Těhotenská rýma. Je běžná? Měly jste ji?

fifa79
19. únor 2009

Jsem ve 32tt a asi od 30tt mě trápí pocit,že mám rýmu.Mám pocit ,že musím smrkat, ale přitom nemám co.Přes den nos ucpaný nemám, jen v noci se mi ucpávají dírky a jako by mi otíkají sliznice.Připadám si zahleněná.Jinak se cítím dobře a zdravě.Slyšela jsem něco málo o těhotenské rýmě a tak se chci zeptat jestli je to běžné a jestli jste to některá v těhu měly nebo máte?A jestli to může být i můj případ.Ještě dodám,že před těhu jsem hodně trpěla rýmou vasomotorickou.Moc vám předem děkuji za odpovědi a rady.

kocicinka
19. únor 2009

Ahoj, já jsem měla přesně to co popisuješ na úplném začátku. Měla jsem "normální" rýmu a v noci, abych se vyspala tak jsem si dávala sprej Olynth. Myslím, že jsem si na něm vytvořila závislost, protože jsem bez něj nebyla schopná po celé 2 měsíce usnout. Už to ani nebyla rýma, jen oteklé sliznice. Teď si ten Olynth dost vyčítám, doufám, že to miminku neublížilo ☹

pilotkaanetka
19. únor 2009

Ahoj holky tak mám stejný problém ráno mám nos jak zabetonovaný a sotva funím 😀

vlastovka385
19. únor 2009

holky, já už jsem úplně zoufalá, chytla jsem asi před 20 dny nějakou virózu, měla jsem to na průduškách, dostala jsem penicilin, ten jsem vybrala a bylo mi fajn, ale pak jsem asi zase něco chytla a zase mám šílenou rýmu, přesně jak popisujete, bolení v krku, už tejden jsem zas jak lazar. Používám Mukoseptonex do nosu, ale moc mi to nepomáhá, neporadí mi někdo, jak se toho zbavit?

zuzik28
19. únor 2009

Jo jo holky, přesně vím o čem mluvíte. Já mám takový problémy už od začátku těhu...čtrnáct dní mám rýmu, pak jsem relativně v pohodě a pak je to 14 dní zase s rýmou...a takhle pořád dokola. Jinak jsem bez teplot i jiných příznaků. Pořád mám takový nateklý sliznice, ale skoro nic nevysmrkám, přitom nemůžu vůbec dýchat...bez spreje do nosu to vážně nejde. Ale nechci si pořád stříkat, protože je to prý tak na závislost...ostatně jak píše kocicinka. Měla jsem přesně to samý, taky na Olynth...možná ještě pořád mám. Ale prostě když nemůžu dýchat tak to jinak nejde. Ale Olynth HA mi můj doktor ušní, nosní, krční klidně doporučil, že můžu brát. Takže miminku určitě neublíží. Nicméně alergie se na něj dá určitě získat. Měla to i moje ségra...né teda v těhu...pak se toho zbavovala dlouho. Je to problém, ale když prostě absolutně nemůžu dýchat tak si prostě stříknu, hlavně na noc, protože to prostě jinak nespím.

fifa79
autor
19. únor 2009

Vím,že Olynth mimi neublíží,běžně se dává, ale způsobuje závislost.Moc vám děkuji za podporu aspoň vím,že v tom nejsem sama.Hodně mě to uklidnilo.Je fakt,že po kapkách do nosu to bylo snad ještě horší.Přes den pohoda, nejhorší je to v noci a ráno.Jinak si dávám víc pod hlavu.Jen doufám,že se to nebude zhoršovat.

fifa79
autor
19. únor 2009

vlastovka385: zkus vyzkoušet kloktat VINCENTKU několikrát denně, když mě selhaly ATB tak toto pomohlo perfektně.

hedvikas
14. led 2010

Ahoj, právě dnes jsem byla s rýmou, která mi teče z toho nosu snad pořád (ne hleny, jen cista voda) už něco přes měsic s týdenní přestávkou na specializovaném orl, (na normalnim mi rekli, ze to je proste nachlazeni a ze mam pouzivat vincentku nebo pinosol), delali mi takovym pristrojem pruchodnost dutin, ty mam ciste, a pak mi sdelili, ze mam tehotenskou rymu, která není virového puvodu, jde jen o zdureni sliznic z duvodu pusobeni hormonu, ze to bude az do porodu takto - nektery tyden lepsi, nektery horsi a dal mi na vyzkouseni na strikani do nosu AVAMYS´, tak uvidime, co to udela, hlavni je ze ot neni viroveho puvodu, ale je fakt, ze v dobe tehotenske rymy se k otmu muze pridat klasicky virus, kdy uz by mela nstoupit antibiotika... 😎

misicka455
14. led 2010

Mě tá rýma opustila až skoro týden po porodu 😒

oldriska
14. led 2010

Ahoj holky, mela jsem tehu rymu v 17 a 18t, hlavne v noci a zabral pinosol, prirodni kapicky do nosu, bezne k dostani, muzou i tehu. Ted naposled je vyzkousel manzel na rymu a byl taky moc spokojeny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru