Těhotenství a tetanie. Máte zkušenost?

eficka
5. únor 2012

Máte nějaké zkušenosti s tetanií a těhotenstvím???

1983hr
6. únor 2012

@megy Tak tos mě uklidnila🙂No být zdravotník tak jsem v blázinci,s těch všech nemocí co existujou

romca13
6. únor 2012

@1983hr my nemáme,,,,nemůžeme se domluvit,,, mě se skoro žádný klučičí jméno nelíbí,, bavili jsem se o Filipovi,,ale manža si vzal do hlavy Maxe anějak nechce ustoupit, nebo mě jen tak zlobí já nevím 🙂 jenže naše příjmení začíná na P, tak nevím, jestli by ten Filip nebyl blbej, i když jsemsi všimla že takových jmen je hodně co končí a začínají na stejné písmeno,,, no a pak jsem ještě navrhla Davida,,, tak vůbec nevím,,ale manža prckovi neřekne jinak než Max 🙂))

romca13
6. únor 2012

@megy jj, přesně ale to už má fakt člověk, žeje hypochodnr,,, hledáš na, netu a zadáváš příznaky a pak zjistíš, že máš všechny nemoci světa 🙂)))))

mitote
6. únor 2012

no holky, ja cetla o tetanii ted poprve tady a vygooglila jsem si ji a mam pocit, ze kazdy, kdo ma nejake psych. problema ma i tetanii 🙂
@romca13 klidek, to je psychika...ten strach z RS znam, ja takto mela panicky strach z rakoviny po umrti kamosky, mela melanom a reknu ti, asi mesic me svedila vsechna znaminka, vsechna me prisla ze se meni, pak jsem meal uz snad vsechny rakoviny, vsechny priznaky pokazde nejake odpovidaly...a popravde me proti tomu vsemu ted pomohla az antidepresiva. Take jsem mela pocit, ze je rakovina vsude kolem me, plny internet, plna televize, vsude...mela jsem pocit, ze se zblanim. Bude to zase dobry, chce to jen klidek a snazit se delat cokoliv, jen na to nemyslet 😉

1983hr
6. únor 2012

@megy tak musí když se o něm bavíme ne?🙂

megy
6. únor 2012

@romca13 víš a to je také to, že kdyby ti dr. řekl, co se může dít - prostě tě informoval, tak by ses nemusela stresovat - je to hodně o informovanosti a to také kolikrát říkám chlapovi, že je fajn, když mluví s těma lidma 😉

romca13
6. únor 2012

@mitote Gábi, mě ale tou RS strašili docela dlouho,,,, proto mi pořád tak nějak leží v hlavě víš,,,,, a ta tetanie byla jediné, co mi na vyšetřeních zjistili,,,,

1983hr
6. únor 2012

@romca13 Filípek je pěkné

romca13
6. únor 2012

@megy přítel je doktor?

mitote
6. únor 2012

@romca13 jak strasili? me rakovinou taky, tim jak mam porad problemy s krvetvorbou me porad rikali, ze se to muze zvrhnout v leukemii, do toho babicka zemrela na rakovinu, deda ji mel, bratr babicky taky, tri pratele na ni zemrely...takze duvod pro strach az az 😖 Ale RS je mazec, mela ji maminka meho otce, nikdy jsem ji nepoznala, rozjela se ji prave po druhem porodu a co jsem slysela, tak mazec. Ale mylsim, z to neni tvuj pripad 😉 Me vzdy na tohle manzel rika, ze nejhorsi je stres a stresovat se z techto veci

romca13
6. únor 2012

no nic,,, jdu spát,,,, zítra frčím na alergo, tak ať jsem fit,,,, tak díky za rady a povzbuzení,,,,

megy
6. únor 2012

@mitote když jsem na toto téma psala práci, tak jsem byla jediná ze zdrav. škol v rep., a musím říct, že o té doby strašně rádi doktoři tuto dg používají na nespecifické problémy s korelátem v emg, kde tetanie vyjde pozitivně 🙂 a nasazují ad

megy
6. únor 2012

@romca13 jj a k tomu neurolog a já neurologická sestra 😀 😀 dříve jsem dělala na interně

romca13
6. únor 2012

@mitote no prostě , jak mi ty problémy začaly, tak první co bylo, tak mi řekly, že to vypadá na to,,,, pak to vyloučily,,,,, a pak za další dva roky zase,, že to vypadá na to,,ale to bylo na jiným pracovišti,,, a pak to taky vyloučily,, to bylo před 3,5 lety,,,

megy
6. únor 2012

@romca13 je-li vyvrácena rs v likvoru - lumbálce- nemááááš ji 😉

megy
6. únor 2012

@romca13 jj, taky mě tak prvně vyděsili, aniž by si uvědomili, že to tím ještě zhoršují

mitote
6. únor 2012

@megy a jak se da tetanie zjistit?
@romca13 to jen strasili, napadlo je to prvni nejcastejsi 😉 melas to nekde v rodine?

romca13
6. únor 2012

@megy lumbálku jsem měla v roce 2005,,,, a když mi ty problémyneustávaly, tak mě napadalo, že se může rozjet kdykoliv, tak že třeba dorazila,,, no blááázen,,,, poslední MR jsem měla v roce 2008 plus k tomu bylo nějaké vyšetření, to ale nevím jak se jmenovalo něco jako EMG,ale skládalo se to ze 3 různých věcí,, už si to moc nepamatuju,,,,

1983hr
6. únor 2012

@megy Tak to jsi muj člověk,já se právě na tu agoru bojim brát ad protože jsem se do 15let léčila s vrozenou epilepsií,od te doby zatim bez záchvatu!Ťuky,ťuk. A prave že ty ad to mužou vyvolat a toho se bojim tak bojuju bez nich.Hele a slyšela jsi někdy o ad jarsin?Maj byt přírodní ale zda fungují netušim

megy
6. únor 2012

@mitote jedině emg vyšetření

@1983hr já na ty přírodní moc nevěřím, jelikož je to podle mě placebo efekt - prostě bereš to, ale pokud sama proto nic neuděláš, tak být celoživotně na lécích či jiných preparátech je na nic 😉

mitote
6. únor 2012

s temi prirodnimi lecivy souhlasim...
@megy hele ty tomu evidentne rozumis, tak me treba rikaji, ze mam nedostatek serotoninu v mozku, ale jak na to prisli? 😅

megy
6. únor 2012

@romca13 pokud je to vyloučeno již dvakrát, tak je to o.k 🙂

1983hr
6. únor 2012

@megy Tak já jsem taky trdlo,nic nepiju -myslim vodu.Piju cely den černy čaj a mudr říka že se mi motá hlava i s toho.-je to možný?Navíc mam tlak 90/60 takže taky nic mob

mitote
6. únor 2012

@1983hr to je mozny, cerny caj dehydratuje

megy
6. únor 2012

@mitote no tady bych trošku polemizovala, jak to dr. vědí. v r. 2006-7 jsem se zajímala o to, jak zjistit hladinu serotoninu - dá se údajně zjistit z krve, ale zatíém ani mě to nikdo nesledoval.Serotonin je ale pravda, že je látka, která pokud není v rovnováze s dalšími mediátory v mozku tak může způsobovat především stavy úzkosti, nejistoty, různých nepopsatelných pocitů - depresí a pod.

mitote
6. únor 2012

@megy vsechny ty pocity mam a je fakt, ze se vzdy po dodani SSRI ad zlepsily, nektere vymizely...ale nikdy nikdo me to z krve teda nezjistoval... ale je fakt ze jsem asi pred tremi roky taky prodelala po omdleni a otresu mozku EEG, CT a neurologii.

1983hr
6. únor 2012

@megy A dá se serotonin dostat do těla jinak než lékama?

megy
6. únor 2012

@1983hr nízký tlak = bolesti hlavy, vrávorání, závratě, pocit kolapsového stavu, ale pozor - někdo má normální tlak 90ú60 celý život a nemá tyto potíže.
já mívám běžně 100/70 a občas tyto pocity mívám - hodně tekutin - čistá voda, černý čaj slabší - ne silný, omezit kofein a kávu - ty zvyšují riziko dalšího snížení tlaku a jak?? v první fází ti tlak relativně zvýší - rychleji tělo pracuje, rychleji se odvodňuje a dehydratuje

megy
6. únor 2012

@1983hr bohužel zatím zřejmě nedá 😒 nebo jsem to aspoň zatím nezjistila, že by byla tato možnost -to by bylo ale vyléčených depresoriků a úzkostných pacientů 🙂

megy
6. únor 2012

@mitote takže je tady nepřímý důkaz, že asi toto potřebuješ, ať je ti lépe - což je pozitivní 🙂

megy
6. únor 2012

holky moje, jdu se pokusit spát - snad mě malý nechá 😀 zítra mám předporodní kurz, tak bude celá udejchaná, ale určo se tady ukážu.

takže nervíky obalit peřinou a hajdy na kutě -)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru