Těhotenský pás. Máte s ním zkušenosti?

girl.misel
24. pro 2006

ahoj nemáte některá z vás zkušenost s těhotenským pásem proti bolestem zad.Je to prý vyborná věc a pomáhá,ale raději bych znala názor někoho kdo s ním má vlastní zkušenost nebo někdo z jeho okolí

baruna
25. pro 2006

Mám - koupila jsem ho z druhé ruky za cca 350,- Kč. A je to super věc, krásně ti zvedne bříško. Nenosím ho pořád, většinu jen, když mám hodně pochůzek nebo když sedím celý den u počítače.

slunicko2
25. pro 2006

take by me to zajimalo. Brisko jeste nemam, teprve poroste 🙂 Tady v UK se takove veci prilis nepouzivaji. Anglicanky vetsinou chodi s odhalenym briskem. Ale ja bych rada tehotensky pas.
Podle ceho se mam ridit pri koupi? 🙂

baruna
26. pro 2006

Já si ho koupila od značky Anita, ta je prověřená. 😉

4a
26. pro 2006

ahoj, já ho měla taky. Mám dvojčata a musím říct, že jak jsem ho jednou nasadila, už jsem bez něj nemohla být. Perfektně mi držel břicho a hrozně moc ulevil zádům. Měla jsem taky od Anity a kupuje se dle oděvní velikosti, resp. jsou 3 velikosti. Já mám normálně vel. 40 a na dvojčata mi v pohodě stačila ta prostřední velikost. Je na suchý zip, tak se dá povolovat. Ale pozor, jen bříško přidržuje, nestahuje.

baruna
27. pro 2006

Doporučuju si ho vyzkoušet a když už se budeš rozhodovat mezi velikostmi, tak určitě ten menší. On se docela poddá. Pás se má nosit od 6 měsice - nosila jsem určitě už dřív. A ještě jedno pozitivum, je teplo na bříško 😉

lucildol
27. pro 2006

Těhotenský pás je super věc. Pomáhá to i proti striím. Koupila jsem si nejmenší velikost S (netěhotenská konfekční velikost 40) a v pohodě mi sedí. Krásně zvedá bříško. Nosím ho asi od pátého měsíce, hlavně když mě čeká chození. Nesmí se používat na spaní, ale já ho nenosím ani když hodně sedím, nějak mi to nesvědčilo, ale asi opravdu záleží jak kdo.

slunicko2
30. pro 2006

diky za rady ;) Zkusim se po nem podivat tady v UK. Snad ho tu take najdu. Kdyz ne, tak ho budu muset koupit po internetu v CR.

lucildol
30. pro 2006

Slunicko: myslím, že nebudeš mít problém něco sehnat i u vás. Myslím, že když zajdeš do specializovaného obchodu s těhotenským oblečením, kde mají i prádlo, tak najdeš i těhotenský pás. Já osobně jsem taky netušila, že něco takového existuje, dočetla jsem se to až na letáčku, který jsem dostala právě v obchodě s těhu oblečením. Moje babička ho dokonce nosit musela, protože "správně" otěhotnět neměla. Takže když už těhotenský pás existoval před 50 lety, tak bude existovat i v dnešní době v Anglii, neboj 😉

4a
30. pro 2006

slunicko, zkus Mothercare, tam si myslím pás najdeš. A pak ještě jedna prodejna, nepamatuju si jak se jmenuje, ale něco jako mama a papa, prostě dvě jména či něco jako máma a mimi atd. V londýně byl na Bond street....

slunicko2
31. pro 2006

Super holky 🙂 Mamas and Papas tady ve Swansea nemame, ale nevim jak jsou na tom ve Skotsku. Mother Care je ovsem vsude! 😀
Luci, Tvoje babicka ho nosila, aby utajila tehotenstvi? 🙂

Ja ho chci hlavne take proto, ze mam srusty v kuzi v jizve po slepaku, a tak to pne, kdyz se treba hodne najim. Myslim si, ze to bude pnout o dost vice az brisko poroste. Tehotensky pas by proste mohl byt to prave az prijde cas ;)

Diky za rady, mrknu po nem a dam vedet ;))))))

lucildol
1. led 2007

Slunicko: babicka ten pas nosila ze zdravotnich duvodu. Mela spatne srdicko od mladi a druhe dite ji lekari nedoporucovali. Ale protoze mamku chtela, tak ji alespon pomahali, jak to slo 😉

krista
1. říj 2008

pessy1 • 1d • 19. březen 2007 v 10:42
Zdravím, ráda bych si zakoupila těhotenský pás kvůli bolestem zad.Máte někdo zkušenost s nějakým výrobcem?díky 🙂

macanet • 1d • 19. březen 2007 v 11:06
Ahoj pessy! Pokud tě bolej záda, je dobrej CELLACARE MATERNA www.zdravotnipotreby.cz Já ho mám, stál sice 800,- ale je fakt dobrej. Akorát stejně ty pásy nedoporučujou nosit celý den, nebo při odpočinku. Takže při zátěži, nebo pro úlevu.

krizaci • 1d, 108tt • 19. březen 2007 ve 12:10
Ahojky! Já si koupila pás Anita na mimibazaru a z původních 800,- stál 300,- a nemohu si ho vynachválit! 🙂 🙂 🙂 Jen by mě zajímalo, jestli to pomůže při zmenšování čípku. ☹

baruna • 1d • 19. březen 2007 ve 12:46
Já mám také Anitu z mimibazaru za 300,- a je super.

pessy1 • 1d • 20. březen 2007 v 08:54
ahojky barco a krizaci!Ted jsem se koukala na net na ten pas od anity a to je vlastně jen pás všude stejně široký,cca 20 cm ?Tam to inzerují jště s nějakýma kalhotkama.Právě že jsem viděla pás,že na bříšku je uzký a na zádech širší.To od anity není, že?Díky

macanet • 1d • 20. březen 2007 v 08:56
pessy, ten mám já, to je ten Cellacare materna, ten je hlavně na záda, tam je zesílenej a pak ve předu je uzší, jakoby pod pupík, mírně ho nadzvedává.

pessy1 • 1d • 20. březen 2007 v 09:11
Já vím,ten se mi líbí víc.Ale je tu spoustu inzerátů na tu od anity a snad by se to mělo navlíkat i s kalhotkama,podle ovrázku.

macanet • 1d • 20. březen 2007 v 09:17
Já jsem ten od Anity viděla bez kalhotek, že se to zapne, jakoby přes kalhotky a ono to vypadá, že je to vcelku, ale třeba myslíš jinej.koukni na www.anita.com, třeba tam něco bude, mám tu jejich katalog, ale jsou mazaný, nejsou tam ceny 🙂

macanet • 1d • 20. březen 2007 v 09:20
Jestli myslíš ten Baby belt Anita, tak ten se navlíká přes kalhotky, tady v tom katalogu, co tu mám, tak je nakreslenej popis oblíkání,ale na tý adrese, co jsem ti poslala ten popis není ☹

pessy1 • 1d • 20. březen 2007 v 09:25
No právě,řeším,jestli je to jen pás nebo s kalhotkama.Líbí se mi ten tvůj,mám fakt do toho těch 800 investovat?Pomáhá?Prej ho hradfí pojištovna,ale gyn.ho nepředepisuje,jen chirurg...

macanet • 1d • 20. březen 2007 v 09:34
No hradí ho pijišťovna všeobecná, pokud ti ho předepíše ortoped,teda pokud jsi už někdy před tím měla problémy se zádama, jinak ne.Já ho dostala od manži k Vánocům a jsem spokojená, zatím jsem ho měla asi 3*, protože mě moc záda nebolej, ale když mě to před tím chytlo, tak jsem ho ráno nasadila a večer to bylo dobrý.Jsem jak z reklamy na KOSMODISK co? 😀 Ne fakt, je dobrej, je dobrý, že přes ty záda je zesílenej a drží to ty záda v rovině, nevím, jak je to stím od Anity,jestli funguje na stejný bázi, ale vlétě si nedovedu představit, že bych měla celej pupík zakrytej.Ono to je docela silnej matroš.

pessy1 • 1d • 20. březen 2007 v 09:37
dík za radu.Taky jsem na to myslela,že se přece nemůžu v létě v tom pařit.Zítra nastupuju,bojim,bojim.Objednam si ho.Mějte se pěkně a zatim.

pessy1 • 1d • 20. březen 2007 v 09:39
jo a myslíš,že velikost 2 MI STAČÍ?je do 102 a já mám přes boky právě 102.Nebo radši 3 ta je 102-117.Radši větší, co?

macanet • 1d • 20. březen 2007 v 09:39
Já na tebe myslím, už od včera, tak budu i zítra, neboj dopadne to určitě dobře 😉 Tak ahoj

orisek1 • 1d • 20. březen 2007 v 10:06
pessy1: mám taky pás cellacare materna, jestli máš přes boky 102, tak ti bude velikost 2 bohatě stačit. Rozhodně je lepší koupit menší než větší. Já mám přes boky 100 a koupila jsem si taky dvojku a zjistila jsem, že bych úplně v pohodě mohla mít tu nejmenší velikost.

macanet • 1d • 20. březen 2007 v 10:21
pessy, já mám taky 2.přes boky mám 95 a kupoval to manžel takže teda dodnes nechápu, jak to odhadl 😀 , ale asi bych vzala tu dvojku.

perisu • 1d • 15. srpen 2007 ve 13:38
Ahoj holky,chci se zeptat jaké máte zkušenosti s těhotenskými pásy? Jestli je to opravdu taková úleva jak všude píšou? A jestli se dá nosit i po porodu jako podpora při stahování bříška? Mám totiž takové dilema s jeho koupí... 🙂

frufrunka • 1d • 15. srpen 2007 ve 14:13
Perisu, já Ti neporadím, ale tohle téma mě taky moc moc zajímá, protože od začátku těhotenství mě příšerně bolí záda... Tak snad se sem přidají některé zkušené uživatelky! 🙂

lu777 • 1d • 16. srpen 2007 v 18:29
no mě by to taky zajímalo, mám potíže se zády a nerada bych, aby se to v těhu zhoršilo.. holky máte někdo s pásy zkušenost???

kamila3 • 80tt • 16. srpen 2007 v 18:41
NO JÁ JSEM O PODPŮRNÝCH PÁSECH SLYŠELA NÁZOR JEDNOHO GYNEKOLOGA.PRÝ TO ZAS AŽ TAKOVÝ ÚČINEK NEMÁ A STOJÍ TAKY RANEC.ALE JE MOŽNÉ HO NOSIT.NA BOLESTI ZAD A TAKOVÉ TY PROBLÉMY V TRĚHU JE MOŽNÁ OEPŠÍ OPRAVDU CVIČIT A SPRÁVNÉ DRŽENÍ TĚLA.UŽ JEN KDYŽ SE TĚHOTNÁ SPRÁVNĚ POSTAVÍ A NEROVNÁ TAK JAK TO MÁ BÝT SPRÁVNMĚ,ZATĚŽUJE SE PÁTEŘ ROVNOMĚRNĚ A KDYŽ PŘIDÁTE CVIČENÍ TAK BY MĚLI BOLET MINIMÁLNĚ.ALE JE TO VĚC NÁZORU.MOŽNÁ NĚJAKÁ MAMINA MÁ VÝBORNÉ ZKUŠENOSTI,ALE JÁ BYCH NA TO MOC NESÁZELA.NEVÍM ,JSEM TAKOVÝ SKEPTIK.RADŠI BYCH ŠLA PLAVAT NEBO SI KOIPLA NA CVIČENÍ BALON.

map79 • 17. srpen 2007 v 06:51
Ahoj, souhlasim s Kamilou - pravidelne cvicim a zada me temer neboli. Jenom kdyz vynecham tak 3 dny tak se nevyspim, takze podpurnemu pasu prilis nefandim.

binki • 1d • 17. srpen 2007 v 10:09
koupila jsem si ho, zatim ho nenosim, jeste stale nemam tak velke brisko a kdyz cvicim, tak mne zada neboli...

yasmin07 • 1d • 17. srpen 2007 v 10:46
ahoj holky, sice jsem teprve 8tt, ale jen tak pro info..neznáte nějaký stránky, kde jsou cviky pro těhotné na bolesti zad...díky

mobina • 1d • 17. srpen 2007 v 10:48
Yasmin dobré jsou třeba kočičí hřbety a nebo prostě jen obyčejné poskakování na balonu. Ten je fakt k nezaplacení 😉

danae • 1d • 17. srpen 2007 ve 20:53
Mne záda nikdy během těhotenství nebolela, ale když jsem šla do práce, tak jsem ho pak nosila. Nějak se mi celý ten den lítalo s tím pásem pohodlněji. Myslím, že je to úleva, když musíte více chodit, ale že na bolesti zad by ten pás samotný nepomohl.

Yasmin, dělej jogu! Je to i super příprava na porod.

kristynaw • 1d • 17. srpen 2007 ve 21:06
me pomohl na ischias,udrzel vahu briska...ted jsem ale na klidu na luzku tak ho nemusim pouzivat...
mam ho v albu
jinak po tehotnestvi se kupuje jinej pas,kterej primo dela tlak na brisko,tenhle jen jakoby "nese"brisko

ene • 1d • 17. srpen 2007 ve 21:16
Perisu, uleva to urcite je. Nechtela jsem ho sundat uz ani v krame, kdyz jsem si ho tam zkousela. Mam ho v albu, dela se jeste jiny typ, s nim zkusenost nemam. Pokud mas problemy se zady, mel by ti ten "muj" pas predepsat specializovany doktor snad zdarma, alespon tak mi to bylo receno na kurzu, ale az kdyz jsem ho mela koupeny.

perisu • 1d • 20. srpen 2007 v 10:55
Holky děkuji,u nás v obchodech jsem vůbec na žádný nenarazila a nechce se mi ho objednávat přes internet,když jsem ho naživo ještě neviděla...Asi se tedy ještě zkusím domluvit s doktorem... 🙂

hanab • 1d • 21. srpen 2007 ve 12:54
Ahoj holky, taky se přidám do diskuse. Chtěla bych se zeptat, kde jste ten pás koupily. Taky si ho chci pořídit, ale mám strach přes internet, že neodhadnu velikost. Dřív (před těhu) jsem měla velikost M, takže bych si zase měla koupit M? Nebo je to číslovaný jinak? Líbil se mi pás na stránkách ajuty, a i ten co má Ene.

marinka • 1d • 21. srpen 2007 ve 13:02
Holky, já prodávám těhu pás, tak kdybyste měla některá zájem..Měla jsem hodně silné bolesti zad, tak jsem si ho koupila, ale ukázalo se, že to nejsou klasické křížové bolesti, ale měla jsem posunutý obratel a když mně dr. napravil, tak bolesti přestaly, proto jsem ten pás moc nevynosila a je jako nový. Je to tento: http://www.mimishop.cz/tehulka/detail.php?zbozi..., velikost S (34-36), bílá barva. Když tak písněte do IP. Jo, a prodala bych ho tak za 150 Kč + poštovné..

flow111 • 1d • 21. srpen 2007 ve 14:03
Ahojte ja by som sa chcela spytat ci neviete kde zohnat pas po porode na to brusko aby sa lahsie formovalo do povodnej podoby?

vivian • 1d • 21. srpen 2007 ve 22:52
O podpůrném pásu taky uvažuju, ale ani ne tak kvůli zádům, jako kvůli tomu, že se mi někdy dost nepříjemně napíná kůže na břiše, až to bolí, tak jsem myslela, že by možná pomohlo to břicho malinko stáhnout... nebo je to nesmysl?

plostice • 13. květen 2008 ve 13:13
Ahojte. Slyšela jsem, že jde koupit ve zdravotnických pomůckách jakýsi pás, který se zapne pod břicho a to se tím nadlehčuje. Ne, že bych se nemohla unést, ale přemýšlím, jestli by mi tahle věc mohla pomoct od maratonu od záchodu k záchodu. Jak děloha tlačí na močák, tak lítám furt. Nemáte někdo zkušenost, jestli by to ulevilo? Díky moc.

mysurka • 32tt • 21. květen 2008 v 19:54
Ahoj Plostice, tento pás se dá koupit i v některých prodejnách se spodním prádlem většinou tam kde prodávají i podprsenky na kojení. Vyrábí je firma Anita. Myslím že to je dobrá věc.

plostice • 26. květen 2008 ve 14:21
Ahoj, díky moc, zkusím se po tom poptat. Hlavně mě zajímalo, jestli to nejsou vyhozený peníze.

ilci • 39tt • 26. květen 2008 ve 14:42
já jsem o tom četla, že to uleví zádům
jestli podepření bříška pomůže i na močák, to fakt nevím, jedině se poptat v obchodě

mysurka • 32tt • 26. květen 2008 v 18:19
Dívala jsem se na to podrobněji a našla jsem že se vyrábí budto těhotenský pás, který máš jakoby zespodu pod bříškem a nebo přímo taková " těhotenská kapsa " kdy je zespodu zesílení právě na to bříško aby se ti pozvedávalo nahoru a tím se nebudeš tolik prohýbat v zádech. A na bříšku je pak tenší látka. Myslím že se nic nepokazí když se ještě poradíme s doktorem.

lili03 • 40tt • 27. květen 2008 v 10:48
Od kterého měsíce se to doporučuje nosit? Díky L.

plostice • 2. červen 2008 v 09:59
Holky díky za názory. Jestli nezapomenu, zkusím se poptat doktora. S prohýbáním v zádech zatím problémy nemám, mám v nich dost pevné svaly, takže to je pohoda i když mám docela veliký břicho a o prsou ani nemluvím.... až budu kojit, bude to záběr 🙂 Ale o tom pásu uvažuju čím dál víc. Břicho táhne hrozně dolů a je to dost nepříjemné např. při chlzi - pořád si je musím jednou rukou podpírat, aby se netřepalo a nebolelo.

samicka • 29tt • 29. červen 2008 ve 12:30
Holky, jsem ráda, že tu téma už je, ale zatím nikdo nic moc neporadil. Jak se vybírá velikost? Podle obvodu nebo jak? je jich spousta na MMB, ale nevím, jak vybrat velikost (S, M, L..). A opravdu nikdo neví, od kdy se nosí?
Máte dobré zkušenosti s konrkétní firmou? Díky

ramous • 29. červen 2008 ve 13:07
Ahoj holky, pás mám a používám ho od 7 měs. denně a je to velmi užitečná věc. Hlavně při delším stání a chození perfekně zpevní a poděpře břicho. Předchází se tím tuhnutí bříška a nepříjemným pocitům těžkého břicha, tlačení na stydkou kost apod. Já mám pás Anita vel. M, což odpovídá podle mě velikosti 40. Je to v podstatě široká guma, která se zapne na suchý zip, čímž se dá jestě regulovat velikost. Přes břicho se potom přetáhne náplet. Zádům se taky uleví, jelikož váha bříška se jakoby rozloží. Mám docela velké břicho a velmi mi pomáhá. Klidně se ptejte.

samicka • 29tt • 29. červen 2008 v 15:37
ramous: super, hned lepší informace. 😀

mikulka • 40tt • 29. červen 2008 v 16:46
Holky, taky jsem o pásu slyšela, ale jsou na něj dva názory. Jeden je pro, úleva zádům, to je hlavní důvod, s tím močákem myslím, že nepomůže nic. 😕 Já taky lítám furt, i v noci... A druhý názor je, že pás není vhodný, protože pak se nenamáhaj svaly břicha a po porodu jsou ochablé. Jenže to nevím, jestli je pravda, když prsa se taky mají nosit v podprdě, aby pak nebyly vytažené, že jo. Co myslíte, může v pásu břicho ochabnout a pak být vytahané.

mikulka • 40tt • 29. červen 2008 v 17:19
I když, možná by to pomohlo i na ten močák. Když chodím, břicho se víc otřásá a chce se mi pak víc na wc...

mikulka • 40tt • 29. červen 2008 v 17:26
ramous, a ten pás se zapíná kolem břicha, nebo jako by už dole v podbřišku? Kolik asi stojí?

ramous • 29. červen 2008 v 18:12
Zapíná se těsně pod břichem, tak aby se břicho jakoby podepřelo, nakonec si ho posunete, jak vám to bude vyhovovat nejpohodlněji. Myslím, že na ten močák by to mohlo pomoct. Jinak s ochablostí svalů břicha bych si nelámala hlavu, ty ochabnou každopádně i bez pásu i s ním a cvičení po porodu se nevyhneme. Pás nový stojí myslím kolem 900-1000, já ho sehnala na mimibazaru asi za 300 sice ne nový, ale nejde to poznat.

lili03 • 40tt • 30. červen 2008 v 09:05
Já jsem si koupila ten pás bez nápletu, prostě je to jen pruh gumy - byl o polovinu levnější než ten s nápletem (400) a na léto mi připadal lepší. Ale když jsem ho měla déle na sobě a pak ho sundala, měla jsem spíš naopak pocit, že se mi ulevilo, jako bych si povolila gumu u kalhot 🙂 Možná ho nenosím správně, nebo si ho moc utahuji, nebyl u toho žádný návod...
Tak ho nosím jen, když kmitám na chatě (samozřejmě žádnou namáhavou práci, ale člověk je tam víc na nohou, třídím věci ve skříních, utírám prach a tak), nebo když jdeme na delší procházku (to si ho pak právě sundám a cítím tu úlevu 🙂 ), jinak přes týden sedím v práci, tak to není potřeba.

mikulka • 40tt • 30. červen 2008 v 11:37
lili, a kde jsi ho koupila? Mně by taky víc vyhovoval bez nápletu, stačí, že mám kalhoty s nápletem. Možná si ho moc utahuješ?

lili03 • 40tt • 30. červen 2008 ve 13:54
Myslím, že ten obchod se jmenuje Mutti, konkrétně jsem ho koupila v Edenu na Praze 10. Ale nepamatuji si značku toho pásu, zítra to napíšu (ale Anita to myslím není).
Asi si ho opravdu utahuju, abych měla pocit, že to má nějaký efekt 🙂 Ještě nemám to břicho asi tak těžké, třeba ho časem ocením víc. Je pravda, že když jdu např. na nějaký výlet, nebo jen po nákupech, tak při té chůzi jsou docela nárazy a to břicho pak chvílema dost tvrdne, na tohle je to asi dobré. Ale na ty nákupy si ho stejně vždycky zapomenu doma 🙂

plostice • 30. červen 2008 ve 22:22
HOlky díky za názory, pořád jsem čekala, jestli se někdo ozve a teď se to konečně rozjelo. Akorátže mi do porodu zbývají 2 až 4 týdny - mrně je hodně veliký, tak prý půjde dřív a ty 4 týdny jsou do původního termínu. Tak si říkám, že už to pro mě asi vůbec nemá cenu kupovat. Určitě porodím hned, jak do toho vrazím nekřesťanský peníze 😀 Jinak jsem ten pás zahlídla v OL v nějakým obchůdku pro maminy a překvapilo mě, že je to jen takový hadr. Čekala jsem, že to bude něco z podobného materiálu, jak se dělají třeba ortézy na zápěstí. Vždyť ta hadra nemá šanci nic udržet... nebo jo?

ilci • 39tt • 1. červenec 2008 v 07:37
plostice a nebylo videt jen ten náplet?
já nad pásem taky uvažuju a chtěla bych to napřed vidět někde v obchodě, protože cenově je to asi výhodnější z MMB

lili03 • 40tt • 1. červenec 2008 v 08:00
Mikulka: tak ten můj pás se jmenuje Emma-Jane.

Jinak ten můj není ani hadr (náplet tam nemám), vypadá to vlastně jako široká guma do tepláků 🙂 Prostě jen bílá guma se suchými zipy.

mikulka • 40tt • 1. červenec 2008 ve 12:25
lili, moc díky, Mutty v Edenu znám, kupovala jsem tam podprdu 🙂 AKorát někdy je tam taková starší paní, která je neschopná a je z ní cítit alkohol, tak záleží, na koho natrefím. Tahle by totiž nevěděla, co je to těho pás.

melounek75 • 1d, 50tt • 1. červenec 2008 ve 12:56
Cau holky, tak tohle tema jsem resila minuly tyden, ptala jsem se na pas ve zdravotnickych potrebach a tam mi ho pani ukazala na obrazku. Byl od dvou firem a tohle teda nebyla zadna guma, nebo pruh latky, ale bylo fest butelny. Ten prvni mel dokonce i oddelavaci ksandy, aby to dobre podpiralo a samotny pas byl pod brichem a jen malicko pres, opravdu se mi zdalo, ze tohle fakt to bricho zvedne, ovsem pohled to je pro bohy a taky nevim, jak by to vypadalo po tenkyma letnima satama. Stal 900 Kc, ale pry se to da poridit i na poukaz od lekare. Ja jsem ho nakonec nekoupila, protoze rodim do 4 tydnu a jeste tyden bych musela cekat, az mi ho objednaji, protoze ho nemeli na sklade. Ale pristi tehotenstvi bych si ho urcite poridila, ja mam problemy, ze posledni dobou, kdyz chodim po venku, tak mam pocit, ze mi mimco vypadne primo na ulici a pri pohybech ty udery na mocak jsou taky dost neprijemny, tak si myslim, ze by to na tohle mohlo taky pomoci. A taky mam bolesti kolem pupiku, jak se mi kuze roztahuje a uz asi nema kam a kdyz si bricho nadzvednu, tak se mi ulevi, takze na tohle by to taky asi byla dobra vec. Takze za sebe doporucuji radsi zdravotnicky potreby, nebo lekarny, ty pasy v obchodech pro tehotne se mi zdaji spis jen dobry pro pocit.

ilci • 39tt • 8. červenec 2008 ve 20:33
tak jsem dnes navštívila zdravotnické potřeby, pás měli
je to pás z pevnějšího materiálu a z vnější strany byl jakoby tmavě modrý samet, takže se na to chytalo kdeco
dát si to pod něco tenšího, třeba šaty, jde to pěkně vidět
cena 949,-Kč
😉

binki • 1d • 8. červenec 2008 ve 20:51
koupila jsem si pás Anita skoro za 900,-, záda mne ale vůbec nebolela, takže mi zůstal ležet ve skříni, teď ho prodávám...

krista
15. únor 2009

janina77 • 1d, 21tt • Dnes v 17:23
Ahoj,
pouzivate alebo ste pouzivali niekto pocas tehu podporny tehotensky pas? Bol na nieco dobry? Odlahcil vam brusko? Alebo je to len dalsia zbytocnost za minimalne 35 €?
Mam na mysli nieco taketo: http://www.buducamamicka.sk/?page=shop&cat_id=1...

petronelie • 41tt • Dnes v 17:29
Ahoj, tak já jsem používala pás při delších procházkách, kdy mě bolely záda. A hodně mi pomohl. Nebyl to přesně tento, ale byl hodně podobný. Půjčila mi ho švagrová, ale i u doktora mi ho nabízeli na poukaz.
Určitě to není, narozdíl od mnohých jiných, zbytečná věc.

wsmoulinkaa • 1d, 20tt • Dnes v 17:38
ahoj ano tak toto mi dr doporučoval a ještě ho nemám koupený, je teda dražší ale prý pomáhá!!!

garzonka
24. dub 2009

Ahoj
ja sa tiez pripajam k teme: je rozhodne lepsie zohnat si tehotensky pas ak je to naozaj indikovane (bud su problemy s chrbticou, alebo s vahou velkeho bruska) a urcite by som siahla po ortopedickych vyrobkoch, nez si kupovat obycajne pasy, ktore mozno len zlepsia pocit istoty, ze som nieco preto urobila. Vacsina mamiciek ma zrejme tuto skusenost, ze pas mali, ale nebol vlastne vobec nutny. Ja som ale iny pripad: cakame 3.mimi a po predchadzajucich tehu viem, ze budem mat opat megabrucho a tak stojim pred dilemou, ze ktory z pasov si mam vybrat, pretoze moje brucho bude potrebovat urcite nejaku oporu. Chrbtica ma nikajo zvlast nebolievala, takze ide vyhradne o oporu brucha.Moj gynekolog mi pri druhom tehu sam odporucal, aby som nejaku oporu brucha mala, ale vtedy som netusila, ze take nieco existuje.Zvazujem aj navstvu ortopeda.
Tu som nasla 3 mozne tehotenske pasy, su to vyrobcovia ortopedickych vyrobkov, ziadna tehu moda. Tak neviem, ktory si mam vybrat..... 😕
http://www.ergon.cz/cz/show_product.asp?pid=131
http://ortgroup.cz/p68-4062-Ps-thotensk.html
http://www.sanomed.cz/cz/katalog/trupove-bandaz...

krista
15. zář 2009

ejaja • Dnes v 17:43
Ahoj, má někdo z vás zkušenost s těhotenským pásem? Třeba přes i pod oblečení? Nebo je to jen módní doplněk a blbost. Díky za odpověď!

marinka • 1d, 30tt • Dnes v 18:15
ejajo, já jsem měla při prvním těhu hodně bolesti zad, tak jsem si pás koupila a trochu ulevil, ale nějaký zázrak to tede nebyl, víc mi pomáhalo cvičení 😉

evanek77 • 31tt • Dnes v 19:35
ahoj,
mám doma dva, jeden hodně vyztužený a pevný na doma a druhý, co jde nosit pod šaty a ani jeden není žádný zázrak. mám od začátku těhotenství problém s blokádou pánve, ale spolehlivě pomáhá jen klid a ležet 😉

kaleilah
15. zář 2009

já jsem si pás kupovala, taky záleží co těhu pásem myslíš, je takový ten návlek, i s obrázkama a tak, ty jsou dobrý spíš jako doplňek, nebo aby ti nekoukalo bříško z krátkých triček.ale dobrý jsou ty na sucháč, např. značka anita, já ho využívám hodně, hlavně zvedne říško a zádům mi ulevil hodně, hlavně když hodně fyzicky pracuju, velkej úklid, lítání po úřadech apod 😉

evanek77
16. zář 2009

já mám ze zdravotnických potřeb Snížka ten tvrdý a Anita ten pod šaty,
tu látku na pupík nemyslím 😉

ejaja
22. zář 2009

díky za info 😎

bambulkabambulkova
7. pro 2010

aojte mamicky 29.11 som porodila nasho synceka ja som mala "mega"brusko :DD cca 119cm mali mal 4940gramov a 57cm ostalo mi brusko ale nie az take cca 20cm spadlo mam tehotensky pas chcem sa opytat kedy si ho mozem dat a ci mate skusenosti s tehu pasom rodila som sekciov rana sa hoji skoro ju nevidno uz.....poradte kedy si ho mozem dat tehu pas a kedy cca spadne brusko dakujeeeem

juliam
29. črc 2011

ahojte. rozhodujem sa, aký typ tehotenského podporného pásu si objednať - či elastický na celé bruško bez regulácie veľkosti alebo podobný len s regulovaním veľkosti na suchý zips alebo len taký pás popod bruško. nemáte s tým skúsenosti? ďakujem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru