Těhotenské nevolnosti. Proč se to děje?

luciass
29. zář 2006

ahoj holky,
tehotenske nevolnosti jsou fakt mazec, ty ktere je prozivaji, vi o cem mluvim, zkousim najit nektere odkazy at vime proc se tomu tak deje a pokud najdete nejake zajimave odkazy i vy, supnete je sem at vime zas o neco vic 😉

erunka
21. lis 2006

ahojky, jsem v 17. týdnu, do této doby mi bylo občas špatně, ale nikdy sem nezvracela, až teď. Už 2x, ráno. Jezdím do práce vlakem a pak metrem, metrem celkem asi 25 minut a to je kámen úrazu. Včera jsem zvracela ještě v metru a dnes, jakmile jsem vystoupila. Venku, na zastávce autobusu, musela to být děsná ostuda 😀

veri9
24. pro 2006

ahojky holky! prosimvás je mi to stráásne trapný,ale jsme úplně hotová!! newim co delat.. je mi 14.. vcera jsme spala ze svym klukem a praskl nam kondom.. mela jsem to vse v sobe.. newim co mam delat.. pls poradte diky moc

kim
24. pro 2006

Veri9: máš interní poštu, bude Ti to blikat nahoře v liště

veri9
24. pro 2006

kim:nene ja newim co to znamená|!! ☹ asi jsem blbá ale pls jestli můžes porad mi prosim !!

jess
24. pro 2006

Ahojík holky.My maminy si toho vážně protrpíme 😉 .Já když jsem čekala malou,tak mi začlo být špatně hned od začátku,a strávila jsem celé těhotenství vykládáním s porcelánovou mísou 😀 .Všichni si ze mě dělali legraci,ale já měla strach at' je malá zdravá. Naštěstí i přes strašení dr.je zdravá a šíleně hyperaktivní.Takže si myslím že jsem si ji tak protřepala,že ji už nezklidním 😀 a to už má dva roky.

eps
25. pro 2006

Já to zatím snáším statečně, špatně mi vyloženě není, ale ráno pavidelně poslední týden vstávám mezi 5,30-6,30 a musím se jít něčeho najíst (suchý piškoty, trošku zapít šťávou), pak už můžu jíst normálně. No a c nesnesu, tak rovnátka v pusy (ještě bych měla aspoň rok vydržet), ale musím si je nasadit těsně před spaním, a ideálně ve 4 ráno vytáhnout (to manžel vstává do práce).
Mám chytrou knížku, kde právě píšou, že pokud je vám nejčastěji špatně tak 3 hodiny po jídle, máte se najíst a nevolnosti budou menší. Mně se osvědčily ty piškoty ráno. Na pachy zatím netrpím, až se divím (teda až na vyjímky, saláty a pod. jsem snášela hůř už netěhotná). To že nezvracím mě strašně překvapilo, já jakoukoliv změnu hormonů hůř snáším, takže jsem myslela, že to na mě půjde poznat od 2. dne...není...takže jsme to mohli neříct až do včerejška jako vánoční dárek. Eva

girl.misel
25. pro 2006

ahoj ja sem celé prvni 3 mesice stravila povídáním s mísou na wc a neni to teda nic prijemného.Sotva jsem vylezla ze zachodu a šla do obýváku tak v půlce cesty už sem šla opět zpět na wc.Zvedal se mi zaludek snad ze všeho.nemohla sem skoro nic jíst snad jen kakao a cleba s máslem a marmeládou.za to období jsem zhubla 7kg

apricot
28. pro 2006

Ahoj holky, nakoukla jsem na nevolnostni diskuzi z beremese.cz, planujeme s pritelem svatbu a chteli bysme uz nejak pred svatbou zacit pracovat na miminku...Ale jak tu ctu o tech nevolnostech, tak nevim jak to udelat, kdyby se nam to nahodou podarilo hnedka, coz jsem myslela tak 2 mesice pred svatbou, tak abych tam pak nekde neomdlivala nebo neco horsiho! Mohly byste poradit, kdy treba je tak nejlepsi doba, ze uz ty nevolnosti mizi? Ted teda fakt nevim, jestli to nenechame az po svatbe...Diky!

romana27
29. pro 2006

Ahojky holky. Tak jsem měla " cíl " přestat zvracet na Vánoce 🙂 že už jako budu ve 12. týdnu a mělo by to ustoupit 🙂
Nezvracet sem vydržela 4 dny a včera to šlo zase hopem ven. 😀
Kdy už to skončí? 🙂

chaluska
29. pro 2006

Ahoj holky, tak zatím jsem nezvracela, ale už jsem do toho neměla daleko. To je vážně hnus. 😝 Neporadíte mi některá nějakou chytrou knížku? 😅

majka07
29. pro 2006

Romi, mně začali nevolnosti blinky kolem 9 tt a skočili mi až kolem 16 tt, ale aj teď se mi někdy udělá ble, zrovna před štědrým dnem su měla krásné nevolnosti 😅 Jinak známá ta je měla celé těhu a dokonce aj při porodu dělala blinky blinky, fakt si to super užila. Holky nebojte vždy může být ještě hůř, já si to říkám a hnedka je mi líp 😉

jess
29. pro 2006

chaluška:ahoj,já si mohla číst chytré knížky a stejně mito houby pomohlo 😀 .Začla jsem zvracet ještě než mi to dr.potvrdila,že jsem v tom a zvracela jsem ještě v porodnici 😀 .Přestalo to až po porodu,malá má dva roky a doted' my bývá po nekterých jídlech,nebo když se víc najím zle...naštěstí nezvracím 😀 ,to si schovávám na další těhotenství,které brzo plánuju.

oskerka
26. lis 2007

Ahoj holky, když jsem měla potvrzené těhotenství bylo mě báječně, neměla jsem žádné problémy. Za 2 dny jsem začala slabě krvácet tak mě doktor nechal 14 dní na neschopence - a už mě začali návaly, začala jsem plivat do kýblíčku, protože jsem musela ležet, pomalu návaly ustupovaly. Šla jsem na kontrolu a vše bylo zase OK. Nekrvácela jsem a bylo dobře. Co jsem vstoupila do 9 týdne trávím většinu času na záchodě - když zvracím tak zvracím a je to jedno jestli to teče pusou nebo nosem. Nejhorší když je to ještě přes nos, pořád to cítíte v tým nose a zase se vám chce a nevíte jak ten pach z nosu dostat.U mě je to jedno kdy zvracím jestli ráno nebo večer. Ráno jsem také zkoušela ty sušenky, ale to stejně nepomáhá.Prosím Vás o nějakou radu.

mausi
26. lis 2007

Ahojky, tak ja jsem dalsi "trpitelka". Jsem ale v 9. tt a mam pocit, ze uz to malinko ustupuje, nicmene pozde odpoledne a vecer me to prepada: oskliva, nakysla chut v puse, tezky zaludek.... Nastesti mi je dobre aspon v noci, tak se vyspim. Prvni tehotenstvi (1. trimestr) pred tremi lety bylo podtstatne horsi, zvracela jsem casto, rano i vecer a trvalo to od 6. tt az do zhruba 11. tt. (Dal to byla pohodicka a nadhera az do porodu.) Ted mam pocit, ze to druhe tehotenstvi probiha o neco lip.
Co pomaha ? Ted mi pomaha sucha houska se sladkym cajem hned pred spanim, Muessli tycinka s cokoladou nez vstanu, obcas lok Coca Coly, jist male davky, ale nikdy se nenechat vyhladovet, co nejvic odpocivat... V prvnim tehotenstvi mi ale nepomahalo vubec nic.
Tak hlavu vzhuru !!!! 😉

ambret
1. srp 2008

Ahojky těhulinky 🙂

Chtěla bych znovu obnovit toto téma, bývá mi teď dost špatně, chtěla jsem se zeptat, jestli některá nemáte zkušennost se zázvorovým nápojem, či co to je. N2kde jsem něco zaslechle, ale už nevím kde, poradí někdo?

lili03
1. srp 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tato diskuse je pořád aktivní 😉

berta5
4. srp 2008

Ahoj holky, měly jste nevolnosti při HA.Například moje známá měla dlouho strašné nevolnosti ve 2 těhu a když začala brát HA, tak byly problémy stejné, že musela vysadit. Já naopak s HA nemám problémy vůbec ( a to jsem vyzkoušela asi 4 různé HA). Má s tím někdo zkušenost? Díky

pindruse1
25. srp 2009

Ahoj, jsem v 8 týdnu a záčíná to být docela zabýračka. Ráno mi dobře ,ale dostaví se oběd a už nemohu dál a sále zvracím,už nevím co jíst. Klepou se mi ruce a jsem z toho unavená,Lízátka nepomáhájí.. 😲

mlatilikova
25. led 2012

ahoj....bude mi teprve 19tenct a z pritelem ckam mminko,semmoc stasna vse je v poradku azna ty nevolnoste.jemi blbe zjidla,beznej a mezi tim...proste porad,nezvracim ale mam na male sem teprve na zacatku a uz ted sem rada kdyz sem doma lezim a du se nadycht wzduchuven-to mi nenispatne,doufam zeto nebude trvat dlouho a uklidni se to.alejesi me miminko bude zdravetak at trpim 🙂

mlatilikova
25. led 2012

@ambret :me zazvor moc nechutna je dost silna a peprna chut ale pomaha na zazivani a zklidnuje takze pomuze,muze se nastprouhat jen do horke vody a vyluhovat .vse co tak nak vim ale na internetu toho taky bude dost.nechutna mi ale nazim se to vypit at mi je lip 🙂

callwen
2. lis 2012

Tak mě to dneska taky doběhlo, už přes týden mi bývalo docela špatně, pořád takový knedlik v krku, ale nezvracela jsem. Až dnes ráno, po tom, co jsem snědla banán, jsem do 10-ti minut letěla na WC. Tatínek měl velkou radost, že miminku je dobře 😀

linda25092
11. pro 2012

Ahoj, tak já jsem v 9. Týdnu a již třetí týden cca 7krát denně ztrácím. Cokoli sním, jde za chvíli ven. Už z toho zacínám být nešťastná, dost me to omezuje i v práci, tak to zatím řeším občasnou dovolenou. Doktorka se mi k tomu zatím nijak nevyjádřila. Chuť na jídlo mám velikou, ale bohužel nic neudrzim. Zatím jsem na žádný fígl nepřišla.
Tak se mějte a všem, kterym není dobře držím palce.

sem25
10. únor 2014

v druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, co dělat s nevolnostmi a zvracením aby se dalo tak nějak zhruba normálně fungovat. Odpovědí je maca - je to doplněk stravy, najdete to jako tzv. superfoods. začla jsem ji brát již před otěhotněním a nepřestala jsem ani po. Na týden jsem vynechala a v půlce týdne se objevilo zvracení. Když jsem ji zase začla brát, do tří dnů se vše zklidnilo a mě je zas "normálně". Funguje to, protože to uklidňuje rozbouřené hladiny hormonů, do nějaké přijatelné rovnováhy. beru jí dvakrát denně, ráno a večer, rozmíchám ve sklenici s vodou nebo šťávou.

Se zázvorem opravdu opatrně! Protože se sice na nevolnosti doporučuje, ale zároveň se v prvních měsících taky řadí mezi ne úplně bezpečné potraviny, protože způsobuje nadměrné prokrvení dělohy. takže jen po trošičkách.

Na úplně akutní pocit na zvracení, když se člověk například nestačí ve vhodnou chvíli najíst, spolehlivě zabírá kousíček švestičky umeboshi - chce si to na tu chuť zvyknout, ale za ten okamžitý účinek to stojí. jakmile ji člověk sní, je dobré se hned najíst aby se nevolnost nevrátila.

Tak to je všechno, chtěla jsem se podělit, protože vím jaká to je bezmoc.

Mějte se všechny pěkně! D.

kukujda
18. čer 2014

Holky, stalo se některé, že by nevolnosti začaly jako příznak potratu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru