Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

zuhra
23. bře 2016

@petanevesta jiny druh pečiva? Vyhodit máslo?:(

pe_ma
23. bře 2016

@petanevesta pekne ti to skace :( na tu snidani zkus jine pecivo...kolik toho jis? a obed...tech 7 je super, cos mela? naopak bych se vyhla tomu, co bylo za 10, pokud to neni to stejne :/

pe_ma
23. bře 2016

@petanevesta pripadne me jeste napada snidani rozdelit na 2x...snist pulku a za hodinu dalsi...

werumka
23. bře 2016

@petanevesta Ahoj, musis měřit opravdu hned po probuzení, jinak to nema výpovědní hodnotu a špatně se pak určuje trend glykémie. Radila bych v první řadě to, co psala @pe_ma - rozdělit snídani. To znamená sníst nejdřív půlku, po hodině se změřit a pak teprve tu druhou půlku. Jinak si ale myslím, že když jsou glykémie stabilně vyšší po celý den, bude potřeba to vykrýt inzulinem, ideálně par jednotek před jídlem.

vrk
23. bře 2016

@petanevesta a kolik peciva a jakeho? Kup chleba sumavu a nic jineho🙂
@zuhra ty mas mit taky 5,3? To je dobry...zas kazdej jinak

vrk
23. bře 2016

@werumka ma se merit hned jak se vstane jo? Ale co treba ty odbery v laborce? Me treba prijde, ze kdyz merim az do pul hodky, tak to mam nizsi...

werumka
23. bře 2016

@vrk 5,3 se počítá na glukometru, kvůli odchylce. Měli jsme to taky tak.

vrk
23. bře 2016

@werumka no u me se lpi na 5,1...tak to je nefer teda...

werumka
23. bře 2016

@vrk Ono to jde ve vlnách, pokud vstanes, zmeris se az po hodině a mezi tím nejis, glykémie vyleze. Pak ale už zase začne po nejake dobe klesat. U zdravých lidí bez diabetu je ten mechanismus stejný, akorat to nepřekročí limit, protože tam funguje interakce inzulinu a glykogenu.

werumka
23. bře 2016

@vrk To je nefer, reklamuj to 🙂

pe_ma
23. bře 2016

jinak me dneska zase zlobila vecere :( po 2 hodinach 7,3 :/
no zitra merim cely den, tak sem zvedava...

petanevesta
23. bře 2016

@werumka
@vrk od vcera jim Sumavu a dle toho vzoroveho jidelnicku co mi dali k snidani 70g,coz byli dva maly krajice....zkusim teda rozdelit tu porci 🙂 jinak s tim vstavanim a hned merenim mam problem-dneska me treba uz pred 6h rano vzbudila kocka,sla jsem ji dat jidlo a pak zalehla,ale uz jsem neusnula:-/ po sedme se vzbudila dcera,chvili me zamestnala a az pak jsem sla merit :-/

petanevesta
23. bře 2016

@pe_ma vcera i dnes obed stejnej -veprova krkovice,bily zeli a br.knedlik,mensi porce...vcera 7 a dnes po jidle 8,2..ale je fakt,ze nevazim ten obed,tak mozna proto

petanevesta
23. bře 2016

@pe_ma jo a tech 10,2 bylo ten den po sekane a bramb.kasi:-/

vrk
23. bře 2016

@werumka mne treba prijde ale nizsi vzdy ne vyssi a to jim az treba po 2h od te doby co vstanu...a kdyz merim pred snidani je nizsi. Prijde mi ze pohyb cukr v krvi snizuje ne?

vrk
23. bře 2016

@petanevesta taky merim az pozdrji. Lezim v posteli treba hodinu jeste po probuzeni, podle syna a potom wc ranni hygiena, nakrmit a obstarat syna a potom ja...a nijak me to netrapi. Holt co.

werumka
23. bře 2016

@vrk a ty se meris hned po probuzení a pak pred snídaní? Ten pohyb hned ráno glykémii zvyšuje. Říkal mi to i diabetolog, že někteří sportovci to dělají cíleně, že si dají ráno krátký rychlý běh, který jim nakopne metabolismus a produkci cukru z jater.

werumka
23. bře 2016

@petanevesta bramborový knedlík ma spoustu sacharidů... Zelí bylo dosazené?

petanevesta
23. bře 2016

@werumka ne,nedoslazovane 😉

werumka
23. bře 2016

@petanevesta ja knedlíky nemam z hlediska glykémie moc rada. Ty a pizza jsou vzdycky celkem vždycky zárukou vyšší glykémie. Kolik jsi tech knedlíků měla?

petanevesta
23. bře 2016

@werumka 3knedliky a byl teda uz udelanej,kupovanej 🙂

vrk
23. bře 2016

@werumka no ano nekdy mam merit lacnou a jindy hodnotu pred jidlem. A ta pred jidlem je vzdy nizsi.

werumka
23. bře 2016

@petanevesta Ony ty kupovány knedlíky maji často víc mouky než brambor a to je pak sacharidova "bomba". prostě tahle příloha strasne casto blbe prochází... Spíš bych volila čistě brambory.

werumka
23. bře 2016

@vrk záleží na tom pohybu a taky na době. Ja jsem se právě o tomhle s diabetologem bavila, protože když jedu na odběry, trvá to hodinu, hodinu a pul. Po probuzeni glykémie treba 4,5 a při odběrech 6. Pokud se nenajim, tak pak to začne po nějaké době zase klesat.

vrk
23. bře 2016

@werumka no a ja to mam naopak. Vyssi po probuzeni a pak klesa i na odberech nizsi...nevim jak to.

vrk
23. bře 2016

@werumka a naopak kdyz uz dlouho nejim, tak zacne zas stoupat

zuhra
23. bře 2016

@vrk u ogtt 5,1, ale při měření z diabetologie glukometrem 5,3

zuhra
23. bře 2016

Do knedlíků bych taky teda šla jen výjimečně:(

vrk
24. bře 2016

@zuhra to ja mam psano lacne a pred jidlem max 5,1..

vendulka27
24. bře 2016

Ahojky chci se zeptat,poslali me do dia poradny....mereni rano...hodinu po snidani a po obede...koluk jsou hranicni hodnoty?Dekuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru