Těhotenství a porod s nemocí Crohn. Jak proběhli?

monag
29. zář 2006

ahoj budoucí maminy nebo už maminy, je tu některá, která otěhotněla či porodila s nemocí Crohn? Jaký byl průběh a při jakých dávkách jste to zvládly? Děkuji za informace.

kekiii
17. dub 2014

Ahoji dneska jsem se dověděla že mám Crohna jsem s toho trochu vyhukaná, tak pokud mi můžete poradit budu jen a jen ráda nedokážu si to moc představit :( mam 35 let a měla jsem bolesti břicha křeče, ale neměla jsem ani teplotu ani řidkou stolici ani zvracení nic jen křeče a bolesti až z krve zjistili že mam vysoké crp takže zánet byla jsem na sonu tam byly vidět uzliny tak jsem pak sla jestě na CT tam to bylo taky vidět a doporucili mi vyšetřeni střev a tam zjistili tuto nemoc. zanet klesal sam aniž bych brala nějaké léky až ted po tom vyšetření mi dali 2 prášky s názvem penita 500 mg 3 krát denně ,zítra mě už pustí domu. budu ráda za jakoukoli radu 🙂 děkuji moc

simonisko
3. kvě 2014

@kekiii Ahoj, já mám zjištěnýho crohna víc jak deset let..kdyby si něco potřebovala, klidně napiš..

kattherinne
5. kvě 2014

@kekiii Ahojky, mám Crohna od roku 2006, za sebou biologickou léčbu a momentálně čekáme miminko, tak kdyby jsi chtěla cokoliv vědět, klidně se ptej...😉

katerina1106
9. kvě 2014

Ahoj všem maminkám s Crohnem 🙂 Sama mám Crohna od r. 1998. První těhotenství (2005/2006) jsem si užila s enterální výživou, porod císařem! Rok poté komplikace ukončené operací termin.ilea a tlust.střeva :( Hned mi byla nasazena biol.léčba - Humira. Jsem na ní od r. 2007 a jsem v pohodě (až na menší výkyvy). Před cca 3 roky mi povolili druhé těhotenství, dřív nebyly informace o Humiře v těhotenství. Sice nám to chvíli trvalo, ale teď jsem v 32tt a všechno je OK 🙂 Humiru jsem vysadila až na 3.trimestr a po šestinedělí bych se k ní měla vrátit (pokud bude všechno v pořádku). Jediné co je mi líto, že si neužiju kojení. Ale nechce se mi riskovat komplikace a rizika s jinou léčbou!! Držím nám všem palce a klidné těhu i porod :D

danutika
12. kvě 2014

ahoj zdravim vsechny maminky 🙂 a mam navas velikou prozbu mam crohna od 18 let a je mi 23 let a snazim se otehotnet cc 2 roky ale vubec mi to nejde muzete mi nejak poraaidt ?? dekuji 🙂

ch_ika
12. kvě 2014

Crohna mám od 13 let.momentálně je mi 27..a mám dvouměsíčního chlapečka. Do 16 tt jsem byla jen na biologické léčbě - Remicade..teď po šestinedělí bych se k němu měla zas vrátit. Jinak otěhotnění vyšlo prakticky hned..Těhotná jsem byla už jednou (otěhotnění po půl roce od vysazení antik.) ..bohužel ve 36 tt proběhl potrat.. po půlroce jsme se mohli znovu snažit a vyšlo to hned napoprvé. . Oba dva porody skončily císařem, ale ne kvůli crohnovi.

monimonule
12. zář 2014

Dobrý den,
jsem studentka porodní asistence v Ostravě a vybrala jsem si k tématu bakalářské práce právě těhotenství a porod s Crohnovou chorobou, jelikož je to stále častější onemocnění a informací, rad atp. pro budoucí maminky s Crohnem je pořád velmi málo 😖 Proto pokud by bylo možno prosím budoucí, očekavající maminky i již už maminky s Crohnem kontaktujte mě na monika.sotlikova@gmail.com a pomozte mi vypracovat "příručku pro budoucí maminky s Crohnovou chorobou" . Mockrát děkuju 🙂

irisie
29. pro 2014

Zkusim ozivit tema. Letos zjisten Crohn... tehotenstvi ukonceno pro vvv. Betu pentasu. Myslite, ze za ty vyvojove vady muze nemoc?

elvirkaa
2. únor 2015

Krásný den 🙂
chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s porodnicí kde jste rodili s crohnem?
Snažím se vyzjistit co nejvíc, byla mi doporučena porodnice u Apolináře. Děkuji předem 🙂

jakubkuna
15. bře 2015

Dobrý večer takže nikdo nemel problemy s kronem??? pritelkyne ma krona...a je to hrozny jsme ve 25 tydnu a z tech bolesti mi tady az breci ....poradte co stim....cejtim se bezmocnej ze nemuzu nic udelat.dekujki

kattherinne
4. kvě 2015

@elvirkaa Ahojky, nevím, jestli ti to ještě pomůže, rodila jsem plánovaným císařem u Apolináře, za mě spokojenost s celkovou péčí, jediné, co mi vadilo, že při příjmu na sál je to tam jak na lince, žádné soukromí, ale je to o tom, že je Apolinář jednou z nejvyhledávanějších porodnic, možná je to v Podolí lepší, nevím, to mi bylo také doporučeno...😉

elvirkaa
4. kvě 2015

@kattherinne ahojky, moc dekuju 😊 Zatim to neni potreba, ale snad brzo bude 😊 Ta budova Apolinare me desi i fascinuje zaroven. Tak uvidim. Jeste jednou dekuju. 😊

kattherinne
5. kvě 2015

@elvirkaa Není zač, já když viděla Apolináře poprvé, tak jsem byla nadšená, miluju takové stavby...😀

elvirkaa
6. kvě 2015

@kattherinne To ja prave taky, ale ne jako porodnice 😀 uvazuju o Mlade Bol. rodi tam muj gynekolog. S Gastro doktorkou jsem to resila a povolila. Nevis jaka je v MB porodnice? Dekuju 😊

kattherinne
6. kvě 2015

@elvirkaa No já bych v MB nerodila, jsem zdravotní sestra a v nemocici jsem dělala, ale je spousta lidí, co tam porodí bez problémů a nestěžují si...Ale vzhledem k onemocnění bych si to pořádně rozmyslela, já jsem se z toho důvodu rozhodla pro Apolináře, ač je to dál...Tak at se dobře rozhodneš, ono stejně nikdy nevíš, jak a kdy to přijde a ve finále můžu i já třeba skončit jednou tady v porodnici, jelikož bych to třeba do Prahy nestihla...

tehulka12
6. kvě 2015

@elvirkaa Ja bych taky v Mlade Boleslavy nerodila ,samozrejme jenom vzhledem k tvemu onemocneni,jinak tu porodnici neznam.Vybrala bych taky nejakou velkou.Kdyz te Apolinar desi,vyber nejakou jinou.
Ja treba jsem od Podebrad a jela jsem rodit do Hradce Kralove a to mam jen celiakii.Ale jsem taky zdravotnik,tak mam radeji ty velke nemocnice,kdyz by neco,tak v tech fakultkach je vsechno po ruce a maji s ruznymi komplikacemi nejvic zkusenosti.Kdyby byl treba potreba cisarsky rez,tak v tom brise to nemusi byt vsechno uplne v pohode,zase vzhledem k tvemu onemocneni,tak v tech velkych nemocnicich je vic lidi,muzou si zavolat i nekoho treba na konzultaci,kdo operuje streva nebo tak neco.Podotykam ale,ze jsem taky zdravotni a ty jsou v tomhle trosku paranoidni a na hlavu.Urcite v Mlade Boleslavi rodi dobre,ale ja bych sla do velke porodnice,kdyz by jsi byla zdrava,tak je to fuk,ale kdyz jsi nemocna,tak radeji tu vetsi.
Kdyz te Apolinar desi,vyber jinou velkou,treba Podoli.Jestli nechces prazskou,muzu doporucit ten HK,ale nevim,jak to mas daleko.Jestli rodis poprve,tak daleko dojedes.Kazdopadne preju pohodovy porod,at uz vyberes cokoli.

elvirkaa
6. kvě 2015

@kattherinne a tehulka12 Holky moc dekuju 😊 Ono kazdy mi rika neco, ale budu to muset poradne probrat s gynekologem a pak jeste jednou s gastro. Dam vedet az to bude aktualni 😊Moc dekuju jeste jednou. 😊

tehulka12
6. kvě 2015

@elvirkaa Jo,ja vim ze kazdy rika neco.Ono co hlava,to nazor.Hlavne se drz a preju pekny porod,at je to kde chce.

gonzalesova
25. kvě 2015

Ahoj slečny, jmenuji se Veronika. Mám Crohna od 14 let a je mi 24. Od svých 21 let mám stomii. S přítelem jsme se domluvili, že by jsme chtěli miminko a trošku nás do toho popošťouchli i doktoři. Od 5.5 jsme začali pracovat na miminku. Tak doufám, že nebudu čekat dlouho a budu těhotná. Snad crohn nebude zlobit a budu moc otěhotnět v pohodě. Jinak od té doby co mám stomii a nemá celé tlusté střevo, tak jsem úplně bez léků a bez obtíží. Jen jsme na humiře, pro jistotu na udržení...Tak hodně síly přeji všem a hlavně zdraví 🙂

makkanka
16. čer 2015

@gonzalesova Držim palce, ať to brzo vyjde 😉

gonzalesova
19. čer 2015

@makkanka Moc děkuji 🙂

martinka90
15. pro 2015

Ahoj dámy, mohla bych Vás poprosit o radu? 🙂 Mám Crohnovu chorobu, od roku 2012 vývod a jsem na Humiře. Právě jsem začala 26. týden těhotenství a ve 30. týdnu končím s Humirou. Paní doktorka mi teď řekla, že po narození miminka je nutné, aby byla odebrána krev z pupečníkové šňůry a miminko nesmí být očkováno žádnou živou vakcínou. Měla jste to tak některá a nevíte prosím proč to tak je? Moc děkuji za radu 🙂

makkanka
16. pro 2015

@martinka90 Ahoj, já byla do 6 měsíce na Remicadu a nic takového mi nedělali a ani jsem neměla zákaz očkovat živou vakcíno. Možná nějaká novinka a nebo se to dělá jeh u Humiry, to nevím.

kleopatra251
18. pro 2015

Ahoj, tak já mám UK od 14 let teď je mi 25, poprvé když sem měla problémy, tak mi doktor na chirurgie řekl že mám hemeroidi a dal mi detralex, zastavil krvácení a po roce se to objevilo znovu, to už sem byla v hrozné m stavu, průjmy s krvy atd. No hrůza, v Motole mě dali dohromady, pak sem měla ještě pár relapsu , ale zvládla jsem to. V 17 letech sem začala kouřit, a příznaky mi vymizeli, brala sem jen pentasu, pak sem měla menší relaps, ale stačil prednison chvíli a vše zase OK.... Teď sem 21. Týdnů těhotenství, a on té doby co nekouřím se mi to zhorsilo, chodim 5 krát dene a s krví. Není to úplně nejhorší. Ale necitim se nejlíp v úterý jdu k lékaři tak snad mi pomůže... V úterý sem měla ultr a mimi je v poradku, ale stejně mám strach...

elvirkaa
2. led 2016

@kattherinne a @tehulka12 ahoj holky 😊 Tak uz jsem ve 24 tydnu 😊 Nakonec po domluve se vsemi doktory jsem vybrala tu Mladou bolku, leci tam i crohna v nemocnici, jsou tam vsechny oddeleni, ktere v pripade problemu, pomuzou. Rodily tam tri kamaradky a velka spokojenost. Mejte krasny rok 2016 hlavne bez problemu s crohnem. 😊 Jeste jednou diky za Vase rady😊

kattherinne
2. led 2016

@martinka90
@makkanka Ahoj holky, já byla na Remicadu, po porodu se nám také odebírala krev, mně i malé, je to z důvodu kontroly protilátek a přítomnosti té látky z bioléčby, z toho důvodu by se také neměla dávat živá očkovací vakcína, jelikož by se proti ní mohlo tělo bouřit, ale u dětí je to jen cca do půl roku, kdy by ta látka mohla být ještě v oběhu, pak už by neměla být. Nám očkování i rozdělili, udělali nám ho šetrnější, takže jsme nedostávali klasickou hexavakcínu, ale prý by to ani nevadilo, říkala moje doktorka. A živé vakcíny jsou snad jen některé, např.na TBC a pod...

kattherinne
2. led 2016

@elvirkaa Ahojky, tak budeme držet pěsti, at ti to dobře dopadne, kamarádka tu ted rodila také a bez problémů, narozdíl od Apolináře si užila i Bonding a to měla císaře. My se budeme ted už pokoušet o druhé mimi a rodit budu nakonec také tady, hlavně kvůli malé, abych ji mohla každý den vidět. A chtěla bych rodit normálně, když mi to povolí, tak uvidíme, na to je ještě času dost....🙂
PS: Dej pak vědět, jak jsi byla v MB spokojená...🙂

makkanka
2. led 2016

@kattherinne tak to je opravdu zajímavé! tak určitě až budu třeba zase těhotná a mít mimi, tak se na to optám 🙂 díky

elvirkaa
3. led 2016

@kattherinne Urcite dam vedet, jen jsem prolitla nejake nazory na webu, ale podle toho nejde hodnotit, kazdy mame jine naroky 😊 Urcite nych chtela na jednoluzk. apartman, ale myslim, ze texh par dnu zvladnu kdekoliv. Jestli se te muzu zeptat, mela si po porodu problem nejaky se strevama? Ja beru imuran a sulfasalazin, tak doufam, ze mi to udrzi, mam jen zacpu a obcas bolesti, ale to je malickost 😊 Ale mam trosku strach, aby se po porodu nerozjelo. A jestli jeste muzu otazku, kolik si pribrala? Ja zatim nic, jsem 24 tyden, tak cekam kdy to zacne. Ja doufam, ze budu rodit normalne, ted jsem zaslechla o aniballu a jsem z toho nadsena, vyzkousim ho, pokud doktor dovoli. Bonding pry delaji, to jsem cetla a jsem moc rada. Budu drzet moc palecky at se vam zadari a jsi hlavne v poradku a neotravujou te streva 😊

kattherinne
3. led 2016

@elvirkaa Jsem bez problémů až doted a to už je malé skoro 20 měsíců...Doufám, že to vydrží...🙂 V těhu jsem přibrala 20 kg...:D Už od začátku a to jsem se ani moc necpala, ale řekla bych, že tohle nemá s Crohnem moc společného...😉 Tak se drž, at je dobře a klidně ještě písni, kdyby tě cokoliv napadlo...😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru