Tehotenství a cysta. Je to problém?

karlina
26. led 2007

Ahojda, jsem v 5 TT a lékař mi tam našel i cystu cca 5cm velkou.
Myslíte že je to problem ? Už jste některá měla cstu v těhot.?Děkuji

vlastovka
26. led 2007

Já mám a nějak to neřeším. Nic moc se s tím nedá dělat. Občas mě tam píchne, zvlášť když třeba kýchnu nebo tak, tak je třeba dávat pozor. Ale zezačátku měla moje dr. strach, aby třeba nepraskla, to by mohlo dojít třeba ke kolapsu, ale řekla bych, že mě jenom strašila, ostatně jako se vším, co souviselo s mým těhu. Změnila jsem lékaře a je to v poho. 😉 Teda ta cysta tam pořád je, ale nikdo se z toho na hlavu nestaví.

Gratuluji k těhu. 🙂

nici
26. led 2007

ahoj karlinka,
ja som mala cysty pred tehotenstvom na obidvoch vajecnikoch a preto mi lekarka aj radila hned otehotniet.....a este mi dodala, ze cysty maju tendenciu pocas tehotenstva sa zmensit alebo uplne sa stratit....ze je viacero druhov cyst....takze neviem, aku mas ty...na to sa informuj u svojho lekara....

pocas tehotenstva mi ju ani nekontrolovali, ale po porode ano, a boli tam....takze neviem, co bude dalej, lebo sme sa bavili o nejakych vysetreniach a zatial sa k tomu nejako nedostalo....drzim palceky

emjee
26. led 2007

karlinka kuk aj slovensku temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉 drzim palce, aby vsetko bolo ok

loren
26. led 2007

ja som mala tiez cystu dakedy na zaciatku tehotenstva ,ona ti casom praskne a vstrebe sa nevytecie ti von. teraz mi ju tam uz doktor nevidi neboj nic to ma vela tehotnych

esicko
26. led 2007

Já měla taky cystu,v 7tt měřila 4cm a pak se vstřebala nebo praskla,doktor mi říkal,že to není nijak neobvyklé.Neměj strach a užívej si těhu 🙂

biccy
27. led 2007

Karlinka,ja som mala cystu,velmi velku a zistili mi ju az v tehotenstve.V 9tt mi ju museli vyoperovat.Velmi som sa bala,co bude s malym,ale nakoniec vsetko dobre dopadlo.Teraz mam krasnu zdravu dcerenku 🙂 .Keby som neotehotnela,tak by sa to asi nezistilo,az kym by sa nieco nestalo... ☹ Takze si myslim,ze 5cm nie je az taky velky problem. 🙂

perada
21. únor 2007

Jé tak to mě tato diskue uklidnila 🙂 Mě taky zjistili v 5tt vymodleného těhu, že tam mám 4 cm. cystu... zatím neroste..jsem doma..nesmí prý prasknout...snad to tedy ve zdraví přečkáme. Dr. mi říkala, že by mohlo její prasknutí vyvolat potrat 😖

tinaa
21. únor 2007

ahoj, mne tiez na prvom usg nasli cystu 6x8cm. Velmi sme sa zlakli, chodila som pravidelne kazde 3 tyzdne k doktorovi, nesmela som robit prudke pohyby a davat na seba pozor aby nepraskla.Ale za kazdym bola cysta mensia a mensia. Teraz som v 23TT a cysta ma spolu s vajecnikom nejake 4cm. Pekne sa postupne vstrebáva a nieje nutná žiadna operácia. A tak isto ako biccy, keby som neotehotnela, tak o tom ani neviem, lebo som nikdy predtym na ultrazvuku nebola.
Drzim palceky, urcite bude vsetko OK 😀

perada
21. únor 2007

Děkuju, děkuju, děkuju 🙂 mě se zatím drží na těch 4cm..mám ji na stejném místě jako předloni :-/ tak sand to bude v pohodě i dál...

iva72
21. únor 2007

Ja mám tiež cystu, myslím, že má 3 cm. Lekár povedal, že to zrejme súvisí s tehotenstvom, že sa tomu nebudeme teraz zatiaľ príliš venovať. Ale nepovedal mi, že je problém, ak praskne. Ja pritom večer občas aj cvičím - teda len také normálne cviky na chrbticu.

perada
21. únor 2007

Ivo tak vidíš..co dr. to jiný přístup... 😒

tinaa
21. únor 2007

Dr. mi vysvetlil, ze cysta visi na stopke. Zakazal mi prudko sa otacat, nakolko sa cysta este dotoci zotrvacnostou a mohla by sa priskrtit. Mali sme zakazany aj sex 😒
Ale teraz ked ma menej ako 4cm povedal, ze uz je to v poho a uz si nemusim davat pri pohybe na nic prozor.

perada
21. únor 2007

Tino, jo tak to my sex máme zakázaný taky...a já ani nějak nemám chuť a to jsem byla náruživá 😵 . Za 14 dní jdu na kontrolu, tak se snad ta mrcha nezvětší a já budu zase o chlup klidnější 🙂

tinaa
21. únor 2007

urcite ano, tehotenstvo velmi pozitivne vplyva na cystu. 😉 Uvidis, ze bude po kazdej kontrole mensia, az sa nakoniec uplne strati.
papa

simus
21. únor 2007

já brala clostilbegyt a udělaly se mi 2 folikulární cysty 3,5 a 4,5cm běhenm měsíce co jsem otěhotněla, dr říkala, že s tim nebudeme nic dělat a zatím žádný problém nemám

perada
21. únor 2007

tino kéž by 🙂
SImus..taky je mám pravděpodobně po CLostilu...mě to úplně na začátku těhu hodně bolelo...teď už míň...

simus
21. únor 2007

perada, ono se to stává po něm často protože se vytváří víc vajíček a ry se opouzdří a je zaděláno na cystu. Taky jsem si měla sávat pozor na prudké pohyby nic nezvedat aby nedošlo k torzi(přetočení a zaškrcení) cysty a kámoška dr mě vysvětlovala že kdyby se cysta zvětšovala hodně počká se do min 15tt kdy je plně funkční placenta a dá se to laparoskopicky pod narkozou odstravit.
Ty si čerstvá těhule, takže opatrně, protože tyto cysty jsou na bázi hormonů a v žádném případě by se neměli punktovat( odsávat a pod) nyní podporují hormon. vývoj embrya

perada
21. únor 2007

simus, moc díky za infa! budu se holt opatrovat a věřit, že to dopadne dobře 🙂

pucik
22. únor 2007

ahojky holky, tak mě našli nejen cystu,ale i myom,pro jistotu toho mám víc, z té cysty strach mít nemám, horší je to s tím myomem, protože s emůže zvětšovat a všlijak posouvat a tak jsem na rizikovém, ze začátku jsem se lekla, vypadá to na císařský řez od začátku a od počátečního vyděšení je to lepší, když ti to lékař pořádně všechnov ysvětlí a hlídá se to, tak se není čeho bát, alespoň ne si to tak připouštět, tak hodně štěstí 😉

lenka2112
5. bře 2007

ahojte, ja som v 23 t.t.V 5 t.t mi zistili cystu, tá sa medzičasom vstrebala a teraz pred dvoma týždňami mi zas zistili asi 3 cm hematóm na placente, takže som PN. Tiež som od viacej báb počula, že cysty sa zvyknú vstebať, len dúfam, že aj hematóm.Neviete niečo o tom?je to zvlášte, že celý život som bola O.K. a teraz behom piatich mesiacov samé nepríjemné zmeny. 🙂

perada
7. bře 2007

pusiku, lenko, tak držím palce, ať jste vpořádku! Já byla dneska na kontrole. Jsem dál doma, cysta tam furt je, ale hlavně se nezvětšuje...snad tomu bude i tak nadále..nejlép by bylo, aby mrcha zmizela 😠

lenciatko
7. bře 2007

Ahoj holky, aj mne Dr povedala, ze mam cystu, tak mam strach. Takze sa pripaja k vam do klubu. Snad v pondelok uz budu lepsie spravy - to idem na svoj p=rvy UTZ,kde by uz malo byt nieco vidno. 😀

lenka2112
8. bře 2007

Ahojček baby,teraz ako som doma sa len pozorujem. Už sama sebe pripadám divná.V robote na to nebol čas a všetko bolo O.K. Hoci ja som na striedačku 2 mesiace, 2 mes. robotka a teraz zas PN. Dnes ma zas pre zmenu trápi, že malé je dnes nejako kľudné.Len pár pohybov, žiadny kop!!! keby nebolo niečo v poriadku zistila by som to? alebo je dnes iba lenivé? 😔

lenka2112
8. bře 2007

Ahoj Lenciatko v ktorom di tt.? Môj lekár bral cystu úplne normálne. Dnes to vraj má polovica tehotných žien.Vraj sa zvyknú samé vstrebať alebo prasknú pri pôrode prípadne v šestonedelí.Je to len blbý pocit, že tam je.Aj ty si PN? mne ju zistili asi v 5 t.t. a už v 19 t.t. tam nebola. 😝 Takže nevešaj hlavu. Vlastne všetky, veď čakáme na to najkrajšie v živote. 🙂

bea3
10. bře 2007

Ahojte baby, ja mám tiež problém s cystou cca 5 cm, som koniec 6tt, chcela by som sa opýtať,či vás lekár s takýmto problémom dal na Pn, alebo pracujete dalej, pretože sa toho dosť obávam a v pondelok idem k svojmu lekárovi, mám aj žalúdočné problémy tak by som to chcela aspon prvé týždne prečkať doma v klude. 🙂

lenka2112
10. bře 2007

Ahoj Bea3,mňa nechal doma na PN do konca 12t.t.dovtedy je vraj zvýšené riziko potratu. Neboj, len buď pekne v kľude a z ničím sa nenaťahuj.Uvidíš, že za pár mesiacov sa ti vstrebe.Určite ti predpíše nejaké lieky. ja som užívala Ascorutin. Len si nedaj s ňou nič robiť. Môj lekár mi ju nechcel vysúšať, aby sme neprišli o mimi. Takže všetko dobré. 😉

lenciatko
11. bře 2007

Lenka 2112: no na koncim dnes 6tt. zajtra uvidim,co mi Dr povie. PN nemam, normalne pracujem. Ale uz sa s tym nejako netrapim. Zatial mi zadne bolesti ani ine problemy nesposobuje. A aj tak si myslim, ze ta "cysta" bol skor folikul, kt sa este nevstrebal. Nebol tam totiz moj DR, ale taka ina zenska a ta bola celkovo taka neprijemna, ze clovek sa citil, ze ju svojou osobou uplne obtazuje. No,hruza!!! Tak uz sa tesim na toho svojho DR zajtra. To budem 6+1tt (podla mojich vypoctov). Bolo by mozne, aby mi videl srdiecko Dr?

bea3
11. bře 2007

Ahojte budúc. mamyčky. dakujem za odpoved, ja idem tiež zajtra k svojmu lekár., pretože mal minul. týžden dovolenku a chcela by som sa dať na PN, lebo v práci mám teraz stresy, cestovanie a niejako to aspon ten jeden mesiac zvládnuť. Nechcela by som teraz niečo zanedbať a potom to lutovať, ked sa na bábo tak strašne tešíme.
lenciatko tebe to vychádza tak ako mne asi zač. novembra, už nas tu na fore pribúda 😉 😀 ,, srdiečko by už mali vidieť na sone od 6 tt.

tinni
11. bře 2007

ja som bola v 6tt na ultrazvuku a to mi dr povedal, ze este je skoro, ze mam prist v 8tt a to uz srdiecko bolo vidiet 😉

bea3
11. bře 2007

tinni, je to možné od 7 tt, teraz som si to prečítala presne v knihe O matke a dieťati, takže ja si musím ešte týždnik počkať 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru