Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
17. kvě 2016

@pe_ma
@denousek když si dáš do tvarohu nebo kaše tři jahody, tak to nevadí, je to nula nula nic. Ale každopádně jeden tvaroh je sacharidove málo, v tom bych viděla zásadní problém.

@denousek zkus si k tomu tvarohu dát ještě ten chleba. Lacnit maximálně 10 hodin, pak už by Ti glykémie zase ležela nahoru.

werumka
17. kvě 2016

@luckyzuzu Jasně, však to není žádná tragédie 🙂 buď se přidá nebo ubere, a netrpí tím jídlo.

denousek
17. kvě 2016

@werumka takze když vecer dam chleba v 10 tak v 7 by to mělo byt ok jo? tvaroh jsem si dala jahody a 300ml mlika tak myslis ze lepsi v tech 10 ještě spis pecivo jo

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek no jen kousnout nebude úplně ono, ale rozdělení snídaně je super, praktikovala sem ze začátku 🙂 a já snídám do hodiny po probuzení, hned do sebe nic nenacpu a ještě beru léky, které musím půl hodiny před jídlem...
@luckyzuzu jj, určitě, může se to zlepšit a pak ti ho vysadí 🙂 u GDM není nic jisté 🙂

denousek
17. kvě 2016

no ja to rozdeleni snidane moc nechapu :D prece když vstanu a uz si něco dam tak uz se to bere jako snidane a za hodinu se mam merit ... ne az po te druhé...

werumka
17. kvě 2016

@denousek Jojo, místo toho mléka bych klidně dala pečivo. Můžeš zkusit chleba s pomazankou z tvarohu a vajec.

pe_ma
17. kvě 2016

@werumka tak sem to myslela 🙂

werumka
17. kvě 2016

@denousek Nene, dělené snídaně fungují u GDM mic dobře. Prvni polovinu snídaně si dáš po probuzení, za hodinu se normálně zmeris a az pak snis tu druhou půlku. Po té už se nemeris a pak normálně pokracujes svacinou.

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek ono to je v případě, že máš vysoký cukr po snídani, tak sníš polovinu a za další hodinu polovinu, pak dáš 2 hod pauzu a svačinu...já se měřila před, hodinu po polovině, tedy před druhou polovinou a pak zase hodinu po dojezení, ale tak sem si to zvolila sama - to měření

vejik85
17. kvě 2016

@denousek já to diskutovala na dia a tam říkali, že v pohodě, pokud jsou pak obě hodnoty ok 😉

denousek
17. kvě 2016

no jo ale ja snist jen jogurt tak umru hlady tu hodinu :( jako ja to vydrzim ale hladoveni prave vadi ne??

denousek
17. kvě 2016

i jen pul krajicek chleba je malo tu hodku nevydrzim :(

pe_ma
17. kvě 2016

@denousek jasně, pokud budeš mít hlad, tak to není řešení...já měla problém po ráno to sníst, byla sem zvyklá na snídani jen jogurt a ne 2 krajíce chleba, takže mě to na začátku pomohlo a jak sem si zvykla, tak už jít taky celou na jednou 🙂

werumka
17. kvě 2016

@denousek Však po probuzení snis jeden chleba - třeba se sunkou, s okurkou, rajcetem. A za hodinu další chleba.

denousek
17. kvě 2016

@werumka by me zajímalo proč mam před obedem 8,5 :( rano jsem mela v 8 maly chleba se šunkou a v 10jablko a kousínek toho vecerniho chleba ale jako uz jsem před obedem citila hlad :( je to tim hladem??

werumka
17. kvě 2016

@denousek Zkus si opravdu důkladně počítat ty sacharidy. Ta snídaně byla sacharidove chudá. Máš mít 40g sacharidů, Ty jsi snědla s bídou 20. A pak sis na to vyhladovělé ráno dala jablko, který slo zase do krve moc rychle..

denousek
17. kvě 2016

@werumka jenze ja to mam po 1chlebu vysoke to je ne me moc.2uz vůbec ne haha a rajce???po tom mi to skace nejvic

denousek
17. kvě 2016

@werumka jako ze cim vic se najim tim lip??

werumka
17. kvě 2016

@denousek Pokud snís málo sacharidů, játra vyrobí cukr samy. A glykémie se Ti zvedne. Když si vezmes, že jsi byla přes nic třeba 9 hodin bez jídla a pak si dáš jen malý krajicek chleba, tak je to pro to tělo (těhotné zvlášť) energeticky strašně málo. A pak si začne vyrábět svoje cukry.

annna79
17. kvě 2016

Dnešní oběd.dala jsem si 150g a řeknu vám,že bych snědla jednou tolik.mám hlad.budu se muset dojíst okurkou.ale pochutnala jsem si.teď ještě co za hodinu.to jen pro představu kolik je 150g kdo by chtěl.

pe_ma
17. kvě 2016

@annna79 mnam! dala bych si, ale jak píšeš, měla bych hlad a hl nevím, jestli by mi to bez cukru jelo...

annna79
17. kvě 2016

@pe_ma já dala do másla pár kapek candys-kapky jako sladidlo co můžu. No ještě jsem dala kousek okurky.🙂

denousek
17. kvě 2016

@werumka no jo ale když se najim moc tak to taky skočí :D

vejik85
17. kvě 2016

@denousek je to alchymie 😆 musíš najít tu hranici, kdy se najíš tolik, že budou dobré hodnoty i na oběd i ta lační.... A buď v klidu, mě to trvalo asi měsíc

denousek
17. kvě 2016

@vejik85 no a jako kdy se dava inzulin???prece nemůže mesic dr čekat ne??

werumka
17. kvě 2016

@denousek Musíš se najíst tak akorát. Tzn. Ke snídani 40g sacharidů, ke svačině 30g, k obědu 60g, k další svačině 30g, k večeři 60g a ke druhé večeři 30g. Snídani si klidně rozděl. Ale snaž se to jídlo složit takto. Pikud za den sníš dohromady míň než 190g sacharidů, začnou se produkovat zásobní cukry z jater.

vejik85
17. kvě 2016

@denousek noo, jak kdy... Já noční dostala asi po dvou týdnech, kdy ta lační opravdu nešla dolů a před snídaní jsem dostala fakt asi po měsíci, protože ta mi skákala dobrá/špatná... A ještě hodně záleží na dlouhodobém cukru, ten se měří 1x měsíčně

pe_ma
17. kvě 2016

@annna79 jo tak...mě ho dr důrazně nedoporučil, takže zatím sem měla asi 4x v jogurtu...
@denousek záleží, jak to budeš mít, jestli to bude hodně přes, skákat a tak...těžko odhadovat, jak dr zasáhne...nemůžeš jídlo omezovat do nekonečna, je nějaká hranice, kde už to dolů nesnížíš a nasadí se inzulin, at můžeš v klidu jíst 🙂

denousek
17. kvě 2016

huraaaaaa 6,2 po obede,,,poprvé :D takze zahajuji špenátovou stravu :D

vejik85
17. kvě 2016

@denousek a neměla jsi tam málo sachridů? Se mi to zdá celkem málo zase ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru