Těhotenství a porod s vyhřezlou ploténkou, co mě čeká?

ilonne
26. říj 2012

Ahoj, chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s těhotenství a porodem s vyhřezlou ploténkou? Plánujeme druhé mimi a byla byla mi diagnostikována vyhřezlá ploténka, ještě nevím kolik mm, ale prý je posunutá docela dost. Zřejmě jsem ji měla vyhřezlou už při prvním těhu (měla jsem dlouhodobější problémy se zády), ale nevěděla jsem to. Rodila jsem normálně. V létě jsem byla 4 dny v nemocnici na kapačkách a pak jsem si sama zařídila vyšetření u neurologa, který mi z MR, zjstil právě vyhřezlou ploténku. Co mě případně v těhu a při porodu čeká? Pokud bych se rozhodla pro operaci nebo jiný zákrok (terapie ozonovými injekcemi pod CT a prý ještě něco dalšího), je lepší před těhu nebo až po dalším porodu? Děkuji za všechny reakce.

melis7
27. říj 2012

@ilonne o způsobu porodu by měl rozhodnout neurolog- jestli řezem nebo normálně.Ostatní záleží jak a která ploténka to je.Nejlepší máš,kdyý se poradíš s ním a dala bych na jeho doporučení.

kajalka
27. říj 2012

Pokud ještě těhotná nejsi, proč jako první volba není rehabilitace a cvičení?

ilonne
autor
31. říj 2012

@melis7 Díky, jdu tam oříští středu. Včera jsem s ním mluvila a prý nemám řešit kolik ten posun mám, že je vyhřezlá fakt hodně a moje štěstí je, že mám hodně široký páteřní kanál, tak prý než sé rozhodnu co a jak, napíše mi rehabilitace pod odborným vedením.
@kajalka Já už cvičím dva měsíce a teď jak jsem psala, bude mi psát rehabillitace pod odborným vedením.

kajalka
31. říj 2012

@ilonne Nepsala, o rehabce tam není ani slovo. Navštívit doktora, který by ti předepsal cvičení pod dohledem, zabere nula nula nic času. Sama si to můžeš naopak hnojit. Najdi odborníka. Je-li plotna jen posunutá, dá se vrátit tam, kam patří.

mamaws
19. lis 2018

Ahoj chci se zeptat jsem po operaci ploténky měla jsem tam i skřípnutí nerv a vystrelovalo my to až do kyčle a pak do celé nohy,nejvíc se my to zhoršilo po porodu a nakonec když synovi bylo 8 měsíců šla jsem na operaci už to bylo akutní,teď jsem rok po operaci a zjistila jsem že jsem těhotná(neplanovane)nějak si s tím nevím rady mám strach že se to zase vrátí,zada jsou i hodně o váze až zase naberu kila (v prvním tehu to bylo 17kg) a budu na tom ještě hůř ,protože ani po té operaci nejsem bez bolesti a problému s nohou doktoři nic moc neřeknou furt jen že se musím rozhodnout sama ze musím sama vědět jestli se na to cítím,tak o to nejde mě jde spíš o to jestli to ty záda zvládnou takovou zátěž jako je tehotenctvi aby jsem pak na tom nebyla ještě hůř nebo nedej bůh další operace doma bych měla 2 malé děti no.. nebo má tady někdo podobnou zkušenost děkuji za nazory

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru