Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

maru9
24. bře 2016

Ahoj Vendo, ráno do 5,1, po jídlech do 7,8 správně

vendulka27
24. bře 2016

Ja mam na lacno 4.5....po snidani 7....a po obede 6.

zuhra
24. bře 2016

Tak jupi, dnes 5,1. Takze zase na chvili ne merim, od těch 6,7 to mělo sestupnou tendenci. Ale musím hlídat jídlo...

zuhra
24. bře 2016

@vendulka27 to mas naprosto v poradku

zuhra
24. bře 2016

@vrk njn, asi bych neresila, ten rozdil je malý.... Horsi je, kdyz to lita vic, kolem 5,1 nebo 5,3 OK....

zuhra
24. bře 2016

@vrk a my myslim chodíme obě k apolinari, holt to tam mají jinak....

vendulka27
24. bře 2016

Jim vsechno,denne sladky a mam to nizky,tak nechapu proc musim chodit na odbery a drzet dietu ☹

maru9
24. bře 2016

@vendulka27 po sladkém ti cukr vystoupá dřív než po hodině, to tam už stopy po těch dobrotách nebudou .. já zase nechápu, proč určitá část ženských nedovede přijmnout, že mají těhu cukrovku, pokud jim byla řádně diagnostikovaná 🙂 vždyť tě to akorát dokope ke zdravějšímu stravování a nepřibereš zbytečná kila (když pominu důvody ze zdravotní stránky věci), to jsou přece supr pozitiva, ne? 🙂 A nikdo ti nezaručí, že ti takové stravování bude procházet i v dalších, těch nejkritičtějších týdnech, co se týče vývoje té cukrovky. Každopádně držím pěsti, ať se ti to i nadále drží pod limity! 🙂

zuhra
24. bře 2016

@vendulka27 ja bych úplně nejasala, třeba ti to vyskočí... No a na druhou stranu dietu ted nedrzis a odbery jsou dobre pro kontrolu. Brala bych to naopak pozitivne

vrk
24. bře 2016

@vendulka27 ja si proste myslim, ze pokud ta hranice pro lacnou byla 5,1 a ty jsi mela 5,1 tak cukrovku nemas 🙂. Na druhou stranu kontrola nikomu neuskodi, spis naopak...🙂

vrk
24. bře 2016

Ja dnes lacna 5,9...ach jo. No holt co uz. Holky a kdyz takto skace lacna a po jidlech ne, tak se dava jaky inzulin a co to treba znamena u porodu?

vendulka27
24. bře 2016

Tak uvidim dnes jaky budou vysledky 🙂Jasny ze kdyby byli vysoky,tak se clovek hlida 🙂

zuhra
24. bře 2016

@vendulka27 ja ti rozumim... Prvni tyden jsem mela lacnou většinu OK, občas 5,4,5,6 max 5,8. Po jídle jsme nikdy neprelezla 7. A za 14 dni tu knucim, pac lacna 6,9, 5,9, 5,8 - proste to skočilo:( je to pruda, ale bud rada, ze to mas, jak to mas, a kontroluj, fakt to muze skočit...

zuhra
24. bře 2016

@vendulka27 jak pise vrk🙂 kontrola neuškodí. A kdyz to neskoci, tak se mas🙂)

zuhra
24. bře 2016

@vrk koukám, ze jsme stejný pripadi:( ja teda teprve 30.tyden

vrk
24. bře 2016

@zuhra a mas inzulin?

vendulka27
24. bře 2016

Jojo tak uvidime zitra az budu volat na vysledky.

maru9
24. bře 2016

@vrk já dnes lačná 6,0, :( posnídaňová s 3j inzulinu už ok 6,5.
Budu si ty lačné a posnídaňové měřit každý den, ať vidím, co ten glukometr dělá (dnes obě hodnoty shodně slezly o 0,5 oproti včerejšku - lačná 6,4, posnídaňová 6,9) a je fakt že mám poslední dny rýmu, třeba to na to má taky vliv (doufám) a do kontroly se mi to srovná.. kéž by 🙂

zuhra
24. bře 2016

Zkusim dnes tohle, bez kokosu a brusinky neproslazene

zuhra
24. bře 2016

@vrk nemam nic

vrk
24. bře 2016

@maru9 urcite to ma vliv. Na me neco lezlo min tyden a hodnoty des. Tak jsem nemerila radeji moc. A ty mas inzulin na noc i pred jidly?

vrk
24. bře 2016

@zuhra takze ti to v pohode toleruji ty vykyvy? No vidis to je fajn. Ja v minulem tehu mela taky lacnou vzdy do 6 a doktorka to neresila

maru9
24. bře 2016

@vrk mám zatím jen před snídaní, ale dle laborky mám už vysokou i lačnou (5,5, 5,8) takže příští týden na kontrole čekám i noční inzulin, to dr. říkal, že mi ho nejspíš příště nasadí (měla jsem tam jít už dnes po několika dnech od poslední kontroly, ale onemocněl, takže se to o týden odkládá)
Ale nějak mě to nestresuje, lepší, než abych je měla vysoké a nekorigovalo se to. Pichat už si umím, tak o nic nejde. Jen si pak ještě asi budu muset na MD nastavit nějaký pravidelný režim, ať to tělo zbytečně nezatěžuju změnama, to si myslím, že by se tam taky mohlo projevit (jednou jít spát v 10 a podruhé v 1 v noci a podle toho i vstávat) .. to teď dokud jsem v práci ale moc neřeším a o víkendu si raději přispím (nehodlám vstávat 5:50 😀 )

maru9
24. bře 2016

@vrk kecám, to mi asi už měkne mozek.. to byly hodnoty z glukometru a proto jsem si vydupala, že příště chci z laborky (zdá se mi to zničehonic nějak moc vysoké, oproti návštěvě předtím) tak budu měřit glukometrem i brát do zkumavek, nechci inzulin na základě hodnot z glukometru. Když mi to potvrdí z laborky, pak mi to neva.

vrk
24. bře 2016

@maru9 no a to mne prave nejde tento pravidelny rezim, ale mela bych taky zapracovat. Osobne si myslim, ze kdybych ho mela, tak mi nelita ani ta lacna...no snad uz to nejak doklepem. Ja mam kontrolu 1.dubna, tak jsem zvedava, zas by z tech lacnych nemusela delat zadny haloo...no necham se prekvapit. V laborce byly i ok 5,5 5,0...

vrk
24. bře 2016

@maru9 jj presne. To taky nechci! Klidne radej prijdu 4x na lacnou nez inzulin kvuli glukometru

zuhra
24. bře 2016

@vrk prave jsem taky do tohodle tydne mela do 6ti, ted se to nejak zvrtlo, merim častěji a zda se mi, ze to ma z těch 6,9 sestupný trend🙂 kontrolu mam az 15.4.

vrk
24. bře 2016

@zuhra tak to mas pohodu. A jaky jsi tt?

zuhra
24. bře 2016

@vrk no, pohodu, pokud to zas nevyskoci, hihi. Dnes 29+6 - to mas větší pohodu🙂

pe_ma
24. bře 2016

tak muj dnesni obed za 6,9 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru