Těhotenské deprese, co pomůže?

keyssi
11. zář 2012

Dobrý den, dlouho jsem váhala, než jsem se odhodlala napsat vlastní žádost o pomoc. Nyní jsem v 10. týdnu těhotenství. Od 6. týdne mne trápí šílené nevolnosti, zvracení, nechutenství. Zhruba ve stejnou dobu jsem začala špinit, lékařka mi řekla, že mám velkou 6 cm cystu a hematom. Dalším a pro mne významným problémem jsou pravděpodobně deprese. Mám doma dvouletou dcerku a už nejsem prakticky schopná se o ni starat. Ráno se mi nechce vstát z postele, jen si přeji, aby byl večer a šla jsem spát. Vlastně bych nejraději jen spala, nic mne nebaví, nevychzím z domu. Manžel má své práce nad hlavu, o mém problému ví, ale nesedne si se mnou a neřeší to, vlastně si vůbec nepovídáme, jelikož chodí unavený domů kolem deváté a ráno zase nanovo. Bydlíme na malém městě, kde já vyloženě dobrou kamarádku nemám, nikomu, kdo by mě vyslechl se vlastně nemohu svěřit. Miminko si moc přejeme a přeji si hlavně, aby bylo zdravé a v pořádku, ale už nevím, jak dál. Co vám pomohlo, jak zase začít myslet pozitivně. Moc vám děkuji za jakékoliv odpovědi. O vyhledání odborníka ani není potřeba psát, to by bylo to nejlepší, ale nemám k tomu možnost, ani hlídání pro malou. Ty nevolnosti mne ubíjí a nevím, zda jsou opravdou těhotenské nebo již spíše z těch depresí.

veruska007
11. zář 2012

@keyssi Jsem psycholozka. Kdybys chtela neco vic, pisni do IP. Podle toho, co popisujes, se jedna o depresi. Muze a nemusi vzniknout i z vycerpani zpusobeneho tehotenstvim a peci o dvouleteho prcka. Nejlepsi je, abys navstivila lekare, staci prakticka dr. a nechala si predepsat slaba antidepresiva. Pred casem jsem cetla clanek o tom, jak tehotenska deprese muze poskodit i miminko! Znamym na slabou depresi doporucuji sisak bajkalsky, ale nevim, zda se tato bylinka smi v tehotenstvi. Je dostupna bezne v lekarnach.
Z praktickych veci nejlip pomaha sportovani (endorfiny), cas na sebe ( 😀 ), wellnes vikend s kamaradkou, bez deti! A mne treba hodne pomaha cestovani.

asaka
12. zář 2012

@keyssi ahoj, blbe je, ze ti manzel jak pises nema cas pomoct, ani babicky na hlidani nemas nebo tak.. a co o vikendu, mohl by manzel malou pohlidat ze bys vyrazila na masaz, pedikuru nebo tak neco abys mohla vypnout?
Nemate v mestecku nejake materske/rodinne centrum? Pusobi to na me ze jsi "doma" v takove izolaci, manzel pryc, prarodice jinde, blizka kamaradka zadna..
Se zdravotnima trablema v tehotenstvi je to hruza, ja jsem soucasne tehotenstvi prospinila skoro cele, 2x jsem jela s krvacenim na pohotovost, do toho mam dalsi patologicke nalezy a ceka se jak se to vyvrbi, je to zaber na nervy jak prase 😔 takze rozumim. POmaha mi chodit ven, neco vyrabet, poslouchat relaxacni hudbu, cist si,proste cokoliv u ceho se odreaguju. nevolnosti te jiste koncem 1. trimestru prejdou a bude to snad lepsi! pomohly mi homeopatika cocculine, 3x denne 1tbl, a zazvorovej caj.
Syn zacal ted chodit do skolky a rana jsou dost o nervy, takze jeste tohle se k tomu pridalo, ale pak mam aspon dopo cas na sebe, to pomaha fakt. Domluvte se s manzelem ze o vik jeden den vezme malou nekam na vylet a ty si odpocines, druhy den si udelejte nejaky spolecny program 🙂
Drzim palce, kdyby bylo nejhur tak ac nemuzes nekam za psychologem tak jsou prece tel. linky kam se da zavolata poradit se po telefonu..

daasenka85
17. zář 2012

já bych teda doporučila psyhologa. to je předstupeň psychiatra a je to z mého pohledu i účinnější než to nechat rozjet do formy, na kterou je třeba brát antidepresiva. je to logické, tak mi bylo dost nevolno, zezačátku jsem krvácela a odzačátku těhu doma nevařím, neperu neuklízím. pere a žehlí mi maminka (tímto jí děkuji!), uklízí manžel a stravujeme se skromněji.. teď už to teda začíná být ve druhém trimu lepší.. ale je pravda, že jsem si kolikrát říkala, jak bych to dělala, kdybych musela normálně fungovat a starat se o dítě? furt jen polehávám a často pospávám.. ale mám za sebou psychoterapii a opravdu moc moc doporučuji 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru