Tehotenství a cysta. Je to problém?

karlina
26. led 2007

Ahojda, jsem v 5 TT a lékař mi tam našel i cystu cca 5cm velkou.
Myslíte že je to problem ? Už jste některá měla cstu v těhot.?Děkuji

tinni
11. bře 2007

to uz je zachvilocku. Ja som cakala v strachu, lebo som v 7tt zacala krvacat ☹ ale nakoniec vsetko dobre dopadlo, je to krasne vidiet babatko na monitore. V 8tt uz su vidiet aj rucky a nozicky, uz to nie je len taka fazulka 😉

bea3
11. bře 2007

Už sa neviem dočkať toho 8týždnika 😀 , mne na sone teraz vo štvrtok ešte nič nevideli 😖
tinni aj ja som minuly týžden trošku špinila, zlakla som sa , preto som išla aj k lekárovi inak by som bola ešte čakala aspon do toho 7 tt

tinni
11. bře 2007

a nechceli ta zobrat do nemocnice? lebo ja ked som zacala krvacat, tak hned ma chceli hospitalizovat, ale ja som prave v tom case maturovala, teda mala som akademicky, tak som sa dohodla s dr, ze ostanem doma, ale musela som iba lezat 😒

bea3
11. bře 2007

zastupujuci dr. mi predpísal len Kanavit a ascorutin, ten ma poslal na to sono ale namiesto tehotenstva mi tam videli len cystu 5 cm a povedali mi, že nie som tehotna, ale dr. mi dal pre istotu zobrať v piatok krv a tam sa tehotenstvo už potvrdilo, chvalabohu mi to krvac. zastavilo a uvidim čo mi povie zajtra môj lekár 😒 a čakám kedy bábo bude vidieť na sone, pretože ešte nie som na istom a obávam sa aby to nebolo mimomater. tehu ☹

tinni
11. bře 2007

Bea, drzim palce a ozvi sa, ako si dopadla 😉

lenka2112
12. bře 2007

Aj ti Bea3 držím palce.Až teraz som si pozrela, že aj ty si z NR. 😝 Takže už chápem tvoje nepríjemné skúsenosti s personálom na sone.Bola si v Medicínskom centre? Aj na mňa boli zo začiatku nepríjemný. Hlavne tá koza sestrička. Doktor je trápny.Ale môj Dr. hovorí, že je dobrý odborník na sono.Ja keď som bola asi v 7 t.t.tak ma nahnevali, že som im tam obom vynadala (bola som drzá ako oni dvaja) a odvtedy mám pokoj. Teraz sme boli aj z manželom a boli ako cukor. Ešte mu všetko na mimi aj poukazovali. Takže nedaj sa o bojuj! 🙂 Inak toho doktora sa treba všetko pýtať.tak napíš ako si dopadla. pekný dníček všetkým tehuľkám. 😎

bea3
12. bře 2007

Ahojte babenky to máme ale krásny den 🙂 😎 . Už som konecne doma od mojho dr., trošku som sa načakala, lebo som nebola objednaná ale vyplatilo sa, má uz v ordinácii sono tak som chvalabohu nikde nemusela bežať, tehu mi potvrdil, videlo tam len taký maly vacok, ktorému ešte neb. srdiečko, tak ma objednal ešte na budúci týžden, aspon som si vydýchla a s tou cystou mi povedal, že vecsinou sa počas tehu vstrebe, že to má vela tehuliek.
lenka aj ja som bola v medic. centre vo štvrtok a sestra bola taká odmeraná, ešte ma aj stihla za tie 2 minuty, čo som tam bola vystrašiť, že tehotenský test moze byť aj pri cyste pozitívny, cez víkend som sa len strachovala z mimimaternic. tehotenstva a z tej cysty. Este, že tam už nebudem muset íst, pri prvom babu som tam chodila ale si to akosi nepametám, tak krásne tehulkovanie 😀

emjee
24. bře 2007

lenciatko • 8tt • 24. mar 2007 o 09:13
Holky, ma niekto skusenosti s cystou na vajecniku pocas tehu??? Ja mam pocit, ze ma dost casto ten vajecnik bolieva - taka bodava bolest. Tak neviem, ci je to normalne a ci vsetko bude ok.

eva4444 • 31tt • 24. mar 2007 o 10:44
Ahoj, ja som mala tiez na zaciatku cystu na vajecniku, ca 5 cm, trosku ma tam popichovalo.. dolezite je sa setrit, nenadrapovat sa s tazkymi vecami.. stale som sa bala aby mi nepraskla, ale teraz je uz vsetko ok, udajne sa tieto cysty same vstrebaju pocas tehu. neboj, nie je to nic zavazne 😉

lenciatko • 8tt • 24. mar 2007 o 11:51
No dufam, ze aj u mna t tak bude. Hlavne v noci sa budim na to, ze ma boli.

miriamka
19. zář 2007

Tak aj mne dnes okrem tehotenstva oznamil doky ze tam je aj cysta ☹ Je to naozaj take vazne?Podari sa mi donosit?
Nemam bolesti,nespinim...zatial vsetko ok...ale vypisal ma na PN

koc
19. zář 2007

ahojky,
těhulky - i já jsem v těhu měla cystu 3 cm - gyn. zjistila až po 3/4 roce, kdy jsem nemohla otěhotnět, čekala mě laparoskopie a prý - bez ní jen 1% pravděpodobnost, že otěhotním - a kupodivu - otěhotněla jsem! 😅 Takže laparka se nekonala, cysta vydržela celé těhu (naštěstí beze změny) a mám ji zatím i dnes (mám další zdrav.problémy, proto ještě operace nebyla)... Neměla jsem v tomto směru v těhu žádné potíže, jen lékařka vždy uzv zkontrolovala. Byla jsem v PN i z jiných důvodů, šetřila jsem se. Gyn. mi říkala, že někdy se cysty v těhu vstřebají, těhu prý nevadí. Ale zřejmě záleží, jestli se cysta zvětšuje nebo ne. Přeji Vám těhulky hodně štěstí a zdravá mimi. Snad Vás má zkušenost aspoň trochu povzbudí... 😉

miriamka
20. zář 2007

No ja idem na pozorovanie do nemocnice,takze tam sa ukaze co cysta robi 😨
Pred 2 mesiacmi tam nebola,takze aspon ze vieme ako dlho tam je

marfuska01
20. zář 2007

Ahoj holky, já jsem po kyretáži kvůli zamlklému těhotenství dostalala Duphaston, aby se mi lépe otěhotnělo. Jenže mi ten Duphaston jen rozhodil jinak (na hodinu) pravidelnou menstruaci, tak jsem ho sama od sebe přestala brát a za 14 dní bolest jak hrom, rychle na gyndu a tam mi řekla, že je to cysta. Tehdy měla "jen" 4,5 x 4 cm, pak vyrostla na 9 cm a dokonce na 12 cm! Ale to jsem o ní vůbec nevěděla! 🙂
No a chodila jsem na kontroly každých 14 dní a můj MUDr. mi řekl, že nemám ovulaci.. Ale za další 3 týdny už jsem měla dvě čárky na testu a vše bylo jasné 🙂
Ted jsem 9+něco 🙂 a cystu tam pořád mám.. Ale ona vymizí.
V těle ju můžete mít až 3/4 roku, aniž byste o něčem věděli a během těhotenství to taky nijak zvlášt nevadí. Pokud by doktor usoudil, že je to rizikové, tak prostě zůstanete doma a bude si vás hlídat no 🙂
Žádný strach 🙂 jen na sebe budte opatrné a to i když cystu nemáte 😀

miriamka
21. zář 2007

Marfuska...zacinam byt kludnejsia,tak cysta asi naozaj nie je az taky velky problem.
Teraz si tehu,a co cysta?Pozoruju Ta,meni sa?

marfuska01
21. zář 2007

Cysta tam je, ale pomalu mizí.. Ale opravdu to nevadí. Když mi to prvně řekli, tak jsem se rozbrečela 🙂 ale MUDr. mě velice uklidnil, že je to dobrý.. 🙂
Miriam bud v klidu 😀
Já jsem byla na neschopence a tím jak jsem byla v klidu, tak se ta cysta hodně zmenšila.. Tak bud v klidu a nepřipoštěj si nic špatného 🙂

miriamka
21. zář 2007

No v stredu ked mi to povedal som plakala...teraz je to uz lepsie.Idem na PN a potom sa uvidi.
Marfuska,a si cely cas na PN? 😉 A kedy si pocula byt srdiecko?

marfuska01
21. zář 2007

Ted už jsem v práci, doma jsem se šíleně nudila ☹

No já jsem právě prvně měla zamlklý potrat, že se nám nerozběhlo srdíčko, tak ted jsem si to hlídala, to bylo to na co jsem čekala!
Já jsem ho ještě neslyšela, to u mého MUDr. asi nejde, ale viděla jsem ho 27.8., nevím kolik jsem byla. Dnes jsem 10+0.. Poslední menstruaci jsem měla 9.7., tak když si to vypočítáš 😀

Nebojte, všechno bude v pořádku, tělo ví co si může dovolit 😵

miriamka
21. zář 2007

Marfuska...a aku velku tu cystu mas?Robi Ti nejaky problem?

perada
21. zář 2007

Miriamko určitě to bude v pořádku. Když se začteš v této diskuzi někdy v únoru myslím..tam jsem psala svoje problémy s cystou. Ke všemu jsem ji měla bolestivou. Zůstala jsem doma na PN a maximálně se šetřila, nietaha nic, opatrně si sedala/vstávala...a pak se vstřebala 🙂 Ze začátku je to nebezpečné, ale pak už to tolik neva.

miriamka
21. zář 2007

Perada...a bola si cele tehu na PN?
Vies,ja nemam ani bolesti ani nic,takze neviem...verim,ze to bude ok!

perada
21. zář 2007

Jojo, celou dobu. Pak když se vstřebala tak nastaly ty vedra a ty mi fakt nedělaly dobře..takže jsem zůstala i tak doma..a hlavně já od začátku pracovala z domova, takže pohoda 🙂

Mě to v tom místě dost bolelo..hlavně při sezení.

miriamka
21. zář 2007

No aj mne doky odporucil PN...teraz tyzden v nemocnici na pozorovanie a potom sa uvidi.
Takze si ma ukludnila,dufam,ze to aj u mna bude ok!Kedy si pocula bit srdiecko?

perada
21. zář 2007

Mě jí taky doporučila a jelikož jsme na mimi dlouho čekali, neváhala jsem a nastoupila na ní...v nemocnici jsem nebyla. Jen jsem chodila častěji na kontroly a utz jestli se nezvětšuje.

Jéé to už si neoamatuju přesně 🙂 ale myslím, že na utz v 10tt ... fakt už nevím.

miriamka
21. zář 2007

Perada...aj Tebe vznikla z Clostylu,co?Aj mne,lebo pred 3 mesiacmi tam nebola 😠 Tento ked som ostala tehu som Clostyl uz nebrala,a tak dufam,ze zmyzne

perada
21. zář 2007

jj taky Clostil 🙂

miriamka
25. zář 2007

Ahojte kocky,
takze som prisla z nemocnice,a snad ta cysta nebude nic zle pocas tehu robit,lekari ma ukludnili ze je velka sanca ze ona casom zmyzne 😉

miriamka
26. zář 2007

Baby...inac ma tak napadlo...ze ked som spravne dokyho pocuvala,cysta sa za tyzden zmensila asi o 1cm,je to mozne?

miriamka
16. říj 2007

Ahojte,
takze som bola vcera na kontrole...cystu sice stale mam,ale mimi rastie takze snad nebude robit ziadne problemy.

hasimaa
8. lis 2007

Ahoj ve spolek!
Mam posledni dva roky s cystami velke problemy. Jeden vajecnik mi vzali a s tim druhym jsou same potize. Jedna cysta za druhou. Vetsinou zmizi, zalezi na velikosti a druhu cysty. Jedna mi praskla, takze pokud ji mate, skutecne zadne rychle pohyby, namahu, zatinani brisnich svalu... Ted jsem v prvnim mesici tehotenstvi. Bohuzel mam opet 6cm cystu. Jakmile cysta do 9tt praskne, dojde k potratu.Protoze cysta je zdrojem hormonu pro to malinke.Proto urcite cystu v tehotenstvi nepodcenujme. Nesmim nic krome pomale chuze. Verim,ze casem se cysta vstreba a ja to malinke donosim... Vsem preju hodne stesti!

marusinka
8. lis 2007

hasimaa: na cysty moc netrpím, ale teď v létě, když jsem byla na UZ potvrzení těhu, tak se mi doktorka o cystě zmínila, že jí tam mám (4,5 cm)4 tt, nějak mě nevarovala co mám a nemám dělat. pak jsem odjela na dovču, tam jsem cítila takovýbodnutí na pravé straně že jsem se nemohla pohnout, naštěstí to přestalo a když jsem jela po 14 dnech na kontrolu, tak už jsem tam žádnou cystu neměla, tak nevím, jestli to píchnutí s tím mělo něco společného. Prý ta cysta byla jenom asi ovulační nebo tak nějak pý produkují to žluté tělísko. Ale při mém první těhu, jsem cvičila a to jsem ještě nevěděla že jsem těhu, tak jen tak z ničeho nic jsem začala dvakrát silně krvácet, na UZ mi zjistili krevní sraženinu, to už jsem musela být taky v klidu, a jen ležet. Taky mi hrozili potratem, naštěstí se všechno po 12 tt zlepšilo, sraženina se vstřebala a byla pryč, tak jen taky nevím, jestli to byla ta cysta, praskla a pak z toho vznikla sraženina, protože když jsem se mudr ptala, čím sraženiny vznikají, tak mi řekla že nevím, tak nevím ani já kde se vzala,ale vím jistě, že když chci plánovat těhu, žádný cvičení atd. Takže všem vám přeji hodně štěstí při a žádné cysty a jen bezproblémové těhu 🙂

miriamka
8. lis 2007

Hasimaa...a to Ti kto povedal ze ked cysta nepraskne potratis?Ja mam tiez cystu,cca 6cm...a zatial vsetko ok,nikto ma potratom nestrasil ani nic.
Preco ked nepraskne dojde k potratu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru