Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
14. kvě 2016

@denousek Hlídej si, abys jedla dost. Když sníš málo sacharidů na noc, tak Ti ta lačná vyletí. Měla bys sníst 30g sacharidů, což je krajíc chleba a dvě decky mléka...

werumka
14. kvě 2016

@pe_ma Třeba se přidá trochu Levimíru ráno - od oběda Ti to už táhne pořád nahoru. Vím, že je to taková bezmoc, když s tím nic udělat nemůžeš a štve Tě to. Člověk to s cukrovkou někdy zažívá, ale zase to odejde.
Ono to v těch posledních týdnech před porodem opravdu spadne. Já jsem myslela spíš jako těsně před porodem - třeba dva, tři dny nebo tak - protože to zase některé hormony stoupnou. A přecejen určitě i ta produkce cukrů z jater musí jít nahoru. Ale to teď ještě není Tvůj případ 😉

denousek
14. kvě 2016

@werumka tohle na druhou vecu jo?mliko miluju a krajicka tady mam jen pulku ...nebude to stacit?dam si ho tak v pul 11....rano vstavam kolem 8.. prave jak jsem jedla něco malo po dvou hodkach tak je to ok.a v noci když se pujdu napit toho mlika tak nic nepokazim nebo jo,,,?

denousek
14. kvě 2016

já jsem slyšela ze to po 35tt už klesa...

zuhra
14. kvě 2016

@werumka nedes🙂 jeste dva tydny...

zuhra
14. kvě 2016

@denousek to klesání na me neplatilo, nejak tak jsem vyfasla prasky... 34. Myslim, od asi 32. To slo hore

werumka
14. kvě 2016

@denousek Nepokazíš, ale udělala bych to až v případě, kdy ta druhá večeře třeba nebude fungovat - jako další variantu. Půl krajíčku chleba s mlékem je sacharidově málo a vliv na glykémii to mít může. Těch devět hodin spánku je ok. Ale zkus si dát toho chleba trochu víc. Nebo třeba tvaroh, jogurt... dá se to různě kombinovat. Prostě pečivo a mléčné výrobky jsou na druhou večeři nejlepší.

werumka
14. kvě 2016

@zuhra Né, jsem se jen zamyslela 😀

zuhra
14. kvě 2016

@werumka pe ma zas straší, ze klesá;)

denousek
14. kvě 2016

@werumka klidne zbodnu ještě jogurt :D ale tam je zase cukr :D

ta dieta je divná dyt pořád žeru :D

pe_ma
14. kvě 2016

@werumka jj...snažím se být v klidu, ale trápí to, ne že ne...no my posledně zvedli inzulin na snídaně a tam je to všelijaké a ostatní leze nahoru...je fakt, že oběd byl dnes od oka, byli sme venku a já si dala hranolky :( blbec, no...ani procházka těsně po obědě nepomohla a já na ni vsadila...uvidím, co úterní měření a budu případně volat...je fakt, že tento týden mám cukr na horské dráze :D trochu mi to připomíná moje začátky :D

zuhra
14. kvě 2016

@denousek si počkej, plus je, ze netloutnes....ja mam cca 1-2 kila za poslední trimestr. Jestli teda nezacnu natekat

pe_ma
14. kvě 2016

@denousek tak mě to od 35tt začalo dělat psí kusy - 35tt sem začala v úterý :D

pe_ma
14. kvě 2016

@denousek jj, dieta, při které se pořád jí :D taky to říkám :D a to já se takto láduju a zhubla sem 20kg :D

werumka
14. kvě 2016

@denousek Super dieta, co? 😀 Sladký jogurt si nedávej, dej si o půl krajíčku chleba víc a ráno uvidíš. Pokud to bude mít sestupnou tendenci, je to na dobré cestě 🙂

pe_ma
14. kvě 2016

hmmm...dilema...kaši při 6,5? nebo jen dcl mlíka :(

vejik85
14. kvě 2016

Holky, já normálně začala teď i tloustnout 😳 ve 30. týdnu jsem měla teda nahoře jen 3kg, ale jak mi zvýšili ten inzulín, jak mám hned půl kila nahoře 🙈 teda, budu to svádět na ten inzulín 😂

werumka
14. kvě 2016

@pe_ma Já si občas desetkrát můžu říct, že budu v klidu, ale to podvědomí si dělá co chce, svině jedna 😀 Ten inzulín na snídani máš za hodinu vyprchaný. Ten už Ti ten večer ovlivňovat nebude. A měříš i před jídlem?

denousek
14. kvě 2016

ted mam třeba 7,5 tak zbodnu ten pul chleb a mliko a jdu lehnout dobrooooouuu

werumka
14. kvě 2016

@pe_ma Kaši. 6,5 je glykémie, která bude za čtyři hodiny pod 5 a pak už nastoupí cukr z jater. Takže kaši 🙂

pe_ma
14. kvě 2016

@werumka jj, měřím i před jídlem, tam mám 4,7-5,5 poslední dny před večeří kolem 6 :(
ok, jdu na kaši 🙂

denousek
14. kvě 2016

@werumka ještě dotaz nevis kdy je nej se merit rano?jako tu lačnou?hned jak otevřu oci nebo třeba za pul hodky?snidam tak za hodku....

denousek
14. kvě 2016

a zítra si pujdu nakoupit nejaky jidlo na svačiny doporučíš něco??na ten nočni chleb kuknu a co třeba jogurty??jaky,,bilý???

pe_ma
14. kvě 2016

@denousek lačnou hned po probuzení a jogurt jedině bílej 🙂

werumka
14. kvě 2016

@denousek Ideálně hned jak vstaneš. Za půl hodiny už může být glykémie klidně jinde.
Kup si bílé jogurty a tvarohy. Můžeš si do nich dávat třeba ovoce, nebo nastrouhanou čokoládu s vysokým podílem kakaa. Teď jak je sezóna jahod, tak se nemusíš bát třeba jahod se šlehačkou. Můžeš si udělat různé saláty a k tomu pečivo, nebo pomazánky.

pe_ma
14. kvě 2016

ja mela dneska na svacinu bilej jogurt se ltici kakaa a kapkou candys...kdyby ne videl doktor, tak ho trefi...ale chut byla siiilena! a sladke zase kdovi jak dlouho nemusim ;)

denousek
14. kvě 2016

@werumka jahody kupujem hodne tak vezmu a fakt rano hned po probuzeni to koukam teda,ale jako pak snidam za hodku,a slehacka je jako ok?ta kupovana ve spreji je samej cukr ne?zitra nalet na obchod tak at vim

denousek
14. kvě 2016

@werumka a cokoska treba s 80% kakaa?tu miluju

werumka
14. kvě 2016

@denousek Nezáleží tolik, kdy snídáš - samozřejmě, že je nejlepší co nejdřív. Ale Tebe zajímá primárně lačná glykémie a ta je nejobjektivnější ve chvíli, kdy se vzbudíš.
Šlehačka je ok - ale ne ta ve spreji - klasická 33% smetana ke šlehání. Sacharidů má málo a když si jí dáš trochu na jahody, tak si to užiješ 😉

denousek
14. kvě 2016

A co snidat kdyz je lacna vysoka?vajicka treba?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru