Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

denousek
17. kvě 2016

@werumka no prave rovnomerne.a vy pisete na snidany 20 na obed 50 na veceri taky 20 vecer 30 to uz není moc rovnomerny :D

denousek
17. kvě 2016

@zuhra jako místo jogurtu kefir nebo ani jedno a třeba spis chleba?

pe_ma
17. kvě 2016

@zuhra no já mám dneska zase blbej den...vysokej cukr a do toho necítím mrně, takže sem asi trochu vystreslá :/ ale dr zítra zavolám, kontrolu mám až za 2 týdny a tak dlouho to nevydržím...

zuhra
17. kvě 2016

@werumka kdyz dam chleba sýr sunka nebo bez sýru totéž, efekt to nema. Ale ten samotný kefír byl prusvih, jogurt s vlockami jak kdy, stejne tak kaše jak kdy

denousek
17. kvě 2016

@pe_ma ja jsem byla vystresla o vikendu že ji necítím ale uz je to ok....

zuhra
17. kvě 2016

@pe_ma ja taky dnes snad jeden pohyb zatím... Ted jsem lehla na bok a protrepu ji. Leze na me teda nastydnuti - vcera jsem promokla a promrzla, mozna je to tim

werumka
17. kvě 2016

@denousek Ale toho pro to tělo znamená rovnoměrně 🙂 Nemít pauzy delší než 3 hodiny a dodržovat hlavní jídla, aby byla správná glykemická křivka. Na Té tvojí lačné a posnídaňové se ukazuje, že tam nějaký problém někde je. Snažím se jen pomoct, abys ho našla a říkám Ti o tom, jaká je moje zkušenost, co je celé 😉

zuhra
17. kvě 2016

@denousek na druhou večeři? Pro me nej ta klasika - chleba, sýr, sunka okurka - podobne variace. Někdo doporucuje kaši. A 8 hodin úplně lacnit pak

werumka
17. kvě 2016

@zuhra Tak to je dobré vědět!

denousek
17. kvě 2016
werumka
17. kvě 2016

@pe_ma Jsou to i nervy, klidně si zítra skoč na rychlou kontrolu prcka, zavolej na dia. A zase to bude dobré 😉

denousek
17. kvě 2016

kolik hod je nejlepší lačnit??asi vždy vstanu rano dřív třeba v pul 6 a zmerim se kousnu dvakrát do neceho a pujdu ještě do pul 8lehnout...a v 8 se nasnidam...2vecu mam nejpozději v 10 ale rada bych sriv at muzu chodit spat

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek
@zuhra já se snažím být v klidu, ptž vím, že se umí schovat a pak o něm nevím, ale nervy mám stejně...no fakt se těším na pátek, až mě dr zase na nějakou chvíli uklidní 🙂
@zuhra a ty zalez pod peřinu a teplej čaj!

pe_ma
17. kvě 2016

@werumka jj, na dia zavolám a mrně určitě bude večer řádit, tak zase budu v klidu 🙂

zuhra
17. kvě 2016

@pe_ma zkus malý prostouchnout nebo neco na co ti zareaguje... Kdybych nemela cely den pohyb ani jeden, tak radši jedu. Jsem taky nervni, ze dnes tedy extrémně malo

zuhra
17. kvě 2016

@pe_ma tak zase jestli te takhle źlobiva a vecer se rozjede, ten to bude určitě OK🙂 uvidis vecer🙂

pe_ma
17. kvě 2016

@zuhra právě nemám nic osvědčeného, ono má svou hlavu, když nechce, tak se prostě neozve :D ale věřím, že je ok 🙂

denousek
17. kvě 2016

@pe_ma pro tyhle pripady mam angelsounds 🙂

zuhra
17. kvě 2016

@pe_ma Jj, my prave jedeme hodne pravidelne a predvidatelne🙂 kolem pulnoci, v šest rano a kdyz si lehnu na bok plus občas i v sedě. Takze dneska mi změnila vzorec:( vecer se ti ozve;)

pe_ma
17. kvě 2016

@zuhra naše režim nemá, zlobidlo...většinou večer, jak dojde přítel z práce a začneme se bavit :(

denousek
17. kvě 2016

hura hura zacinam to pobirat..po veceri 6,7... byla to hotovka z obchodu ryze a maso takže jsem si precetla slozeni zhruba spočítala vynechala tu omáčku dala tomu okurku a tradáááááá 🙂 odpo na sváču jogurt s mysli abych mela 30sachru... ve čtvrtek jedu do města snad sezenu tu baterku do vahy a jedeeeemm 🙂 ještě vyladit lacnou a snidani a je to... a malé se to liibiiii ozývá se 🙂

andreajara
18. kvě 2016

Potřebuji radu u gynekoložky jsem dostala zkumavku se svým jménem a rodným číslem na OGTT jdu zítra a ted nevím jestli je na krev a nebo jestli v ní mám přinést moč ?

werumka
18. kvě 2016

@andreajara Jakou barvu má ten špunt?

andreajara
18. kvě 2016

@werumka žlutou,takže nejspíš moč?

werumka
18. kvě 2016

@andreajara Ano, to je na moč 😉

andreajara
18. kvě 2016

@werumka Děkuji za radu 🙂

vejik85
18. kvě 2016

Ahh, tak my zase zvyšujeme inzulín... Lačná dneska opět 6.5 a po snídani už 2. den přes 8... Tak nočního inzulínu 22 a před snídaní 8... By mě zajímalo, kam se to až může zvyšovat

werumka
18. kvě 2016

@vejik85 Jak by řekl rakeťák Buzz z Příběhu hraček: "Do nekonečna a ještě dááál!" 😀
Ne, zvyšuje se, dokud je potřeba, na jednotky nehleď. Těhotenství je v tomhle jiné.

pe_ma
18. kvě 2016

@vejik85 neboj, prostě je to potřeba 🙂 já to raději už nekomentuju, kolik toho píchám :D

koncita
18. kvě 2016

@werumka ahoj 🙂 tak zázrak se nekoná a opravdu mám z ogtt zvýšené hodnoty 😒 5,2-10,1-7,4
co si o tom myslíš? Na diabetologii jsem objednaná až za týden.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru