• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenské deprese, co pomůže?

17. září 2012 
Dobrý den, dlouho jsem váhala, než jsem se odhodlala napsat vlastní žádost o pomoc. Nyní jsem v 10. týdnu těhotenství. Od 6. týdne mne trápí šílené nevolnosti, zvracení, nechutenství. Zhruba ve stejnou dobu jsem začala špinit, lékařka mi řekla, že mám velkou 6 cm cystu a hematom. Dalším a pro mne významným problémem jsou pravděpodobně deprese. Mám doma dvouletou dcerku a už nejsem prakticky schopná se o ni starat. Ráno se mi nechce vstát z postele, jen si přeji, aby byl večer a šla jsem spát. Vlastně bych nejraději jen spala, nic mne nebaví, nevychzím z domu. Manžel má své práce nad hlavu, o mém problému ví, ale nesedne si se mnou a neřeší to, vlastně si vůbec nepovídáme, jelikož chodí unavený domů kolem deváté a ráno zase nanovo. Bydlíme na malém městě, kde já vyloženě dobrou kamarádku nemám, nikomu, kdo by mě vyslechl se vlastně nemohu svěřit. Miminko si moc přejeme a přeji si hlavně, aby bylo zdravé a v pořádku, ale už nevím, jak dál. Co vám pomohlo, jak zase začít myslet pozitivně. Moc vám děkuji za jakékoliv odpovědi. O vyhledání odborníka ani není potřeba psát, to by bylo to nejlepší, ale nemám k tomu možnost, ani hlídání pro malou. Ty nevolnosti mne ubíjí a nevím, zda jsou opravdou těhotenské nebo již spíše z těch depresí.
11. zář 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keyssi Jsem psycholozka. Kdybys chtela neco vic, pisni do IP. Podle toho, co popisujes, se jedna o depresi. Muze a nemusi vzniknout i z vycerpani zpusobeneho tehotenstvim a peci o dvouleteho prcka. Nejlepsi je, abys navstivila lekare, staci prakticka dr. a nechala si predepsat slaba antidepresiva. Pred casem jsem cetla clanek o tom, jak tehotenska deprese muze poskodit i miminko! Znamym na slabou depresi doporucuji sisak bajkalsky, ale nevim, zda se tato bylinka smi v tehotenstvi. Je dostupna bezne v lekarnach.
Z praktickych veci nejlip pomaha sportovani (endorfiny), cas na sebe ( :grinning: ), wellnes vikend s kamaradkou, bez deti! A mne treba hodne pomaha cestovani.
11. zář 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keyssi ahoj, blbe je, ze ti manzel jak pises nema cas pomoct, ani babicky na hlidani nemas nebo tak.. a co o vikendu, mohl by manzel malou pohlidat ze bys vyrazila na masaz, pedikuru nebo tak neco abys mohla vypnout?
Nemate v mestecku nejake materske/rodinne centrum? Pusobi to na me ze jsi "doma" v takove izolaci, manzel pryc, prarodice jinde, blizka kamaradka zadna..
Se zdravotnima trablema v tehotenstvi je to hruza, ja jsem soucasne tehotenstvi prospinila skoro cele, 2x jsem jela s krvacenim na pohotovost, do toho mam dalsi patologicke nalezy a ceka se jak se to vyvrbi, je to zaber na nervy jak prase :pensive: takze rozumim. POmaha mi chodit ven, neco vyrabet, poslouchat relaxacni hudbu, cist si,proste cokoliv u ceho se odreaguju. nevolnosti te jiste koncem 1. trimestru prejdou a bude to snad lepsi! pomohly mi homeopatika cocculine, 3x denne 1tbl, a zazvorovej caj.
Syn zacal ted chodit do skolky a rana jsou dost o nervy, takze jeste tohle se k tomu pridalo, ale pak mam aspon dopo cas na sebe, to pomaha fakt. Domluvte se s manzelem ze o vik jeden den vezme malou nekam na vylet a ty si odpocines, druhy den si udelejte nejaky spolecny program :slight_smile:
Drzim palce, kdyby bylo nejhur tak ac nemuzes nekam za psychologem tak jsou prece tel. linky kam se da zavolata poradit se po telefonu..
12. zář 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych teda doporučila psyhologa. to je předstupeň psychiatra a je to z mého pohledu i účinnější než to nechat rozjet do formy, na kterou je třeba brát antidepresiva. je to logické, tak mi bylo dost nevolno, zezačátku jsem krvácela a odzačátku těhu doma nevařím, neperu neuklízím. pere a žehlí mi maminka (tímto jí děkuji!), uklízí manžel a stravujeme se skromněji.. teď už to teda začíná být ve druhém trimu lepší.. ale je pravda, že jsem si kolikrát říkala, jak bych to dělala, kdybych musela normálně fungovat a starat se o dítě? furt jen polehávám a často pospávám.. ale mám za sebou psychoterapii a opravdu moc moc doporučuji :wink:
17. zář 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek