Těhotenství a nemocná štítná žláza, máte zkušenost?

pavla20
9. črc 2014

Ahojky...jsem v 7 týdnu a mám nemocnou štítnou žlázu...máte některá zkušenost jak to probíhá..bylo vše v pořádku?děkuju

pistalinda35
9. črc 2014

@pavla20 ahoj. U me vse ok - jen mi endokrinolog zvysil Euthyrox z 50 na 75 a pak na 100 + predepsal Jodid. Po porodu jsem se vratila k Euthyroxu 50 a Jodid mam brat po dobu kojeni

vernalis
9. črc 2014

Ahoj, oproti "normálnímu" léčení šž bys měla chodit častěji na krevní odběry, já chodím co 5 týdnů, po prvním odběru mi dr. zvýšil dávku Euthyroxu z 7x 150 týdně na 5x 150 + 2x 225mg a zatím už nezvyšoval. Na jiném pracovišti mi ještě doporučili přijímat více potravin s jodem, ne kvůli mě, ale že miminko má vlastní, narozdíl ode mě funkční šž, tak aby ji pěkně procvičovalo. Takže jsem začala pít navíc vincentku.

xxlucka90
9. črc 2014

@pavla20 @pavla20 Ahoj 🙂 já jsem 17 týden a pravidelně chodím na odběry krve na endokrinologii, než jsem otěhotněla brala jsem denně tabletu euthyrox 50, po otěhotnění mě zvýšily dávku na euthyrox 75 taky tabletu denně s tím že poslední testy jsem už měla ukázkoví 🙂 Takže žádný strach, všechno bude dobré 🙂

pear
9. črc 2014

@pavla20 Mám sníženou funkci - zvýšily se mi dávky (Letrox 50 - 4x týdně, Letrox 75 - 3x týdně --> Letrox 75 4x týdně a Letrox 100 3x týdně).
Poté mám ještě Jodid a Vigantol (vitamín D). Každý měsíc jsem chodila na krev.
Jinak vše v pořádku.
Po porodu se mám vrátit na původní dávkování, Jodid i Vigantol mám brát po dobu kojení a po šestinedělí se dostavit na kontrolu (prý je vyšší riziko zánětů).

Když jsi hlídaná a nejlépe delší dobu léčená tak je vše v nejvyšším pořádku a není se čeho bát 🙂.

pistalinda35
9. črc 2014

@pear s tim Vigantolem je to zajimave, mne rekli, ze se v tehotenstvi nesmi...

aaggyy
9. črc 2014

ahoj, já dostala od endokrinologa příkaz, že jakmile bude pozitivní test, mám dva dny v týdnu zvýšit dávky Euthyroxu dvakrát (například normálně jsem brala 75 denně, takže zvýšit dva dny, třeba v sobotu a neděli na 150, ostatní dny pokračovat v původním). Hned jsem si měla pak zajít na krev a podle toho mi to už doupravil sám (nyní beru 100 denně), pak jsem dostala rozpis, ve kterých týdnech mám chodit na odběry. Doporučil mi jód, beru Femibion, ve kterým je ho prý dostatek. To je vše🙂 ty máš sníženou, nebo zvýšenou funkci? Každopádně, jestli tvůj endokrinolog neví, že si těhotná, hned bych za ním zašla na kontrolu. Jestli by jsi měla čekat dlouho, tak si zajdi k praktikovi 🙂

pear
9. črc 2014

@pistalinda35 Já beru 2 kapičky denně už od počátku těhotenství - prý vitamín D nikdy neuškodí - tak nevím.

achjonetusim
9. črc 2014

Ja gynekologovi nahlasila ze beru Euthyrox 75mg denne, jen si to zapsal do karty nic vic, porad beru stejne. Vigantol bych nebrala, jestli zdrave jis a jsi pres den alespon trochu na slunicku mas vitaminu D i K dostatecne.

aaggyy
9. črc 2014

@achjonetusim tak to bych si zašla na kontrolu k endokrinologovi, v těhotenství by se dávka měla automaticky zvyšovat a pak podle výsledků krve..

pavla20
autor
27. srp 2014

@aaggyy - tak to mam stejne jako ty. 🙂

blackietess
5. lis 2016

má tu někdo naopak problém se štítnou žlázou - její hyperfunkcínebo autoimutním zanětem s tím spojeným? 🙂

děkuji za Vaše odpověi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru