Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
4. kvě 2016

@vejik85 Dej si do kalkulačky všechny ingredience a pak si ten závin rozděl na díly, aby každý ten díl měl třeba 15g sacharidů - prostě jak Ti to bude vycházet.

vejik85
4. kvě 2016

@werumka jasně, jasně, zvážím to celé a pak vydělím, dobrý nápad, děkuji 😉

vejik85
4. kvě 2016

Tak holky, závin skvělý !!! Dala jsem si teda 130g toho závinu + 170g balkánského salátu, to celé mi vyšlo na 57g sacharidů a hodnota hodina po večeři 6,6 😉

annna79
5. kvě 2016

Mohu radu?
Zítra bych udělala kuřecí na smetaně(pánev) a těstoviny
Našla jsem,že 200g těstovin je 47,5gsacharidů, jak k tomu připočítám smetanu když dělám pro celou rodinu.
Včera jsem koupila meloun a jahody.tak jahody s banánem mám k dopolední svačině a meloun k dojedení k večeři.já pořád nevím jestli to dělám správně.ještě teď jsem plná ze včerejška .jak to do sebe dostáváte takové porce.já už vyhledávám ty s vysšíma g sacharidů.třeba 1obyč houska je celá svačina.

vejik85
5. kvě 2016

@annna79 musíš to vyzkoušet, co ti sedne... Já si dát 200g těstovin, tak mám glykémii jako po šlehačkovém dortu 😂

annna79
5. kvě 2016

@vejik85 vážíte v syrovém stavu potraviny nebo uvařené?

pe_ma
5. kvě 2016

@annna79 tak to teda nevím, ale přijde mi to jako divný přepočet...jedině, že bys myslela vařené a to i tak...těstoviny počítám podle tabulky na obalu a většinou má 100g nevařených něco kolem 70g sacharidů a vařením nabudou cca a polovinu, ale já si vařím bud porci zvlášt nebo zvážím vše, co vařím a po uvaření zase a poměrem odvážím...s tou smetanou moc nevím, záleží, kolik má sachasirů, ale pokud budeš vařit pro cca 3 lidi a dáš tam jednu smetanu, tak bych pak zase podle poměru porce odhadla, jestli máš smetany třeba 1/3 a tu si započítala...

annna79
5. kvě 2016

@pe_ma ty těstoviny jsem našla na kaloricketabulce tak teď nevím, abych neměla hodně.

annna79
5. kvě 2016

Dnešní jídlo v kaloricketabulce .někdo mi tu psal ať si to tam zadávám.

Snídaně
Sacharidy:
chléb pšenično žitný 1x silný krajíc (70 g)
29,1 g
žervé klasik Pilos 1x porce (20 g)
1,1 g
šunka od kosti 50x 1g
1 g
rajče cherry keříčkové balené 1x 100g
3,9 g
Dopolední svačina
Sacharidy:
banán 100x 1g
21,8 g
jahody zahradní 1x 100 g
8,7 g
Oběd
Sacharidy:
maso kuřecí, zadní čtvrtky s kostí a kůží 1x 200g
0 g
maso kuřecí, zadní čtvrtky s kostí a kůží 75x 1g
0 g
rýže parboiled vařená 1x 200g
52 g
okurka salátová 1x 100 g
2,3 g
bílý jogurt smetanový 10% Pilos 1x 1g
0,0 g
Odpolední svačina
Sacharidy:
houska obyčejná 1x kus (50 g)
30,1 g
žervé klasik Pilos 1x porce (15 g)
0,8 g
Večeře
Sacharidy:
kuřecí čtvtky zadní 1x 150g
1,8 g
bramborová kaše s mlékem a máslem 1x porce (200 g)
33,5 g
bramborová kaše s mlékem a máslem 50x 1g
8,4 g
meloun vodní 1x 100 g
6 g
Druhá večeře

pe_ma
5. kvě 2016

@annna79 no já s těma těstovinama bojovala, mám taky napsané, že mám mít na porci 40g sacharidů 200g těstovin a jednou sem si je takto nabrala a nic moc, druhý den sem si vařila jen pro sebe a vážila sem je vyloženě podle obalu a byla jich polovina...já opravdu, kde ty hodnoty vím podle obalu, tak se řídím jimi, než obecnými na netu
vidíš, ten jídelníček vypadá na první pohled dobře, jen já teda nepočítám zeleninu a tak, vyloženě jen ovoce, přílohy a mléčné...určitě doporučuju pak vytisknout a ukázat dr na dia, poví, co děláš dobře, nebo špatně a bude mít na čem stavět 🙂

annna79
5. kvě 2016

@pe_ma vážit vše v syrovém stavu?

annna79
5. kvě 2016

Tak jsem koukala na pytlík těstovin a opravdu je tam na 100g 74g sacharidů tak to si dám jen 50g zítra a smetanovou omáčku jen tak trochu aby to nebylo suché.
Těch 50g asi nebude moc, tak to by mi mohly vyhovovat abych pak snědla večeři a jíst převážně těstoviny.Potřebuji ty porce nějak zmenšit 🙂

pe_ma
5. kvě 2016

@annna79 jak to myslíš s tím vážením? brambory třeba mají před i po uvaření stejně...těstoviny ne...tam prostě zvážím všechny syrové těstoviny a všechny vařené a pak poměrem odvážím a přidám to, co k nim jím

vejik85
6. kvě 2016

Tak už si to mašíruji i pro inzulín před snídaní... Nejlepší výsledek po mnohach druzích snídaně udělalo 25g Šumavy, plátek šunky a okurka (ano, na počet hrozně málo sacharidů) a stejně jsem se nedostala pod 8.7 ☹ 30. týden je tady a fakt se to hrozivě horší... Na noc mám už 12 jednotek inzulínu a pořád jsem na hodnotě 5.8

zuhra
6. kvě 2016

@vejik85 mne se to taky po tom 30. Zhoršilo... Budes vic v klidu s inzulinem, nez s vysokými hodnotami ...

pe_ma
6. kvě 2016

@vejik85 škoda, ale nedá se nic dělat, bude dobře 🙂 já teda změnu nepozorovala, ale tak můj cukr je kapitola sama pro sebe :D

vejik85
6. kvě 2016

@zuhra
@pe_ma Děkuji 🙂 tak jsem nakonec vyfasovala na večer 16jednotek, před snídaní 6jednotek a ještě nějaké prášky na večer ... Tak teď už se to musí pohnout dolů!

werumka
6. kvě 2016

@vejik85 Dobře, že lékař reaguje tak rychle, hodis se do klidu, glykémie klesnou a líp se Ti s nimi bude manipulovat 😉

pe_ma
6. kvě 2016

@vejik85 určitě to bude lepší a nebudeš se tolik nervovat 🙂

pe_ma
6. kvě 2016

jo jinak sem byla včera v poradně, tak včera 33+2, miminko o 2 dny menší, má cca 2kg a jinak vše naprosto v pořádku! takže za 16 dní vyrostlo o 400g, takže dostalo pochvalu 🙂 další kontrola za 2tt 🙂

babanci
6. kvě 2016

Děvčata, moje dcera těhotenskou cukrovku neměla, říkali jí, že díky tomu nebude mít veliké dítě...tak se nám před 12 dny narodila holčička. Váha 4,120 g a 55 cm. 😀

vejik85
6. kvě 2016

@werumka jj, musím na Apolináře v Praze hlásat jen chválu... Celý týden jsem si ráno měla ohlašovat ranní výsledky a dle toho po telefonu navyšovali dávky po 1-2 jednotkách... Jen dneska teda dle celého týdnu přidali ten ranni a ten Stadamet na večer

zuhra
6. kvě 2016

@vejik85 vítej, mam taky stadamed🙂

werumka
6. kvě 2016

@vejik85 To je fakt dobře, ve 30. týdnu už není na co čekat. Koukám, že Stadamed je u Apolináře oblíbenec 😀

werumka
6. kvě 2016

@vrk - Gratuluju k holčičce! Teď jsem si všimla, že máš aktualizovaný děti 😀

zuhra
6. kvě 2016

Jinak holky, my asi OK, co nárazové merim, lacne kolem 5

vejik85
6. kvě 2016

@zuhra Já si říkala, že jsem to tady už někde viděla 😂 tak lékům zdar, jsem zvědavá... Mě máma teď říkala, že jsem rezistentní na inzulín, že je sama zbědavá, co to všechno se mnou udělá, tak jsem zvědavá taky...

zuhra
6. kvě 2016

@vejik85 mne teda fakt kleslo jen o malo, ale naštěstí zatím staci, abych se diky tomu pohybovala kolem normy, jinak taky straší inzulinem

vrk
6. kvě 2016

@werumka dekuju mockrat!! Vcera se narodila holky. Je to krasa!! Cukr ok a zadny problem. Vaha 3830g 50cm 😊

pe_ma
7. kvě 2016

@vrk velka gratulace! hodne zdravi a stesti!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru