Těhotenská hepatopatie - cholestáza, máte zkušenost?

mardusenka30
8. únor 2015

Ahoj všem,
mám od středy zjištěno toto onemocnění, zatím beru léky a držím dietu, ale dr. mě chce ve středu předat porodnici, kde mi zřejmě vyvolají pro jistotu porod. Jsem 37 týden. Máte prosím zkušenost s touto nemocí a jakým způsobem jste rodily??? Vyvoláním pomocí léků a porod byl vaginální, nebo porod císařským řezem??? Děkuji za reakce...

nafrnenaaa
20. únor 2016

Ahoj, ja mela hepatopatii, ale cholestaza netusim co je, mela jsem hepatopatii a rodila jsem cisarem..

ajik123
21. únor 2016

@nafrnenaaa Těhotenská hepatopatie se nazývá i jako těhotenská cholestáza.

nafrnenaaa
21. únor 2016

jo takhle 🙂 ja mela hepatopatii u obou porodu, pry kdyz mas jednou, budes mit pokazd :( a v kolikatem tydnu ti ji objevili?

ajik123
22. únor 2016

@nafrnenaaa Já od 27 tt, ale nohy jsem si drbala už několik týdnu před tím. Snad s druhym těhu ji budu mít třeba mírnější🙂.

nafrnenaaa
22. únor 2016

A rodila jsi predcasne? A jak dlouhy byl pobyt v nemocnici? Proto jsi mela cisare, kvuli hepa?

ajik123
22. únor 2016

@nafrnenaaa doktorka mi udělala Hamiltna ve 36+2 tt a 36+3 jsem porodila. Pobyt v nemocnici normální, žádný cavyky s tím nedělají 🙂 . A císaře jsem neměla.. rodila jsem přirozeně 🙂 . Ty ano?

nafrnenaaa
22. únor 2016

ahaaa :-OOO ja mela kvuli hepa cisare 35+6 a dcera taky kvuli hepa 37+6 oboji cisar.. TO se fakt moc divim ze te nechali tak do terminu... a kolik jsi mela vysledky, nevis? asi jsem to mela vyssi nez ty nebo nevim, proc tedy hned rizli...

nafrnenaaa
22. únor 2016

@ajik123 to bylo na tebe 🙂

eeen
22. únor 2016

Holky, měly jste i jine příznaky krom svedeni?Me bolí uz nějaký týden v pravém podžebří, ale jsem teprve 25.tyden.

nafrnenaaa
22. únor 2016

@eeen ja jsem ocividne pripad 🙂)) ja zadny svedeni nemela!!! me se to zjistilo v krvi... no to myslim ze nebude ono, to se ti zvetsuje brisko, tady te pry svedi nohy, nejvic pry kolena a zapesti, a fakt se pry musis drbat do krve 🙂)) ale to jsem jen slysela, pro tvuj klid, si nech vzit krev, at se ti dr. koukne, a uvidis...

eeen
22. únor 2016

@nafrnenaaa no já mam bolesti občas, jde mi to jakoby do zad a to pak nevim,jak si sednout, lehnout ☹. Radši tam asi skocim.Lepší zbytecne než pozde...

nafrnenaaa
22. únor 2016

@eeen radeji to rekni dr. ja mela taky bolesti jakoby v krizi, ale casem to preslo, ale neni dobry nic podcenovat, ja to taky dr. rikala...

eeen
22. únor 2016

@nafrnenaaa jj asi tam radši skočím...

ajik123
Autor odpověď smazal
Zobraz
ajik123
23. únor 2016

@nafrnenaaa Ale kvůli cholestáze se císař nedělá 🙂 to jste museli mít asi jiný problém ještě. Znám více ženských s touto nemoci (trochu jsem se pídila🙂) a žádná z nich kvůli cholestáze císaře neměla. Jinak obvykle je nejvyšší riziko pro plod 37 a 38 tt a proto se těhu ukončuje v těchto týdnech, takže mi s tím nenechali 🙂 rodila jsem 37tt. Vážnost nemoci se určuje dle žlučových kyselin a ty jsem nikdy vyšetřené neměla, ty ano? Mě dělali opakovaně jaterní testy, který sami o sobě moc neřeknou..Brala jsem prášky, které mi jaterky trochu snížily, ale svědění mi doprovázelo pořád. ALT nejvyšší 7,5.

eeen
23. únor 2016

@ajik123 Děkuju za info, já jsem radši na cestě k dr.

cattus
23. únor 2016

@nafrnenaaa neni pravda ze kdyz ji mas jednou mas ji pokazde. Mamka kvuli cholestaze porodila sestru predcasne, se mnou cholestazu nemela a naopak me prenasela. Obe nas porodila prirozene a dokonce KP.

nafrnenaaa
23. únor 2016

@cattus jen rikam co me rikali dr. v porodnici i gynekolozka.. a ja mela poprvy hepa podruhy taky tak myslim ze i potreti prijde.. samo bych si prala rodit co nejblizk terminu a ne skoro 2 mesice lezet v porodnici!!!!

nafrnenaaa
23. únor 2016

@ajik123 nooooo jak se to vezme, u me se kvuli hepa cisar delal... me delali cisare ze jsem mela vysoke ALT a jeste AST(pisu AST spravne?!) ALT jsem mela kolem 5 a nicim nesel snizit...tak udelali cisare... zadny vysetreni kyselin jsem nemela, jen rentgen ledvin a byl ok, delali mi ho proto aby odhalili proc mi po lecich ani kapackach ty hodnoty neklesaji, ani me nikdy nikde nic nesvedilo, byla jsem pripad 🙂)

ajik123
23. únor 2016

@nafrnenaaa jj AST jsem taky měla vyšší i bilirubin 🙂 Ale že císaře kvůli tomuhle 😨 to je něco. Mě to začalo klesat po lécích a potom se to drželo na hodnotě 4 až skoro do porodu. Buď za "nesvědění" ráda, já už to nemohla vydržet.

nafrnenaaa
23. únor 2016

jo jo bili taky ale o malicko tak to moc neresili hlavne ty ALT.. tak od kdy jsi mela nemoc? ja od 30 tydne... tak me nechteli drzet dlouho s blbymi jatry...tak mi to rikali kdyz jsem je prosila jeste o tyden...po lecich pak uz neklesalo tak rizly...

nafrnenaaa
23. únor 2016

@ajik123 pro tebe to bylo psane 🙂

ajik123
23. únor 2016

@nafrnenaaa Já to měla 27 tt, ale drbala jsem se už předtím.. no já měla taky blbý játra 😀 teda ono nejde o játra, ale ty žlučový kyseliny. ALT 7,5.

nafrnenaaa
23. únor 2016

@ajik123 a v kolikatym tydnu jsi rodila? nebo cisar? to ti nechaly do 7,5???? :-OO

nafrnenaaa
23. únor 2016

@ajik123 a kdy planujes dalsi?

ajik123
23. únor 2016

@nafrnenaaa jo byla jsem na lécích a doma🙂 léky mi to utlumily na ALT 4. Rodila jsem přirozeně to už jsem tu psala, když mi udělali Hamiltna. No já nevim asi tak za 5 let :D ta nemoc je blbá, ale půjdu do toho.

nafrnenaaa
23. únor 2016

@ajik123 a kde ji rodila ze jsi byla doma???? :-OOO ja musela lezet v nemocnic :((((( a ani se skoro nehnout... hmmm ja uz oplanuju treti 🙂))

ajik123
24. únor 2016

@nafrnenaaa v jedné nemocnici jsem hospitalizaci po jednom dnu odmítla, protože jsem zjistila, že takhle se hlídat mohu i v klidu domova 🙂 a potom jsem přestoupila do rizikové poradny do jiné nemocnice, kde si mě ani nechat nechtěli 😉 navíc si stojím za názorem, že BOHUŽEL hospitalizace s touto nemocí je k ničemu a výsledky jsem měla vysoké, ale nebylo to na kapačky. Tak přeji hodně štěstí, ať máš cholestázu co v nejmírnější formě a nebo vůbec 🙂 .

nafrnenaaa
24. únor 2016

@ajik123 nechces jmenovat ty porodnice? 🙂 porad mi je divny, ze jsem to mela nizsi a ja na kapackach a cisar a ty jsi s tim takhle fajn proplula ;) diky za prani, tez preji jen to dobre..

ajik123
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru