Těhotenství a tetanie. Máte zkušenost?

eficka
5. únor 2012

Máte nějaké zkušenosti s tetanií a těhotenstvím???

1983hr
6. únor 2012

@megy Ha a to dr doporučují kafčo na nízky tlak.Já kafe ale nepiju ani nic s kofeinem.Četla jsem že tlak zvyšuje kvalitní zeleny čaj

mitote
6. únor 2012

@1983hr souhlas s @megy jinak se zatim nez leky dodat neda ☹ bohuzel
@megy jojo, hlavne, ze je lip, ale je to vzdy tezke rozhodnuti jetli brat nebo nebrat

1983hr
6. únor 2012

Děvčata dobrou noc vám i bříškum a zítra tady

1983hr
6. únor 2012

@mitote Já neberu ad ty jo?

mitote
6. únor 2012

@1983hr zatim ano, bohuzel

1983hr
6. únor 2012

@mitote Já se rozhodla zkusit to bez nich,ale ja mam agoru

mitote
6. únor 2012

@1983hr ja byla bez nich pul roku, ale pak zemrela kamoska a me se rozjela panika, deprese a takove uzkosti, ze jsem nekolikrat chtela odket na krizak na psychiatrii...takze nebylo na vyber

1983hr
6. únor 2012

@mitote to je mi líto,uvidíš že bude líp.Dobrou

mitote
6. únor 2012

@1983hr bude 😉 Dobrou a pekne sny

megy
7. únor 2012

dobré ránko holky 🙂

já jsem si hoodně hlídala, zda jsem nebo nejsem těhu, protože jsem byla skálopevně rozhodnuta, že je hned vysadím, ať je vývoj takový, jaký má být. největší sranda přišla, že mě konečně zkompenzovali na určitou dávku a já přišla, že jsem asi těhu - tak mi vzali okamžitě krev - bylo to 10 DPO - a to jsem měla 33 jednotek, o dva dny později 81,7, takže to bylo jasné a já je vysadila 🙂

@mitote proč bohužel?? je pravda, že člověk by byl rád,že je brát nemusí, ale pokud pomáhá, tak to ber, že je to jen plus, že ti to pomáhá. je bohužel spousta lidí, kterým nesednou skoro žádné prášky nebo dokonce jsou na několikeré kombinaci , což je pak šílené jim vlastně pomoci.

já jsem za ty prášky vděčná, že vůbec existují, představa, že by neexistovaly, to bychom byli všichni doopravdy ve cvokhausu zavření v klecích a odsouzení společností

1983hr
7. únor 2012

megy@já kdybych tam neměla tu epi tak bych je taky brala ale takhle se bojim aby se mi nerozjela.Táta mi v záchvatu umřel

megy
7. únor 2012

@1983hr pokud někdo umře na epi, tak to musí být jedině, že se udusil po záchvatu, nebo měl status těžko léčitelný.
já měla na eeg hodně špatný nález - abnormní graf III. stupně epileptoformní aktivity s SWC komplexy, deltha, theta vlny, nevím ,ale nikdy jsem epi neměla a podle dr. to bylo vše ovlivněno i migrenózními záchvaty a hyperventilací při vyšetření.
po užívání topamaxu se mi vše napravilo - záznam beta, žádné projevy epi nikdy nebyly. a je pravda, že ani epileptik nemusí mí abnormní graf a že neepiletik normální graf - je to dost složité.
je jasné, že se bojíš, ale léky, které se běžně používají i na agorafobii - panickou poruchu se užívají i při epi a naopak 🙂
víš, jaký jsem měla strach, že dostanu epi, když to začnu užívat?? a musím říct, že jsem za ně byla vděčná 🙂

teď při těhu jsem měla asvi třikrát migrénu a nikomu to nepřeju a k tomu pocity úzkosti, brrr , ale jsem o.k

1983hr
7. únor 2012

Tak ješte agoru zkusim dát bez ad,četla jsem že sou lidi co to zvladly.ja blbe snasim leky celkove,jen s paralenu je mi zle.mam blbi zaludek

romca13
7. únor 2012

dobré ráno,,,

@megy tak migrénu jsem měla za těhu jednou a myslela jsem že je to moje poslední hodinka,,, 3 dny jsem nebyla schopná nic,,, skoro nic jsem nedokázala ani sníst, jakmile jsem nadzvedla hlavu z polštáře, tak se mi z té bolesti chtělo zvracet,, ho hnus ,,,

AD - to myslíte antidepresiva?? Myslím, že spousta lidí má zafixované, že jsu návykové a že se pak člověk bez nich neobejde,,, můj dr mi ale vysvětlil, že to rozhodně už dávno není pravda,, že ty co se na nich člověk stává závislými se jmenují jinak,,ale teď nevím jak :(

megy
7. únor 2012

@romca13 jj, jsou několikagenerační antiepresiva - ad třetí generace jsou o.k - ty jsem brala já, čtvrté jsou taky fajn, závislost na ad je již přežitek

1983hr
7. únor 2012

@romca13 Myslíš bendiozepany tak se to píše ne?Jo mě dal dr na nervy oxazepam a nepomaha mi

megy
7. únor 2012

@1983hr oxazepam je jeden ze starších - teď jsou dobře snášeny elicea, citalopram, zoloft 🙂

romca13
7. únor 2012

@megy já už toho vyzkoušela hodně,,, měla jsem cipralex,,, remood, Molome, a teď naposledy vůbec nevím co to bylo,,,🙂

romca13
7. únor 2012

@megy joooo, Elicea 🙂 to je to co jsem brala naposledy 🙂)

megy
7. únor 2012

@romca13 remood byl taky dobře snášen 🙂 já měla naposled citalopram - perfektní - mňamka 😀

já měla velký problém s argofanem a triticem - po něm jsem byla hodně ospalá a chytala jsem větší třes 🙂

romca13
7. únor 2012

tak dnes frčím na alergo, tak jsem zvědavá,,, zatím mi v těhu dávky snížily, takjsem zvědavá dnes

megy
7. únor 2012

@romca13 tak teď ti to můžou i vysadit - a o starost méně🙂 držím pěstičky

romca13
7. únor 2012

@megy no uvidíme,,, léky na astma mi asi nevysadí,, to by se mi blbě dýchalo,ale mám to stabilizované,takženavyšovat mi nemusí,, a na alergii mi to vysadili, s tím, že si mám vzít léky dle potřeby,,, jenže teď mám už 14 dní rýmu a jsem nachlazená,tak jsem nasadila aspoň sprej do nosu 🙂 ale i tak mám radost, že mi to nemuseli navyšovat 🙂

eficka
autor
7. únor 2012

Dobré ráno 🙂 holky..tak vidim Meggy ze jsme se rozsírili...jsem rada za dalsi zkusenosti..a romca13 v nekterych tvych clancich co jsem tady cetla vidim sama sebe hlavne to chodozi po vode.. ☹ a ty vysetreni jsem prosla stejne protoze nevedeli co je se mnou EEG mi vislo divne pak ok a pak psychiatrie ..tam antidepresiva .. 😠 Magnesko jsem jedna v tabletach ale pak jsem dostala takovy odpor k polykani ze to neslo a stejne se mi zdalo slabe 😒 ted ho beru v rozpustnych saccich (magnelolv)zda se mi cilnejsi a lepsi...ale taky ho neberu pravidelne..ale asi zacnu pul rano pul vecer..mozna to do sebe neco bude mit..

1983hr
7. únor 2012

@megy tak ja mela cipralex a argofan po obojim mi bylo zle.jdu do kramt tak snad to zvladnu

megy
7. únor 2012

@eficka magnosolv mám taky - pro mě rozhodně lepší pro vstřebání, než jakékoliv tabletky 🙂 dr. mi ho doporučil brát půl ráno, půl večer - já ho beru při pocitu tvrdnutí nyní jeden celý naráz 🙂 mohu ho jen do 36tt, tak si ho musím užít🙂

megy
7. únor 2012

@1983hr zvládneš- pomalu ale jistě, mě bylo zle hlavně z argofanu , tak jsem brala jen cipralex a super 🙂

eficka
autor
7. únor 2012

Mi rekl to same ..po pulkach..jeste jsem se rozhodla ze zkusim tu tehu jogu..taky by to mohlo byt fajn.. 🙂

1983hr
7. únor 2012

Diky tak ja du a pak pisnu

romca13
7. únor 2012

@eficka
@megy no já měla ten magnosolv, ale mě to tak hrozně nechutná, že jsem to hrozně flákala,,, tak teď jsem si nechala napsat magnézko v tabletách a minimálně to břicho je mnohem lepší,, a uvidíme dál

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru