Těhotenství a porod s nemocí Crohn. Jak proběhli?

monag
29. zář 2006

ahoj budoucí maminy nebo už maminy, je tu některá, která otěhotněla či porodila s nemocí Crohn? Jaký byl průběh a při jakých dávkách jste to zvládly? Děkuji za informace.

kattherinne
28. pro 2016

@makkanka tak to ti moc přeji a závidím, mě už při první kontrole děsil doktor, at počítám spíše s císařem, že stejně nedoporučují přirozený porod, když už jednou císař proběhl a tak, je to plašan...Uvidíme, co mi řeknou v Praze. Zítra ráno jdu nejdříve na gyndu a pak jedu na infuzi, tak drž palce, at už máme srdíčko...🙂 A co Crohn? Doufám, že jsi v pořádku a můžeš v klidu užívat miminka, za chvilku zase vyroste a bude to pryč, úplně si to pamatuju jak včera, když se nám narodila Lucinka...A oni už to budou v květnu tři roky, hrozný...😅

makkanka
6. led 2017

@kattherinne Tak jak pak jsi dopadla? Doufám a držím palce, aby bylo vše ok. Jinak s tím císařem, moje gynekoložka i gastro obě řikaly rozhodně císař, kvůli Crohnovi jako takovému a kvůli tomu, že byl první císař. Naštěstí sem se do Krče dostala k perfektnímu vedoucímu lékaři sálu, který mi řekl dost jasně po prostudování mojí dokumentace, že takové břicho by otvíral jen blázen, že by to udělalo víc škody než užitku a že císař bude jen krajní případ nepůjde-li z jiného důvodu porodit přirozeně... A šlo to ! Poporodní adaptace na jedničku a crohn ťuk ťuk taky v klídku.

kattherinne
6. led 2017

@makkanka vše v pořádku, srdíčko už bilo a v Praze mě potěšila paní doktorka, jelikož mi řekla, že nutně na císaře nemusím, že spíš záleží, jak se domluvím s gyndařema, tak třeba mi to taky povolí, uvidíme...🙂 To je dobře, že je pan Crohn v klidu, tak at nadále drží...🙂 Mě ted čeká screening, 19.1. jdu na krev a na kontrolní UZ na dourčení týdne těhotenství, tak jsem zvědavá, snad vydundám aspon konečně první fotečku...🙂

makkanka
6. led 2017

@kattherinne Tak to jsem moc ráda. A ještě jednou gratuluji. No vidíš, přesně jak sem psala, ono to s tím císařem neni vždycky, tak jednoznačné. Ale dost doktorů, když vídí, že měla žena císaře automaticky dělaj dalšího, tak třeba budeš mít štěstí a dopadne to jako u mě 😉 Tak ať screening dobře dopadne a můžete se tešit dál 🙂 Co pohlaví, budete chtít znát?

kattherinne
7. led 2017

@makkanka děkuji, snad to dobře dopadne, gyndař mě strašil hned co jsem tam přišla na potvrzení těhu...Ale on je přehnaně pečlivej...Dám vědět, až budu mít po screeningu, pohlaví budeme chtít určitě vědět, já doufám, že mě zase nezklame intuice a bude to ten kluk, co si přejeme a co si já myslím...🙂 Tak se zatím opatruj a brzy napísanou...😅

misa2605
9. bře 2017

Ahoj Holky,

Také se připojuji k dotazu, mám diagnózu Crohnovy nemoci asi 2 měsíce, před tím jsem měla půl roku problémy, nejdříve mě léčili na dráždivý tračník. Začala jsem Pentasou, na tu jsem měla alergii, pak nasazem asacol a entecort, taky moc nezabíralo, zvýšena dávka asacolu stále entocort a k tomu Prednison 5. Před vzplanutím nemoci jsme chtěli druhé miminko, teď bohužel nevím, zda a kdy to vůbec půjde. Když nezaberou kortikoidy možná budu moci nastoupit na Biologickou léčbu. Měla jste některá podobné zkušenosti? Jak dlouho vám zabírala léčba a po jak dlouhé době léčení jste mohla otěhotnět? Děkuju za vaše zkušenosti.

makkanka
12. bře 2017

@misa2605 Ahoj, já sem obě děti měla už s Crohnem, kterého jsem měla víc jak deset let, u prvního sem měla klidovou fázi, u druhého jsem měla crp 13, takže pidi zánět a byla sem na biolce, pentase a imuranu, biolku sem pak brala do 6 m těhu, pentasu a imuran celé těhu. Vše pak proběhlo ok. Je to určitě hodně individuální, ale jak znám "pana Crohna" určitě bude lepší nechat se trochu zaléčit, aby vše bylo ok, a pokud se bude léčba dařit, tak bych pak na nic nečekala 😉 hodně štěstí 🙂

puutalo
12. bře 2017

@misa2605 Crohna mam diagnostikovaneho 9 let. Ve 29tt jsem byla v gastroporadne a doktor po prohlednuti vysledku rekl, ze bych mela byt tehotna porad, protoze mam ty nejlepsi vysledky. Takze pokud se budes citit dobre, s otehotneni bych neotalela.

misa2605
12. bře 2017

Děkuji , měla jsem v plánu se dát určitě dohromady, mám velké křeče a kručení, i když crp v normě a sedimentace jen mírně zvýšená. Takže nevím, zda léky nezabírají nebo co se děje.Dále bych si chtěla udělat i obrázek o tom, jak dlouho je třeba být v remisi pro klidné těhotenství. Bojím se, abych neporodila a neodjela do nemocnice s zhoršením. Z jakého důvodu jsi dostala biolku?
@makkanka

makkanka
14. bře 2017

@misa2605 to bohužel u crohna člověk nikdy neví :-/ jsem na biolce už x let, nic jiného mi nezabíralo, tak proto 😉 jinak jak jsem psala u prvního sem sice měla biolku, ale crohn byl v klidu a i přes to se mi hned po porodu děsně rozjel a u druhého jsme měla zvýšené crp a crohn nebyl uplně v klidu a i přesto vše proběhlo ok a i teď 5 měsíců po porodu (ťuk ťuk) je vše ok.. tak člověk nikdy neví 🙂

nikolab20
12. čer 2018

Ahoj, mám crohna zhruba 5 let a momentálně čekám druhé dítě. Beru pentasu 2x2 a zajímalo by mě jak to máte s kojením. U prvního prcka si mě doktoři prehazovali a nikdo mi nedokázal dát jasnou odpověď. Gynekoložka úplně neví jen říká, že úplný zákaz není nikde uveden, ale zároveň je uvedeno, že to přechází do mléka a muže dojít k porucham krve. Dětská doktorka nemá zkušeností. Gastroenterolog mi řekl, že má pacientky které s tím kojí, ale nebyl mi schopný úplně říct jestli je to dobré nebo není pro miminko. Když jsem přijela do porodnice tak přišla dětská doktorka, která má na starosi péči o novorozenece tak ta mi řekla, že nejsou prokázané studie a raději kojení ukončíme. Teď jsem podruhé těhotná a zjišťují tedy informace co a jak.

kovalcice
26. črc 2018

@nikolab20 ahoj, můžu se zeptat, jak se ti nemoc projevovala? Mám 2 roky problémy, ale z krve zatím na nic nepřišli a další vyšetření jim přijde zbytečné. Bojím se podruhé otěhotnět, abych něco nepřenesla na mimi. Klidně napiš do soukromé. děkuji

nikolab20
26. črc 2018

@kovalcice ahoj, nemám problém o tom mluvit veřejně. U mě to mělo celkem rychlý spád i když příznaky jsem měla už déle akorát jsem si myslela, že je vše normální. Začalo to zhruba dva roky před zjištěním crohna. Trpěla jsem pouze na hleny ve stolici, ale občas se mi stávalo, že jsem šla třeba na malou a i přitom vytekl nějaký hlen. Stolice se dost měnila občas jsem trpěla na zácpu, ale nikdy ne průjmem. A zhruba po dvou letech přišla teplota, bolestí břicha které se opravdu hodně stupňovaly, že za pár hodin jsem si myslela, že snad už umřu a samozřejmostí byl průjem. Zavřeli mě do nemocnice a udělali pouze test na salmonelózu, akorát mě tam nechali týden na nějakých lécích a po týdnu ve stejném stavu mě propustili domů. Druhý den po propuštění jsem se dostala zase nemocnice, ale díky bohu za známosti a rychlé odhalení. Praktický do týdne jsem šla na kolonoskopii, kde byl crohn odhalen a ještě jsem byla na ct břicha. Následovalo okamžitě nasazení léčby a za dobu 5 let co tuto nemoc mám byl relaps pouze 2x takže jsem tak nějak bez problému. Spíše mě trápí mimostrevni příznaky jako velké bolesti kloubů

veverka1997
26. únor 2019

Ahoj doufám že sem někdo ještě chodí mám chronovu nemoc 3roky chodím na biologickou léčbu do 3trimestruberu 100mg imuranu 50 ráno 50vecer jsme v 19tt vyšel mi prvo trimestialni scrinink 1:50 NDT doktor mi říkal že nemám mit strach 19.3.2019jdu na velky ultrazvuk do Fakultní nemocnice Hradec Králové doktor mi říkal že mi to mohlo vyjít takto kvůli tomu imuranu máte někdo zkušenosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru