Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma a jestli jsi jela v autě, tak jsem to tak pak vecir bývala vždycky po dlouhý jízdě, chtělo to jen odpočinout🙂

zuhra
30. dub 2016

@pe_ma navíc jestli mas s tim cukrem pravdu, pak ja se porodu vzdalují, hihi

pe_ma
30. dub 2016

@werumka pořad si to opakuju...vis jak...
@zuhra jj, taky občas jo, necítím se jinak, než obvykle

pe_ma
30. dub 2016

@zuhra no ja doufám, ze ani ja, ani dr pravdu nemá!

vejik85
30. dub 2016

Holky, já jsem dneska taková zmatená... Po nočním inzulína ta ranní hodnota nebyla tak špatná, zato se mi ale zhoršily všechny ostatní... Jen oběd pbyl v pohodě, ale večeře byla dokonce na 8.6... Přitom minulý týden už byly hodnoty v poho... Je to možné, že mi to ten inzulín udělal, že mi třeba zlenivěla ještě víc slinivka?

pe_ma
30. dub 2016

@vejik85 já se v tom nevyznám, ale podle mě je blbost, aby ti zlenivěla slinivka...těžko říct, co to mohlo být, třeba jen náhoda?
pošli trochu cukru...budeme pak obě v klidu! 🙂

vejik85
30. dub 2016

@pe_ma posííílááám 😆 ne, fakt nevím, schválně jsme si udělala i jídla, které mě zatím nezklamaly... Možná trošku nervy za to dneska můžou, jsem poslední den v práci před MD, tak uvidíme

werumka
30. dub 2016

@vejik85 Jako zažila jsem to u diabetiků 2. typu, což je vlastně podobné. Že jak je ta slinivka asi v zápřahu a všechno táhne sama, tak když jí dodáš inzulín z venku, tak pak zvolní. Což zase není tak nežádoucí, protože se nevyčerpá. Možná je to známka, že už vyčerpaná byla, těžko říct, někdo to tak má a někdo ne...

pe_ma
30. dub 2016

@vejik85 no já už na ověřená jídla nevěřím :D vždycky ok a pak si to dám a mám 11, takže už to neřeším, ale ted ten pokles mě vyděsil, já zvládám výkyvy nahoru, dolů ne :D
ale ty nervi to klidně můžou být 🙂

werumka
30. dub 2016

@pe_ma Přesně tak, ověřený jídla neexistují. Každý den je jiný. Já jsem fakt nikdy nezažila dva stejné dny 🙂

pe_ma
30. dub 2016

@werumka však i ze tvé zkušenosti čerpám 🙂

werumka
30. dub 2016

@pe_ma Tak tak, člověk pak vidí, jak je ta slinivka dokonalý orgán a není dobré pokoušet její výkonnost a trpělivost 🙂 protože bez ní je to o dost těžší 🙂

pe_ma
30. dub 2016

@werumka jj, no ja si ji odrovnala sama... ale tak ještě trochu funguje, tak sem na ni zvědavá po porodu, ale ještě mesic bych si na zjisteni rada počkala, zase až tak zvědavá nejsem!

werumka
30. dub 2016

@pe_ma Myslím, že ještě hodně práce zastane, neboj 🙂

pe_ma
30. dub 2016

@werumka ja se nebojím, to vůbec! Prostě to beru jako fakt a hotovo, v zázrak tady nevěřím, jen tajné doufám, spis sem zvědavá, jak to budu s mítinkem zvládat, ale všechno musí jít!

werumka
30. dub 2016

@pe_ma Budeš to zvládat, neboj, to nejhorší, co se může stát, bude to, že budeš mít třeba dva měsíce nechutny glykémie. No a co. Tak si to prostě zas sedne. Všechno ma svůj čas.

pe_ma
1. kvě 2016

Tak snídaně za 6...takze jedeme dal v nízkých číslech...lacna teda 5,3...ale u snídaně fakt nevím, tam mam od středy zvednuty inzulin, ale i tak to podle me spadlo, takže zítra asi zavolam do porody a domluvim se s dr, jestli dojet, nebo až ten ctvrtek

zuhra
1. kvě 2016

@pe_ma zavolej, ale urco se nic nedeje🙂

zuhra
1. kvě 2016

Dneska delam profil a dobry... Lacna se pohybuje kolem 5,3, tak jsem zvedava, jestli inzulin bude, nebo ne. A padá na me melancholie - malá bude ted v květnu, ideal někde konec

zuhra
1. kvě 2016

@pe_ma jak je, uz jsi klidnější 🙂?

pe_ma
1. kvě 2016

@zuhra já se nakonec po obědě neměřila, po večeři asi taky nebudu a zítra uvidím...už sme doma, cestu sme nějak zvládli, tak snad vše ok 🙂 trochu mě největší panika opustila, ale pořád sem z toho nesvá!
jakápak melancholie?! těšit se máš! ;)

zuhra
1. kvě 2016

@pe_ma tak to je fajn, mozna to byla i trochu nervozita z te cesty🙂

pe_ma
1. kvě 2016

@zuhra taky si myslím, že sem prostě byla 160km od domova, takže ted se budu cítit líp...uvidím...si říkám, že možná se zítra změřím a případně bych se v úterý v porodce zeptala, jdeme na prohlídku sálů

zuhra
1. kvě 2016

@pe_ma to vis ze jo, za ten klid to stojí🙂

zuhra
1. kvě 2016

@pe_ma ja asi zavolám uz zitra, snáším ten prášek lépe a mam hlásit lacne, rozhodnou o inzulinu

pe_ma
1. kvě 2016

@zuhra tak to budu držet palce a pak napiš co a jak!

zuhra
2. kvě 2016

Tak lacne na prascich kolem 5,3, nicmene inzulin nenasazujeme🙂 mam volat, pokud polezou k 6, pak bychom resili

pe_ma
2. kvě 2016

@zuhra super!

rony77
2. kvě 2016

Ahoj bojovnice, říkaly jste, že kolem 30.tt se u cukrovkářek hladina cukru zvedá. Já jsem dne 31+1 a cukr mám po jídle kolem 5-6mmol. Na diabetologii mi opět potvrdili,že někteří lékaři vymýšlejí blbosti. Nicméně dietu stále mám. Přiznávám, že ji nedodržuji striktně-občas bábovka,občas nanuk 🙂 😝 V pátek jsme byli na měření a malá měla 1587g. Obvod hlavičky a vzdálenost temenních kostí odpovídalo +- den, bříško měla o týden a dva dny menší a stehenní kosti zase o týden delší 😀 Pokud bych měla vážně cukrovku, tak by byla větší už teď, nebo ne?
Jinak perlička: diabetoložka se chlámala, že v poradně pro riziková těhoteství si z ní asi dělají prdel, protože tam posílají jak na běžícím pásu hraniční hodnoty,ale pak volají, zda mají poslat paní, která měla hodnoty 4,6-10-8 😀 😀

pe_ma
2. kvě 2016

@rony77 ono každé tělo reaguje jinak...mě od 30tt taky cukr spíš klesá, mě dr řekl, že pokles cukru značí blížící se porod...a u cukrovky není nezbytně nutné, aby bylo mimi větší, naše je o cca týden menší...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru