Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

miiisaaa
8. bře 2016

@werumka Nevíš, prosím, jaké by měly být hodnoty toho glykovaného hemoglibinu?

miiisaaa
8. bře 2016

Víte, jaké by měly být hodnoty glykovaného hemoglobinu, prosím?

miiisaaa
8. bře 2016

Ehm...pardon, omylem se dotaz objevil dvakrát 😀

werumka
8. bře 2016

@miiisaaa do 40.

miiisaaa
8. bře 2016

@werumka Díky moc!

werumka
8. bře 2016

@ujka16 nové hodnoty jsou jeste vyssi. Po hodine 10 po dvou 8,5. Ja bych s temahle vysledkama na dalsi test uz nesla...

terka_37
8. bře 2016

@zuhra taky jsem ani nepomyslela na to,ze by mohla vyjit spatne a ono jo🙂 U nas mel cukrovku tata,ale toho byl kus;)

terka_37
8. bře 2016

@werumka Dekuji za uklidneni🙂 Nemela,ja prave skoro ani nevim,ze jsem tehotna,je mi celou dobre. Pristi tyden jdu na dia k Apolinari,tak jsem zvedava.

vrk
8. bře 2016

@werumka ne fakt. Proste to tam tak maj. Mozna na to holt zas tolik nehrajou no. Neresi to tolik. Nebo zohlednuji odchylku glukometru. Znovu jsem se ptala a plati to u domaciho monitoringu hlavne.

werumka
8. bře 2016

@vrk U domácího monitoringu to chápu - tam prostě odchylka je a glykémie do 6 většinou znamenají, že je glykémie reálně do 5,5 - zvlášť pokud se to dá srovnat s laborkou. Ale u OGTT by to platit rozhodně nemělo, tam ty limity jsou prostě nastavený laboratorně. Při takové glykémii - pokud by byl provedený test - opravdu reálně hrozí, že z toho pak budou problémy.

vrk
8. bře 2016

@ujka16 rekla bych ze nemeli vubec pravo te tam posilat a ted uz to i dle doktorky muze byt zkreslene. Ja byla ve 29tt a uz mi to taky rikali

werumka
8. bře 2016

@vrk Jinak mám pocit, podle toho, že na spoustě míst se ten test dělá blbě a někteří diabetologové nevědí, že těhotná by měla mít druhou večeři, že ani u nás se na to zas tak nehraje 😀 Ale čest místům, kde se podle toho ustanovení řídí.

jituskaa
8. bře 2016

Ahojky jsem tady poprvé a chtěla bych aby mi napsala nějaká hodná duše. Zjistili mi těhotenskou cukrovku. v prvním těhotenství sem jí neměla,takže vubec nevím co mě čeká. Budu muset být hospitalizovaná? Doufám že ne. já nemocnice nesnáším. Radši tam denně docházet než tam být. A co všechno mě čeká? Nic nevím. Prosím poradte.

somalicats
8. bře 2016

@jituskaa Hospitalizovaná pochopitelně nebudeš, k tomu není důvod. Měla bys teď začít docházet do diabetologické poradny, která se specializuje na péči o těhotné, tam Ti vysvětlí vše okolo diety a režimu. Začneš s dietou a budeš mít k dispozici glukometr, aby sis mohla měřit hladinu cukru v krvi. Pokud bude dieta stačit k tomu, aby ta hladina nerostla nad limit, tak prostě budeš na dietě až do konce těhotenství. Pokud by ani dieta nestačila, pak se přidává inzulín, který se opět aplikuje jen do porodu. Po šestinedělí si Tě pak pozvou na kontrolu, a pokud bude vše OK, tak s cukrovkou končíš.

zuhra
9. bře 2016

Jupijajej🙂 lacna 4,8. Jediné, co vnímám jako rozdil je : prochazka, půlnoc jogurt, měření v 8 rano

pe_ma
9. bře 2016

@zuhra super! já taky dneska 4,8...ale než sem se dostala za 25min ke snídani, tak 5,6 :(

zuhra
9. bře 2016

@pe_ma aha... No tak uz jsi to nemela měřit tu druhou🙂

pe_ma
9. bře 2016

@zuhra dneska měřím i jídlové, takže sem musela :( co už no...

missym
9. bře 2016

@zuhra @pe_ma Teda 4,8, to je krása 🙂 Já dnes neměřím. Mám si dát s měřením sem tam pauzu. Takže dneska je správný den pro pauzu. Tak zase zítra nebo možná až pozítří. Prstíky si musí trochu odpočinout. Tak ať jsou hodnoty stále krásné 🙂

studentka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vrk
9. bře 2016

@pe_ma a tech 4,8 jsi mela hned jak jsi se zvedla z postele nebo kdy? Mozna bych teda taky mela merit hned a ne pred snidani az...ja si jedu porad nad 6 teda :(

vrk
9. bře 2016

@missym ja vubec nemerim denne, mne rekli kazdy tyden 1x 🙂. Tak se tim ridim zatim jen ty lacne mi nedaji a obcas i po jidle kdyz neco testuju. A iz nemam prouzky

missym
9. bře 2016

@vrk Tak já se po první návštěvě měřila 4x denně celý týden. Fuj, to byl děs. Po druhé kontrole mi řekla, ať lačnou měřím denně a po jídle tak 3x týdně. A včera jsem se ptala, že teda jestli měřit pořád lačnou denně a prý není nutný, prostě občas změřit a po jídle taky jen někdy a třeba vyzkoušet, když si budu dávat rizikové jídlo, co to udělá. A proužků mi vrazila nových 50, že si je přeci nebudu kupovat. Upřímně jsem ráda, že jsem nedala na řeči sestřičky z gyndy, že toho má paní doktorka moc a že by mě nevzala a zkusila si tam zavolat. Paní doktorka je zlatá a i tlak mám u ní vždy naprosto ukázkový 😀

vrk
9. bře 2016

@missym tak to mas fajn. Doufam, ze mi da ted taky nove prouzky pujdu po trech tydnech, tak to uz bych mohla mit narok

vrk
9. bře 2016

Ted hledam ten muj glukometr a prouzky na netu a u prouzku se pise toto:Při zakoupení a rozbalení nových proužků je nutné provést kalibraci vlastního glukometru dle přiloženého návodu!
Aha! Kalibrujete si nekdy glukometr pred novymi prouzky? Dekuji

zuhra
9. bře 2016

@missym Jj, ja asi tu lacnou budu zkouset dal. Jinak profil jednou tydne

zuhra
9. bře 2016

@vrk ja teda měřím prvni tyden. Ale vyfasli jsme par starých proužku a recept na nove a nic nerikali...

missym
9. bře 2016

@vrk Já už mám asi čtvrtou tubičku proužků a nekalibrovala jsem. Já k tomu ani nemám návod. Sestřička ho z té krabičky vyhodila, že ho nepotřebuju.

@zuhra Já lačnou chci taky kontrolovat co nejvíc, protože ta mi nejvíc skáče. Ale včera jsem šla spát moc pozdě a vstávala moc brzo kvůli kontrole na gyndě, tak mi bylo jasný, že by hodnota byla šílená. Tak jsem si dnes dala voraz 😀

pe_ma
9. bře 2016

@vrk já měřím hned, jak vstanu, max jdu na záchod...nemá být žádná aktivita...má se měřit hned, jak se probudíš...

zuhra
9. bře 2016

@missym to je moudrý🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru