Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
6. bře 2016

@zuhra fakt? ja mam proste problem, jak to neni sladke :( ale budu testovat 🙂

je fakt, ze ta ryzova chutnala skoro jako krupicova 🙂

zuhra
6. bře 2016

@vrk ne:( ty po jídle měřím nárazové, zatím vzdy OK a profil chtějí jeden tydne. Tu lacnou mam prusvih

zuhra
6. bře 2016

@pe_ma ja teda nevim, jak s cukrovkou... Ale prave jsem mela hroznou chuť na krupicovou a tahle mi chutnala...

vrk
6. bře 2016

@zuhra jo mam to stejne a uz skoro nemam prouzky 🙂 a co rika mudr na tu lacnou?

pe_ma
6. bře 2016

@vrk mam 200, nutricni to prislo malo, ale ja na zactku tehu byla rada, kdyz sem snedla 170...ted tech 200 dam v pohode a chci se pobavit o navyseni, nekdy mivam hlad...

zuhra
6. bře 2016

@vrk teprve minuly tyden jsem mela prvni konzultaci. Instrukce byla volat, kdyz namerime dvě hodnoty blbe. Tak zitra zavolám a dam vedet

pe_ma
6. bře 2016

@zuhra tak tj super, kdyz ti chutna 🙂 ja myslim, ze mi chybi malo, aby mi to chutnalo, takze to chci jeste nejak vymyslet 🙂

vrk
6. bře 2016

@zuhra ja miluju vsechny kase i pohankovou i z ovesnych vlocek i krupici i tyto instantni. Staci mi to jako sladka tecka ac to sladke neni. Normalne teda sladim aspon kapkou sirupu z agave. . . Ted nic

zuhra
6. bře 2016

@vrk no prave, taky šetřim proužky...

zuhra
6. bře 2016

@pe_ma tak muzes určitě zkusit stevii - ale za me ma pachuť..., trosku skořice, mozna mandarinku - mela jsem ji vecer, tak jsem ovoce nedavala

pe_ma
6. bře 2016

@zuhra ja mam prave vsechny tyhle sladidla od dr zakazane...prekvapilo me to, ale rikal, ze ne, ze radeji jednou za tyden lzicku cukru...takze nepouzivam nic a jako sladke mam ovoce s jogurtem...

zuhra
6. bře 2016

Tyhle vločky to byly, snad se muzou. Do kaše supr

vrk
6. bře 2016

@zuhra a jak casto ti dava prouzky?
@pe_ma ty myslim chodis taky do bohunic ze? Jak casto davaji prouzky prosim?

vrk
6. bře 2016

@zuhra kde jsi je koupila?

pe_ma
6. bře 2016

@zuhra pokud nejsou slazene, tak urcite jo 🙂

zuhra
6. bře 2016

Tak jsem hodila do googlu, a ze vločky tyhle mají nejaké jedy či co :( tak nic:(

pe_ma
6. bře 2016

@vrk ja chodim ke sv anne...limit je 400 prouzku na rok a na nejakou vyjimku od pojistovny jde k tomu jeste dalsich 400

vrk
6. bře 2016

@pe_ma aha tak ja dostala tak 50ks..tak to si reknu zas

zuhra
6. bře 2016

Jinak sacharidy mají OK. No, vygooglete radši:(

zuhra
6. bře 2016

@vrk ja vyfasla 100ks, ale neřekli nam, na jak dlouho

zuhra
6. bře 2016

@pe_ma nevim, jestli nejsou jine limity normalni cukrovka a tehotenska?...

zuhra
6. bře 2016

@pe_ma tak nam povolili jen stevii a jen občas, ne denne

zuhra
6. bře 2016

@vrk a vykoumala jsi nějaký trik na tu lacnou🙂 neco, co vis, ze ji sníží, nebo naopak?

maru9
6. bře 2016

poj. 211, email na muj dotaz:
Pomůcky pro diabetiky předepisuje smluvní lékař Pojišťovny odbornosti DIA
na Poukaz.

Pojišťovna hradí:
A. Množství do 400 kusů proužků za rok:
1. hrazeno do 100 kusů/1 rok do celkové výše 800,- Kč
Indikační kritéria: pacienti léčení perorálními antidiabetiky
2. hrazeno do 400 kusů/1 rok do celkové výše 3 200,- Kč
Indikační kritéria: pacienti léčení inzulínem, kteří si aplikují inzulín
jednou či dvakrát denně a pacientky s gestačním diabetem léčené dietou či
perorálními antidiabetiky
B. Množství od 400 kusů do 1 000 kusů proužků za rok, max, 8000,-Kč
Indikační kritéria: pacienti léčení intenzifikovaným inzulínovým režimem (3
a více aplikací inzulínu denně), pacienti léčení inzulínovou pumpou a
těhotné diabetičky léčené 1 – 2 dávkami inzulínu denně. Podléhá schválení
revizním lékařem.
C. Množství od 1 000 kusů do 1 800 kusů za rok, max. do 14400,-Kč
Indikační kritéria: pacienti do 18 let a těhotné diabetičky léčené
intenzifikovaným inzulínovým režimem nebo inzulínovou pumpou. Podléhá
schválení revizním lékařem.

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud máte gestační diabetes léčený dietou,
máte nárok na maximálně 400ks proužků do maximální výše 3200.-Kč.

werumka
6. bře 2016

@pe_ma Ty máš určitě nárok na těch 1800 proužků za rok, když jsi těhotná, nenech se odbýt. Když je tři a víc aplikací inzulínu denně, tak už spadáš do té nejvyšší kategorie. Nech si napsat žádanku na revizního lékaře - obvykle schválení trvá cca tři týdny. Pak si můžeš proužky vyzvednout.

werumka
6. bře 2016

@maru9 Díky, že jsi to sem dala. Je fajn, že už ty tabulky počítají i s GDM.

missym
7. bře 2016

Tak je to jasný, práce mi nesvědčí. Přes víkend hodnoty ukázkové a dnes lačná 5,8. Prostě mi ty dvě hodiny spánku navíc chybí ☹ Jenže i když půjdu večer o dvě hodiny dřív do postele, tak já neusnu. Tak jsem zvědavá, co mi poví zítra doktorka.

vrk
7. bře 2016

@missym no tak to ja chodim spat okolo 1-2rano. Ze by vtom byl zakopany pes?🙂

missym
7. bře 2016

@vrk No skoro mi to tak přijde. O víkendu v posteli v 11 jako přes týden, ale vstávala jsem v osm a lačná 5,0 a 4,7. Dnes vzhůru v šest a lačná 5,8. Asi to u doktorky neukecám, že mi chybí týden do nástupu na mateřskou a pak můžu denně spát do těch osmi. Ale i minulý víkend byly ty hodnoty mnohem lepší než přes týden.

pe_ma
7. bře 2016

@werumka no uvidím...zatím mám proužků dost 🙂

holky, tak kaše super! lačná 4,6!!! takový číslo sem neměla hooodně dlouho!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru