Těhotenství a tetanie. Máte zkušenost?

eficka
5. únor 2012

Máte nějaké zkušenosti s tetanií a těhotenstvím???

romca13
6. únor 2012

@1983hr to já ani nemám pocit, že omdlím, ale je to hrozný, je to v leže, v sedě, ve stroje,, prostě pořád,,,,, snažím se na to nemyslet, ale nejde to prostě,,,, hlavně je to houpání a plavání celého těla,,,,no je jasný, že psychika je s těmito problémy asi nic moc,,,,ale právě si myslím, že to že se mi motá hlava působí namoji psychiku, kdežto neurologové mi řekli, že mám psychycké problémy, proto se mi motá hlava,,,, tak já už nevím,, bo já osobně žádné psychické problémy nepociťuju,,,ale je to asi takový zamotaný kruh,,,,protože když je mi zel, tak se cítím i po psychické stránce zle a tím si to asi jen zhoršuju,,,,, no nicméně jsem ráda, že jsem na vás narazila,,, jelikož mě fakt vůbec nenapadlo, že by ty moje problémy mohly souviset s tetanií pořád se bála, že mám bůhvíco ,

1983hr
6. únor 2012

@megy A mužu brat hořčík i na bolesti hlavy?

romca13
6. únor 2012

@megy hořčík beru teď od pátku,, jelikož jsem měla i bolesti břicha,, a je fakt, že poslední asi měsíc pociťuju brnění v rukách a občas v nohách,, jakko by mravenčení,,, já právě taky měla MR mozku, CT mozku i páteře, EEG, EMG, 2x lumbálku, gastroskopii, bronchoskopii, odbry krve, vyšetření na endokrinologii, ORL,,, na EEG jsem měla nějaký nález, ale nic co co by se prý mělo řešti a na EMG mi potvrdili tu tetanii

megy
6. únor 2012

@1983hr no na bolest hlavy moc hořčík nezabere.spíš více tekutin, pokud máš jakoukoliv bolest, co se nedá již vydržet - tak pak jedině paralen

1983hr
6. únor 2012

@romca13 @megy užívejte si bříšek🙂Určité to bude dobré,já po 2porodu měla hrozné psych.stavy a zvládla. Ty miláčci miminkovský za to stojí?A co čekáte?Já mam 2kluky a slečnu

romca13
6. únor 2012

@1983hr my čekáme chlapečka,,, no na pátek jsem objednaná na neurologii, tak to s ním proberu,,, co a jak,,,, člověku se už honí hlavou různé věci, co by mu mohlo být,,,,,🙂

1983hr
6. únor 2012

@megy jen mě to tak napadlo,mam pocit že někdo říkal že je i na migrénu.No a ty na tetanii nebereš nic?Já četla že se holky ládujou MagneB6

megy
6. únor 2012

@romca13 hořčík ber, je fajn a zabírá na bříško 🙂 já ho beru teď taky, ale jen když mám pociťuji ztvrdnutí. na to mravenčení je hořčík jak dělaný. jen tě upozorním, že brnění v rukou se může zhoršovat vlivem narůstajícího těhotenství - souvisí to pro změnu zase i s utlačováním nervíků v zápěstí - sy karpálních tunelů, které pak odeznívá po porodu

1983hr
6. únor 2012

@romca13 Já taky řešila každou blbost,všeho jsem se bála.Teď se učim chodit sama ven,jsem cvok .

romca13
6. únor 2012

@megy já se teď normálně úplně uklidnila,, měla jsem hrozný strach z RS,,, i když mi ji vyloučili před těmi 4mi lety,ale už jsem fakt nevěděla, co by to mohlo být,,,, proto jsem se i znovu objednala na neuro,,, tak aspoň s ním proberu tu tetanii,,,, 🙂 a ten hořčík mi pomohl minimálně na to břich,, je mi fakt líp,,,, mi to brnění ani nějak neomezuje, spíš ten pocit, že to asi není dobře, nebo že by to mohlo něco znamenat,ale pokud budu vědět, že je to k té tetanii a ne k ničemu jinýmu, tkato budu brát v pohodě 🙂

romca13
6. únor 2012

@1983hr je fakt, že mi obchoďáky taky nedělají zrovna dobře,,, nebo když jsem byli na koncertě, kde byl oplno lidí a všichni se mačkali,,tak ty závratě byly intenzivnější,,,,,

megy
6. únor 2012

@1983hr víš já zastávám názor trošku odlišný od určitých holek - jednu dobu jsem užívala hořčík dlouhodobě a pak jsem to brala jak lentilky a když bylo nejhůř - hořčík nezabral, tak jsem si začala upravovat způsob užívání - začala jsem ho brát, jen když bylo potřeba, kyž jsem se necítila zrovna ve své kůži a světe div se - upravilo se mi tak spousta neduhů při blížícím se ,,záchvatu"
teď v těhu beru hořčík jen když mi tvrdne bříško, dělám dechová cvičení, teď máme v předporodním kurzu i plavání, jinak cvičím doma

jinak kluk jako buk

romca13
6. únor 2012

@1983hr mě právě gxndař řekl,,abych jedla magnozko a B6 na ty bolesti břicha,, a teď zjišťuju, že by mi to mělo pomoct i na tetanii,, takto mám fakt radost,,, dnes se mi určo bude líp spát 🙂 jsem fakt ráda, že jsem vás našla,,,

megy
6. únor 2012

@romca13 mě taky strašili RS, znám i dva lidi a z ambu vlastně další, co ji mají, takže to byl strašák numero uno

jen tě upozorňuji, že doktoři jsou k tématu tetanie dosti negativističtí - osobní zkušenost. jinak to nijak neohrožuje ani miminko ani tebe, to tě uklidním 😉

1983hr
6. únor 2012

@megy Taky klučíka tak to je super,já ty malý chlapečky miluju.Sou tak roztomilý.Mímu malýmu rostou zoubky a moc toho nenaspinká tak už se těšim až to bude za náma

romca13
6. únor 2012

@megy no já to právě beru tak, že jestli ty problémymám opravdu jen z tetanie, tak je to vlastně dobrý 🙂)) já se fakt bála, že mám tu RS,,, navíc, jakmiel otevřu net, hned narazím na článek o ní,,, nebo prostě mám pocit, že nani pořád někde narážím, tak mě to děsilo,,,,,, jen se ho na to zeptám,,,, popíšu mu prostě znovu moje problémy,,, s tím, že to brnění se mi teď zhoršilo a uvidím co mi na to řekne,,,, jinak to budu řešit s psychiatrem a s psychologem,, třeba najdeme způsob jak si s tím poradit 🙂

megy
6. únor 2012

@1983hr víš, co se prý říká? že když je ženská více ve stresu, tak rodí kluka - u nás to teda platí 😀 😀 😀

1983hr
6. únor 2012

Co je Rs?

1983hr
6. únor 2012

@megy 🙂

megy
6. únor 2012

@romca13 přesně tak, správný přístup - chválím 🙂 já jsem taky šla k psych., už se to nedalo vše vydržet - prošla jsem si i skupinovou terapií, u psychologa jsem byla jednou a to ještě v den zjištění těhu, takže to byla doba ne moc optimální, když jsem byla natěšená - najednou bez problémů 😀

romca13
6. únor 2012

@megy hihi,, tak to sedí s těma klukama

megy
6. únor 2012

@1983hr roztroušená skleroza

romca13
6. únor 2012

@megy já prostě žádný probléímy třeba v práci v manželství nemám,,, jen to, že nemůžu normál fungovat, bo mám ty zdrav problémy,,,, ale teď se zkusíme zaměřit právě na tohle,,,, třeba to k něčemu bude,,, moc díky za rady 🙂

megy
6. únor 2012

@romca13 není zač, kdykoliv poradím - jsem v tomto tématu kovaná 😀

1983hr
6. únor 2012

@megy tak ted si me vydesila ale snad mam jen tu agoru

romca13
6. únor 2012

@megy 🙂já už si fakt občas připadala jako bláůzen a hypochondr,, a vůbec by mě nenapadlo to přidělovat tetenii, i když vím, že mi ji potvrdili,,, 🙂

1983hr
6. únor 2012

@romca13@megy máte už jména?

megy
6. únor 2012

@1983hr nechtěla jsem tě děsit, nemáš - to co popisuješ je absolutně něco jiného 😉
buď ráda, že nejsi zdravotník jako já 😀

megy
6. únor 2012

@romca13 a víš, kolikrát já? domáhat se u doktorů vyš. ? 😀

@1983hr matoušek 🙂 už se moc těším

megy
6. únor 2012

@1983hr teď mi zrovna v břiše dělá rodeo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru