Těhotenské nevolnosti obřích rozměrů. Jak je zmírnit?

ia.
1. bře 2011

ahoj holky, jsem v 9tt, je to mé druhé těhotenství. U toho prvního jsem měla opravdu velké nevolnosti, ale zvracela jsem jen párkrát za den. Tentokrát zvracím od 6tt prakticky pořád, tj 10-15x denně, někdy i více, mám 3 kg dole, je mi zle ze všeho, největší problém mám s tekutinama, nemůžu v sobě nic udržet. Teď jsem 4 dny ležela v nemocnici na infuzích, abych se dala trochu dohromady, ale už je mi zase zle...všude mi píšou jen Torecan, čípky, které nechci brát, nejsou odzkoušené na těhotných a jedna moje známá dr řekla, že by si to nevzala ani jako zdravá, natož těhotná...
máte nějaký recept, jak nevolnosti zmírnit? a kdy vám zmizely? moc díky, jsem fakt bezradná a totálně vyčerpaná. Navíc s 2,5 letým drakem doma.... 😝

romana29
1. bře 2011

ia to je mi moc líto, kamarádka to měla taky takhle, takže bohužel byla dost dlouho v nemocnici, protože bez tekutin atd. být člověk nemůže a když nic nezabírá a nejde to jinak, tak je nemocnice asi jediné, nepopulární řešení 🙄 .
Přeji ti, aby se to zlepšilo co nejdříve 🙂 a hodně síly na toho malého dráčka doma 😎

zizelin
1. bře 2011

Ahoj, to ti nezávidím, vzpomínám, jak mi taky bylo u druhého mnohem hůř.. asi bych to zkusila ještě ty 3-4týdny vydržet (po 12tt se to hodně zmírní, uvidíš), eventuelně když bude nejhůř, tak jít na kapačky.. Rozhodně bych si takovéhle léky nebrala během těhu (viz Contergan..).. Mě teda pomáhaly hodně suchý věci, který se špatně polykají (a špatně zvrací) - dětské piškoty, suchý rohlík a napít se až třeba po 10minutách a po lžičkách nebo cucat led.

wobludka
1. bře 2011

@ia. Inu nepotěším Tě - já se poprvé opravdu s chutí najedla dvě hodiny po porodu 😒 do 12tt jsem byla hospitalizovaná třikrát, neudržela jsem ani čaj po lžičkách a zvracela stylem, že jsem měla odřenou hrudní kost od záchodového prkýnka (beze srandy 😝 ), v infuzích jsem dostávala vodu, vitamíny a minerály, od 9tt pak Torecan, ale zabíral mi jen ve vysokých dávkách v infuzích, třeba pět čípků denně, to bylo k ničemu... no zabíral, zvracela jsem i v nemocnici, ale třeba jen jednou-dvakrát denně. Kolem toho 18-20tt to jakžtakž šlo, to jsem se učila chodit - přišla jsem totiž ležením o svaly, takže jsem se jakžtakž dobelhala po bytě, ale neměla jsem sílu obejít dům natož dojít na konec ulice. Zhubla jsem 9 kg a předtím jsem měla váhu normální, takže kost a kůže... v druhé polovině těhotenství jsem sice zvracela, ale už to šlo, tak 1-2x denně (s tím, že nevolnosti přetrvávaly stále). V 25-26tt jsem se začala otevírat a měla jen ležet s pánví nahoru, no to jsem se poblila hned, jak jsem si takhle lehla, no ale až do porodu jsem postel de facto neopouštěla, Rennie byl můj věrný přítel a z kostry byl v tu ránu vorvaň, ne že bych se dobře najedla, ale otoky jsou svině.

Snažíme se o druhé, si říkám, že horší to už stejně nebude 😅 Prostě počítáme s tím, že se uklidím do nemocnice 😒 na ten začátek rozhodně... Na sociálce jsem zjišťovala co a jak a musí se postarat rodina... na jesle nemáme šanci ani na těch pár dní... Navíc my přirozeně děti mít nemůžeme, takže jestli někdy nějaký ještě chceme, tak to musíme vyřešit teď...

ia.
autor
1. bře 2011

@wobludka jejda tak teď vidím že na tom jsou ženské ještě hůř než já....teda to smekám, že chcete jít do druhého. Ale je pravda, že člověk rychle zapomíná. U mě jsou ty nevolnosti umocněné pachy, jsem citlivá na jakékoliv věci z drogerie, takže koupelna je můj nepřítel, prášky na praní, aviváže...hrůza.
Radila jsem se s dr, říkala že si mám když tak jít za týden, dva jít zase lehnout na infuze, tak uvidím, jak mi bude, ty týdny se vlečou opravdu pomalu... 😝
u prvního jsme se zrovna přestěhovali do nového domu a všechno tu tak smrdělo novotou, že jsem jen ležela zavřená v ložnici, a nemohla jít do kuchyně, ta smrděla nejvíc. Po 3 měsících už byl manža tak zoufalý, že jsme začli uvažovat, že barák prodáme......naštěstí se to po 4 měsíci zmírnilo,ale tehda jsme byli fakt zoufalí. Dneska mi naštěstí barák nesmrdí, ale víc zvracím....
holky, jediná rada je asi přežít....

wobludka
1. bře 2011

@ia. no hele musíš to fakt prostě nějak vydržet 😔 já vyzkoušela snad všechny rady a nepomáhalo nic.... nejvíc mě vytáčely takový ty řeči ,,mojí mámě bylo taky takhle zle a byla sama na tři děti" 🙄 a taky jsem byla těhotná zhruba jako Bendová a ta v nějakým rozhovoru řekla, že jí bylo tak zle, že nemohla jít na nějakej večírek, to jsem seškrabovala omítku ze zdi... jo vím co mi pomáhalo, zaspat to 😒 jenže to taky není všemocný, kolikrát jsem nadávala, že jsem vyspalá, nebo mě pak pacholek očutával. Ono když vím, že je to naše poslední šance mít dítě, tak co nadělám 😔

Kdyby jsi byla už hodně vyčerpaná, tak jsi fakt běž do tý nemocnice lehnout, takový stav je patologický a dokonce jsem se dočetla, že na to umřela jedna ze sester Bronteových, myslím Charlotta.

charlotte2
1. bře 2011

@wobludka patologický stav je docela silný výraz, ne? Určitě sis prošla těžkými chvílemi a nebylo to nic příjemného, ale nestraš nás prosím patologickými stavy!!
Já už taky trávím 2týdny s hlavou v míse,ale nemyslím si, že bych na to umřela. Zjišťuji, že jste na tom ještě hůř než já, to tedy klobouk dolů. A to jsme u Idunky nevěděla, co to těhu nevolnosti jsou. Holky, držím pěsti, abychom přestaly co nejdřív blít a mohly si dál s chutí třeba svíčkovou 🙂

ia.
autor
1. bře 2011

@charlotte2 tak taky držím palce, já taky pevně věřím, že to vydržíme, musíme...! 😉

bedovka
21. dub 2011

Ahoj holky,jsem v 8tt.a mám poslední 3 týdny šílené nevolnosti,nejdřív jsem nezvracela,ale posledních 14 dní zvracím neustále i po vodě☹.Myslím,že nevolnosti začali když naběhlo srdíčko,jinak mi nic nebylo.....snad to brzo přejde,je to opravdu vysilující.Nic nepomáhá,čípky,lízátka.....Snad nám bude brzo lépe.Děláme to pro naše POKLADY🙂

luca76
22. dub 2011

ahoj, vím, jaký to je, já jsem zvracela do 14 tt, zhubla jsem 7 kilo, bylo mi mizerně jak fyzicky, tak i psychicky...teď jsem v 23 tt a je mi mnohem líp, těch 7 kilo jsem zase nabrala, sice asi jednou za měsíc mě zvracení ještě popadne, ale oproti tomu, co bylo předtím, je to procházka růžovým sadem 🙂 Tak držím moc pěsti, ať to brzo přejde!

sisip
22. dub 2011

@ia. Ahoj, uplně tě chápu co zažíváš, když jsem čekala třetí mimi zjistila jsem to v 6tt a to jsem měla tak hrozné těhu nevolnosti,že už jsem nemohla, celý den jsem chodila jak placek a držela se za břicho , kdy zas pujdu zvracet u prvních dvou těhu jsem měla nevolnosti jen po ránu a odpol už to bylo lepší ale ted sem myslela, že se zblázním ani ven jsem nemohla chodit jak mi bylo zle ,no bohužel jsem šla na UPT takže mi to trvalo jen pár dní ale i tak. Tak se drž a doufej, že to brzy přeje. 🙂

monny89
22. dub 2011

zázvorový lízátka, bonbony, nebo čaj 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru