Tehotenství a cysta. Je to problém?

karlina
26. led 2007

Ahojda, jsem v 5 TT a lékař mi tam našel i cystu cca 5cm velkou.
Myslíte že je to problem ? Už jste některá měla cstu v těhot.?Děkuji

miriamka
8. lis 2007

Prepac...akurat som si to este raz precitala,a pises ze cysta prasknut nemoze.
Neboj,bude to dobre.Ja mam tiez cystu,len ma castejsie sleduju...stale ju mam,ale nemeni tvar,je naplnena volnou tekutinou a nie krvou ani nicim takym,takze snad to bude ok a mimi donosim!Drz sa!

hasimaa
9. lis 2007

Marusinka:dekuju za nazor. Kdyz jsem to tu procitala, tak spousta zen vporadku donosila i pres cystu. Doufam,ze i ja budu ten pripad 🙂 . Jak rikam, jeste jednou dekuji za pozitivni pribeh. Krasny den ! 🙂

hasimaa
9. lis 2007

Miriamka:Dekuju za podporu 🙂 v utery jdu k dr., tak doufam, ze taky nebude menit velikost.A kdyz, tak jedine zmensovat 🙂. A v jakem jsi tydnu? Chovas se opatrneji nebo uplne normalne?? Urcite mimco donosis 🙂.

miriamka
9. lis 2007

Hasimaa...neboj,bude to dobre.
Ja som najskor ked mi zistili ze som tehotna a nasli cystu isla na par dni na pozorovanie do nemocnice...ale vsetko bolo ok.
Teraz som v 13tt,cysta tam stale je,ale nemeni sa,je o kusok mensia nez na zaciatku,ale inac nic.Doky ju len skontroluje,to je cele.Chodim kazde 2 tyzdne na kontrolu.
No chovam sa opatrnejsie,nenamaham sa moc,nic nedvyham...aby nahodou nepraskla...ale verim,ze to bude dobre!

hasimaa
9. lis 2007

Miriamka: 13tt je super!podle toho co mi rikala dr. tak to uz jsi skoro mimo riziko.Nekdy ve tretim az ctvrtym mesici prebira funkci placenta a pak je pry uz jedno, jestli praskne.Aspon neco takoveho mi rekla doktorka. Pomalu mi pripada, ze se nedockam. Cas utika tak pomalu, uz bych nejradsi rodila 🙂 ale to kazdy 🙂 Ja taky skoro nic nedelam, a i sex se bojim mit. prece jen me to obcas poboliva (cysta), staci kdyz vic chodim nebo mam plnejsi mocovy mechyr... Kazdopadne diky!!

miriamka
9. lis 2007

Hasimaa...keby ta cysta robila problem,po 15tt sa uz da operovat bez pockodenia plodu prave kvoli tej placente.
Ja inac vobec neviem o tej cyste,nic ma neboli...este je dolezite kde ta cysta je.Ja ju mam na prvom vajecniku z vonkajsej strany,takze ked aj mimi zacne rast,nemalo by s nou prist do kontaktu.
Inac prve tyzdne som bola PN,a pracovala som z domu,aby som bola v klude a cysta nepraskla.

hasimaa
9. lis 2007

Miriamka: Myslim, ze ji mam jako ty. Nez jsem zjistila, ze jsem tehotna a ze mam cystu, tak jsem rajtovala na konich a ve skole (delam telesnou vychovu) skotacila na trenincich. TAk neco vydrzela 🙂 A chodila jsi na prochazky ??Nebo jsi opravdu cely tydny lezela??Ja chodim na prednasky a obcas se psy. Nechci podcenit...

miriamka
9. lis 2007

Nie,nelezala som...len som bola doma aby som nemala v praci stres.A hlavne pi hrozne vela tekutin,to na cystu pomaha!!!

hasimaa
9. lis 2007

😀 budu. DIKY

miriamka
9. lis 2007

A opat mi tu napis co a ako...dobre?Nech viem ako drobcek rastie 🙂

hasimaa
9. lis 2007

urcite se ozvu 🙂

miriamka
14. lis 2007

Ahoj Hasimaa,
len som Ti chcela napisat...ze som bola vcera na kontrole,ultrazvuk mi nerobil,ale len vysetrenie pohmatom.Maternica sa mi uz posunula z malej panvy smerom do bruska,a lekar povedal,ze teraz uz by ta cysta nemala robit problem...takze sa drzkaj,urcite to nie je take zle ako sa na prvy pohlad zda!

hasimaa
15. lis 2007

Ahoj Miriamka!!
Dekuju za informaci 🙂 ja byla tez na uz a uz je v deloze videt male cosi 🙂 Cysta je porad velka a tak se nemam ani milovat ☹ tak to hold spolu s veskerym pohybem obetuju. Predstav si, ze jsem uz pribrala kilo a pul ☹ Takhle na zacatku to snad ani neni normalni... Kazdopadne ti drzim palecky, aby bylo vse v poradku!! a ta mrcha cysta, aby se od tebe odporoucela 🙂

marfuska01
15. lis 2007

Holky já jsem měla cystu, když jsme se snažili otěhotnět.. Kvůli té cystě mi MUDr. řekl že nemám ani ovulaci, ale stejně jsem otěhotněla.. Cysta měřila 12cm a plod nebyl dost dlouho vidět..
Cysty jsem měla asi 3 měsíce, musím říct že nejvíc mě bolela 4x4cm, to jsem bolestí nemohla ani chodit! Pak jsem měla tu 12cm a do toho jsem byla i těhotná.. Pak cysta pomalinku vymyzela, myslím kolem 12tt a všechno je v pořádku 🙂
Držím palečky, všechno bude OK 😀

hasimaa
15. lis 2007

Marfuska, to je skvele 🙂 ja ji mam neustale 6cm, porad mrcha poboliva. Pred mesicem mi praskla, tak se bojim, aby se to nezopakovalo a ja o prcka neprisla. Ale budu verit 🙂 a tesit se na 12tt, jestli se taky odporouci 🙂 Diky za povzbuzeni a prijemne tehu 🙂

miriamka
15. lis 2007

Hasimaa...neboj,bude to dobre.Ja mam tu cystu stale,ma okolo 7cm ale neboli ani nic...takze uz by to malo byt dobre.Neboj,bude to dobre,len sa setri a moc nenamahaj aby Ti nepraskla.

kar.la
15. lis 2007

Ahoj, já měla taky cystu a nikdo to nějak neřešil 😉 Moje Dr. říkala, že většinou do 12.tt vymizí, což teda můj případ nebyl...
Dalšího doktora, co mi dělal ULT to nechalo úplně klidným a prmář v nemocnici, kde jsem byla ve 20.tt na ULT povídal, že se nic neděje, že to má každá druhá těhotná 🙂

miriamka
15. lis 2007

Kar.la...moj doky povedal to iste,tiez si tu cystu nejako nevsima uz,povedal ze co uz,je tam ale nic nerobi a to je dolezite.Aj primar v nemocnici povedal ze nic to nie je,ze sa nemam toho bat.

hasimaa
15. lis 2007

tak to vidite, zmizi nam a bude to 🙂

Miriamka: jsem zvedava, uz vidis na uz mimco zretelne??v tvem 14tt uz asi ano, vid?a kolik si zatim pribrala?🙂 ja uz 1,5kg a to moc vic nejim,jen nesportuju, a to bude asi ono.

miriamka
15. lis 2007

Hasimaa...naposledy som mala ultrazvuk pred vyse 2 tyzdnami,to malo male 4cm a uz bolo vidno rucky,hlavicku,nozky a srdiecko 🙂 Teraz je uz urcite vacsie,podla toho ako sa mi meni brusko...ale dalsi ultrazvuk mam az 6.12.
No ja som zatial pribrala 2kg,doktor mi v utorok povedal,ze ci mi jest nedavaju,ale ja mam pocit ze je to ok.Ja vela papam,ale mam aj pravidelne vyprazdnovanie takze asi preto.

hasimaa
15. lis 2007

😉 2kg to te asi brzy dozenu.Predstav si, ze mam hrozne chute na jidla od cinanu 🙂 ale nechci pribrat moc, abych pak mohla chodit a ne se kutalet 🙂 4cm?no vidis, tak to uz je "cvalda" 😀

miriamka
15. lis 2007

No v prvom trimestri ma baba pribrat tak 2kg,ale je to individualne...
Ja som pri vyske 172cm zacinala na 58kg,teraz mam 60kg a som zvedava kde skoncim 😀

miriamka
6. pro 2007

Ahojte,
Hasimaa...tak som bola dnes na kontrole,,mimi pekne podrastlo ale super sprava bola aj to,ze doky nemohol tu cystu vobec najst,zrejme praskla 😵 😵

m615
7. pro 2007

Ahojte po dlhšej dobe som zasa tu.Končím druhý mesiac tehotenstva.Ked som bola na sone doktor mi povedal že mám aj cystu.Mám velký strach či bude všetko v poriadku či moje bábo nebude choré.Zvyknu ma polet vaječníky bojím sa aby som nepotratila.Teraz iba čakám aby ma doktor poslal na sono aby som sa uistila že je všetko v poriadku a že moje mimino rastie.

miriamka
7. pro 2007

M615...neboj,ta cysta urcite nie je taka velka ako bola ta moja vyse 7cm 😉 ,lebo ak by bola,asi ta necha doky par dni doma v klude.
Neboj,cysta tehotenstvu nevadi a urcite mimi nebude chore!!!

hasimaa
7. pro 2007

Ahojky,
Miriamka: zrovna jsem na tebe myslela, ze mas pred sebou kontrolu. To je parada, ze ti zmizela!!Tak tez uz te ceka jen bezstarostne tehu 🙂 Ja mam po dnesni kontrole taky skvelou zpravu. Ze 7cm se mi cysta zmensila na 3 🙂 jupi! Ted uz jsem podstatne klidnejsi. A poprve jsem videla prcka, jak mu tluce srdicko. Zrovna spinkal, jinak pry hopsaji po deloze 🙂

hasimaa
7. pro 2007

M615: pokud budes v klidu, nebudes delat rychle pohyby a zadnou fyz. namahu, tak to bude dobre. Do 3-4mesice to vydrzis a bud se sama vsteba nebo pak uz to mimi neohrozi. A vliv na mimco (vyvojovy)to nema zadny.

miriamka
8. pro 2007

Hasimaa...to tehotenstvo asi cystu znicilo!!! 😵
Ja som videla na Mikulasa drobca,mal uz vyse 12cm,jeden palcek si cmulal a druhou rukou maval ako taky akrobat 😀

n.hannka
17. pro 2007

Ahojte, zdravím všechny těhulky. Dnes jsem tady poprvé, koukala jsem, jestli existuje nějaké téma k cystám na vaječníku v těhu. Jsem v 8 tt., před dvěma týdny mi Dr. sdělil, že mám také cystu na vaječníku 7 cm velkou. S cystami mám bohaté zkušenosti,trpěla jsem na ně od jakživa, ale nikdy jsem nebyla těhotná a zároveň měla cystu. Pročítala jsem veškeré vaše poznatky, musím říct, že úplně v klidu nejsem, a čekám, co mi Dr. řekne 20.12. na kontrole. Bolesti mám, hlavně když musím doma něco dělat, a v práci když sedím. Doufám, že pokud se ta cysta nevstřebala, pošle mě Dr. na PN, neboť v práci to také není o šetření se. 😢 Mějte se všichni pěkně, a všem držím pěsti.

miriamka
17. pro 2007

Hannka...nebojkaj.Mne tiez zistili cystu,do konca prveho trimestra som mala naordinovany kludovy rezim a pit vela vody,a na poslednej kontrole uz cystu doky nevidel tak neviem ci sa vstrebalo alebo co,ale zrejme tam uz nie je!
Neboj,hlavne teraz vela oddychuj,uvidis,vsetko dobre dopadne!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru