Těhotenství a porod s výhřezem ploténky. Co mě čeká?

tomcicka
12. lis 2007

Ahoj, zajímalo by mě, jestli nemá některá z vás stejný problém jako já...jsem ve 12. tt. a mám dvojitý výhřez ploténky. Docela se bojím, co mě čeká v dalším průběhu těhotenství (mělo by být rizikové?) a hlavně u porodu....Děkuji za každý příspěvek.

abinka
13. lis 2007

Ahoj Tomi
Já mám taky vyhřeznutou ploténku a zrovna dnes jsem byla u neurologa.No co tě čeká to ti přesně říct nemůžu.Přece jen to může mít každý jinak a taky nevím v jakém to máš stádiu.Ale můžu ti popsat můj dosavadní průběh.Tak ze začátku to celkem šlo dalo se to nějak přejíd.Pořád odpočívat,ale to se taky nedá.Rizikové těhu mi napsala ale kvůli krvácení.Jestli chodíš do namáhavé práce tak být tebou tak jdu co nejdřív marodit.Ať si ty zádíčka co nejvíc šetříš.Mám v bedrech hodně prohlou páteř,takže to té ploténce taky pěkně škodí a jak jsem ve 4 měsíci začala nabýrat tak už jsem to pěkně pocítila.Postupně se bolesti zvětšovali a teď nemůžu vydržet dýl jak 20 min.v jedné poloze.chvilku chodím,chvilku ležím.V těhu můžeš jen paralen a nebo nějaký gel od bolesti.Hodně mi pomahá civčení na baloně a i když na něm jen sedím tak je to malinko lepší.No a mám dva posudky od dvou neurologů.Ani jeden mi jasně neřekl jestli jsem schopná porodit normálně.Ta první mi napsala,že doporučuje císaře a to se má porodník rozhodnout jak bude jednat a ten druhý mi dnes řekl,vlastně to samé,že se mají rozhodnout až to bude aktuální.Buď to zvládnu nebo budu rodit s epiduralem a nebo když to nepůjde tak císař.Z toho co říkal mi přišlo,že se bojí mi napsat nějaký závěr,abych ho pak nežalovala nebo já nevím.Takže se uvidí.Třeba budeš mít větší štěstí na Dr.Myslím si že kdybych měla nějaký rentgen před těhu tak by to pro ně bylo lepší ale bohužel nemám.
Tak zatím pa a napíšu jak to bude dál

bekla
23. lis 2007

Ahoj holky, pridavam svoji zkusenost a mozna trochu radu. Hodne zalezi, zda jsi v akutnim stavu, ci ne. Pokud bys mela cerstvy vyhrez, tak budes velmi pravdepodobne rodit cisarem, to by te asi tlacit nenechali, preci jen je riziko, ze by se to mohlo zhorsit.
Ja mam vyhrez dvou plotynek v bederni oblasti. Mam ho jiz delsi dobu a pred prvnim tehotenstvim jsem to mela relativne stabilizovane a netrpela jsem jiz stalymi bolestmi. Velice mi pomohlo cvicit temer cele tehotenstvi na brisni svaly, ktere udrzuji zaroven i cely zadovy korzet. Myslim, ze kdybych toto cviceni v tehotenstvi omezila, zada by me zacala bolet velmi brzo. Takto jsem mela bolesti beder s vystrelovanim do nohy jen posledni mesic, spatne jsem chodila, ale po porodu se to rychle zlepsilo. Tehotenstvi jsem se puvodne dost obavala, ale bylo to dobre, cekala jsem mnohem horsi bolesti, urcite me zachranilo cviceni. Na lezeni bych se moc nespolehala, telo jen ochabne a bude to spis horsi.
Druhe dulezite omezeni je epidural, ktery by v zadnem pripade nemel byt pichnut do oblasti vyhrezu, proto urcite pri porodu durazne upozornuj, ze mas vyhrez a je dobre mit s sebou i nejakou cerstvou zpravu od neurologa, aby pripadne vedeli, jak mohou epidural pichnout. Ja mela zpravu jiz starsiho data (par let pred tehotenstvim) a epidural mi pichnout nechteli radeji vubec, coz jsem byla ale rada, protoze jsem se bala, aby se mi prave epiduralem zada nezhorsila. Rodila jsem prirozene, probehlo to bez problemu, nic se mi porodem se zady nezhorsilo.
Nyni jsem opet tehu, 10tyden, tak doufam, ze to opet probehne co nejdele bezbolestne. Drzim palecky i vam.

berdicek
23. lis 2007

Ahoj holky, ja mam take uz dva roky vyhrezlou plotynku v bederni oblasti a to 6mm. Ze zacatku jsem s tim mela velke problemy, ale pomohla rehabilitace a cviceni a po pul roce se najednou vse uklidnilo. Musim rict, ze jsem se dost obavala, jake to bude v tehotenstvi, ale musim rict, ze plotynka nijak zvlast nezlobila, jak roste brisko, tak zada boli asi kazdou nastavajici maminku, zadne extra bolesti jsem ale kvuli tomu nemela. Od 4.mesice jsem chodila pravidelne 2x tydne na tehu cviceni, myslim, ze to, ze jsem mela pohyb hodne pomohlo. Pokud jde o porod, tak kvuli krvaceni, jsem ho musela zvladnout cely vleze na zadech, nesmela jsem vstat ani pri kontrakcich chodit a taky se to dalo vydrzet. Puvodne jsem sice uvazovala o epiduralu, ale nakonec jsem to zvladla bez nej. Drzim vam palce, at vse probehne bez problemu!

marcela22
29. lis 2007

Ahojky, ja mám od narodenia slabý rázštep chrbtice a zodraté platničky v krížovej oblasti. Niekoľko mesiacov pred otehotnením som chodila na všetky možné rehabilitácie a liečenia a nič nepomáhalo. Až som jedného dňa otehotnela a odvtedy bolo všetko super 😀 Tiež som sa bála, ako to v tehu vydržím, dokonca lekári ma strašili, že ku koncu možno nebudem môsť ani chodiť, ale všetko bolo v poriadku, bolesti žiadne. Zato pri pôrode som mala také krížové muky, až hrôza 😝 Takže v prípadoch podobných tomu môjmu odporúčam epidurál, ja by som zaň dala aj život, keby mi ho niekto chcel dať 😒

habalinka
5. led 2008

Ahojky, pročítala jsem si Vaše příspěvky a snad můj k něčemu bude. Jsem v 18 tt s dvojčaty a po dvou operacích plotének, 1. v r. 1998, 2. v r. 2001. Po operacích jsem jela vždycky do lázní a po té cvičila cviky, co mi tam ukázali. Před rokem jsem narazila na SM systém, jsou to cviky na páteř. Naprosto úžasné, moc mi to pomohlo. Doporučuju všem i těhulkám. Zrovna včera jsem byla na kontrole a p. doktor mi ukazoval cviky, které se dají provádět právě v těhotenství. Momentálně jsem téměř bez bolestí, jen občas, když se špatně pohnu. Je to fakt super! Opravdu, jestli máte možnost, najděte si na internetu nejbližšího neurologa, který Vás cviky naučí a začněte. Stačí zadat smsystem.cz. Je to určitě lepší než operace a bolest. Ze začátku do toho budete muset investovat cca 1.200 Kč, ale vydrží Vám to napořád. Držím palečky. H.

geb_t
22. srp 2020

@tomcicka ahoj, mam dve vyhrezle plotenky. Mela jsem obavy co se bude dit. Pracovala jsem dokonce 6 mesice a pak jsem se musela hodit marod. Co se porodu tyce. Dej si pozor na epidural. Zjisti si kam ho pichaj a v jakem miste mas vyhrezlou plotenku. Jdyby ti to pichli do postizeneho mista, muze ti to nadelat peknou paseku. Taky jsem se snazila kazdy den cvicit jogu a posilovat podle Smiskovych cviku. Myslim, ze mi to dost pomohlo od bolesti, ktere jsem v zaveru moc nepocitovala. Hodne stesti preji 🌷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru