicats tak to já si teda colu dám, zero, ne na litry ale třeba 1 skleničku za týden a s cukrem mi to nic neudělá...
a s tou okurkou si to myslím stejně a nesním jich celou sklinku, ale třeba 3...

somalicats
29. únor 2016

@pe_ma Tak sklenka za týden nebude vadit, stejně tak tři okurky - taky si je občas dám, když zrovna máme nějaké jídlo, ke kterému se hodí, a taky je snesu.
Kolu piju hodně příležitostně, doma nám pořád stojí dvoulitrovka, ale tu nechci načínat, protože to by ji vylemtala nejstarší dcera 😀. Max si ji dám, když jsme někde na jídle, a taky max jednu, víc ne. V prvním trimestru jsem ji pila hodně, to jsem měla takové nevolnosti, že jsem to bez ní nedávala a nic jiného mi nepomáhalo.

pe_ma
29. únor 2016

@somalicats dávám si ji na chut a nebo teda ted spíš když jsem nervní, že se miminko moc neozývá...okurku asi testnu a uvidím, jak to s tím cukrem pohne...

somalicats
29. únor 2016

@pe_ma Jo jo, já měla včera odpoledne pěkný vlny na břiše 😀

pe_ma
29. únor 2016

@somalicats já pořádné kopance měla naposledy v úterý, od té doby jen drobné štouchance párkrát za den, tak sem nervovala, ale dneska ráno štouchalo víc, tak věřím, že je ok a je jen otočené, ptž štouchance cítím na jiném méstě než ty výrazné kopance...

somalicats
29. únor 2016

@pe_ma Tak já už mám nárok na pořádný šťouchy, hlavně ty do močáku stojí za to. 😀

pe_ma
29. únor 2016

@somalicats tak to jednoznačně 🙂 taky se ale dočkám 🙂

zuhra
29. únor 2016

Holky, co ochucene jogurty, kefiry a spol.? Je to velké zlo? Miluji...

zuhra
29. únor 2016

@pe_ma mne říkal doktor ve 24. Tt jeden pohyb za 12 hodin

vrk
29. únor 2016

@zuhra no ochucene jsou z cukrem. To ja celkove moc nekupuju. Jen bile proste ;) nebo udelej doma s ovocem a mixni.;)

vrk
29. únor 2016

A holky merite jako po kazdem jidle? Ja jen ty dny co musim. A jite fakt 6xdenne po 2-3h? Ja to nejak nestiham a snidam az okolo 9-10 nez obstaram syna a pod...

zuhra
29. únor 2016

@vrk ach jo ;)

hance09
29. únor 2016

@zuhra tak si to ochuť ovocem sama 🙂 ...my teď ujíždíme na kefíru/acidomlíku s jahodama a banánem

pe_ma
29. únor 2016

@zuhra koukni na složení, ale spíš bych si dala jogurt s ovocem...to jím já a beru to svoji každodenní sladkost 🙂 já měla právě pohyby víc, ale asi se prostě otočilo...

hance09
29. únor 2016

@vrk měřila jsem jen v určené dny lačnou, po snídani, obědě a večeři...snažím se dodržovat ty intervaly a pravidelnost, jím se synem....jo a ze začátku jsem měřila i některá jídla mimo určené dny, abych věděla, co mi nesedí

pe_ma
29. únor 2016

@vrk měřím každý 3. den před a po snídani, obědu a večeři, jinak jen lačnou a večerní...a donutila sem se vstávat v 8 do 9 snídám a pak mi to vychází 2hod po předchozím jídle další jídlo na 6x denně, ale taky sem říkala, že v práci nebo s dítětem nereálné :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru