Těhotenství a porod s nemocí Crohn. Jak proběhli?

monag
29. zář 2006

ahoj budoucí maminy nebo už maminy, je tu některá, která otěhotněla či porodila s nemocí Crohn? Jaký byl průběh a při jakých dávkách jste to zvládly? Děkuji za informace.

elvirkaa
3. led 2016

@kattherinne Jsi moc hodna 😊 Dekuju. Ja mám tolik otazek 😄 Ale asi ani nechci vedet. Ted uz jsem doma na nemocenske, tak to vsechno zacne v hlave srotovat a hlavne zacnu pripravovat. Kdyz me se porad zda, ze mam hromadu casu 😄 Tak ja se kdyztak ozvu, jeste jednou moc diky a drzim palecky.

kattherinne
7. led 2016

@elvirkaa Ahojky, tak jsem to asi zakřikla, včera jsem měla po třech letech kontrolní koloskopii a nález hrozný...:( Velké zúžení, spousta vředů, krvácejících, no nic pěkného. Další mimčo mi ted doktor rázně zakázal, hlavně i z důvodu, že by mohlo pak dojít bud k potratu, nebo třeba k nějakým vadám...:( Obrečela jsem to, ale dneska už to vidím trochu optimističtěji, co jiného mi taky zbývá, že? Jinak mi zvedl prášky, budu brát vyšší dávku toho Imuranu a jezdit častěji na infuze..Řekl mi, at tomu dám půl roku a uvidíme, snad se to sklidní...Budu tomu věřit...

makkanka
8. led 2016

@kattherinne to mě mrzí ☹ ale pořád je šance, že dřív nebo později se dočkáš 😉 crohn se uklidní a bude to ok 😉 já si prožívala něco podobného, malému je dva a půl a my už dávno chtěli druhé, ale bohužel po prvním těhu a porodu se crohn hodně rozbouřil a mě dalo, co dělat, aby se uklidnil... teď ťuk ťuk ťuk je to nějakou dobu o mnoho lepší a tak mi dr. druhé dítě dovolila, i když crp trochu zvýšené mám, prý ať to zkusíme a uvidí se... tak zkoušíme a snad se brzo zadaří 🙂 držím palce i Vám 🙂

elvirkaa
8. led 2016

@kattherinne 😔 To me moc mrzi. Uplne te chapu, ja to takto mela 4 roky a uz nejak prijmula predstavu, ze mimisek nebude, ale telo a psychika je propojene. Zkus vydechnout nadechnout a rict si, jak si stastna a ze to casem pujde. Svoje telo mej rada, takove jake je. 😊Protoze je uzasne. Jen se ted trosku poblaznilo, ale za pul roku budes zase v poradku a za rok budes pripravena mit miminko. Verim tomu 😊 Drz se a nepropadej. Mrkni na Lucinku, pomazli se s ni a hned bude vsechno lepsejsi. 😊

kattherinne
8. led 2016

@makkanka
@elvirkaa Holky díky, už jsem se s tím smířila a budu bojovat...😉 Makkanko, pomohlo ti něco, aby se to zlepšilo? Nebo se to dalo do kupy po čase samo?

makkanka
8. led 2016

@kattherinne Pomohl mi jen čas a léky, beru imuran, pentasu, trochu prednisonu a hlavně chodim na biolku na Remsimu, a ta mi hoodně pomohla!! já chodila před těhu na Remicade (což je prý to samé jako Remsima) a ten mi hodně pomáhal, provedl i mě i těhu do 6m., po porodu mi ho už nechtěli dát a nasadili jinou biolku Humiru a ta mi vůbec nepomohla, spíš mi to dle mě ještě bouřila, teď jsem půl roku na Remsimě a znovu musím zaťukat, že se blýská na lepší časy snad... teď jen otěhotnět a bude to ok, mám periodu celou nějakou rozházenou, tak jdu na gyndu poradit se co a jak a snad se brzo zadaří. A Tobě to snad taky brzo dovolí.. Jak jsem psala, my už jsme chtěli dávno a hold jsme museli počkat.. I teď se bojím, co bude, vyjde-li to, jak to moje tělo zvládne.. Ale druhé dítě prostě chci a snad vše klapne 🙂 Mooc držim palce, ať se crohn brzo umoudří!

kattherinne
8. led 2016

@makkanka jj, také mám ted Remsimu, cca půl roku, mám trochu obavy, aby mi to nerozbouřila ona, i když to má být stejné jako Remicade. A kam jezdíš na biolku? Tak budu držet pěsti, at se vám brzy zadaří. Dej pak vědět, jak jsi dopadla na gyndě. Já mám naštěstí cyklus úplně v pohodě, akorát vždy jednou za dva měsíce to dostávám déle, ale to jsem měla i před těhu...😉 A druhé také moc chceme, ale vydržíme, jak mi řekl doktor, ještě jsem mladá, času spoustu...🙂

makkanka
8. led 2016

@kattherinne no člověk bohužel nikdy neví, co mu pomůže a co ne, i když to třeba je stejné, být to uplně nemusí, snad se Ti to brzo srovná 😉 já jezdím do Prahy do Vinohradské nemocnice a kam ty? Děkuji a dám, sama sem zvědavá, co se mi tam "dole" děje 😀 Určitě si mladá, stejně jako já 😀 Takže určitě není kam spěchat. To si říkáme s manželem taky, jenže bohužel já jsem povaha hrozně netrpělivá, nejraději mám vše hned a to čekání je pro mě prostě utrpení 😀 kór když malého jsme měli pomalu ani nevíme jak a teď zatím nic ☹ No co se dá dělat, nic víc než čekat nezbývá... Přeju hlavně hooodně zdraví!!

kattherinne
8. led 2016

@makkanka Já jezdím do Iscare...A taky jsem netrpělivá, hlavně si všechny věci předem plánuji a tohle pro mě byla trochu čára přes rozpočet...:D No ale taky se s různými věcmi naštěstí docela dobře srovnávám, takže jsem se druhý den hodila do klidu a začala zase používat rozum...:D Tobě také hooodně zdraví...Jinak my malou měli na první pokus, takže to jsme na tom podobně...:D

makkanka
8. led 2016

@kattherinne a jak si tam spokojená? Já jsem ve Vinohradský celkem spokojená, ale občas uvažuji o změně, kolikrát mě nechají s problémem celkem dost dlouho a čeká se a mě pak "ubýhá" čas.. ale zase jsem na biolce a bez problémů a vím, že někdy s tím dělají celkem problémy a já bych nerada přešla jinam a byla bez ní.. Přesně, jak píšeš člověk zapojí rozum a jde pak vše lépe, na vše je času dost 😎

kattherinne
8. led 2016

@makkanka já jsem moc spokojená, jezdím tam už víc jak 7 let a všichni jsou skvělí, doktoři a sestřičky přímo na infuzi...🙂 Ted se o mě navíc stará jeden mladý doktor a dělá pro mě fakt co může, říkal mi i, že ten můj případ vezme na seminář a ještě proberou co a jak, je úžasnej. I mě ted utěšoval, jak jsem z toho byla v háji. A před ním jsem měla výbornou paní doktorku...Takže fakt spokojenost veliká. Neměnila bych.

makkanka
9. led 2016

@kattherinne tak to zní výborně, to určitě udělají vše proto, aby jsi byla brzo ok 😉

elvirkaa
10. led 2016

Ahojky, vcera me prekvapila doktorka na revma, ze pry s imuranem nebudu moct kojit a at se domluvim se svoji gastrouskou. Mate nekdo zkusenosti? Beru 4x1 50mg. Moc diky.

makkanka
10. led 2016

@elvirkaa Ahoj, já tedy taky beru Imuran a dr mi řikala, že mi ho nechá popřípadě celé těhu i pak... a myslím, že i o kojení se zmiňovala, že by mělo být ok, ale 100% si nejsem jistá 😖

elvirkaa
11. led 2016

@makkanka Ja ho beru take celou dobu tehotenstvi, rikala mi, ze je to bezpecne, ale ted me prave prekvapilo, ze nekdo nedoporucuje kojeni. Zjistim v unoru na gastru a dam vedet 😊

makkanka
11. led 2016

@elvirkaa tak to jsem zvědavá, moje gastro je vždy k těhu taková "liknavá", vždy jo to můžete, to taky a to nevadí a člověk pak jenom zírá 😀

kattherinne
11. led 2016

@elvirkaa prosím tě, na mě takhle vyrukovali v porodnici taky, že prý jpim bud podepíšu papír, že na sebe beru rizika a nebo nebudu kojit, oboje jsem odmítla a nakonec jsem se s nima dohodla, že si snížím Imuran na 100mg po dobu kojení, to je prý maximální možná dávka dle nich. ale bavila jsem se pak o tom s doktorkou na biolce a ta mi říkala, že jim měli zavolat, že to vůbec ničemu nevadí, naopak je dobré kojit. Tak si to nenech vzít, kor když to půjde...😉 Budu držet palečky...

elvirkaa
12. led 2016

@kattherinne @makkanka holky to je teda neco, nechapu, proc se nedokazou domluvit, jestli je, nebo neni bezpecne. Pak delaji z lidi akorat vystresovane ovecky. To abychom si vsechno nastudovali a zjistovali. No dam vedet, ve ctvrtek jdu ke svemu gyne na test na cukrovku, tak se ho take zeltam 😊Dekuju 😊

makkanka
12. led 2016

@elvirkaa přesně, jak píšeš je to blázinec, všude říkají něco jiného, děs běs!! tak držím palce ať je vše ok a dej vědet 🙂

wecurka
26. bře 2016

@monag mám Crohna již 12 let a 2 děti prvního syna jsem rodila normálně a úplně v pohodě a druhé dcerku CS nejen kvůli Crohnovi ale i kvůli poloze KP a byla to tedy katastrofa po spinálu se mi neobnovila střevní činnost a byla jsem hospitalizována skoro 2 týdny ale naštěstí jsem jim povedlo moje střeva opět rozhýbat pomocí silných kortikoidů a poté jsem měla cca 4 měsíce umělou výživu. Jinak celé obě těhotenství jsem byla bez léků a úplně v pohodě. Před prvním jsem si prošla biologickou léčbou a před druhým nic zvláštního, protože jaksi ještě nebylo v plánu 😀 Ale je třeba počítat s tím, že po porodu se většinou nemoc dost zhorší, ale i s tím se dá úspěšně bojovat já jsem dnes opět na biologické a celkem dobrý a vše zvládám.

kattherinne
4. dub 2016

Ahojky spolubojovnice, jen se chci pochlubit, byla jsem ted na infuzi a výsledky z minula vypadají naprosto skvěle, o hooodně se to zlepšilo, nechci nic zakřiknout, ale snad budeme moci třeba v srpnu na dovolené už začít pracovat na druhém mimču...🙂 Mám radost...🙂 Tak bojujte dále a držím všem pěsti...🙂

makkanka
6. dub 2016

@kattherinne moc držím palce!! nám to dr povolili a ejhle, jsem ve 14 týdnu 🙂 věřím a doufám, že to s Crohnem nějak dáme a bude hééj 🙂

kattherinne
7. dub 2016

@makkanka Tak mooooc gratuluji a držím palce, ať je to vše ok...🙂 My musíme počkat do léta, ale tak snad nám to pak také povolí, když se to lepší...Už se na to hrozně těším, tak hezky a v klidu užívej těhotenství a ať se maličkému jen a jen daří...🙂

makkanka
8. dub 2016

@kattherinne děkuji moc! doufám,že to tentokrát klapne vše bez potíží až do finále, já se snad bojím víc než předtim 🙂 ale už je zaděláno, tak musíme jen doufat a veřit, že to crohn ustojí 🙂 Tobě držím moc palce, ať to v létě opravdu dovolí a jde to hladce!!! zatím si užívej volna bez bříška a omezení, to má taky své výhody 🙂

kattherinne
8. dub 2016

@makkanka Také děkuji...🙂

kattherinne
10. srp 2016

Ahojky všem,tak jak se vám daří? Já byla včera na infuzi a bohužel musím 26.9.na kontrolní koloskopii,tak snad to dopadne už konečně dobře a budeme pak moci začít pracovat na druhém mimču...

makkanka
10. srp 2016

@kattherinne Ahojky, tak to Ti budu držet moc palce, ať je to tam ok a můžete začít. Já jsem už skoro v cíli, teď jsem začla 32 týden, chystám výbavu a těsíme se na druhátko 🙂 Zatím to ťuk ťuk s crohnem docela jde, já se cítím výborně, výsledky jsou trošku horší, stoupá mi crp a mám málo železa, ale nic tragického. Do konce to snad nějak doklepu a pak hurá na pořádný léčení 😉 Měj se.

kattherinne
10. srp 2016

@makkanka to je krásný,to už ti moc do konce nezbývá,tak at je hlavně všebok a těším se na fotečku mrnouska...🙂

makkanka
10. srp 2016

@kattherinne no opravdu to uteklo a není klišé, že s druhým to letí, ještě víc, jak s prvním, člověk se ani neotočí a je skoro u konce...tak snad si ty necelé 2 m. ještě užiju a pak ještě víc 😀 moc držím palce, ať to máš dobré a nebo aspoň takové, aby dovolili mimi.. já to taky neměla uplně 100%, ale dr mi řekla, že to už u mě asi nehrozí, ať to prostě zkusíme a uvidíme a vyšlo to, těhotenství bylo skoro hned a doufám, že i ten konec nějak doklepu 😉

kattherinne
10. srp 2016

Díky moc,v září písnu,musím věřit,že to bude dobré..🙂 Užij si chystání a přípravy na mrnouska,my za 14 dní valíme na dovču,tak snad mi to odreagování přispěje k lepšímu výsledku na kološku pak...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru