Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
29. dub 2016

@zuhra udělej, fakt pro mě mnam a udělané kdykoli 🙂 dělám si takto každý den dopo svačinu 😉

vejik85
29. dub 2016

Tak jsem ten inzulín nakonec opravdu vyfasovala ... I přes včerejší nadšení u všech měření mi to zase pokazila ta svině lačná, s kterou jsem se opět pod 6 nedostala... Ale asi jsem divná, ale zdá se mi to píchaní naprosto v pohodě, ty pera jsou opravdu zázrak moderní medicíny a na mém špeku nic necítím... Takže pohodička, budu si píchat a nebudu aspoň trápit malou mojí blbou slinivkou 😉 zatím ho mám jen na noc, tak se uvidí, co dál 😊

pe_ma
29. dub 2016

@vejik85 vidíš 🙂 opravdu to nic není 🙂 všichni se bojí a přitom je to přesně tak, jak říkáš 🙂 držím palce, at se to upraví a na jídla stále drží 🙂

werumka
29. dub 2016

@vejik85 No jasně, tady se opravdu sluší říct: "A ani to nebolelo, co?" 😀

zuhra
29. dub 2016

@vejik85 ja ho taky příští tyden uz čekám, prasky mi to snížily cca o 9,4-0,2, takze ted jsem tak 5,4, 5,3, bez prášku 5,6

zuhra
29. dub 2016

O 0,4

vejik85
29. dub 2016

@werumka přesně tak, úplně v pohodě 😉 mě třeba štvaly ty vysoké hodnoty po těch jídlech, to jsem si připadala prostě nemožná, že neumím vážit či co, ale na to stačila ta výměna měřidla 😆 u té ranní lačné to prostě tím jídlem u mě asi není, to vím, že mi musí dopomoct 😉 zkoušela jsem různé druhé večeře, či bez večeře a stejně nic, tak to mě ani neštve 😉

vejik85
30. dub 2016

Děvčata, jen tak ze zvědavosti... Když si teda píchám noční inzulín, po jaké době bych mohla vidět nějaké výraznější zlepšení? Včera jsem si píchla poprvé a už teď ráno mám o 0.5 méně, ale ještě bych to potřebovala víc shodit, tak jak dlouho bude doktorka čekat nebo jestli mi rovnou přidá nějakou tu jednotku.

zuhra
30. dub 2016

@vejik85 to se takhle vychytava jo:(? Tak to budu resit zjevně v den porodu, jestli mi ho nasadí konec 36.tydne..

vejik85
30. dub 2016

@zuhra jj, mě právě i řekli, že pokud by se to nesnižovalo už během víkendu, tak si mám 1 jednotku hned přidat... Jenže kdoví, co je u nich snižování, že? 😆 mě připadá ten půl stupeň super, tak uvidím co zítra bude

zuhra
30. dub 2016

@vejik85 nevim, neporadím..... A po tom snížení se uz trefujes do normy? Ja s prasky malé snížení, pod hranici jsem cca u poloviny mereni. Tak jsem taky zvedava, někdy v půlce tydne tam volam

vejik85
30. dub 2016

@zuhra no u té lačné se k normě pomalinku blížím, ale taky mám za sebou jen 1. dávku inzulínu (nikdy mi to nešlo pod 6.2, většinou vždy nad 6.5 a dneska 5.9)

werumka
30. dub 2016

@vejik85 Na inzulín reagujes dobre, ale bude potřeba ještě přidat. Vždycky se začíná nízkou dávkou, aby se viděla reakce a pak se dál upravuje. Inzulín funguje hned, tam se na žádný vývoj nečeká.

vejik85
30. dub 2016

@werumka Děkuji moc, tak uvidíme po přidání 😉 teď mi to ty dva a něco měsíce fakt nevadí, jen stále doufám, že po porodu to zmizí ( vím, že většinou ano, ale mám blbé předpoklady a jednou se s cukrovkou bohužel určitě ještě asi setkám☹ )

pe_ma
30. dub 2016

tak dneska asi vysiluju :D doufam, ze je to vykyv a ne ze se plni predpoklad dr, ze pred porodem klesne cukr! ptz po snidani 7,2 a po obede 4,7!!! coze?! zkusila sem za minutu znovu a 5,1 tak faaaakt nevim a trochu se bojim!

werumka
30. dub 2016

@pe_ma Kliiid, jeden skok dolů nic neznamená 😉 To bys musela mít ty poklesy nonstop.

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma
@werumka ja se teda bala, jak jsem mela 1,4:( ti jsem nepochopila

werumka
30. dub 2016

@vejik85 S porodem to zmizí, to se neboj. Ale tím, že Tě to teď donutilo tu stravu řešit si najdeš životní styl, který Ti pomůže nástup DM buď oddálit, nebo úplně zrušit. Je dobré s tím počítat i do dalšího těhotenství, že může být nástup GDM dřív a aby se včas nasadil inzulín, protože i to patří k prevenci DM2 v pozdějším věku.

pe_ma
30. dub 2016

@werumka doufam 🙂 po veceri 5,0 ale vecere mivam ok a pecivo bylo odhadem, davali sme si burty na zahrade...ale jako moc se mi to nelibi :( navic nejsme doma, tak sem opravdu takova nesva :( premyslim, jestli zitra taky merit a pripadne bych volala v pondeli do porodky...mam teda ve ct kontrolu, ale nevim, jestli moje nervi by to vydrzely!
@zuhra to chapu! ale tobe to pak hned vyslo normalne, ne?

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma Jj, zklidnila jsem se, za 10 minut měřila znovu a uz to bylo pres normu🙂

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma ale ty hodnoty jsou OK, neni to hypo, ne? Taky tak mívám...

pe_ma
30. dub 2016

@zuhra no mi prave dr rekl, ze casto cca tyden pred porodem hodne klesne cukr, prave mi rikal, ze z tech mych 7-8 budu mit 5, coz prave ted mam :( proto me tak strasne vykolejilo...docela me id vcera boli bricho...no...fakt nevim, co si myslet :(

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma aha:( no snad jen plasis, jsem prvorodicka, nevim, sama nervoznim, jsem 36. Tyden🙂.

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma šetřit se a nasadit magnezium. Ja uz ho musela vysadit, bojim🙂))

pe_ma
30. dub 2016

@zuhra doufam! no magnezko jedine zitra vecer, tady ho nemam...no my v utery zaciname 34. jeste bych rada aspon 3tt vydrzela!

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma určitě to bude OK. Pro klid tam kdyžtak začátkem tydne brnkni. Nic netahej a neprepinej se 🙂

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma to jsme tak o tyden a pul🙂

pe_ma
30. dub 2016

@zuhra no ja mam termín 21.6.
Asi budu merit i zítra a připadne budu v úterý volat, rozhodne nic dělat nebudu, jen me zítra čekají 4hod v autě :(

werumka
30. dub 2016

@pe_ma Neboj, břicho bolí z nervů, nic se neděje a nic se nestane. Klidně se zítra ještě měř a když by ses bála, vždycky si můžeš skočit na kontrolu. Ale nic se neděje, jasný? 😉

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma taky myslim, ze to bude OK... Mívám obdobi pul dne, kdy me to různé často a intenzivně boli. A ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru