Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
13. kvě 2016

@werumka klasických 15min...no před večeří ted mívám 6, což taky nejsem zvyklá...měřila sem ve středu a šílené skoky :(

werumka
13. kvě 2016

@pe_ma Tak to stáhni na nějakých 5 minut před jídlem. Teď už se to bude lámat, tak ať Ti po jídle ta glykémie neletí dolů. Neboj, mimčo nekopalo kvůli tomuhle. Papírově to ani hypo nebylo, ale cítila jsi ten glykemický sešup, který můžeš pocitově vnímat jako hypo. Ničím mu neubližuješ a všeho má dostatek 😉

werumka
13. kvě 2016

@denousek Nemyslím, abys dělala chytrou, chci Ti jen pomoct - protože jsou glukometry, které Ti klidně změří glykémie o 1-2 celé jednotky víc. A podle nich se prostě řídit nedá a zbytečně by ses mohla stresovat. Proto se ptám. Existuje testování glukometrů a dá se často u toho glukometru najít, jak je na tom se spolehlivostí a jaká je jeho běžná odchylka. První kapka krve jinak bývá sladší. Je opravdu lepší měřit až z druhé.

pe_ma
13. kvě 2016

@werumka ok, budu jíst dřív...to jsou šoky! já právě ani nechtěla zobat cukr, nebo tak, když to bylo po jídle, ale ten pomeranč sem dojedla...mě to ted fakt skáče, hlavně teda nahoru, zase :( trochu mě to zase rozhodilo :( ale říkám si, že už je miminko velké, tak snad to zvládá!
moc děkuju!

werumka
13. kvě 2016

@pe_ma Ten konec je vždycky nejnáročnější. Po porodu to bude o dost lepší 😉

pe_ma
13. kvě 2016

@werumka já právě myslela, že těhu už s tím ted nezamává :( no skáče mi to kvalitně, ale s tím nemám moc šanci něco udělat, netuším, co to ovlivní...zvedl mi inzulin na snídani a já mám někdy 10 a někdy 7, večeře mi taky skáčou, oběd naopak zase třeba jen 5,5...no fakt nevím :( hl at to mimi zvládne

denousek
13. kvě 2016

@werumka tak jestli se v tom vyznas znacku ti pak napisu

werumka
13. kvě 2016

@denousek Až budeš vědět, napiš, zkopíruju Ti sem pak informace, které budu mít, abys věděla s čím počítat 😉

pe_ma
13. kvě 2016

no...tak hodina po jídle...právě ted...10,7...fakt bomba toto :(

denousek
13. kvě 2016

@pe_ma a co si mela na jidlo?

pe_ma
13. kvě 2016

@denousek noky se špenátem a pomeranč...třeba ve středu sem měla taky noky a měla sem 5,7...tohle prostě není v mé moci ovlivnit...jen se modlím, at to miminko zvládá

werumka
13. kvě 2016

@pe_ma To je právě ten normální vzestup po tom poklesu. Zapomenout na to a prostě jen pichej inzulin dřív před jídlem 😉 nenech se vycukat 😉

pe_ma
13. kvě 2016

@werumka vycukat se nenechám, na inzulin a sacharidy nešahám...to se prostě musí dodržovat...tento týden jsou ale muka na moje nervi...uklidnuje mě, že miminko už je velké, tak ho to snad moc neovlivnuje a za týden kontrola, tak uvidíme...dia až 30. :(

zuhra
13. kvě 2016

@werumka veru, u apolinare se o ketony nestaraji

werumka
13. kvě 2016

@zuhra to je zajímavý, protože paní doktorka Krejčí na to vždy upozorňovala.. A v Motole taky hned při první kontrole dávali proužky na moč...

werumka
13. kvě 2016

@pe_ma Neboj, za tři týdny už třeba budeš máma 😉

zuhra
13. kvě 2016

@pe_ma sleduju, jak bojuješ... Drz se, bude lip!

zuhra
13. kvě 2016

@werumka zrovna u krejčí jsem byla tuhle stredu

pe_ma
13. kvě 2016

@zuhra díky!
@werumka no ještě týden a půl a mám povolení vyplout! celé těhu říkám, že budu rodit o 2tt dřív, tak snad sem to mrněti dostatečně vsugerovala...asi sem divná, ale mám strach vydržet do termínu!

zuhra
13. kvě 2016

@werumka Jj, Hana krejčí, pro jistotu jsem mrkla na zprávu. Fakt zadna zmínka o ketonech apod... A chodím tam tak 3 měs.

zuhra
13. kvě 2016

@pe_ma ja teda vydrzet do terminu chci🙂

pe_ma
13. kvě 2016

@zuhra normálně bych taky chtěla, ale bojím se o placentu a na nervi budu víc a víc...takžejak bude miminko dopečené, tak bych ráda rodila, at se nám oběma uleví..zvlášt, jestli ten cukr hodlá pokračovat v těchto kotrmelcích!

werumka
13. kvě 2016

@zuhra Možná to už neresila s Tebou, protože jsi kompenzovaná, chodis tam dlouho a nejsi žádný začátečník, který by se prohladověl do ketonů 🙂

denousek
13. kvě 2016

@pe_ma tak ten pomeranc,to ma hodne cukru ne?ja ted 6,2po rohliku se slaninou tak mam radost

denousek
13. kvě 2016
pe_ma
13. kvě 2016

@denousek jím ho, nebo jiné ovoce ve stejné váze sacharidů, ke každému obědu...jen ted sem měla 2x tolik kvůli tomu, jak mi bylo, ale to sem fakt myslela, že se každou vteřinou budu poroučet k zemi, takže sem to prostě snědla...ale mě to skákalo vždycky, ale co sem to nějak srovnala od toho 20tt, tak to až tolik nelítalo, až tento týden je to divočina :(

pe_ma
13. kvě 2016

@denousek mám stejnej

zuhra
13. kvě 2016

@werumka ale nikdy nikdo to tam se mnou neřešil... No nevim. Fakt je, ze nehladovim🙂)

zuhra
13. kvě 2016

@pe_ma Jj, o tu placentu se bojim taky... Táhne mi na 40..

pe_ma
13. kvě 2016

@zuhra zvládneme to všichni!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru