Těhotenství a akné. Jak to řešit?

lucyje.k
26. bře 2009

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s akné v těhotenství. Ihned po vysazení antikoncepce se mi pleť úplně totálně zhoršila, ale nemyslím tím klasické puberťácké pupínky. Dělají se mi podkožní boláky, se kterými nejde nic dělat a mě samozřejmě nenapadá nic lepšího, než stát před zrcadlem a "nípat" si obličej. Teď už to vypadá tak, že mám celkem slušné tmavé flíčky po obličeji a nevím co s tím. Vypadá to fakt hrozně! Řešil jste někdo podobný problém?

broucek26
26. bře 2009

Lucí já jsem to neřešila, ale kolegyně ano a pomohla jí kosmetika z konopí 😉 Zkus zajíit do lékárny 😉

lucyje.k
autor
26. bře 2009

Díky broučku 😉 A nevíš náhodou konkrétně o jakou značku šlo?

alyssa.anna
14. lis 2012

obnovuji téma - nemáte někdo zkušenosti s nějakými pleťovými vodami či toniky na akne v těhu? Může se tŕeba kosmetika greenline?

kitinka76
14. lis 2012

@alyssa.anna já bych používala přírodní kosmetiku s obsahem čajovníku - oleje z tea tree

terezale
14. lis 2012

Ahoj, měla jsem podobný problém...po vysazení antikoncepce jsem se strašně osypala, jinak problémy s pletí nemám, ale tohle byla fakt hrůza. Byla jsem díky tomu poprvé v životě! u kosmetičky, což trošku pomohlo. Jinak pak se pleť sama zlepšila v těhotenství a ke konci těhotenství jsem ji zase měla snad nejhezčí v životě. Každopádně doporučuji po zkušenostech neteře pleťovou vodu a krém Aknemin s tea tree olejem.

rainyday
16. lis 2012

Ahoj, ja jsem v prvnim trimestru chodila s tim normalne na kozni, protoze jsem nejen vypadala desive, ale i to strasne bolelo... Doktorka mi doporucila kosmetiku la roche-posay (radu effaclar H - odlicovaci penu a krem), taky pastu na Vitella Ictamo ( je volne prodejna v lekarne a maze se na postizena mista na noc) a taky lehka antibiotika v kapkach Eryfluid... Byl to docela proces, ale cca za dva mesice jsem mela oblicej zpatky normalni, jak jsem mela a uz me tenhle problem vubec netrapi... @alyssa.anna

jirinka1989
1. srp 2018

Ahoj, mám problém s akné po dlouhé době...vždy jsem mívala akné, v těhotenství a při kojení zmizelo...teď se opět objevilo...prý pomáhají kvasnice? Nevím? Z jakého zdroje to je? Eryfluid jsem používala ale ten je na předpis ne?

jirinka1989
1. srp 2018

@rainyday Eryfluid je na předpis? Díky

duf3
1. srp 2018

Ahoj, já jsem s akne mela vzdy problém a v tehotenství jsem si poprve opravdu uzila s pleti, ale podruhe uz jsem vedela jak na to 🙂. Vyzkousela jsem skoro vse ad babskych rad pres bylinky a prirodni kosmetiku (prave zminovane konopi pro me bylo nejhorsi...nicmene musis zkusit aby jsi zjistila) nakonec mi pomohla kosmeticka poradkyne mary kay ucelena rada vycistit dat masku a krem popr sera a neresis tim jen tehotenstvi ale svoji plet i potom 🙂 me to hodne pomohlo 🙂 super na tom je ze kosmeticke poradkyne se ti budou venovat zdarma bez ohledu na to jestli si nakonec kosmetiku koupis nebo ne muzes u ni vyzkouset a uvidis 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru