Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
25. kvě 2016

@denousek Jinak máš nárok na 400 proužků na pojišťovnu, takže Ti to může lékař předepsat.

shaktinka
25. kvě 2016

@werumka nene nic neberu...

werumka
25. kvě 2016

@shaktinka On ten Utrogestan může tu glykémii občas takhle zvednout taky. A ještě pořád zvracíš? Nebo už je to lepší?

shaktinka
25. kvě 2016

@werumka uz ne, jen jak jsem jela minuly tyden na lacno na tu krev autem a mela v sobe jen vodu tak.se mi udelalo zle a zvracela jsem tesne pred odberem...ted uz se mi jen mota hlava a po jidle me je tezko a zle ale jinak dobry...🙂

werumka
25. kvě 2016

@shaktinka Nevim, podle mě by to to zvracení ovlivnit teoreticky mohlo. Oni na diabetologii určitě vezmou lačnou znova. Uvidis, jaky bude další výsledek. Ale i kdyby to cukrovka byla, tak do 25. týdne bývá ten průběh poklidný, nijak se nenervuj 😉

shaktinka
25. kvě 2016

@werumka no ja sem tam dneska objednala a rekli mi at prijdu v 9 rano a ze se pry klidne muzu najist...no omezila jsem.sladke na minimum a snazim se jist pestrou a vyvazenou stravu, pravidelne po troskach 🙂

werumka
25. kvě 2016

@shaktinka Oni tu lačnou budou brát víckrát v průběhu těhotenství. Hlavně si hlídej, abys nehladověla 🙂 to bývá u těhotných větší problém 🙂

koncita
26. kvě 2016

@werumka před chvílí jsem někde na zdi četla, že radíš ráno do kafe bezlaktózové mléko kvůli případnému zvyšování glykemie.....to je super, to je fakt řešení teda? Já právě ráno startuju kávou s mlíkem, ale mám strach z toho cukru.....jak takové mléko chutná? Nebo máš na mysli ty rostlinné náhražky? To mi nechutná fuj......

koncita
26. kvě 2016

@werumka a ještě jsem se chtěla zeptat na hladovění. Když hladovím, budou se tvořit ketony, které následně zvyšují glykemii, je to tak? Nebo je v tom ještě nějaké jiné riziko a problém?

koncita
26. kvě 2016

@werumka tak teď jsem si ve wiki přečetla něco o těch bezlaktozových mlíkách a jsem z toho jelen....Přidaná laktáza naštěpí laktózu na glukosu a galaktosu.....takže ale kde je ten efekt? Vždyť tam ty cukry jsou pořád 😅 ???

werumka
26. kvě 2016

@koncita Bezlaktozove tu myslím doporučovala @annna79, že jí to na dia doporučili. Doufám, že jsem se zase nesekla 😀 chce to vyzkoušet. Asi bych zkusila po takovém mléku změřit za pul hodiny i za hodinu, jak na to glykémie reaguje. Tohle mléko je jinak chuťové sladší, protože je tam laktóza naštěpená na galaktozu a glukózu. Což by právě mohlo udělat případný vzestup taky. Ale vyzkousej, uvidis.
Ketony samy o sobě glykémii nezvedaji, je to odpadní produkt, když se vyrábí zásobní cukr z jater. Na tomhle principu je založená třeba kwtogenni dieta, kdy se jídlem bez sacharidů ty játra donutí štěpit cukr z tuku a ze svalů. Což sice vede k úbytku váhy, ale pak taky k následnýmu jojo efektu.

koncita
26. kvě 2016

@werumka takže v čem je to hladovění pro nás těhule vlastně problém?

koncita
26. kvě 2016

@annna79 už si vybavuju, žes o tom mléce psala.....víš o tom něco víc teda? Jak je to s tím, že pořád cukry obsahuje, i když už ne laktozu.....?

werumka
26. kvě 2016

@koncita Pro tehotne diabeticky je špatné v tom, že když musí játra dělat zásobní cukry, zvedá se jim automaticky glykémie.

koncita
26. kvě 2016

@werumka takže jinými slovy, vlastně ketony jsou důkazem toho, že hladovím a tím pádem můžu pak mít zvýšenou glykemii. Je to tak?

werumka
26. kvě 2016

@koncita Přesně tak 🙂

koncita
26. kvě 2016

@werumka díky 🙂

koncita
26. kvě 2016

@werumka jinak dneska první denní profil, zatím! lačná 5,0 po snídani 5,8.....

werumka
26. kvě 2016

@koncita Tak to je luxus 🙂

vejik85
26. kvě 2016

@werumka Já bych to dneska viděla na nějaké erupce na slunci, i já dneska měla lačnou 4.9. a po snídani 5.5. 😀 nebo se tělo už bojí zítřejší návštěvy na diabetologii 😀 😀 😀

annna79
26. kvě 2016

@koncita poradila mi to werumka to mléko.

koncita
26. kvě 2016

@annna79 aha 😀

annna79
26. kvě 2016

@koncita prý laktóza zvyšuje glykemii a když tam není neni co zvyšovat jen to má sach.a musíš připočítat.
Já mám ranní blbou bez i s tímto mlékem .teď občas dobrý , když ji mám rozdělenou.
Mléko si teda dávám do kávy jen odpoledne když mám na kávu chuť( taková čurifinda , necelá půl lžička rozpustné s mlékem)

koncita
26. kvě 2016

@annna79 jakože laktoza zvyšuje víc než ostatní sacharidy....aha. No budu zkoušet, jak na mě to mlíko (obyč) bude působit, zatím se mi toho ranního povzbuzováku nechce vzdávat 😒

werumka
26. kvě 2016

@annna79 Počkej, to mě chceš přivést do nějaký schizy 😀 někomu to tu doporučili na diabetologii, mně by tohle samotnou nenapadlo, já si to prvně přečetla taky tady 😀

annna79
26. kvě 2016

@werumka někoho jsem se ptala. Jestli jsi to nebyla tak se omlouvám.Mě to na diabetu neříkali.na kontrole jsem byla teprve teď v pondělí .

annna79
26. kvě 2016

@koncita jj laktóza, proto se ráno nemá .Ale to mi někdo poradil .Z mé hlavy to není.Taky mám pořád otázky.musíš zkusit.

werumka
26. kvě 2016

@annna79 Hehe, to je skoro úkol jak pro detektiva 🙂 Zkusím to dohledat, jestli tu někde najdu začátek toho vlákna, odkud se to vzalo 🙂

koncita
26. kvě 2016

@werumka
@annna79 děvčata,to je dobrý teda 😀 nakonec zjistíme, že je to nějaký výmysl a nesmysl 😀

werumka
26. kvě 2016

@koncita Tak taky by to tak mohlo dopadnout 😀 První zmínka o bezlaktózovém byla na straně 234 nahoře. @annna79 psala, že jí dr. řekl, ať vynechá mléčné a že si koupila bezlaktózové. Ale nic dalšího tam není, kurnik 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru