Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

denousek
25. kvě 2016

candys neznám :D uvidíme večer zkusim tu kaši...
a
@pe_ma jak to delas??kolik mlika a kolik kaše?zkusim dneska ve 22h

annna79
25. kvě 2016

@pe_ma jsem jedla poprvé , ale budu snižovat.ještě jsem nezkoušela s ovocem.měla jsem ke snídani a tam ovoce nemá být.bilý jogurt jsem nikdy nesnédla a teď z ananasem můžu pořád a bez sladidla

pe_ma
25. kvě 2016

@denousek mlíka dávám od oka, tak třetinu hrníčku, možná mín, 15g kaše, mlíko ohřeju v mikrovlnce, naliju do kaše, rozmíchám, nechám chvíli odstát, dám trošku ovoce a pochutnám si 🙂
@annna79 jasně, pokud seš zvyklá na sladké, tak potom jo, já už fakt po tom půl roce sladké nedávám :D chut na to mám, ale posledně sem si dala 2kapky candys do 200g tvarohu a nezvládla sem to sníst, jak to bylo přeslazené :D takže vím, že max jednu a jen při velké chuti na sladké, když už to nemůžu vydržet :D

denousek
25. kvě 2016

@pe_ma tak malo mlika? Ty jo . . .

shaktinka
25. kvě 2016

Ahoj, byl mi nameren cukr na lacno 5,2 a hranice je 5,1, mam se nejak bat? Dost sem.jedla.ovoce protoze mi ze vseho bylo jinak zle...muze to byt tim.ovocem ta zvysena hladina? Objednali me do diabetologicke poradny, co tam se.mnou budou delat? :/

pe_ma
25. kvě 2016

@denousek taky mě to překvapilo, ale ono to moc nenabude...první sem dělala tak, že sem si ohřála víc mlíka a přilívala po lžičkách, at vím, jakou chci hustotu, takže asi doporučuju tu první taky udělat takto...a ono já mám i málo té kaše, jsou to 3 polívkové lžice, tuším (dávám na váhu)

werumka
25. kvě 2016

@shaktinka Správně bys měla jít do laborky za pár dní znovu - aby vzali lačnou opakovaně. Teprve když je dvakrát po sobě lačná vyšší, tak to znamená cukrovku. Ovoce na to vliv nemá. Pokud jsi dodržela dobu lačnění. Nebyla jsi nemocná? Nachlazená? Nějaké léky sis nedávala?

pe_ma
25. kvě 2016

@shaktinka ničeho se neboj, to hlavně 🙂
měli si tě správně pozvat za 2 dny znovu a pokud by byla lačná zase vysoká, tak pak teprve na dia, takže uvidíš, některé dia v těchto případech odmítají pacientky a chtějí opakování testu, tak uvidíš 🙂
a na dia s tebou nebudou dělat žádné hrůzy 🙂 vysvětlí ti dietu, pravděpodobně dají glukometr, budeš se měřit a hlídat jídlo a budeš chodit na kontroly a dál se uvidí, většinou to dieta spraví 🙂

shaktinka
25. kvě 2016

@werumka nene nic takoveho pred tehu jsem s cukrem nikdy problem nemela, rano jsem akorat pila vodu kterou jsem v sobe stejne ani neudrzela...jako je pravda, ze jsem zezacatlu tehu jedla vice sladkeho, masita jidla jsem.nemohla a jeste ted je mi z nich zle...

shaktinka
25. kvě 2016

@pe_ma dekuji za info 🙂 snazim se ted omezit sladke, caje nesladim a piju jen stavu s vodou nebo vodu...ani bile pecivo nejim...tak uvidime🙂

koncita
25. kvě 2016

Tak mám po náladě :-/ Dneska jsem byla poprvé na diabetologii, v podstatě mi tam neřekli nic, co bych už nevěděla odtud nebo že stránek tehotenskacukrovka a dali mi glukometr. No dietu a počítání se snažím poctivě dodržovat skoro týden a tak jsem si dneska celá dychtiva udělala první glymcu hodku po obědě. A 8,2 ☹ to mě teda naštvalo....asi to ☹nebude taková sranda to ukocirovat dietou.....

pe_ma
25. kvě 2016

@shaktinka nz...pokud to jde, tak sladké vynech, i tu štávu, snaž se rozdělit jídla na celý den, koukni třeba na tehotenskacukrovka.cz a určitě vše zvládneš 🙂

denousek
25. kvě 2016

@koncita a co jsi měla??

pe_ma
25. kvě 2016

@koncita nepropadej panice, může to být jen nějaký ojedinělý skok...a na dia ti toho zase o tolik víc říct nemůžou, teda myslím, ono víc toho snad už sdělit nejde :D
dodržuj dietu, tj hlavní 🙂 zkoušej různá jídla, jak ti budou sedět, někomu sedí brambory, někomu rýže, někomu je to jedno...mě třeba ze začátku dělalo špatně vepřové :D každá sme jiná a každé sedne něco jiného, prostě je potřeba vyzkoušet, co tvému tělu vyhovuje a pokud to bude přes limit, tak se dá inzulin, někdy to bez něj nejde, prostě at děláš, co děláš, tak to tělo samo nedá...

koncita
25. kvě 2016

Zlobí mi koník přes mobil, nemůžu označovat...ale měla jsem kuřecí prso na přírodní s plátkem sýra, salátovou okurku a protože nebyl čas vařit, dala jsem si k tomu 1 a 1/2 housky...

pe_ma
25. kvě 2016

@koncita může to být tím bílým pečivem...fakt to ber tak, že ted musíš pár sacharidových příloh otestovat 🙂

koncita
25. kvě 2016

Že by třeba brambory vyšly lip? Určitě budu zkoušet 🙂

pe_ma
25. kvě 2016

@koncita podle mě jo, bílé pečivo většinou vyjde nejhůř

denousek
25. kvě 2016

a je to.... lačná 6!! ale po snidani za dve hodky 6,6,po obede za hodku 6,3 po veceri za hodku 6,2 takze poslechnu dr a budu se měřit namátkově :D
jen tu lačnou dám denně ... když mě to měření nějak začlo bavit ...ale proužku moc už není :/ ještě že se tam chystám nejak za dva tydny...snad mi tu krev vezmou na moji žádost.. tu lačnou at vime.... zatím ji budu zkoušet pilovat a pilovat... at je aspoň! pod 6 pořad.....uffffffff

denousek
25. kvě 2016

jinak rano mi to po snidani vyskoci když si dam obyč chleba ale ten večerni chlebiče enam to je hotovej zázrak,diky bohu za něj :D

denousek
25. kvě 2016

jo a mám neskutečnou spotřebu okurků .D

annna79
25. kvě 2016

@denousek jak taky a docela i kedluby jím a jeden ledový salát týdně .jsem každý týden na nákupu zeleniny a ovoce.

koncita
25. kvě 2016

Večerní chleba? Kde kupujete? To je nějaký celozrnný?

pe_ma
25. kvě 2016

@denousek
@annna79 holky, já kupuju zeleninu obden :D zeleninu sem jedla vždycky, ale napůl s ovocem, takže zeleniny přibylo...a jak sem si dřív šla do lednice na chut na jabko nebo grep, tak těd chodím na žlutou papriku, ředkvičky nebo sherry rajčata :D

annna79
25. kvě 2016

@pe_ma já kupuje ve velkém jsem z vesnice a musím dojíždět nakupovat.mám plnou lednici po nákupu .bílý jogurty a zelenina.dát tam kastrol je téžký 🙂

denousek
25. kvě 2016

@koncita pečivo nebrat!!mě to šilene vyskočilo predevcirem po obyč rohliku!to je ono!bohuzel

denousek
25. kvě 2016

já musim tay do města...jedu v pátek..a to budou jogurty s mysli,citrony,okurky,večerní chlebik a brambory 🙂
kudluby dneska dovezl manžel 🙂

pe_ma
25. kvě 2016

@annna79 jj, to znám, taky to tak občas máme, když víme, že nepůjdeme do obchodu :D

werumka
25. kvě 2016

@shaktinka Uvidíš, připadá mi, že někdy je takováhle hraniční lačná způsobená právě i těma nevolnostma. Uvidíš, jaký bude vývoj, nijak bych se nestresovala. Pokud by to cukrovka byla, podchytila se v začátku, pokud to bylo způsobené nevolnostma, tak se to taky brzy ukáže. Nebrala jsi v době, kdy jsi byla na té krvi Utrogestan nebo nějaký podobný lék?

werumka
25. kvě 2016

@denousek A Ty měříš až dvě hodiny po snídani?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru