Tehotenství a cysta. Je to problém?

karlina
26. led 2007

Ahojda, jsem v 5 TT a lékař mi tam našel i cystu cca 5cm velkou.
Myslíte že je to problem ? Už jste některá měla cstu v těhot.?Děkuji

hasimaa
23. pro 2007

Hannka:
Ahoj, mela jsem uplne stejnou situaci a dneska cystu temer nemam (1,8x3) a jsem v 11tt.Urcite bych si nechala napsat PN. Ja jsem opravdu nedelala nic, nezvedala nic tezkeho, nevytirala...proste jsem se dost setrila. Ted uz je snad vse za mnou. Takze se setri a stoprocentne to dopadne dobre.

scharfinka
2. led 2008

Ahoj holky,
nebojte se niceho, ja cystu mela taky (3cm)- vlastne diky ni jsem prisla na tehotenstvi🙂doktor rikal , ze je to v tehu bezny jev, budto se sama vsakne nebo praskne-v zadnem pripade to ale mimiska neohrozi, naridil mi se setrit, ale stejne jsem to nejak nezvladla dodrzovat. V 9 tt mi ta cysta sama praskla, vlastne ne tak uplne sama-tancuju brisni tance, takze pri tom. Pocitila jsem jen lupnuti v brisku a pak strasnou ulevu, vubec to nebolelo a za tri dny na prohlidce doktor na utz zadnou nevidel, zato miminko nam pekne povyrostlo. Rekla jsem mu, ze se nejspis nevsakla ale praskla a on rekl, ze jak je videt, brisni tance jsou velmi prospesna vec🙂 Drzim vsem palecky a hlavne se nestresujte, nedela to detatku dobre, to vime prece vsechny🙂

lienka411
12. čer 2008

Ahojte maminky!
Ked som druhý krát otehotnela, tiež mi Dr. pri prvom USG okrem gravidity našla cystu 5x5,5cm. Po týždni som prišla na KO a cysta mala 8x8,5 cm. To bolo približne v 5tt a predpísala mi DUFASTON, ihneď ma nechala na PN a samozrejme zakázala sex. Teraz som v 10tt, lieky beriem stále, cysta má priemer 10cm, nevstrebáva sa... 😠 . Som stále v klude, žiadna fyzická námaha a tiež som bola upozornená, že ked praskne tak budú komplikácie. I ked s tým šetrením sa sa to nedá úplne dodržiavať pri 3 ročnej veľmi "živej" dcérke.

danu
5. led 2010

la_cheri • 1d, snž • Dnes o 19:59
Ahoj všem po delší době se hlásím.PM byla 28.11 no naděje jsem si nedělala ale pak už mi to bylo divné a 2 a 4 ledna pozitivní těhu testy čárka je čím dál silnější.Včera jsem volala dr a chtěl mě vidět už dneska...Těšila jsem se ale ted jsem taková zklamaná...podle pm byhc měla být 5+3 ale dr na UZ nic neviděl,prý jsem asi otěhotněla dýl tak se to teprva ukáže ale že těhotná budu(nevím jak to poznal on je dr ne já🙂)Našel mi cystu 4 cmtakže uvidíme na další UZ jdu 14.Mám hrozný strach že tam miminko nebude:( Ptala jsem se jestli testy nemohou být pozitivní díky cystě a on že mi řekl že ne že ta cysta neprodukuje hcg.Pořád doufám že to bude ok ale hrozně se bojím že nebude.U prvního syna podle uz v 6+2 bylo již vidět srdíčko tak se bojím že něco nehraje kdžy dr říkal že dneska neviděl NIC.Nemáte s tím někdo zkušenost?Pokud ano jak jste dopaldi?Budu ráda za každou odpověd.

maatkka
5. led 2010

la_cheri ja som na tom bola podobne... ked som si isla s pozitivnym testom dat k dr. potvrdit tehu ta mi miesto tehotenstva potvrdila cystu na vajecniku (mala tusim okolo 5 cm) na tehu mi len povedala ze moze byt... a nemusi lebo vraj cysta moze sposobit meskanie ms aj pozitivny tehu test - to som si precitala aj v pribalovom letaciku... na dalsi utz som sla do nemocnice a tam mi uz tehu potvrdili... kvoli cyste som sa velmi bala ale tu len sledovali (chvilu sa zvacsvala potom zmensovala potom ju nebolo vieiet ked uz bolo babo vascie a asi ju zakrylo a na kontrole po sestonedeli tam uz nebola)... takze na moje tehu nemala vplyv... drzim palce.

la_cheri__2
9. led 2010

Maatkka:fakt mě právě dr řekl že cysta nezpůsobí pozitivní těhu test a rozhodně ne to že druhá čárka bude čím dál silnější 😖 tak nevím....ty dni do kontroly utíkaj nekonečně pomalu jeden den sjem v pohodě a druhý jako třeba dneska mám od rána depky že to špatně dopadne....

maatkka
9. led 2010

la_cheri v prvom rade aby som ta neznepokojila ti chcem napisat ze aj ja si myslim ze ked ta ciarka silnie tak to je zvysujucim sa hcg a nie cystou - to je asi blbost aby ju cysta menila 😉
ale aby si si nemyslela ze si vymyslam tak ja viem toto: "...vysledok testu moze byt pozitivny aj ked nie ste tehotna. Stava sa to pri uzivani niektorych liekov (Pregnyl, Profasi, Pergonal, ALP) pri cyste na vajecniku a mimomaternicovom tehotenstve..."
no ale opakujem ze si myslim ze to nie je tvoj pripad - ked je ta ciarka stale silnejsia... a ani moj pripad to vtedy nebol a taaak som sa toho bala asi ako aj ty takze ta viem pochopit...
navyse ti dr. povedal ze tehotna si - oni to vedia povedat aj podla zvacsenej maternice alebo tak nieco - takze sa tes 😉
drzim ti na toho 14. palce 🙂

la_cheri__2
9. led 2010

tak to jsi mě uklidnila,ano o tom že některé léky můžou způsobit pozitivní testík vím to jsem si také našla.No 14budu moudřejší do té doby to musím nějak s nervíkama vydržet ale červík hlodá pořád žejo...také si ale myslím že cysta přece nezpůsobí změnu čárky

slunicko.lucinecka
8. únor 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti a možná taky potřebuju trochu uklidnit
v pátek sem byla na kontrole v 5+5tt a dr viděla dutinku v děloze a cystu 3cm...docela mě vystrašila, protože dutinka prý nejde změřit, protože odpovídá 3tt (což mi ale dr v poradně vyvrátil, že není možné, protože těhotenství ve 3tt ještě vůbec nejde vidět) a ještě, že ta cysta, když praskne, tak vezme mmi s sebou...nesetkaly ste se někdo s něčím podobným....v pátek mám jít na další utz, tak nevím, co čekat...

lejla.
11. únor 2010

slunicko.lucinecka ja som bola na vysetreni po pozitivnom tehotenskom teste pred dvoma tyzdnami kde mi pani doktorka potvrdila tehotenstvo ale aj 5cm cystu..... Povedala ze sa to bude sledovat ale ze by to nemalo byt nebezpecne len budem musiet chodit castejsie na kontroly... Teraz som v 7tt a v sobotu mam dalsi utz tak dufam ze to dobre dopadne 🙂 Hovoria ze dnes to ma kazda druha tehotna zena takze si myslim ze si uzivajme tehu a nemyslime na to najhorsie. Moja mamina mala vela cyst ked bola mlada a pani doktorka jej praveze odporucila otehotniet.

nicollka
19. kvě 2010

ahoj holky mudr našel cystu 25mm na 17dc, našla jsem duchy na mamateste 10...na 21dc Myslíte že to může být cystou? :( :(

leonka21
7. zář 2010

ahojte 🙂 mne dnes povedali ze mam cystu na vajecnikoch ...nic ktomu len jak sa to mohlo stat a ze mam prist za tri mes. na kotrolu... a ted nevim ci sa mam bat ci je to vazne ci nie... som z toho vypasena bo neviem presne co to znamena mat cystu ci ma to nejak ohrozuje ci ohrozuje plodnost ... preto by som poprosila tie co s tym maju skusenosti o nejake podrobne info o tom...ci mam dovod sa strachovat... dakujem mmoooc

hasimaa
14. zář 2010

Ahoj Leonka, vubec se nestrachuj. Ja mam cysty porad. Jednou mi bohuzel praskla, to jsem lezela tyden v nemocnici, ale jinak si jich nevsimam. To by clovek totiz nemohl nic delat. Cysty ma hodne zen, ony z niceho nic prijdou a vetsinou po menstruaci odejdou- vstrebaji se. Vubec z toho nebud vydesena. Nevim jakou beres HA, ale prevenci by mely byt jednofazove tabletky(vsechny maji stejnou barvu). Takze se nestrachuj a ber to, ze je vse ok. Jen kdyby te pichalo v brise, tak vynechej behani a posilovani na bricho.

ebsian
21. zář 2012

Je tu někdo, komu by v poslední době praskla cysta? Mně praskla na začátku asi v 9 týdnu a ze 4.5cm se zpátky naplnila na 2.5cm a kolem byla volná tekutina, ta se po týdnu vstřebala..tehdy jsem si říkala, že to je konec, bolelo to tak, jako by měl přijít potrat, vystřelovalo do zad. Doktorka nařídila jen klidový režim, za týden byl klid..Nyní jsem v 28t a zas to cítím, dá se s tím něco vůbec dělat? Doufám, že to neohrozí mimčo, na bolest nezabírá ani hořčík, jsem si celkem jista, že jde zas o tu cystu..Mám plašit a hlásit to doktorce? Nechci se zas ukvapovat..tak hodlám odpočívat a čekám, co bude. Příznaky to má stejné jako tehdy. A vůbec na cysty jsem trpěla už dřív a byla s ní i na operaci 3 roky před těhu. Ale vrací se to ludry 😀 😀

kathrin17
4. říj 2013

@ebsian ahoj moja zlata.....ja som v 6tom tt tehotenstva , mala som dve cysty na vajecniku 5x3cm a 6x3cm....a dnes rano ukrutne bolesti, ktore mi strielali do chrbtice a az hore do ramena, myslela som,ze je to potrat...volala som teraz z Dr ktora mi povedala, ze to ta cysta praskla, ale kebyze mi pretrvavaju problemy mam ist radsej do nemocnice na vysetrenie. Boliet to prestalo uplne po hodine. Kedze vidim,ze babatenko mas, tak to asi dopadlo dobre. Nijak to neohrozilo drobceka?Prosim ta pekne ak si najdes cas odpis mi. Velmi mi to pomoze. Dnes moj gynekolog neordinuje, takze najskor v pondelok ☹

rqduskq
14. pro 2013

Baby ja som mala cystu od 5 - do 11 tt na ľavom vaječníku 5 cm, v tom 11 tt už tam nebola, ale ten vaječník má stále sem tam pichne, tak sa bojím, či sa nemôžee zas vytvoriť keď raz zanikla? Čo si o tom myslíte vy? Bola to cysta žltého telieska. A teraz mi doktor hovorí, dom v 14 tt, že ten vaječník už nevidno - čo tým mohol myslieť, že ho nevidno?.... Však keď sa už vytvorí placenta, už by sa nemala vytvoriť nie?

leomi
9. kvě 2017

Ahoj holki, mam taky podobný problem po porodu jsem mela problemi s cystami a nini po 3 tehu testech-pozitivních jsem byla u gyn. A ten rekl ze tam ještě cystu mam a i miminko ale ze mi tehu moc nedoporucuje ze muzu kdykoliv krvacet ,do patku musim cekat co mi rekne myslite ze ta cysta vazne muze ohrozit miminko ;(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru