Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

saraha1
22. bře 2015

@erlif no ja mam pocit, ze ty hodnoty me taky tak nejak od 35. tydne obcas prekvapily 😀. Mile.
Jinak ten recept je neco takovyho
http://www.toprecepty.cz/recept/4626-buchta-se-...
muzes udelat cast pistkou s kakaem, nebo vsechen, nekdo dela vanikovej pudink, nekdo i bananovej, jak kdo ma rad no 🙂. Prusvih je, ze bych snedla snad pul plechu, kdybych mohla, je to svezi 🙂.

erlif
22. bře 2015

@saraha1 tak ten znam, pod nazvem bozska buchta... no upect ho ted nemuzu, jsem schopna snist 3/4 plechu na posezeni... ja to akorat posypavam nastrouhanou cokoladou 🙂 a delam cokopiskot... mmmm mnam 🙂 v lete idealni 🙂

saraha1
22. bře 2015

@erlif ja si sice dala ke svace tri maly kousicky, jenze na to patku chlabu se sunkou a ted jeste jahody s mlikem. Ale je znat, ze byla ta dieta, protoze jak takhle zobu neco cely odpoledne, tak si prijdu strasne prejedena.
Jo, ta buchta ma ruzny nazvy.

erlif
22. bře 2015

@saraha1 ja si udelala ty jahody se slehackou a musim rict, ze jeste stale nemam hlad, je fakt, ze jsem si to trosku posypala i kakaem... a zachvilku mam cas veci 🙂 taky jsem se konecne dokopala k tomu zabalit si tasku do porodnice 🙂 huráááá, vůbec se mi do toho nechtělo... mrňousek je dneska podezřele moc aktivní, hýbe se mi celé břicho a to dost viditelně a mám pocit, že skoro pořád... 🙂 tak snad mi tím nedává najevo, že se chystá ven 😀 v mojí porodnici jsem četla, že rodí až od ukončeného 36.týdne 😀

barbarkaaa
22. bře 2015

@saraha1 tu miluju, já mám teda recept už staršně let ještě v době kdy se tak hromadně po netu nešířil, prtože net měl málokdo, a ta je noooo....
my měli zas na svačinu jahodový orgie , zase byůa za půlku, ale byla jsem po plavání s dětma KO tak byl dnes oběd dřiv, prstě jsme přišla avařila apak s nima lehnout, takže mě svačina vyšla na 4 hodinu, jenže pak jsem dodělávala ukoly se starčí, připravovala prostor okolo lednice, zítra mi přivezou novou, už to bylo akoutní, takže přeplatek za byt se u nás ohřál ani ne hodinu 😀 do toho rychlonávštěva, nakrmit uložit děti a večeře v 9 a je znát, že se nemůžu dojíst, jak je tam větší interval, mám hlad. Aspon se dopíjím kefírem z tibetky , už jsmeměla víc houby, tak je hustej a čím víc houby, tím míň cukru,vlůastně nula , tak jsem ten hlad trochu ulila. 🙄 😀 😀

vrk
22. bře 2015

@saraha1 recept ukladam na po porodni mlsani.🙂 mnam

@erlif tam kde chci rodit taky rikali od ukonceneho 36tt, takze my mame jeste plno casu. Vy uz to mate za rohem🙂

vrk
22. bře 2015

@cerveliska jo aha, tak to je jasne. Super, ze jste obe v poradku

saraha1
22. bře 2015

@erlif
@barbarkaaa
@vrk tak to my mame stesti, u nas se rodi myslim od ukoncenyho 32.tt, takze tim jsem se chlacholila, kdyz se blizil, ze pak bysme nemuseli do ceskych budejovic, nebo jeste treba do prahy.
Barus, tak to byl docela narocnej den, a ty jsi i plavala? Ja bych tak potrebovala nejaky plavani, jak me boli zada, urcite by to pomohlo, ale ted uz se nikam nepohrnu 🙂. Pockam si pak az na bazen doma na zahrade v cervnu. Jo, kdyz jdu totalne vyhladovela neco jist, tak pak se taky nemuzu dojist.
erlif Ja teda tasku balim asi uz tri tydny, ale dneska uz je skoro komplet. Jen tam pak hodim licidla, manzelovi pantofle na porodni sal, piti, pokud tam jeste nebude. A hroznovej cukr si teda jeste asi koupim.

barbarkaaa
22. bře 2015

@saraha1 sama ne, chodim s maldší do kurzu, jinej u nás nemůže, taínek se bojí vody. Chodila i starší, ale blbě předělali dny a časy a tak by z víkendu nebylo nic, tak jsem starší už odhlásila,ta už plavala i když ne na dlouhý. Prtože potřebuju jeden den v týdnu volnej celej, kdyby bylo třeba někam jet na celej den. Sice je to jen na hodku,a le zabikeš tím celý dopoledne skoro. A kdybyměla jedna v sobotu, druhá v nedělí tak nemáme jediný dopoledne volný. Ale nejjradši bych chodila i tak, kdyby se to dalo utáhnouit, tu chvilku, kdy chodíme s malýma do hlubokýho je úžasná, nic netáhne, beztíž, ale jak se vyleze, to je gravitace jak sviňa 😀 Starší chodí s máma, jena břehu jde jen na těch volných 10 minut na konci se namočit. Dnes jednou mohla být s tátou, jenže nechce. Jak je nebere nikam a když je nahodou doa tak okřikuje, tak s mím nechtěj být ani když někdy můžou. To radši se mnou oblezou i nudný doktory.

vrk
22. bře 2015

@saraha1 jako nastesti jsou tu 3 porodnice, ale ta co jsem vybrala az takto. Ty dve dalsi jsou prave i pro nedonosene. Ale verim, ze my si snad vydrzime. Jinak ja mam ted ukrutnou chut na mlecne vyrobky a tak vubec bych treba seskrabala a pochroupala kus zdi 😀. Takze vapnik. Koupila jsem si nejakej od weledy radeju, ale zatim ten pocit pretrvava. Uspokoji me na chvili i treba redkvicky nebo kedluben

barbarkaaa
22. bře 2015

@vrk mě právě taky strašně chybí mlíko, ale co jsme zjistila, že je blbost co uváděj v kalorických tabulkách, že ten kefír z tibezky má 00 prd cukru tak se dolejvám aspon s ním

vrk
22. bře 2015

@barbarkaaa ja piju acidofilni mleko dost, po tom normalnim mam divne sladko v puse, nemuzu si pomoct a nejvic jim tvaroh, ke svace mi projde v pohode i cela vanicka s ovocem a treba holandskym kakaem, uz se na to zitra tesim. A jogurty max jsou moje. Ted taky padl na druhou vecu.

barbarkaaa
23. bře 2015

@vrk ono to acido je asi trochu na jiným principu i to podmáslí já si ho občas dala, no jsme rada že zaplácnu spostřebu mlíka když stoji dvadku litr tak se to moc nedá. Tohle vyjde na cenu mlíka a je toprostě živý, prospěšnáý staršně moc. A chuťově kapek jinde, fakt bych vylábla litr denně, kdybych mohla. kamaradky táta nevzal přes 50let do pusy nic kysanýho a tohodle pije dva litra denně a je na tom závislej. Jogurty miluju, mě to mlíka fáák chybí, jak vy balíte do tašky doporodky tyčinky sladký tak já neberu karton mlíka 😎 😝 😀

erlif
23. bře 2015

@saraha1 nekde jsem cetla ze jako cukrovkarky mame hroznovy cukr zakazany... nesmime mit zadny doping... ☹ on i manzel musi mit pantofle? sakra 😀 ty uz nemam kam dat 🙂 mne uz chybi pribalit jen vodu s pitkem ale na to je cas 🙂

holky drzte mi palce, dneska druhy pokus orl a v poledne diabetologie, tfuj tfuj tfuj

barbarkaaa
23. bře 2015

@erlif ty taky nikdy nespíš jak já co 😀
no můj se rozhod včera, že by šel k porodu, jsem v šoku, páč mi taky kručel 8 měsíců a u první mi doslova utek i ze zadveří a dodnes tvrdí, že sestry vůbec nevěděly, že rodim. A pantofle taky nemá, když mu je pořídím, do týdne vždycky jednu ztratí.

erlif
23. bře 2015

@barbarkaaa 😀 ja jsem byla vzdycky ranni ptace 😀 ale zase chodim spat hrozne brzo... vetsinou kolem 22h max... dnesni noc byla nejaka divna, chodila jsem porad curat... tak ja doufam ze mu v nemocnici pujci navleky, tedy pokud to stihne... ma ze vseho chudak vetsi bobky nez ja 😀

linda273
23. bře 2015

Holky pomooooc 😅 dvakrat mi delali test ,jednou jen pichla do prstu a namerila 5,1 a rekla at jdu domu ,ze mi glukozu vypit neda ,gyn.rekl,ze to byl spatne provedeny test poslal me znovu,dnes rano jsem byla zase ,ale jinde a udelali to same jen tam bylo 5,3 vysledek poslou prej dr. ale pritom vsude ctu ze by mel test byt proveden ze zily a ne z kapilarni krve-prstu ,uz jsem z toho cela paf,jestli ji teda mam nebo nemam 😒 kdybych ji mela co to vse teda obnasi ??? urcite to je nekde tady v diskuzi napsano,ale 70stranek se mi procitat nechce 😀 diky 😵

barbarkaaa
23. bře 2015

@erlif já tě tady vídám okolo půlnoci, já chodím tak ve dvě, tři. Já myslel že chcípnu. Jak jdu spát, nemůžu vlízt do postele jak mě bere tříslo. Jak lehnu, už se nehnu ani o centimetr, jak to bolí. jen ten vaz, ale mazec. Když už to kapek přešlo, tak už u mě nalíplej vetřeleček a já se mohla hnout, až když v půl 7 vstala. Protože na otočení už potřebuju hodně místa. Noooo

erlif
23. bře 2015

@linda273 ahojky, me prvni odber taky delali z prstu, zda mi glukozu vubec daji vypit... takze se trochu obavam, ze pri tehle hodnote pred vypitim automaticky budes patrit mezi tehu cukrovkare.... spousta holek co psala, ze maji hodnotu nad 5,1 tak jim tu glukozu pit vubec nedali... me ze zily pak brali 3x ale az po tom co byla dobra lacna hodnota z glukomeru z prstu...

erlif
23. bře 2015

@barbarkaaa tohle mooc dobre znam.. dneska v noci jen si lehnout z wc bolelo jako cert a po lehnuti uz jsem se nesmela pohnout... nastesti male nevadilo na jakem boku spim, dikybohu!!! Protoze ta certice mi to umi dat pekne vyzrat pokud nespim na boku na kterem se ji libi vic 🙂

linda273
23. bře 2015

@erlif a co to teda obnasi,doktor me jeste nekam posle??nebo mi jen doporuci dietu , co to znamena pro mimco ,jen ho asi budou kontrolovat jestli neni moc velike co?

erlif
23. bře 2015

@linda273 doktor by ti na zaklade obdrzenych vysledku mel poslat s zadankou na diabetologii... ja si od nej vysledky nechala okopirovat a s temi jsem zasla k diabetolozce (mel dovcu) a normalne me vzala...
nejspis vyfasujes glukometr a budes se merit a bude stacit jen dieta... jestli chces vic info tak na www.tehotenskacukrovka.cz je o tom moc hezky psano a je tam i jidelnicek... 🙂
me gyndar rozhodne vic nehlida, mimco mam v norme, takze jsem klidna...

barbarkaaa
23. bře 2015

@erlif copak o to, s tou vevnitř se domluvíš,ale ta venku neradno budit 😀
@linda273 mě ji zjistili z odběru z 12tt a pak do 8 měsíce jsme držela jen dietu s tím , že jsem vynechala jen cukry, bílé pečivo a važila přilohy a měla 4,9 takže jako bez. Kontrolují co měsíc. Se mi to zblíznilo až ted. Takže počítám gramy až ted 14dní.

linda273
23. bře 2015

@erlif @barbarkaaa ve ctvrtek jdu gyndu tak uvidim co mi rekne 😔 a to mam v patek narozky a tesila se jak se poradne na oslave prezeru 😀

erlif
23. bře 2015

@linda273 ja je mela v patek ... no a smolik, dort mam slibeny po porodu 😀 ale chudaci jsou tu holky, kterym to zjistili pred vanocema... to by me asi jeblo 😀

@barbarkaaa domluvit se s tou vevnitr? tak to se mi jeste nepodarilo 😀 ja si teda davam bacha, jen abych nevzbudila manzela, vstava ve 4h rano do prace a asi by me hodne proklinal 😀

vrk
23. bře 2015

@linda273 mela jsi jit do toho synlabu...tak to se to delat nema. A ptala ses jich na to? Mne brali krev 3x a vzdy ze zily. Tu prvni lacnou a cekala jsem 30 min na vysledek aby mi mohli dat vypit roztok. Nastuduj stranky tehu cukrovky a "vitej v klubu":(

vrk
23. bře 2015

@barbarkaaa uplne na to mam chut, jak to popisujes, ale nevim, jak to vyrobit stejne, tak zustanu asi u sveho acida.

vrk
23. bře 2015

@erlif jojo taky jsem si rikala, ze hroznovy cukr asi nebude nic pro nas a tak celkove, to teda nevim cim se dopovat potom. Manzelovi papuce urco taky, daji mu jen neco na sebe pry a at muze treba i s tebou ke sprse a netape tam v navlecich a botech ;)

macinek
23. bře 2015

Holky u porodu mi nikdo jídlo nehlídal a ani po porodu to nikdo neřešil, jenom mi jeden den po porodu měřily glykemii a to bylo vše, žádná dieta nic takového.

vrk
23. bře 2015

@macinek tim lip a mela jsi vubec na neco chut? Ja uvazuju spis treba o ryzovych chlebech apod. Ten cukr nevim jestli by mi znej nebylo soufl po 3mes diete

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru